Zetor3011_HE

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
pavel sk
Příspěvky: 12729
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor3011_HE

#16 Nový příspěvek od pavel sk »

Pačku prepinania rezimov hydrauliky riadne prelej WD-čkom. Paku ovladania vnutorneho okruhu daj do polohy max. spustanie (to je ta s hranatou guličkou :smich: ) a potom ju opatrne skus pohnut. Nie nasilu :tyty: Tak packa a rezimy sa aj pri jej fungovani ma prepinnat ked su ramena a naradie v nich spustene na zemi a paka je v polohe spustanie. Nikdy nie s naradim vo vzduchu pod vahou :tyty: Na hydraulike si doloz vzadu chybajuce matice na tie styfty. Pôvodne tam boli vyvody vonkajsieho okruhu. Takisto ti chyba jeden srob aj na pravom boku od pak hydrauliky. Inak traktor pekny 8) . Co sa tyka tej spojky tak by som skôr skusil skontrolovat nastavenie. Môze byt ze tam mas väcsiu vôlu. Traktor by som riadne prebehol s vleckou aby sa spojka cela ohriala. Hlavne lamela ak je zamastena. To ju budes potom aj citit po pachu. Ak to nepomôe, tak az potom to rozpoj. Drzim palce nech sa opravy daria a majorík sluzi 8)

Pavel
Příspěvky: 8260
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Zetor3011_HE

#17 Nový příspěvek od Pavel »

podle kol a hvezdic ,zavesu ,portalu,vika hydrauliky je to zetor 3011 co se kompletoval v zetoru po inovaci

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor3011_HE

#18 Nový příspěvek od rosch8 »

Ďakujem za rady, skúsim rozchodiť tu páku prepínania režimov.
Niekto zdenontoval tie rychlospojky a ani,sa neunuval dat naspat matice.
Neviem, či sa toto dá kúpiť.
Musím prezrieť eshopy.
Traktor je vyvozny. Bol dotiahnuty z Holandska.
Ešte sú na ňom nálepky servisu alebo importéra.

Dnes som s nim mulcoval a som veľmi spokojný.
Traktor dám do poriadku, aby všetko fungovalo, svietilo , trubilo.

[youtube] https://youtu.be/8IGOAE3_Q2Y [/youtube]

faustt
Příspěvky: 145
Registrován: pát bře 03, 2017 1:09 pm
Bydliště: Prešov

Re: Zetor3011_HE

#19 Nový příspěvek od faustt »

Ak budete kupovat nove blatniky tak odporucam premerat ich vysku, ono co kus to original, ak by ste raz chceli davat kabinu tak to moze byt problem a nemusi to sediet. To sa stalo mne, kupil som nove blatniky a kabinu som daval na traktor az o 2 roky a tak som zistil, ze vyskovy rozdiel medzi blatnikmi je 2cm. Vystupna kontrola v indii zjavne neexistuje.

faustt
Příspěvky: 145
Registrován: pát bře 03, 2017 1:09 pm
Bydliště: Prešov

Re: Zetor3011_HE

#20 Nový příspěvek od faustt »

Taktiez pozor na nove lamely, treba si vybrat taku, ktora ma zjavne najlepsi "aligment", ono najlepsie sa to vidi ked sa lamela nasadi an hriadel pri rozpojenom traktore a trochu sa nou zatoci, niekedy je ta nesuosovost velmi vyrazna.

kubino
Příspěvky: 3
Registrován: ned zář 12, 2021 9:13 am
Bydliště: Namestovo

Re: Zetor3011_HE

#21 Nový příspěvek od kubino »

Ahoj, subory pre tlac viecka by sa nedali zdielat? Mam tiez polamane celkom by mi to ulahcilo situaciu.

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor3011_HE

#22 Nový příspěvek od rosch8 »

Súbory nezdielam.
Viečka ponúkam hotové za 15 eur. Sú z profi plastu a nie je jednoduché vytlacit ten popis aby to vyzeralo. Chvíľu mi trvalo, kým som vyladil slicer , aby to bolo použiteľné.

kubino
Příspěvky: 3
Registrován: ned zář 12, 2021 9:13 am
Bydliště: Namestovo

Re: Zetor3011_HE

#23 Nový příspěvek od kubino »

Hej nakoniec som si všimol že z to máš ako business. Nie je problém vyrobím si vlastné.

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor3011_HE

#24 Nový příspěvek od rosch8 »

S tymi vieckami je to trochu inak, nez si myslis.
Ked som viecko dokoncil, tak som jednemu studentovi poslal stl subory s tym, ze nema peniaze a ze si to vytlaci iba pre seba.
Suhlasil som.
Do dvoch tyzdnov bol inzerat na Bazosi.
Nie len, ze ma ojebal, navyse nezvladol poriadne vyrobu a rozsirilo sa, ze tlacene viecka stoja za hovno. Ja som mal tlacene tiez, automaticky som do toho spadal aj ja.
Mal som co vysvetlovat, nastastie sa ma zastali uzivatelia, ktori predtym kupili moje viecko a boli spokojni.
Tak sa to nakoniec vysvetlilo.
Takze stl nezdielam nie z dovodu, ze chcem na tom zarabat, ale z dovodu, aby nezarabal na mojej praci niekto iny.

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor3011_HE

#25 Nový příspěvek od rosch8 »

Tiekol chladic. Kedze som dal fridex, tak som nechcel neustale dolievat. Kupil som novy chladic a pri tom som uz vymenil preventivne aj vodnu pumpu a klinovy remen.
Chvilu som to tam pasoval, ale podarilo sa to nakoniec.
Termostat som vymenil tiez, to je samozrejme, pekne drzi na 80°C.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

doslo aj na vyoravanie zemiakov.
Moje stare zemiaky velmi nevysli, ale co som daval Soraya sadbu a holandske cervene, tak tie vysli paradne.
Obrázek

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Zetor3011_HE

#26 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Pekne sa s tým strojom hráš.
Keď si to už robil, mohol si zohnať ešte jednu polku vrtule. Jeden list (ako máš ty) mali majore 2011, na 3011 a 4011 patria dva listy :ano: . A nový chladič 8)
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor3011_HE

#27 Nový příspěvek od rosch8 »

Vyoraval som susedom zemiaky. Išlo to dobre, som spokojný.
[youtube] https://youtu.be/I3Z4pX1A9y4 [/youtube]

pavel sk
Příspěvky: 12729
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor3011_HE

#28 Nový příspěvek od pavel sk »

Videl som video na FB. Ten traktor este narobí roboty 8) 8) 8)

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor3011_HE

#29 Nový příspěvek od rosch8 »

Hadice a rychlospojky doplnene. Na FB sa mi podarilo ziskat aj original drziak rychlospojok, tak som ho zakomponoval. Pod nim je drzial z 5 mm plechu, aby to vydrzalo manipulaciu pri pripajani hadic.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

vyrobil som si aj nove viečko na nadobku brzdovej kvapaliny. Ak by niekto chcel, tak 8 eur.

Obrázek

Obrázek

video z vyoravania zemiakov susedovcom:

https://www.rajce.idnes.cz/f1506310093

palobobo
Příspěvky: 1896
Registrován: ned říj 11, 2015 7:44 pm
Bydliště: malacky

Re: Zetor3011_HE

#30 Nový příspěvek od palobobo »

pozorne sledujem opravy. Len vsetko pekne dokumentuj uz aj ja pokukukuje po 3011. Potom budem nakupovat novo vyrobene diely. :friends:

Odpovědět

Zpět na „Zetor 2011-4011“