Zetor3011_HE

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7804
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Zetor3011_HE

#136 Nový příspěvek od Chose11 »

ano, to bych měl zájem i já
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor3011_HE

#137 Nový příspěvek od rosch8 »

Lukashil píše: sob bře 05, 2022 7:51 pm Povedene, je mozna vyroba pro verejnost? Jaka by byla cena? Dekuji
Lukashil, ano, pripravujem vyrobu. Najhorsie na tom je to, ze treba upravovat banky. Vybrat stredovu tycku a banku skratit o 8 mm, co je vyska priruby a narezat dovnutra zavit. Zhanam dalsie neposkodene nadobky (nove stoja 15 eur), aby som mal spon 4 ks na vymenny sposob. Lebo sustruznik ma s jednym kusom posle niekam.. Takze by som upravil 4 - 6 ks naraz a potom uz iba pribalil vyrobene diely a posielal. Ceny na vyrabane diely zistujem, dal som vykresy viacerym na spracovanie ponuky.
Takze postup by bol taky, ze by mi kazdy zaujemca poslal jednu, alebo 2 banky (olej, nafta) a ja by som mu poslal obratom prerobene banky s ostatnymi dielmi. Kto by chcel iba svoje banky naspat, tak by trochu musel cakat, kym sa nazbieraju objednavky.

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor3011_HE

#138 Nový příspěvek od rosch8 »

Skladanie motora ide pomaly. Neustale narazam na problemy. Najnovsie som sa zasekol na prednom kryte motora.
Kupil som diel s guferom cislo 95-0225. Odhliadnuc od toho, ze je to iba odliatok do piesku,kKed som chcel kryt primerat, tak som zistil, ze nepasuje ani jedna diera pre skrutku a to uz nehovorim o dierach pre vodiace koliky, ktore boli mimo okolo 3 mm. Diery pre skrutky som prevrtal na 11 mm aby ako tak sadli a diery pre koliky som zvacsil az na 14 mm a po ustaveni krytu do spravnej polohy som koliky namazaj vazelinou a zalial tekutym kovom. Vytvori sa tym vedenie pre koliky v spravnej polohe.
Polohu krytu voci klukovke a nahonu pre otackomer som ustavil pomocou strediacich pripravkov vytlacenych na 3D tlaciarni. Teraz ten kryt ako tak sedi. Spodna strana by mala byt v rovine s blokom, aby sadlo tesnenie, samozrejme, ze to nesedi tiez a budem musiet pouzit aj silikon, aby cez odskok netiekol olej.
Obrázek

Obrázek
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Zetor3011_HE

#139 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Pekná práca :friends:
Ty si tie prsia motora zrejme kupoval nové, neviem či som ťa pred týmto nevaroval. Istotne som tu niekde písal o tom, ako kamarát kúpil nové zadné veko motora na Z-3011. Ešte sa tešil, že malo aj gufero a ani nebolo drahé. Keď som videl, ako to nesedí, najradšej by som to zahodil :vztek: . Ale kamarát je trochu držgroš, tak pracne to veko upravoval (nesedeli diery skrutiek, nesedeli diery na vodiace kolíky) až sa mu to ako-tak podarilo. Ale mne sa to aj tak nepáčilo :tone: .
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

faustt
Příspěvky: 145
Registrován: pát bře 03, 2017 1:09 pm
Bydliště: Prešov

Re: Zetor3011_HE

#140 Nový příspěvek od faustt »

Mam rovnaku skusenost s novymi hlinikovymi prsiami s guferom. Nic nesedelo, ale netrapil som sa s tym a poslal vsetko naspät predajcovi. Nakoniec som nechal vsetko stare(labyrint system) a tu trochu oleja co tam cez rok naslzi pred zimou poutieram. Zaujimave ze vzadu nove veko s guferom sedelo bezproblemov.

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor3011_HE

#141 Nový příspěvek od rosch8 »

Ano, je to totiž Česká výroba. Teda na zetor.
Od predajcu som sa dozvedel, že tie predné prsia sú na Ursus 330, keď sa dobre pamätám a že môže byť malý rozdiel v umiestnení skrutiek a kolíkov.
Môže ponúknuť aj originál Xetor diel, ale ten stoji 3x toľko, teda skolo 110 eur. Že mal jeden na sklade vyše 3 rokov, kým sa predal.

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor3011_HE

#142 Nový příspěvek od rosch8 »

Kryt sadol perfektne. Gufero je suose s remenicou. Som spokojny.

Skladanie pokracuje. Spojka je na mieste, vycentrovana, packy nastavene. Matica remenice bola dosekana sekacom, tak som ju vyvaril a opiloval do ako tak povodneho stavu.
Vana je nahodena, kompresor doplneny, akurat cakam od kamarata na original liatinovu hlavu kompresora, ta hlinikova sa mi nepozdava.
Na rade su hlavy a ventilove rozvody. Potom uz nahodim motor na prevodovku a dokompletacia filtrami, cerpadlom a ostatnou bizuteriou uz na traktore.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Míra Z 25
Příspěvky: 1543
Registrován: pon bře 21, 2011 1:30 pm
Bydliště: Sušice

Re: Zetor3011_HE

#143 Nový příspěvek od Míra Z 25 »

Pěkně pokračuješ, sleduju.

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor3011_HE

#144 Nový příspěvek od rosch8 »

Mira, dakujem.

Dnes som sa pustil do nastrojenia hlav voditkami ventilmi a guferami. Sedla samozrejme zabrusujem nanovo.
Ak by niekto chcel dat gufera na ventily tak tu su vykresy upravy voditok 8 a 10 mm driekov ventilov. konkretne gufera su na vykrese v poznamke. Voditka som skratil o 3 mm aby bolo dost miesta na montáz pruzin ventilov.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor3011_HE

#145 Nový příspěvek od rosch8 »

skladam...

Obrázek

Obrázek


Obrázek

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor3011_HE

#146 Nový příspěvek od rosch8 »

skladanie pokracuje. ventily nastavene. Hlavy dotiahnute na 110Nm..
Pretesnim a vymenim aj loziska na vstupnych hriadeloch prevodovky, aby sa mi zase nezaolejovala spojka.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Zetor3011_HE

#147 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Ako vidím, na výfukové ventily si použil aj klobúčiky 8) . To už sa moc nevidí.
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor3011_HE

#148 Nový příspěvek od rosch8 »

hotovo, moze ist namontovat motor.
nove spojkove lozisko, nove gufera a loziska na vstupnych hriadeloch. Vratane ihlickovych...

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

anton30
Příspěvky: 1053
Registrován: úte led 05, 2016 7:43 pm
Bydliště: Trenčín

Re: Zetor3011_HE

#149 Nový příspěvek od anton30 »

Robo, radost pozerať. Ako plánuješ zabiehať motor?

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor3011_HE

#150 Nový příspěvek od rosch8 »

Anton30, najväčšia sranda je, že aj tu najviac prispievajú naši zo skupiny Z25. Inak by tu asi zdochol pes.

Zabehať budem asi najprv na zvýšený voľnobeh. Aspoň hodinku, dve. Potom asi spravím zopár jázd po okolí a potom už do práce. S Kackom som sa tiež neparal. A ide ako píla.

Odpovědět

Zpět na „Zetor 2011-4011“