Hannzův Zetor 4011

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hannz4011
Příspěvky: 128
Registrován: pon led 02, 2012 9:59 pm
Bydliště: Liberec

Re: Hannzův Zetor 4011

#76 Nový příspěvek od Hannz4011 »

Zdravím traktorysty,Dnes jsem dal na traktor nové namžety a lišty na kapotu.Traktor hned vypadá mnohem lépe,sundal jsem i znak WV jak mi někteří tady na foru radili.Teď se mi zdá že traktůrku v předu něco chybí.Ještě musím někde sehnat znak Zetor,ten co jsem tam chtěl dát je malý a nepasuje.Přikládám i nějaké foto.Zítra snad už zajedu z dědy 4011 na STK a dám si RZ na svou 4011 a začnem v nejbližší době lítat do lesa.
Přílohy
2012-02-26 17.19.50.jpg
2012-02-26 17.19.33.jpg
2012-02-26 17.02.54.jpg
2012-02-26 17.02.35.jpg
2012-02-26 17.02.43.jpg
2012-02-26 16.34.52.jpg
2012-02-26 16.35.01.jpg
2012-02-26 16.11.37.jpg
2012-02-26 16.04.30.jpg
2012-02-26 15.16.15.jpg
2012-02-26 15.16.08.jpg
2012-02-26 15.13.51.jpg
2012-02-26 15.13.34.jpg
2012-02-26 15.01.29.jpg
2012-02-26 15.01.14.jpg

Uživatelský avatar
doktorzetoru
Příspěvky: 327
Registrován: ned lis 09, 2008 12:56 pm
Bydliště: Mělník
Kontaktovat uživatele:

Re: Hannzův Zetor 4011

#77 Nový příspěvek od doktorzetoru »

Hannz4011 píše:Zdravím traktorysty,Dnes jsem dal na traktor nové namžety a lišty na kapotu.Traktor hned vypadá mnohem lépe,sundal jsem i znak WV jak mi někteří tady na foru radili.Teď se mi zdá že traktůrku v předu něco chybí.Ještě musím někde sehnat znak Zetor,ten co jsem tam chtěl dát je malý a nepasuje.Přikládám i nějaké foto.Zítra snad už zajedu z dědy 4011 na STK a dám si RZ na svou 4011 a začnem v nejbližší době lítat do lesa.
Pěkně to děláš. Člověče kde jsi sehnal ten knír a lišty, vypadají jako nové!
Kdo pomůže traktoru - přece doktorzetoru!

Uživatelský avatar
sataňa
Příspěvky: 3
Registrován: čtv srp 12, 2010 9:13 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Hannzův Zetor 4011

#78 Nový příspěvek od sataňa »

Pěkný traktůrek ... 8)
Zetorek 4011 se prodal a pořídil jsem zetorek 5211, rotačka ztr 145 ... a jiné harampádí

Uživatelský avatar
Hannz4011
Příspěvky: 128
Registrován: pon led 02, 2012 9:59 pm
Bydliště: Liberec

Re: Hannzův Zetor 4011

#79 Nový příspěvek od Hannz4011 »

doktorzetoru,Ahoj,klín a lišty jsem jedny sehnal ve sběrně zápatlané a barvou a poohybané byly tam i boční spodní ty nemám ještě výleštěné. Na půdě jsem měl dvě fungl nové sady klínů a přední vrchní a spodní lištu,tak jsem ty nové přeleštil lesticí postou co mám na hliníkové věci a jsou krásně lesklé. ty boční jsem umyl acetonem od barvy a musím je také preleštit a namontovat. Ještě chci sehnat vrchní boční lišty a znak Zetor.

Uživatelský avatar
Hannz4011
Příspěvky: 128
Registrován: pon led 02, 2012 9:59 pm
Bydliště: Liberec

Re: Hannzův Zetor 4011

#80 Nový příspěvek od Hannz4011 »

sataňa píše:Pěkný traktůrek ... 8)
Ahoj,jsem rád že se ti líbi. Nemohu si na něj stěžovat.

Uživatelský avatar
Hannz4011
Příspěvky: 128
Registrován: pon led 02, 2012 9:59 pm
Bydliště: Liberec

Re: Hannzův Zetor 4011

#81 Nový příspěvek od Hannz4011 »

Jinak dnes jsem byl na STK s dědy 4011,pojal jsem to jako takový výlet. Cesta super,emise jsem udělal,vše fungovalo a když došlo na ruční brzdu tak technik zatáhl něco ruplo (myslím si že pás ruční brzdy) a levé kolo přestalo brzdit,takže STK si jsem neudělal,za měsíc si výlet zopakuji a teď mě čeká udělat něco stou brzdou. Docela mě udivilo že technik nekontroloval ani čísla motoru a převodovky,na velkou kabinu nepadla ani námitka.Takže kdybych tam jel se svou 4011 prošel bych bez problémů :-D.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20827
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Hannzův Zetor 4011

#82 Nový příspěvek od ota »

Ahoj, tak ten pás ručky to je docela prácička! Chtěl jsem to dělat těma okýnkama. Vydobil jsem ten pás ven a potom jsem to potřeboval uvnitř nasdit naspátek. Kurva to byla šichta! Nakonec jsem schodil portál a bylo. Nedalo se to těma okýnkama kloudně udělat. Sem tam mi tam něco spadlo dolů, magnetem jsem to vylovil. Ale nasadit tam uvnitř čep, ani boha.
Mě tam chybí taky ty ohnutý lišty na předku. Už jsem se kolikrát štymoval je ohnout z nerezu a nevzpomenu si na to. Ty boční mám nerezoví ohnutý. To aby se nemuseli už dělat nikdy jiný. Na ten předek je mám doma ohnutý taky, ale nemůžu je najít. Tak je musím ohnout znova a potom to nějak zbastlit ohnout. Nejhorší bude trfit tu rozteč při ohýbání. To už vidím, povede se mi to určitě malé, nebo velké a budu to dělat znovu. Já chtěl ty plastoví a prej jsou celkem drahý. Tak nejsou. :(
Přílohy
Nové kola.JPG

Uživatelský avatar
Hannz4011
Příspěvky: 128
Registrován: pon led 02, 2012 9:59 pm
Bydliště: Liberec

Re: Hannzův Zetor 4011

#83 Nový příspěvek od Hannz4011 »

ota píše:Ahoj, tak ten pás ručky to je docela prácička! Chtěl jsem to dělat těma okýnkama. Vydobil jsem ten pás ven a potom jsem to potřeboval uvnitř nasdit naspátek. Kurva to byla šichta! Nakonec jsem schodil portál a bylo. Nedalo se to těma okýnkama kloudně udělat. Sem tam mi tam něco spadlo dolů, magnetem jsem to vylovil. Ale nasadit tam uvnitř čep, ani boha.
Mě tam chybí taky ty ohnutý lišty na předku. Už jsem se kolikrát štymoval je ohnout z nerezu a nevzpomenu si na to. Ty boční mám nerezoví ohnutý. To aby se nemuseli už dělat nikdy jiný. Na ten předek je mám doma ohnutý taky, ale nemůžu je najít. Tak je musím ohnout znova a potom to nějak zbastlit ohnout. Nejhorší bude trfit tu rozteč při ohýbání. To už vidím, povede se mi to určitě malé, nebo velké a budu to dělat znovu. Já chtěl ty plastoví a prej jsou celkem drahý. Tak nejsou. :(
Dnes jsem zpravoval tu ruční brzdu. Otevřel jsem to okýnko a pas je v pořádku,táhlo k pace ruční brzdy taky,tak nevím co stim je. Budu muset pod to zalehnout a pořádně vše vyzkoušet,jenže není čas. Na tu tvou kapotu patří také do předu lišty a klik? Já tu boční vrchní chci udělat z hliníkové lišty co se dávali na škody 120-130 pod zadní světla,je ta lišta i hezky popisovana jen ji rozstřihnu,zahnu hrany a zkrátím na příslušnou délku. Napadlo mě i to že bych si nechal natisknout samolepky Zetor 4011 jako byli na těchto kapotach,pro přiblížení foto v příloze.
Přílohy
images.jpeg
images.jpeg (3.33 KiB) Zobrazeno 4150 x

Uživatelský avatar
Veselda
Příspěvky: 723
Registrován: čtv úno 16, 2012 5:38 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Hannzův Zetor 4011

#84 Nový příspěvek od Veselda »

Dobrý den,

samolepky se dají (nebo tedy daly) koupit u firmy Kubík Zetor za pár kaček - před třemi lety jsem je kupoval.
Pod objednacím číslem původního hliníkového štítku.
Mám na mysli ty na bok kapoty (čumáku).
Majitel stavebnice značky "ZETOR" - model Z3011 - M1:1 ( viewtopic.php?f=32&t=43465 )
OSEVAN S03-060 (viewtopic.php?f=7&t=57185&p=821538#p821538)

ISEKI TA235

Uživatelský avatar
Hannz4011
Příspěvky: 128
Registrován: pon led 02, 2012 9:59 pm
Bydliště: Liberec

Re: Hannzův Zetor 4011

#85 Nový příspěvek od Hannz4011 »

Veselda píše:Dobrý den,

samolepky se dají (nebo tedy daly) koupit u firmy Kubík Zetor za pár kaček - před třemi lety jsem je kupoval.
Pod objednacím číslem původního hliníkového štítku.
Mám na mysli ty na bok kapoty (čumáku).
Ahoj,zkoušel jsem na netu hledat Kubík Zetor a našel jsem jen prodejce Zetor,Valta a ND na ně,bohužel samolepky v katalogu nejsou. Našel jsem jinde Zetor 4511 nebo Zetor 4911 tak koupím asi ty Zetor 4511.

Uživatelský avatar
Hannz4011
Příspěvky: 128
Registrován: pon led 02, 2012 9:59 pm
Bydliště: Liberec

Re: Hannzův Zetor 4011

#86 Nový příspěvek od Hannz4011 »

Ahoj,v zimě při pluhovaní jsem couval a chytil jsem levim přední kolem umrzlý sníh,od té doby sbihavost KO,při couvaní mi jdou kola do šípu.Dnes jsem koukal ,že ze řízení výtéka olej kolem pak řízení. Takže mě co neviděl čeká kabina dolů,rozebrat skříňka řízení,vyměnit kameny,kostku,snad nebude ohlý samopal když ano tak dám nový,nové ložiska a gufera. Od té doby co jsem chytil ten sníh se mi zvěcila i vůle ve volantu a když jsem měnil manžely zkoušel jsem vůli ve skřínce a vůle na pace řízení u skřínky je tak 2-4 cm takže kameny.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20827
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Hannzův Zetor 4011

#87 Nový příspěvek od ota »

Ahoj, něco podobného se mi kdysi stalo v lese. Najeli jsme na pařez a nějak v tom luplo a kolo se vyhnulo do boku. Potom se to nějak srovnalo. Ale když traktor couval, šli kola do sebe. Při jízdě do předu to nebylo tak znát. Nakonec jsme našli důvod. Na skříňce řízení jsou přišroubované takové litinové víka a mají nálitek a z něho kouká hřídel samopalu. Potom je ten kužel na tu páku řízení. To litinové víko má uvnitř nálitky. Těma nálitkama to je zastředěno do té skříňky řízení. Aby ta litina nelítala sem a tam. Potom to ještě drží ty svorníky. Ty se povolily a jak to mělo vůly, ten pařez tlačil spojovačku a ta tlačila celé to litinové víko až se uvnitř olámaly ty nálitky. Potom celé to čelo mohlo chodit sem a tam. Stáhli jsme ty svorníky, ale stejně časem se to povolilo. Nakonec jsme to litinové víko museli dát jiné. Pořát se ty svorníky povolovaly a kola lítaly jako bejk do stran. No a potom když jsme dali posilovač, tak od té doby je pokoj.
Koukni se jestli Ti to víko nejezdí sem a tam. Někdo ať si sedne do traktoru a točí sem a tam volentem a koukni se na ty víka na skříňce řízení.

Uživatelský avatar
Hannz4011
Příspěvky: 128
Registrován: pon led 02, 2012 9:59 pm
Bydliště: Liberec

Re: Hannzův Zetor 4011

#88 Nový příspěvek od Hannz4011 »

Ahoj Oto,na ty vika jsem se nazaměřil,ale volant jsem zaprel aby sním nešlo hýbat,předek jsem hodil na hever,bratr hýbal s kolem ze strany na stranu a vůle je uvnitř skřínky,myslel jsem jestli není volná páka na kuželu,ale nic všechna vůle jde zevnitř a kdyby bylo to víko volné toho bych si všiml. Sehnal jsem spodky na svislaky z jiného zetoru který už měl spojovacku takže dám ještě spojovacku a dvě řídící týče,takle je to řízení hrozně namáhané hlavně v kamenech a to potom kola lítají každé jinak. Děda má spojovacku a je to lepší. Nejvíc mě stě že musím sundat kabinu a někde musím nechat ofrezovat kameny na tloušťku jak budu potřebovat. Kamenů mám snad 40 samopalu mám taky dost,ale modlim se aby nebyla v háji kostka tu nemám.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20827
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Hannzův Zetor 4011

#89 Nový příspěvek od ota »

Ahoj, někde jsem tady ve vlákně už nevím kde psal, jakej byl problém když jsme dali spojovačku na dvoupákové řízení. Všichni nám to vymlouvali, že to nedělá dobrotu. Pantatík si ale vedl svou. Koupil spojovačku a sehnal ty páky čtyřdíry na spojovačku. Dali jsme ji tam. Po začátku to bylo fakt dobré. Ale časem to řízení chodilo čím dál hůř. Bylo všechno vyběhané a spojovačka funglovka. Možná že se i jinak sjely gumy. Došlo to tak daleko, že jsem jel s traktorem po louce a dobrý. Vyjel jsem na silnici a trochu za to vzal a traktor nebylo možné udržet na silnici. Kola lítaly jednou tolik než dřív. Kopírovalo to všechny vůle jakoby dvakrát. Nakonec jsme spojovačku vyndali a vlastně jsme ji dali až teď k tomu posilovači, tam musí být.
No s tou kostkou to je problém. Tu kdysi pantatík dával navářet někam na ČKD a tam mu to i vybrousili přesně na kameny. Jenže časem se to vydřelo stejně a vůle byla přímo zemědělská. Bylo to hlavně tím, že ta skříňka netěsnila tím že byly vylágrovaný ty svorníky a vždycky se nalil olej a za chvilku byl venku. Dávali jsme tam ohřátou vazelínu nulku ale i to nebylo nic platný. Prostě nakonec jsme dali to jiné řízení a je klid. To si pantaťík teď libuje, jak to chodí. On už ten náš traktor byl kvuli tomu řízení vyřazenej v ZD a oni to jen pošolíchali, natřeli štětkou když to přivezli se švagrem. No a potom se s tím roky jezdilo a pořát láteřili jak to blbne a nikdo s tím nechtěl nic dělat.

Uživatelský avatar
Veselda
Příspěvky: 723
Registrován: čtv úno 16, 2012 5:38 pm
Bydliště: Ústí nad Orlicí

Re: Hannzův Zetor 4011

#90 Nový příspěvek od Veselda »

Hannz4011 píše:
Veselda píše:Dobrý den,

samolepky se dají (nebo tedy daly) koupit u firmy Kubík Zetor za pár kaček - před třemi lety jsem je kupoval.
Pod objednacím číslem původního hliníkového štítku.
Mám na mysli ty na bok kapoty (čumáku).
Ahoj,zkoušel jsem na netu hledat Kubík Zetor a našel jsem jen prodejce Zetor,Valta a ND na ně,bohužel samolepky v katalogu nejsou. Našel jsem jinde Zetor 4511 nebo Zetor 4911 tak koupím asi ty Zetor 4511.
Stačí poslat poptávku a měli by odpovědět.
Já je kupoval pod označením 111401153010 a 111401153029 (levý a pravý) - cena za kus 44,03CZK vč. DPH + poštovné a balné
Je tomu ale 5 let nazpět.
Majitel stavebnice značky "ZETOR" - model Z3011 - M1:1 ( viewtopic.php?f=32&t=43465 )
OSEVAN S03-060 (viewtopic.php?f=7&t=57185&p=821538#p821538)

ISEKI TA235

Odpovědět

Zpět na „Zetor 2011-4011“