PEPASova 3011

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2436
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: PEPASova 3011

#16 Nový příspěvek od StaPo3011 »

tyhlety na foto vypadaj dobře, ale jsou to kompletní světla
https://stroje.bazos.cz/inzerat/7686822 ... ELOREX.php

Uživatelský avatar
harleypepa
Příspěvky: 86
Registrován: úte říj 26, 2010 4:03 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: PEPASova 3011

#17 Nový příspěvek od harleypepa »

drobne kroky

cekam na klempire abych mohl pokracovat dale


Obrázek

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: PEPASova 3011

#18 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Pekná práca 8) ale hrozne veľké foto...ani na monitor sa mi nevojde :)
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
harleypepa
Příspěvky: 86
Registrován: úte říj 26, 2010 4:03 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: PEPASova 3011

#19 Nový příspěvek od harleypepa »

tak jedna po dlouem case...
Jak jste kdo resil tesneni pod zadnimi svetly a blinkry a tesneni sklicek v ramecku?
dekuji

Obrázek

Uživatelský avatar
MeNadruhou
Příspěvky: 376
Registrován: pát led 07, 2011 12:39 pm
Bydliště: Znojemsko

Re: PEPASova 3011

#20 Nový příspěvek od MeNadruhou »

harleypepa píše:tak jedna po dlouem case...
Jak jste kdo resil tesneni pod zadnimi svetly a blinkry a tesneni sklicek v ramecku?
dekuji
Ahoj, to ti klidně povím. ale něco za něco (3 věci) : :jazyk: - co máš to červený na filtru? (případně kde si to sehnal,) a pak poprosil bych tě vyfotit štítek na tom filtru. tak abych si to mohl přepsat a nalepit ;) a do třetice, kde plánuješ/ nebo jsi sehnal tahokov/mřížku do kapoty ?

Tak a ty světla - já koupil v gumex.cz u dva pády gumy jeden 7 mm pryž pro všeobecné použití (uřízli mi pásek délky 20 cm * šířka role (cca metr)) a druhý 1,5mm pryž pro všeob. použití, a taky páseček 10cm * šíře role.
Světlo má malinko jinší tvar než blatník, teda aspoň u mě, kde jsem dával světla výš- měl jsem krátký exportní blatníky, a nahradil je indickýma zkrácenýma, proto jsem volil tak tlustou gumu.
Těsnění sem vyráběl za pomoci řezání, broušení , vrtání a vysekávání děrováčkem.

světla jsem obmaloval tlustou lihovkou na gumu, uřízl vše ještě dva mm za fixou (rsp přesah 6-7 mm) od obrysu světla. na brusce pěkně všechno zarovnal, pak jsem si vyznačil dva otvory (u zadního světla) vysekl malým děrováčkem, a pak vrtačkou trochu zvětšil (na cca 5-5,5mm aby mi to těsnilo). pak jsem to i se světlem dal na blatník, vybrousil plošně tak, aby mi světlo pěkně sedělo všude zhruba stejně, vyznačil zbyle otvory. zkusil přidělat a lehce přitáhnout, lehce doupravil (nevěřil jsem že se mi to povede na poprvé, ale podařilo se) . nakonec jsem smazal značku toho 6-7 mm přesahu , nakrelil obrys znova a pečlivě, pěkně všude stejně, 5 mm, zabrousil napřesno, a pak jsem trochu srazil tu hranu. takže ve výsledku mám přesah gumy 5 mm se sražením 3*3mm (tj od plechu nahoru jdou 1-4 mm pěkně kolmo nahoru , pak je sražení 3x3 mm- 45°, a pak dva mm ke světlu)
vypadá to bombasticky, sedí líp jak originál gumy, perfektně těsní, a dá se kdykoliv udělat nový, a bylo to za babku.

no a sklíčka už byli celkem easy. vzal jsem vnější okýnko světla, omaloval propiskou na slabou gumu, včetně děr, pak nakreslil vnitřek (to osazení sklíčka) vystřihl, 2 kusy na světlo / blinkr, aesadil a paráda. přemýšlel jsem že tam dám silikon, nakonec možná dobře že nedal. vlez kdyžtak ke mě do vlákna , je tam někde odkaz na fotky- budeš vidět sám.

Jo a ps bacha na prsty při broušení na brusce :321: , tímhle sem si lízl po kotouči, zlehynka :D
Jinak pěkná práce, jen to sedadlo s měchem mě osobně vůbec nevyhovovalo, přišlo mi to jako strašně vysoký posez, a nohy sem měl pod kolenama takový jako zaškrcený. tak sem to vyměnil s jedním dědulou za to origo z prvopočátků. Teď se chodí kochat, jak tomu jeho sedadlo sluší :rohy:

Uživatelský avatar
harleypepa
Příspěvky: 86
Registrován: úte říj 26, 2010 4:03 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: PEPASova 3011

#21 Nový příspěvek od harleypepa »

Ahoj.

Dekuji za popis, myslel jsme ze to bude podobne. Ted jsem privezl baltniky-nechaval jsem repasovat origo uzky na 30. turci budou jen na predku.Tak svetla naberou na aktualnosti.

Stitek ti vyfotim, neni problem, ale kvalitni moc neni, je tam jen psano ve 3jazycich ze se ma nnenit olej ve filtru, je to poslky filtr.A to cervene je sitka, kovova, s ctvercovym okem ani ne 1mm, barva to v pohode zalepi.Vypada to puvodne, zakoncene to je nalisovanym plechem s dirou na zavlacku(jakoby pant)
Tahokov do masky resim, dopadne to na klasiky alu co jde koupit v hutnim materialu. ma sice mensi oka, ale co se da delat.

Co se sedla tyce, bohuzel mam mechovou, lavor se mi nepovedlo sehnat za dostupny penize.To se da ele kdykoliv resit.
Jeste mam rozpracovane schema elektriky co ma byt nalepeno uvnitr male kapoty.
Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
MeNadruhou
Příspěvky: 376
Registrován: pát led 07, 2011 12:39 pm
Bydliště: Znojemsko

Re: PEPASova 3011

#22 Nový příspěvek od MeNadruhou »

Blatníky máš moc pěkný. Mě se dochoval originál schématu. Ale já jsem si to zapojil trochu jinak, mám tam výstražné a kontrolku pro dva vleky. Je dobré vědět, jestli ti to doleva bliká nebo ne.

Uživatelský avatar
MeNadruhou
Příspěvky: 376
Registrován: pát led 07, 2011 12:39 pm
Bydliště: Znojemsko

Re: PEPASova 3011

#23 Nový příspěvek od MeNadruhou »

Až budeš mít vyhlidnuty ten tahokov, dej vědět, jestli budou oka hodně podobný originálu, tak bych od tebe kousek tabule taky vzal. Zatím to mám bez mřížky v kapotě.

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2436
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: PEPASova 3011

#24 Nový příspěvek od StaPo3011 »

Ja jsem kupoval obycejnej zeleznej tahokov ve Ferone,
meli ho tam dva druhy, tak jsem si vybral ten co byl vic podobnej
originalu. Ustrihli mi ho tam pul metru ci 60cm z metr siroky role.
Vypada to myslim vcelku dobre, ale napasovat ho tam byl porod,
je to docela tvrdy.

Uživatelský avatar
MeNadruhou
Příspěvky: 376
Registrován: pát led 07, 2011 12:39 pm
Bydliště: Znojemsko

Re: PEPASova 3011

#25 Nový příspěvek od MeNadruhou »

StaPo3011 píše:Ja jsem kupoval obycejnej zeleznej tahokov ve Ferone,
meli ho tam dva druhy, tak jsem si vybral ten co byl vic podobnej
originalu. Ustrihli mi ho tam pul metru ci 60cm z metr siroky role.
Vypada to myslim vcelku dobre, ale napasovat ho tam byl porod,
je to docela tvrdy.
Jo, tak tady sem právě narazil při průzkumu trhu.
jakou tlouštku máš? (ideálně, jak to měli označený ve feroně a fotku jak to vypadá v kapotě)

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2436
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: PEPASova 3011

#26 Nový příspěvek od StaPo3011 »

Jak to znacili ve Ferone uz po 2 letech nevim,
navic moji oblibenou pobocku v Holesovicich nedavno zrusili...
Vypada to na fotce asi takhle, viz prispevek v mem vlaknu
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 9&start=76

Uživatelský avatar
harleypepa
Příspěvky: 86
Registrován: úte říj 26, 2010 4:03 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: PEPASova 3011

#27 Nový příspěvek od harleypepa »

Tak jedna nedelni


Obrázek

Uživatelský avatar
harleypepa
Příspěvky: 86
Registrován: úte říj 26, 2010 4:03 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: PEPASova 3011

#28 Nový příspěvek od harleypepa »

Tak jsem zase neco popracoval.
Natahl elektriku. pristi tydem dodam kapotu a bude hotova 1.faze :)
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
MeNadruhou
Příspěvky: 376
Registrován: pát led 07, 2011 12:39 pm
Bydliště: Znojemsko

Re: PEPASova 3011

#29 Nový příspěvek od MeNadruhou »

Dobrá práce, ty světla jsou na původním místě? Já je musel vrtat, tak jsem je dal doprostřed.

Uživatelský avatar
harleypepa
Příspěvky: 86
Registrován: úte říj 26, 2010 4:03 pm
Bydliště: Jablonec nad Nisou
Kontaktovat uživatele:

Re: PEPASova 3011

#30 Nový příspěvek od harleypepa »

No jsou to zrenovovane puvodni blatniky. Kdy se zachovaly 2 puvodni diry a pruchodka kabelu.
Jsem jeste koukal na dobove foto a 30 ma uzky blatnik a svetlo na kraji, 40 ma blatnik sirsi a svetlo uprostred.

Odpovědět

Zpět na „Zetor 2011-4011“