Zetor3011_HE

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor3011_HE

#181 Nový příspěvek od rosch8 »

Budem ponúkať sadu na prerobenie.
22 eur diely. 17 eur stoji myslim vlozka.
Ak máš záujem posli mi objednávku na email rosch8@gmail.com
Koncom týždňa ti môžem poslať diely.

kubino
Příspěvky: 3
Registrován: ned zář 12, 2021 9:13 am
Bydliště: Namestovo

Re: Zetor3011_HE

#182 Nový příspěvek od kubino »

rosch8 píše: pon zář 13, 2021 9:26 pm S tymi vieckami je to trochu inak, nez si myslis.
Ked som viecko dokoncil, tak som jednemu studentovi poslal stl subory s tym, ze nema peniaze a ze si to vytlaci iba pre seba.
Suhlasil som.
Do dvoch tyzdnov bol inzerat na Bazosi.
Nie len, ze ma ojebal, navyse nezvladol poriadne vyrobu a rozsirilo sa, ze tlacene viecka stoja za hovno. Ja som mal tlacene tiez, automaticky som do toho spadal aj ja.
Mal som co vysvetlovat, nastastie sa ma zastali uzivatelia, ktori predtym kupili moje viecko a boli spokojni.
Tak sa to nakoniec vysvetlilo.
Takze stl nezdielam nie z dovodu, ze chcem na tom zarabat, ale z dovodu, aby nezarabal na mojej praci niekto iny.
Dufam ze mi tunajsia komunita odpusti ked odpoviem na tento stary prispevok, dost dlho som tu nebol a pozeram ze si paradne pokrocil 8)

V prvom rade som vobec nechcel aby to vyznelo arogantne, nedajboze ze chcem na tvojej praci zarabat, len som zvyknuty si veci tlacit sam. Niekolko 3d tlaciarni som prerabal + nadesignoval laservocu gravirku + CNC router od nuly staci pozriet moj profil na thingiverse. Len som chcel ukazat ze som zvyknuty poskytovat veci spat komunite a samozrejme plne respektujem aj ostatnych ktori to nerobia.

Este raz super praca na traktore (pacia sa mi filtre ako si prerobil), je to velka inspiracia pre mna a verim ze aj ostatnych.

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor3011_HE

#183 Nový příspěvek od rosch8 »

Repas zdruzeneho pristroja na palubnej doske:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Vycisteny a pozinkovany ramcek:

Obrázek

poskladane nahotovo:

Obrázek

Obrázek

Obrázek


Prve sady na vzduchovy filter idu k zakaznikom:

Obrázek

Tak isto sada pre olejovy plnoprietokovy filter, so zachovanim povodneho vzhladu:

Obrázek

A sada pre palivovy filter, so zachovanim povodneho vzhladu:

Obrázek

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor3011_HE

#184 Nový příspěvek od rosch8 »

skusal som zachranit svoje spodne ramena, ale bolo to beznadejne. vsetko vybite, ovalne...atd. Jednoduchsie bolo kupit 70x20 mm plochu. valcovanu ocel a gulove konce a spravit nove ramena.
Tak isto som zohnal kus ocele 51CrV4 co je ekvivalent 15260 a tak si dam urobit aj nove capy konzol, ktore su pod prevodovkou. Tak isto mali uz drazku od gule ramena vybehanu.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

vykres capu, keby niekto potreboval...

Obrázek

fikejz
Příspěvky: 5989
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Zetor3011_HE

#185 Nový příspěvek od fikejz »

Moc pěkná práce! Ještě se tě zeptám, jak jsi dělal repas toho sdruženého přístroje na palubní desce, sklo jsi měl původní, kupoval to z bazoše, nebo jsi si potisk vyráběl sám?
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor3011_HE

#186 Nový příspěvek od rosch8 »

Fikejz, mal som ešte jedno original, ale je tam zničená číslica 4 na vzduchovej stupnici.
Pokúšam sa nájsť reklamou, ktorá by to vytlačila na bielo na samolepky, priesvitnu a tak vy di každý mohol doma spraviť repas. Na bazosi pýta jeden 45 eur za sklíčko, to sa mi vidí trochu prehnané.

fikejz
Příspěvky: 5989
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Zetor3011_HE

#187 Nový příspěvek od fikejz »

Tady v Čechách chtěl někdo 500,-Kč a i to se mi zdá za sklíčko s potiskem trochu moc. Co se té samolepky týče bylo by dobré, kdyby byla udělaná pro nalepení ze spodní strany sklíčka - tedy lepidlem na vrchní čitelné straně. V traktoru by pak byla chráněna sklíčkem samotným před odřením atd.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2544
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Zetor3011_HE

#188 Nový příspěvek od murár »

Tie isté gule na ramená som dával aj ja na môj traktor pred tromi rokmi. Zatiaľ držia. :)

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor3011_HE

#189 Nový příspěvek od pavel sk »

Tie čapy dolných ramien si si mal vyrobyť so závitom+ korunková matice. Tie čo bývali zaistené len zavlackou stáli za prd. Keď vysekalo zavlacku, tak ramená chlapy tratili za jazdy. Novšie to už mali ako som písal.

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor3011_HE

#190 Nový příspěvek od rosch8 »

Čapy ešte nie sú vyrobené, ešte to môžem zmeniť.

maruten1707
Příspěvky: 768
Registrován: čtv led 10, 2013 8:20 pm
Bydliště: Prešov

Re: Zetor3011_HE

#191 Nový příspěvek od maruten1707 »

ked das do tych capov namiesto zavlačiek M12 srob tvrdosť 10.9 alebo 12.9 určite to vydrži a na 3011 duplom, ja mam len M8 10.9 tvrdosť už 10 rokov na 4011 a zatial v pohode...ale ako píše pavel SK závit na celej ploche čapu je pevnejší...

pavel sk
Příspěvky: 12737
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor3011_HE

#192 Nový příspěvek od pavel sk »

Bojím sa že na 12 srobu tam toľko miesta nieje. My sme vlani na tom druhom traktore tie čapy len s dierkou pre zavlacku hned vymenili za čapy so závitom. Pod korunkovu matku tam ide plocha silnejšia podložka a tak korunková matka tuším M22x 1,5 ktorá sa pekne zaistí zavlackou proti povoleniu.

Pavel
Příspěvky: 8260
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Zetor3011_HE

#193 Nový příspěvek od Pavel »

presne jak pise pavel ta matka je na zajisteni lepsi nez ta zavlacka

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2544
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Zetor3011_HE

#194 Nový příspěvek od murár »

Ja som na svojom tiež ten čap prevrtal a do predu na rám som navaril dlhšiu spojovaciu maticu. Je tam šrub 10X100 mm a ešte medzi tým mam matku- kontru ktorú pritiahnem k tomu čapu. Tak je ten čap na oboch koncoch prakticky na tvrdo.
Obrázek

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor3011_HE

#195 Nový příspěvek od rosch8 »

ramena nainstalovane, vsetko funguje, ako ma..
Capu z ocele 15260 ergo 51CrV4:
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Zetor 2011-4011“