Zetor 4011 - Frankenstein

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
nwa
Příspěvky: 74
Registrován: pát led 29, 2021 3:22 pm
Bydliště: Zurich

Zetor 4011 - Frankenstein

#1 Nový příspěvek od nwa »

Zdarec zetorari,

nedavno jsem se stal majitelem jednoho historickeho kousku. K dokonalosti ma daleko, za dobu sve existence si uz leccims prosel, ale je muj (temer, jeste musime doladit par detailu) a tak se s nim muzu pochlubit. Obrazek vyda za tisic slov a video vyda za tisic obrazku, takze jsem se rozhodl ho pro vas natocit.

Jsem naprosty laik a zacatecnik, ktery si precetl utrzky z manualu a nekolik vlaken tady na foru, takze se mnou prosim mejte trpelivost. Uvitam jakekoliv rady a doporuceni do zacatku.

https://www.youtube.com/watch?v=B5pJj7D7QtY

[Youtube]B5pJj7D7QtY[/Youtube]

Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 701
Registrován: pon črc 16, 2007 8:44 am
Bydliště: kousek od Jičína

Re: Zetor 4011 - Frankenstein

#2 Nový příspěvek od Jindra »

Zajímavý kousek, ta úzká kabina je dobrá mezi stromy. Jinak kabina bych řekl že je původně ze 3011, ta je cca o 10 cm katší proti 4011 proto ten vzduchojem není tolik schovaný pod kabinou, na přední straně je ten výklenek ( u 3011 je v těch místech víčko nádrže) a nasvědšuje tomu i prodloužení předních držáků kabiny směrem dopředu
kdo si hraje nezlobí

Uživatelský avatar
nwa
Příspěvky: 74
Registrován: pát led 29, 2021 3:22 pm
Bydliště: Zurich

Re: Zetor 4011 - Frankenstein

#3 Nový příspěvek od nwa »

@Jindra: To je zajimava informace. Takze byly i rozdily mezi temi hranatymi kabinami mezi jednotlivymi verzemi Zetoru? Snazil jsem se o tom dohledavat nejake informace, ale zatim jsem nic moc nenasel.

Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 701
Registrován: pon črc 16, 2007 8:44 am
Bydliště: kousek od Jičína

Re: Zetor 4011 - Frankenstein

#4 Nový příspěvek od Jindra »

kdybych to nezažil na vlastní kůži tak to nevím, známý má 3011, někde sehnal náhradní laminátovou skořepinu na kabinu, když ji tam chtěl dávat, zjistil, že je o 10 cm delší, poměřili jsme to a 4011 má delší kabinu, dveře budou stejné to jsme teda neměřili) ale boční okno bude o těch cca10 cm delší.
ještě poznámka, 4011 s původním motorem neměly odstředivku na olej, ale tyto nádobky, uvnitř jsou kruhová sítka , která se při výměně oleje čistí a pak se dají použít znovu, nebo jsou i přestavby na filtrační patron, to se baňky vyhodí, místo hrubé se dá ,,zátka" a místo jemné mezikus a patrona.
Jak píše Staník, při mytí je potřeba dát pozor aby mastnota nenatkla do brzd, hadičkou se dá nouzově obložení omýt čističem brzd - ale je to nouzovka
kdo si hraje nezlobí

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4386
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Zetor 4011 - Frankenstein

#5 Nový příspěvek od Peter768 »

Aj Zetor 3511 z roku 1970 mal takú malú kabínu.

Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 701
Registrován: pon črc 16, 2007 8:44 am
Bydliště: kousek od Jičína

Re: Zetor 4011 - Frankenstein

#6 Nový příspěvek od Jindra »

slyšel jsem verzi, že když původní kabina shnila, dávala se třeba tato malá z 3511, a na 4011 se asi dávaly ze 4718 přece jen to je už zadek jako na 57 jestli se nepletu
kdo si hraje nezlobí

Uživatelský avatar
jimmy 4011
Příspěvky: 3366
Registrován: úte říj 21, 2008 6:35 pm
Bydliště: čr

Re: Zetor 4011 - Frankenstein

#7 Nový příspěvek od jimmy 4011 »

Pleteš.Tříválce až do 5011 byly menší.
Ono je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém.
Werich

Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 701
Registrován: pon črc 16, 2007 8:44 am
Bydliště: kousek od Jičína

Re: Zetor 4011 - Frankenstein

#8 Nový příspěvek od Jindra »

o tom vím že tříválce by měly mít zadek menší, jen nevím proč byly teda 2 velikosti těch kabin, kam všude se originál ty úzké hranaté kabiny dávaly - neberu generálky, tam asi šouply co bylo při ruce.
kdo si hraje nezlobí

Uživatelský avatar
jimmy 4011
Příspěvky: 3366
Registrován: úte říj 21, 2008 6:35 pm
Bydliště: čr

Re: Zetor 4011 - Frankenstein

#9 Nový příspěvek od jimmy 4011 »

Originál z fabriky se dávaly určitě na 4718 a 6711C.
Ono je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém.
Werich

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Zetor 4011 - Frankenstein

#10 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Gratulujem k traktoru, vôbec nevyzerá zle :tyty: . Samozrejme, dáka práca :prace: na ňom bude.
Mne osobne sa však páči aj tá "garáž", kde je stroj odstavený. Tak tá je super 8) , takú by som potreboval . Ten priestor je úžasný :wink:
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Eresák 09
Příspěvky: 25
Registrován: úte čer 04, 2019 9:54 pm
Bydliště: Třebíč

Re: Zetor 4011 - Frankenstein

#11 Nový příspěvek od Eresák 09 »

Zdarec,
To je v Koutech na návsi ne? Krásný místo a chalupa a hlavně ta stodola se zahradou..tiše závidím.
Tam čtyřicítku fakt užiješ,po lehký péči nadělá ještě spoustu parády.Tak at slouží..Jinak jsme skoro sousedi,bydlím přes kopec.

Uživatelský avatar
kuligrado
Příspěvky: 1506
Registrován: čtv srp 18, 2011 6:42 am
Bydliště: U Havířova

Re: Zetor 4011 - Frankenstein

#12 Nový příspěvek od kuligrado »

Ahojte jj to vypadá dobře, trochu to pomazlit, jsou k té spz (rzv) aji dokumenty, do kterých někteří lidé neradi razítka dávají ? Kromě toho traktůrka máš k němu i nějaké to příslušenství (samosebou mimo nadšení do práce ;))?

To Ursus73 - jestli to máš jak já, tak kdybych měl k dispozici starý kravín, tak ho dokážu zabordelit do posledního fleku tak, že by to vypadlo jak u mě v dílně a max 20cm široký koridor pro průzkumou expedici bez nadějných vyhlídek dostat se bez absolvování závalu z5 se zdravou kůží.

Rado
Náš Trkouš : http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 32&t=77823
"Z hovna bič neupleteš, když upleteš, tak nezapráskáš a když zapráskáš tak jedině sebe."

Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 701
Registrován: pon črc 16, 2007 8:44 am
Bydliště: kousek od Jičína

Re: Zetor 4011 - Frankenstein

#13 Nový příspěvek od Jindra »

Jo jo dílna je to pěkná, ale v mém podání by to dopadlo úplně stejně jako píše Kuligrado, ( možná kdyby to byl hangár na boeing tak by u vrat trochu místa zbylo :) ) jestli jsou SPZ ,,živé" tak je to jen veliké plus, protože dneska když potřebuješ na silnici už je to problém když je nemáš
kdo si hraje nezlobí

Uživatelský avatar
nwa
Příspěvky: 74
Registrován: pát led 29, 2021 3:22 pm
Bydliště: Zurich

Re: Zetor 4011 - Frankenstein

#14 Nový příspěvek od nwa »

@Eresák 09 jj, presne tam to je. koukam, ze svet traktoru je malej. az budu mit uklizeno, zastav se na pivo :P

@kuligrado ano, papiry to ma i s celou historii generalnich oprav a zaznamu, kdy tam namontovali kabinu :) co se tyka prislusenstvi, tak je k nemu 5t vlecka (nesklopna, nebrzdena, samo domo vyrobena), dva dvoukolaky a kultivator. petitunku a kultivator bych rad prodal, kdyby mel nekdo zajem. co bych k prislusenstvi rad pridal je "kybl" na zaves. takova nesena nadoba, do ktery clovek muze nahazet veci, pripadne nalozit naradi, ale neni to vlecka s kolama. kdysi jsem videl na yt podomacku vyrobeny, moc se mi to libilo.

@Jindra na dilne ted hodne vysivam, v dalsim videu pridam update. ale je to bohuzel jeste na hodne prace.

Uživatelský avatar
Jura3011
Příspěvky: 38
Registrován: čtv dub 21, 2016 6:33 am
Bydliště: Jihlavsko

Re: Zetor 4011 - Frankenstein

#15 Nový příspěvek od Jura3011 »

Traktor vypadá skvěle, když k tomu máš veškerou historii, byla by škoda ji bastlit zpátky do původního stavu. Kulatá čtyřicítka je pěkná, ale tohle je zajímavější.

Odpovědět

Zpět na „Zetor 2011-4011“