3011 - MeNadruhou

Moderátor: Lukashil

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
MeNadruhou
Příspěvky: 376
Registrován: pát led 07, 2011 12:39 pm
Bydliště: Znojemsko

3011 - MeNadruhou

#1 Nový příspěvek od MeNadruhou »

Koupil jsem si 30ku jako vánoční dárek za 20 000 i s 3.5t vlekem, pluhem, dvoukolákem, plečkou a rezervním kolem. Bohužel z boudy mám jen ten laminát, a to je ještě skoro hyn. Traktor stál cca15 let v jednom průjezdu (majitel zemřel a dědicové byli líní), ted vnuk toho pána chtěl pomoct traktor nastartovat a že ho prý prodá na internetu. Tak jsem mu šel pomoct, a jak jsme tak okolo skákali tak jsem ho ukecal na 15, a vlečku s pluhem odovezu do sběru. Traktor nastartoval napodruhé, trochu modře kouřil, ale dojel po svých, odtáhl i vlečku a pluh. Gumy sjetý ale držej. Takže si myslím že supr kauf. Je bez dokladů, což mě sice štve, ale zkusím ho zlegalizovat - přihlásit jako nikdy nepřihlášenej.
Pokud někdo víte kde bych sehnal přední pláště 6,00-16" se vzorkem barum TP 7 (FT-04 mitas), byl bych moc rád. mám jeden doma a má 99%, a na traktoru mám závodní.
3011 a.JPG
3011 b.JPG
3011 c.JPG
3011 pluh.JPG
Naposledy upravil(a) MeNadruhou dne sob říj 08, 2011 11:04 pm, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 701
Registrován: pon črc 16, 2007 8:44 am
Bydliště: kousek od Jičína

Re: 3011 - MeNadruhou

#2 Nový příspěvek od Jindra »

Ahoj, vítám tě na fóru i když jsou zde zkušenější traktoristi a praváři kteří ti poradí. :)
Pokud traktor je relativně v pořádku tak je to určitě dobrý kup a základ i třeba na nějakou pěknou renovaci. Když se porozhlédneš po fóru tak určitě najdeš spoustu užitečných rad a návodů včetně nějaké té literatury.
Jak vypadá ta 3,5 tuna? :-)
A k čemu hodláš traktor využívat?
kdo si hraje nezlobí

Janci
Příspěvky: 2734
Registrován: pon led 21, 2008 2:59 pm
Bydliště: TN
Kontaktovat uživatele:

Re: 3011 - MeNadruhou

#3 Nový příspěvek od Janci »

Prejdi si túto tému. Sú tam všetky prírušky k Zetorom. viewtopic.php?f=29&t=23746
Zetor 4011

Uživatelský avatar
buml
Příspěvky: 1089
Registrován: stř říj 13, 2010 7:36 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: 3011 - MeNadruhou

#4 Nový příspěvek od buml »

já bych chtěl taky takový vánoční dárek 8)
Každý problém má řešení , záleží jenom z kterého konce ho začnem řešit

Uživatelský avatar
MeNadruhou
Příspěvky: 376
Registrován: pát led 07, 2011 12:39 pm
Bydliště: Znojemsko

Re: 3011 - MeNadruhou

#5 Nový příspěvek od MeNadruhou »

Děkuji Jancimu za odkaz na literaturu.

Jindro, traktor si beru na dopravu, a na trochu té orby. Mám doma sice eReSa 124ku v perfektním stavu, ale jezdit s ním dopravu je nad moje síly, výjimečně to jde, jen ho nechci uštvat. Na orbu sice zatím beru bulhara, ale je to pásák a je moc lehkej k tomu obracáku trojáku (i 7711 s ním má co dělat), a eres s eresáckým dvojákem?- to vypadá jak po praseti. A ani jeden z těch dvou nemá regulační hydrauliku, to je ten problém. Jinak kdo se chce mrknout na . video když jsem s tim bulharem jel poprvý.
vlečku vám vyfotím, ale je to obyč 3.5 tuna s autorejdem, shnilý bočnice, podlada taky jak síto, brzdy a eletriku musím taky namontovat

Uživatelský avatar
Jára H.
Příspěvky: 879
Registrován: ned pro 21, 2008 5:44 pm
Bydliště: chmelařská oblast

Re: 3011 - MeNadruhou

#6 Nový příspěvek od Jára H. »

Člověče, klobouk dolu.... ta orba tím pásovým Bulharem je opravdu adrenalinová záležitost...
ZETOR 15, ZETOR 4011, CUB CADET 1641, HONDA 4514, DEZA 5000, PAJ

Uživatelský avatar
MeNadruhou
Příspěvky: 376
Registrován: pát led 07, 2011 12:39 pm
Bydliště: Znojemsko

Re: 3011 - MeNadruhou

#7 Nový příspěvek od MeNadruhou »

Novinky mojí 3011.
Dostane nové gumy, cultor radial S, dělám teď komplet nové brzdy, a postupně ji budu přetěsňovat.
Mám sehnané blatníky (bohužel ty papírový z indie :'( , ale co nadělám). a pak mám sehnanou nepotlučenou a hlavně nepokitilovanou kapotu.

Můžu dostat pár vašich postřehů? Protíká mi olej do brzd a to z rozvodovky tempem tak litr/den :vztek: , (koupil všecko na brzdy a těsnění). Během rozborky jsem narazil na problém jak rozebrat ruční (pásovou) brzdu. dílenská příručka to popisuje, ale obrázek je tak blbej, že není vidět co je co. Což o to, rozebrat se mi to povedlo, ale složit :shock: to nevím jak svedu. Jestli je na to nějakej dobrej skill, rád by se ho naučil.
na rozvodovce vím že můžu bezestrachu sundat to víčko s guferem, ale nevím jestli zrovnatak můžu sundat i to pod ním. myslím si zě taky trochu protíká, ale mám strach aby na mě nevyskočilo ložisko differákunebo tak něco.

Zitra udělám i pár fotek ;-)

Uživatelský avatar
vohnutjan
Příspěvky: 142
Registrován: ned dub 03, 2011 6:12 pm
Bydliště: Topolčany

Re: 3011 - MeNadruhou

#8 Nový příspěvek od vohnutjan »

Odfoť aj tú vlečku,tieto vlečky mali myslím mechanické vyklápanie na kluku,tak isto ako mali aj konské vlečky.Neboli náhodou aj novšie modely z hydraulickým vyklápaním?

Uživatelský avatar
MeNadruhou
Příspěvky: 376
Registrován: pát led 07, 2011 12:39 pm
Bydliště: Znojemsko

Re: 3011 - MeNadruhou

#9 Nový příspěvek od MeNadruhou »

vohnutjan píše:Odfoť aj tú vlečku,tieto vlečky mali myslím mechanické vyklápanie na kluku,tak isto ako mali aj konské vlečky.Neboli náhodou aj novšie modely z hydraulickým vyklápaním?
možná že to vyklápění klikou předělám na hydrauliku, ale 3,5 tunu na hydrauliku origo jsem neviděl

Uživatelský avatar
lukisek 099
Příspěvky: 3116
Registrován: čtv kvě 05, 2011 1:20 am
Bydliště: Oderské Vrchy

Re: 3011 - MeNadruhou

#10 Nový příspěvek od lukisek 099 »

ahoj pěknej traktor no já mam 3,5t olejovku měla by to být polka. ať se ti daří v opravách 8)

Uživatelský avatar
czlukas
Příspěvky: 2611
Registrován: pon lis 09, 2009 9:44 pm
Bydliště: Moravskoslezsky kraj

Re: 3011 - MeNadruhou

#11 Nový příspěvek od czlukas »

MeNadruhou píše:
vohnutjan píše:Odfoť aj tú vlečku,tieto vlečky mali myslím mechanické vyklápanie na kluku,tak isto ako mali aj konské vlečky.Neboli náhodou aj novšie modely z hydraulickým vyklápaním?
možná že to vyklápění klikou předělám na hydrauliku, ale 3,5 tunu na hydrauliku origo jsem neviděl
Ja jsem doma měl jednu 3,5t předělanou na olej ale už je prodana škoda skusim pohledat fotky jestli nějake mam tak je sem hodim ;-)
Začínal sem z eresama tet jedině ZETOR !!

Pokud traktor tak jedině ZETOR !

Pokud auto tak jedině ŠKODA

Uživatelský avatar
MeNadruhou
Příspěvky: 376
Registrován: pát led 07, 2011 12:39 pm
Bydliště: Znojemsko

Re: 3011 - MeNadruhou

#12 Nový příspěvek od MeNadruhou »

Omlouvam se za fotky, vím že sem je slíbil. budou ale nevim hned tak kdy, a budou na njakém fotowebu a sem dám odkaz., mám problém s fotákem, a telefonem je to na p*ču...

Uživatelský avatar
MeNadruhou
Příspěvky: 376
Registrován: pát led 07, 2011 12:39 pm
Bydliště: Znojemsko

Re: 3011 - MeNadruhou

#13 Nový příspěvek od MeNadruhou »

Mám malý problém. pořídil jsem si nový spodní táhla, ty hranatý, ale nepasují mi tam. Jak na věc? vyměnit i to jejich uchycení?

Uživatelský avatar
mysak25
Příspěvky: 70
Registrován: čtv bře 12, 2009 6:23 pm

Re: 3011 - MeNadruhou

#14 Nový příspěvek od mysak25 »

251020111234.jpg
MeNadruhou píše:Novinky mojí 3011.
Dostane nové gumy, cultor radial S, dělám teď komplet nové brzdy, a postupně ji budu přetěsňovat.
Mám sehnané blatníky (bohužel ty papírový z indie :'( , ale co nadělám). a pak mám sehnanou nepotlučenou a hlavně nepokitilovanou kapotu.

Můžu dostat pár vašich postřehů? Protíká mi olej do brzd a to z rozvodovky tempem tak litr/den :vztek: , (koupil všecko na brzdy a těsnění). Během rozborky jsem narazil na problém jak rozebrat ruční (pásovou) brzdu. dílenská příručka to popisuje, ale obrázek je tak blbej, že není vidět co je co. Což o to, rozebrat se mi to povedlo, ale složit :shock: to nevím jak svedu. Jestli je na to nějakej dobrej skill, rád by se ho naučil.
na rozvodovce vím že můžu bezestrachu sundat to víčko s guferem, ale nevím jestli zrovnatak můžu sundat i to pod ním. myslím si zě taky trochu protíká, ale mám strach aby na mě nevyskočilo ložisko differákunebo tak něco.

Zitra udělám i pár fotek ;-)
Tady je návod na demontáž pásu ruční brzdy, přijde mi dost srozumitelný. Tak snad pomůže.

Uživatelský avatar
MeNadruhou
Příspěvky: 376
Registrován: pát led 07, 2011 12:39 pm
Bydliště: Znojemsko

Re: 3011 - MeNadruhou

#15 Nový příspěvek od MeNadruhou »

ďěkuji za tu fotku, už to ávám tak nějak dokupy. pozvyčišťovaný a přeťěsněný.

Odpovědět

Zpět na „Zetor 2011-4011“