Zetor3011_HE

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Zetor3011_HE

#31 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Pekná práca :friends: . Verím, že s majorom budeš spokojný, je to dobrý stroj.
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor3011_HE

#32 Nový příspěvek od rosch8 »

Dnes som bol v obchode, kde miešajú farby. Pustili ma do kuchyne, tak sme začali s odtieňom RAL1020 a potom sme už pridávali pigmenty podľa potreby.
Myslím si, že je to celkom slušne trafený odtieň.

Obrázek

palobobo
Příspěvky: 1896
Registrován: ned říj 11, 2015 7:44 pm
Bydliště: malacky

Re: Zetor3011_HE

#33 Nový příspěvek od palobobo »

poctivo sledujem a pokukujem ja ja po dajakom zetore. Dakde som nasiel ze tie 3011 mali dajaku zlatistu farbu podvozku...a plechy svetlo modre a cervene.

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor3011_HE

#34 Nový příspěvek od rosch8 »

Ano vyvozove mali tento metalizovany odtien.
Kapotáž bola potom cervena u mňa. CSN 8140.

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor3011_HE

#35 Nový příspěvek od rosch8 »

tak, farba by bola.

kapotaz je cervena svetlo rumelkova CSN8140.

S podok je metalicka farba:
Predpis na polyuretanovu:
Zakladom je odtien RAL 1020
System je BAL TELURIA color system
do RAL 1020 je este pridane 8,5 g cierneho pigmentu 1898
a 15g okroveho pigmentu 1867

a tato vysledna farba je zmiesana 1:1 s v obchode kupenou striebornou farbou Chemopur E odtien 9111 strieborna.


tu je vysledok:
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor3011_HE

#36 Nový příspěvek od rosch8 »

Nemá niekto na predaj komplet vzducharinu?
Od kompresora až po hubicu vzadu na príves...

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor3011_HE

#37 Nový příspěvek od rosch8 »

Sezóna skončila, tak som sa pustil do GO motora. Valil sa z neho už olej do výfuku, tak som rád, že som stihol dokončiť práce.
Vo výfuku mazut, a v spaľovacom priestore tak isto.
Takže bol najvyšší čas.
Rozoberanie išlo dobre, zastal som na matici remenice.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2436
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: Zetor3011_HE

#38 Nový příspěvek od StaPo3011 »

hezkej karbon :) .
Budeš dělat i kliku (spodek), nebo jen vršek (jako já) ?

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor3011_HE

#39 Nový příspěvek od rosch8 »

urobim vsetko, na ten motor nikto 60 rokov nesiahol. bolo iba olejove cerpadlo robene, tam som si vsimol, ze plechove poistky na matice boli uz raz odohnute. Ostatne poistky vratane prednej matice hlavnej remenice neboli nikdy odohnute. Aspon viem, ze sa v motore nikto nehrabal.

Akurat neviem, ci sa meni gufero na strane prevodovky, lebo spojkovy zvon je zadrbany od oleja cely. Pravdepodobne od motora, nemam v prirubach gufera iba odstrekovacie kruzky. Ale ak je gufero aj na strane prevodovky, rad by som ho teraz vymenil. A spojkove lozisko hučí ako lokomotiva, tak to vymenim samozrejme tiez.

Som v tejto sekcii novy, nevedel by si ma nasmerovat na niekoho vlakno, kto ma dobre zdokumentovanu GO, aby som si to pozrel, nech viem, do coho idem.

pavel sk
Příspěvky: 12729
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor3011_HE

#40 Nový příspěvek od pavel sk »

Noo podla mna do ničoho nejdeš. Ty si uz v tom spadnuty cely :smich: 8) Sledujem v tichosti tento tvoj projekt a drzim palce pri GO 8) 8) 8) :) Pekna praca. So strany prevodovky je na dutej hriadeli v prednej prirube urcite gufero. Pred jeho vymenou musis spustit olej s prevodovky. Starsie prevodovky mali medzi hriadelami ocelovy tesniaci kruzok, novsie tam maju gufero. Ale to nebyva castym miestom priesaku oleja, lebo s 99,8% sa spojkove hriadele tocia subezne spolu.

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor3011_HE

#41 Nový příspěvek od rosch8 »

Bohuzial maticu som musel zobrat na svinsky sposob so sekacom. Povolila, potvora jedna. Nie je velmi poskodena, tak ju povyvaram CO2 a na sustruhu a potom pilnikom obehnem poskodene miesta. Nove nemaju zaberove vystupky na startovaciu paku, tak musim opravit staru.

Chcem sa spytat este ci niekto absolvoval prechod na gugerove prsia a zadnu prirubu na motore. Neviem prist na chut tym ostrekovym kruzkom (labyrint) a chcel by som prejst na cervene gufera. Staci kupit predne prsia a zadne celo? kluka moze byt ta ista? nie je tam rozdiel v priemeroch?
Nasiem som tieto prsia a zadnu prirubu u Mikesa, len ci to bude naozaj pasovat.:

http://www.dilymikes.cz/eshop/foto/632/632011_o_3.jpg

http://www.dilymikes.cz/eshop/foto/1681/1681410_o_2.jpg

na tejto stranke:
http://www.dilymikes.cz/Motor.html?vyhl ... de=&list=2

pavel sk
Příspěvky: 12729
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor3011_HE

#42 Nový příspěvek od pavel sk »

Niesom si uplne isty, ale uprava na gufera je popisana v jednej s tych knih od Lupomecha. Tusim v tej od 2011-6945. Musí sa vymeniť veko.

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor3011_HE

#43 Nový příspěvek od rosch8 »

Dnes som sa na to pozrel detailnejsie a vpredu na prsiach je to vcelku jasne.
Tam je na kluke nasadená remenica s prirubou, ktorej valcova časť zasahuje dovnútra predneho krytu. Na valcovej časti je vysustruzena zavitova špirála , ktorá vracia olej naspat do motora. Vonkajší priemer osadenia remenice je 50 mm a diera v odliatku je trochu väčšia. Na prerobenie tu vidím 2 možnosti.
Nalisovat tenkostenný krúžok na osadenie remenice a použiť príslušné gufero, dajme tomu 54 mm, ak stena krúžku bude 2 mm.
Alebo kúpiť remenicu, ktora nemá na osadení špirálu, ale hladký povrch. Keďže remenica je liatinová, nezdá sa mi najlepší nápad nechať bežať gufero po liatine, preto sa prikláňam k riešeniu s nalisovanym a nalepeným oceľovým krúžkom.
Samozrejme musia sa kúpiť prsia s osadenim pre gufero typ 90-0225

Keď zhodim dole zotrvačník, pozriem zadnú časť.
Potom, ked to zrealizujem, tak napíšem postup.

pavel sk
Příspěvky: 12729
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor3011_HE

#44 Nový příspěvek od pavel sk »

Tie remenice aj na novsich motoroch kde su tesnene guferom su podobneho materialu ako ta tvoja a neni stym problem. Vzadu na kluke pod zotrvakom je tusim ten kruzok so zavitovkou nalisovany na kluke. Tam sa musi to veko vymenit lebo neni v nom dost materialu na upravu a uchytenie gufera.

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Zetor3011_HE

#45 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Podľa mňa by to malo všetko pasovať, ako to tu bolo popísané. Vpredu remenicu "zo závitom" treba vymeniť za remenicu s hladkým krkom+ zohnať prsia motora s guferom. Typ: niekde na bazoši som videl aj tieto úzke prsia s prírubou na servo čerpadlo (tak to má poľský Ostrówek) a to by sa dalo použiť v prípade, žeby si tam niekedy dával servo, orstu...
To zadné veko pasuje takmer na 100%, tu by som si dovolil poradiť. Ja by som už nikdy nekupoval takú "náhradu" čo si sem dal ten link. Kamarátovi sme to robili na Z-3011, kúpil to zadné veko nové v obchode, bolo original aj s nalisovaným guferom. A ešte bolo aj lacné :shock: . Akurát nebolo nič hodné, diery nepasovali, gufero to "tlačilo" do strany. Keď som mu povedal, nech to veko zahodí tak nechcel ani počuť. Diery pracne prepiloval, dáko sme to tam napasovali. Bolo mi z toho na grc :grc:. Ale zatiaľ to tesní....
Toto veko by som radšej kúpil na bazoši, staršie ale original... spoznáš ho podľa toho, že pod guferom z vonkajšej strany sú dáke čísla, v dvoch riadkoch. A malo by to pasovať od 3011 až po 6945.
Tieto diely sa dajú kúpiť, ja by som nič čo netreba neupravoval, iba by som to pomenil :zapomel:
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Odpovědět

Zpět na „Zetor 2011-4011“