Zetor3011_HE

Moderátor: Lukashil

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Zetor3011_HE

#1 Nový příspěvek od rosch8 »

Dnes som dotiahol domov tento stroj urceny na pracu po zahrade. Vymenil som ho za Zetor 25K, ktory som mal nedokoncenu GO. Dufam, ze tento stroj bude pre mna na pracu vhodnejsi, hlavne co sa tyka mulcovania a rotavatora.
Chcel by som zaroven tunajsich odbornikov zhodnotit originalitu vsetkych sucasti. Ramena su nadvarane nove konce, to je mi jasne. Co je tam za hydrauliku? Vraj na export isli ine typy ako na domaci trh...
motor trochu dymi na sivomodro, takze bude trochu vybehany ale zatial startuje dobre...

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Zetor3011_HE

#2 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Gratulujem, Robert :pohar:
Pekný "major", zdá sa byť original, bez zásahu kutila :shock: . Hydraulika je zetormatic, tú si myslel. Najprv ju mali len exportné stroje, potom neskôr aj domáce. A biely volant, vraj ho mali stroje určené na vývoz...to isté chýbajúci kompresor a vzducharina. Práce je na ňom dosť. A sivomodrý dym, majore dosť často takto podymujú :ano: Je to olej, netesné stieracie krúžky, vodítka ventilov :zapomel:
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2436
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: Zetor3011_HE

#3 Nový příspěvek od StaPo3011 »

tož vitaj mezi majiteli reexportovaných 3011-tek :)
Ta tvoje je opticky v mnohem lepším stavu, než jsem před pár lety kupoval já 8)
Taky už s regulační hydraulikou, trubky na externí vývod si tam snadno doinstaluješ. Jinak to máš na pohled relativně kompletní. Ta pružina na sedačce vzadu je neoriginální, ale jestli to funguje, tak bych to asi neměnil.

Uživatelský avatar
Bellian
Příspěvky: 2533
Registrován: stř črc 28, 2010 10:28 am
Bydliště: Velké Meziříčí

Re: Zetor3011_HE

#4 Nový příspěvek od Bellian »

Ahoj Robert koukám jako blázen, pěkný úlovek se ti podařil gratuluji. 30 ja taková šikovná obratná na drobné práce okolu domu lepší než ehm 25. Určitě budeš spokojený :) .
Předpokládám, že to bude další krasavec 8) 8) 8) .
Srdcová 25-ka; Járova 25-A; Školníkova 25-A; Stodolová uloženka 25-ka
Zetor 5611
Zetor 7211
Zetor Super 35
Zetor 7245 PLUS
BSS PS 701H
BSS10.08 - renovace
BSS P 53 S
TOS-28 Žebrák; StankoImport 2H125; Pásová pila G5013W

faustt
Příspěvky: 145
Registrován: pát bře 03, 2017 1:09 pm
Bydliště: Prešov

Re: Zetor3011_HE

#5 Nový příspěvek od faustt »

Traktor je podla zakladatela tejto temy urceny na pracu, takze vyzor je druhorady. Motor, pokial neklepe a maze tak ani netreba riesit, za studena(pokial sa nenahreje aspon na 60°) podymuje na modro-sivo kazdy major, nakolko na voditkach ventilov nie su gufera a nejaky olej sa cez ventyly do spalovacieho priestoru dostane.
Podstatne je, aby pri zatazi a jazde z kopca nevyskakovali rychlosti, pripadne packa na radenie do rychla/pomala. Motor sa da opravit za relativne lacny peniaz avsak zavada prevodovky ked na majoroch vyskakuju kvalty... no vie to dost pokazit naladu :typek:
Kazdopadne prajem vela bezporuchovych Mth.

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor3011_HE

#6 Nový příspěvek od rosch8 »

Rýchlosti nevyskakujú. Ani redukcia ani rychlobeh.
Nefunguje dekompresia, pravdepodobne zahrdzavety bowden.
Trochu kolisu otáčky, ale iba veľmi jemne. Skontrolujem ešte olej v cerpadle. Pripadne pôjde čerpadlo na go.
Mam zamrznutu packu, ktorá prepína brzdy. Je v stredovej polohe a nedá sa ňou pohnúť do strán.
A mam zamrznutu packu prepínania režimov zetormatiku. Je presne vo zvislej polohe, myslím ze je to poloha M, teda zmiešaná. Takisto sa ňou nedá veľmi pohnúť.
A chýbajú mi trubky na externý okruh hydrauliky s rychlospojkami, napríklad pre vyklapanie vlečky. Niekto ich demontovať a mam tam iba holendre.
Musím zohnať držiak rychlospojok a trubky k tomu.
Prevodovka ide ticho.
A ešte mi jemne lepí spojka pojazdu. Pri zaradovani rýchlosti zaskripu trochu zuby a traktor sa jemne pohne.
Toto vnímam ako najväčší problém, lebo takto rýchlo opotrebujem čela kolies a to by som nerád.
Je zaujímavé, že je v zabere, keď je vypinana ako prvá a až za ňou je kardanova spojka. Takže pri pohybe pedálu ďalej by už mala byť spoľahlivo vypnutá.
Zrejme sú zle nastavene vypínacie páčky a neoddialia dostatočne pritlacny tanier.
Takže ma čaká polenie traktora, takto to určite nenechám.

faustt
Příspěvky: 145
Registrován: pát bře 03, 2017 1:09 pm
Bydliště: Prešov

Re: Zetor3011_HE

#7 Nový příspěvek od faustt »

Ked nevyskakuju rychlosti tak je to velka vyhra, ked je toto KO tak je to na kompletnu rozborku traktora - treba to trhat na 3 kusy a kompletne rozobrat prevodovku - snad okrem predlohy, ale to uz by cloveku nedalo nevymenit loziska aj tam ak to ma rozobrate.
Vypinacie packy sa daju nastavit aj bez trhania traktora avsak ak trhne traktorom pri zaradzovani rychlosti tak je to na rozborku. To, ze pri zaradzovani skripu zuby je na tej nultej modernizacii UR1 po zahriati motora bezna vec - malo by sa to diat len ak sa traktor rozbieha z nulovej rychlosti a po 2-3s by sa mala predlohova hriadel zastavit - lebo v prevoedovke nie je brzdicka predlohoveho hriadela a tie hriadele maju s kolesami velku vahu a aj velku zotrvacnost.
A tie veci, ktore Vam chybaju sa daju kupit na bazosi. Ten prepinac brzd sa da rozobrat, rozhybat a spolahlivo pretesnit novymi o-ringami - netreba hned kupovat novy. A do tejto hydrauliky sa nerozmuiem, mam na svojom taktore stary typ.

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Zetor3011_HE

#8 Nový příspěvek od Ursus 73 »

A mam zamrznutu packu prepínania režimov zetormatiku. Je presne vo zvislej polohe, myslím ze je to poloha M, teda zmiešaná.
Áno, je to zmiešaná regulácia, tá sa používa najčastejšie.
K tej spojke: lamela môže byť zamastená olejom, ten ju "lepí". V každom prípade rozobrať, skontrolovať, pretesniť, vymeniť to, čo je treba :ano:
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor3011_HE

#9 Nový příspěvek od rosch8 »

Olej na spojke napadol aj mňa.
V každom prípade to rozoberiem a už vymením lamely za nové a uvidím, ktoré gufera a co ešte treba vymeniť.
Lestenku z neho robiť nebudem, ale fungovať musí ako novy, to je bez debaty.

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4386
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Zetor3011_HE

#10 Nový příspěvek od Peter768 »

Traktor vyzerá na svoj vek zachovalo. 8) Keď zatažíš hydrauliku zistíš v akom je stave. Výhoda je, ze veľa vecí sa dá kúpiť nových = rýchla oprava.

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor3011_HE

#11 Nový příspěvek od rosch8 »

Pokiaľ exportná aj domáca červená farba, bola tá istá, tak mám červenú.
Tu som striekol sprejom trochu na nádrž, kde bola pôvodná, slnkom nevyblednuta farba.
Obrázek

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2436
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: Zetor3011_HE

#12 Nový příspěvek od StaPo3011 »

doufám rosch-i, že na tomhle traktoru taky předěláš filtr sání na papírový filtr (podobně, jako jsi měl na 25-tce), a mne tím dokopeš k tomu, že to konečně zrealizuju na své 3011-tce taky :) . Náhradní nekompletní vnější pixlu filtru už na to někde na půdě mám dost dlouho...

palobobo
Příspěvky: 1902
Registrován: ned říj 11, 2015 7:44 pm
Bydliště: malacky

Re: Zetor3011_HE

#13 Nový příspěvek od palobobo »

veľmi pekný zachovalý traktorík na renováciu. 8) 8) 8) Predpokladám že je tam asi všetko originál, škoda tých zhnitých blatníkov. Taký veteránik by sa aj mne páčil :friends:

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor3011_HE

#14 Nový příspěvek od pavel sk »

8) 8) 8) 8) 8)

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor3011_HE

#15 Nový příspěvek od rosch8 »

to StaPo3011: to je v plane, prerobit filtraciu vzduchu. musim to rozobrat a pohladat rozmerovo vhodny papierovy filter. Mna uz na olej nikto nedostane. Samozrejme tak isto aj olejova filtracia sa zmodenizuje.
Urobim aj komplet go motora.
tak isto mama zamastenu spojku, ked je motor studeny, tak mam zalepenu lamelu.

Palobobo:
preto som pristal na vymenu. Blatniky vymenim za nove, nema zmysel tieto renovovat.

Zatial som zrenovoal nadobku na brzdovu kvapalinu a dorobil som si na nu viecko, ktore mi chybalo. Viecko je vytlacene na 3D tlaciarni.

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Zetor 2011-4011“