OBECNÁ DISKUSE

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4384
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: OBECNÁ DISKUSE

#1291 Nový příspěvek od Peter768 »

Ahoj :friends:
Ďakujem za radu, dúfal som že ak vyberiem hriadeľ volantu, tak sa to vo vnútri samé rozoberie :smich: a vyberiem to.
Skúsim stiahnuť druhú stranu. Som tam obmedzený čo sa týka sťahovania a búchania... je tam ten nešťastný rám kabíny :(
Asi sa jej zbavím :smich:

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2436
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: OBECNÁ DISKUSE

#1292 Nový příspěvek od StaPo3011 »

Ursus 73 píše: pát čer 10, 2022 10:20 am ...
Páka riadenia je na kuželi, tá pôjde dole. ...
Nejstarší verze 3011-tek měly řídící páky jen na válci, až novější měly kužel. I proto existuje víc verzí samopalů, ty nejstarší měly válcové zakončení.

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: OBECNÁ DISKUSE

#1293 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Zle sa radí, keď to nevidím...
Kabínu vpredu odmontovať, nazdvihnúť (alebo dať dole celú, ide leto :D ) Dve veľké kladivá proti sebe, to musí ísť dole....
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4384
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: OBECNÁ DISKUSE

#1294 Nový příspěvek od Peter768 »

Tu som našiel pekné video ako to riadenie upravovali, tak to dám sem, nech vidia aj ostatní užívatelia. Rosch8 sa to chystá prerábať, tak sa môžete pozrieť ... https://youtu.be/H18qeDAW6kU

Michal85
Příspěvky: 1
Registrován: úte črc 19, 2022 4:59 pm
Bydliště: Přibice

Re: OBECNÁ DISKUSE

#1295 Nový příspěvek od Michal85 »

Zdarec,
nevím přesně kam,tak to připíchnu tady.
Pro známého jsem dělal kopie krytu pojistek na starší Zetory,docela se líbily,tak zkusím jestli se někomu nehodí.
Je to přesná kopie (Originál odlit do silikonové formy),materiál Epoxid G20.
Barvu jsem zvolil trochu světlejší než originál,podle bakelitu u rádia talisman :-),ale odstín se dá,pigmentem,upravovat.
Epoxid mě přijde odolnější než originál bakelit (co jsem se tedy odvážil s originálem zkoušet),šlapal jsem po něm,házel o zem a vypadá v pohodě.
Přední a spodní strana se znaky je bez problémů (až na dva znaky,viz níže),ale v bocích se občas vyskytne bublinka od odlévání.Snažím se je zaretušovat,ale když se člověk zaměří tak to pozná.
Jediné co,je na přední straně,nahoře ve znaku "labutě" a traktoru.V originálu je v tom místě pár škrábanců a ty se odlily i do silikonu.Trochu jsem je vybrousil,dodělal drážky,ale vidět jsou.
Zkusím 150Kč za kus,formu mám takže více ks není problém (Pouze doba na 1ks je cca 2dny,epox musí pořádně vytvrdnout)

Obrázek

Více fotek: https://michals85.rajce.idnes.cz/ZETOR/
Díky za prostor.

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4384
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: OBECNÁ DISKUSE

#1296 Nový příspěvek od Peter768 »

Ahojte.
Páni prosím ako je mazané horné puzdro zvislého čapu na 3011? Na nástavci je len jedna maznica, ktorá je nizko. Je tam nejaký mazací kanál k hornému puzdru?
Diki :)

Uživatelský avatar
edo
Příspěvky: 1399
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Kopanice

Re: OBECNÁ DISKUSE

#1297 Nový příspěvek od edo »

čo podľa vás odišlo na brzdovom systéme traktoru, normálne fungoval, mal som bremeno na čelnom nakladači a dlhšie som stál na brzde, lebo som čakal až prejde auto, aby som mohol cúvať, keď prešlo a docúval som, tak keď som stupil na brzdový pedál išiel až na podlahu a logicky ani brzda nefungovala... zachránila to ručná. odvtedy ostal pedál takýto mŕtvy, že ide až na podlahu a nič sa nedeje... médium (olej) tam je... nemal som to čas moc riešiť, na rýchlo som to skúsil bez výsledku odvzdušniť.... čo som zistil, že stlačením pedála vzniká tlak aj v nádržke (inak povedané, keď som ju nechal otvorenú a stláčal pedál, kvapalina striekala až von) čiže budú to brzdové valce?

palobobo
Příspěvky: 1897
Registrován: ned říj 11, 2015 7:44 pm
Bydliště: malacky

Re: OBECNÁ DISKUSE

#1298 Nový příspěvek od palobobo »

Predpokladam ze hlavny valec budes mat poskodeny. Ziadna velka vec par eur novy.

Uživatelský avatar
JakubG
Příspěvky: 94
Registrován: stř črc 19, 2017 10:53 pm
Bydliště: Biskupová

Re: OBECNÁ DISKUSE

#1299 Nový příspěvek od JakubG »

Zaseknutý, netesný spätný ventil v hlavnom brzdovom valci.

Uživatelský avatar
edo
Příspěvky: 1399
Registrován: úte říj 21, 2008 4:10 pm
Bydliště: Kopanice

Re: OBECNÁ DISKUSE

#1300 Nový příspěvek od edo »

dik 8) to je ešte tá lepšia alternatíva ako by to mali byť prasce niekde v prevodovke

nonius
Příspěvky: 136
Registrován: čtv srp 05, 2010 7:56 pm
Bydliště: Snina

Re: OBECNÁ DISKUSE

#1301 Nový příspěvek od nonius »

Dobry den prajem

Chcem sa opytat na rozdiel medzi zavaziami do kolies so 6 dierami a 3.



Obrázek

Obrázek

Rozdiel medzi upevnenim na 6 skrutiek a na 3 mi je jasny. A aj to ze na 6 skrutkach to drzi lepsie ako na 3 :)

Ala neviem, ze kde sa pouzivali podla typu a roku vyroby traktora. Nezaujimal sa o to niekto pri renovacii traktora do povodneho stavu?
Alebo ci mi nevie niekto napisat okolo toho viac? Pripadne mozem zavolat a naucit sa nieco nove.
Za ochotu Vam vopred velmi pekne dakujem.

Jozef

pavel sk
Příspěvky: 12732
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: OBECNÁ DISKUSE

#1302 Nový příspěvek od pavel sk »

Ono aj tie 6 dierove co viem boli dva typy. Prvy bol ako mas na obrazku s oblukovymi vybratiamy po obvode. A druhe boli tiez 6 dierove ale s hranatymi vybratiami ako su na tom obrazku to 3 dierove. Trojdierove sa zacali montovat tušim na modely 56XX, 57XX, 67XX. Na 69XX sa montovali do cca roku 1980 (mame 6945 s roku 1978 a ma este tie trojdierove zavazia. Potom dostali 69-tky novsi model (plne kotuce+ male drziaky -hribky) zavazi podobny typ ako pre radu 70XX. Ak ma niekto lepsie naštudovanu historiu takychto detailov, tak to upresni.

nonius
Příspěvky: 136
Registrován: čtv srp 05, 2010 7:56 pm
Bydliště: Snina

Re: OBECNÁ DISKUSE

#1303 Nový příspěvek od nonius »

Velmi pekne dakujem za informaciu.
Ak som spravne pochopil a skusil urobit nejake poradie, tak:
- 3 dierove zavazia sa pouzivali ako prve od roku XY.
--6 dierove s hranatym vybranim sa pouzivali po 3 dierovych
- 6 dierove s oblukovym vybraním sa pouzivali na koniec pred plnym zavazim s hribikom a taniermi cca od roku 1980
Ak som to doplietol alebo niekto vie este informaciu doplnit, tak mu budem velmi vdacny za akykolvek komentar.
Ja mam Zetor 6718 z roku vyroby 1978. Nemam tu TP aby som pozrel mesiac, ale mal by to byt original. Mam stitok, vyrobn cislo podvozku vyrazene na boku prevodovky ale motor tam mam uz 6901 + servo riadenie.
Takze zhruba na tento rok vyroby by patrili 6 dierove zavazia s oblukovym vybratim a tie 3 a 6 dierove s hranatym vybratim by mali byt na starsie roky vyroby.
Myslel som si, teda napadlo ma ze mozno na rady 20/30/4011 isli tie zavazia 3 dierove.

Zistil som totiz ze mam aj take aj take :) A chcem s tym urobit trosku poriadok, lebo to budem stahovat od otca ku mne. Pred rokom 2006 som kompletne traktor odstrojil, ocistil, nastriekal ale zavazia som montovat nepotreboval.

pavel sk
Příspěvky: 12732
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: OBECNÁ DISKUSE

#1304 Nový příspěvek od pavel sk »

Kus si to poplietol. Trojdierove sa montovali ako posledne. Na 67xx a 69xx som 6 dierove nevidel ani na prospektoch. Tie oblukove boli prave ze ako prve u 2011,3011,4011teda aspon co som videl.

nonius
Příspěvky: 136
Registrován: čtv srp 05, 2010 7:56 pm
Bydliště: Snina

Re: OBECNÁ DISKUSE

#1305 Nový příspěvek od nonius »

Aha :)
Trosku dost som to poplietol, lebo som to pochopil presne naopak.
Velmi pekne ti dakujem za opravu a poucenie.
Velmi ma to potesilo, lebo si mi usetril vela casu surovanim po nete a hladanim zakladnych informacii.

Odpovědět

Zpět na „Zetor 2011-4011“