Zetor 4011 - Frankenstein

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
nwa
Příspěvky: 74
Registrován: pát led 29, 2021 3:22 pm
Bydliště: Zurich

Re: Zetor 4011 - Frankenstein

#61 Nový příspěvek od nwa »

Blatniky jsou dole. S tou hromadou rzi na sroubech si nekde neporadilo ani WDcko :shock:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Plan dalsich akci - sundat zavazi > hever > podpery > sundat kola > zvednout kabinu... no a pak by tem portalum uz nic nemelo stat v ceste, ze? :smich:

Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 702
Registrován: pon črc 16, 2007 8:44 am
Bydliště: kousek od Jičína

Re: Zetor 4011 - Frankenstein

#62 Nový příspěvek od Jindra »

sundej okna ať máš rám co nejlehčí, zadní a boční jsou v pohodě, boční mají své rámy chycené v rozích, přední pokud neplánuješ nějaké brokování kabiny bych nesundával.
pak už jen vepředu povolit matice a vytáhnout tyč co drží kabinu na přední trubce a vzadu jsou na každé straně 2 šrouby myslím m 16, možná půjdou hůř vyrazit protože kabina by měla mít ,, silentbloky" takže ta guma může bát zaříznutá do šroubu, záleží kdo to kdy měl předtím dole a jak to udělal
aby to bylo co nejlehčí tak bych sundal i střechu. jinak se dá sundat postupně kurtami kdybys neměl kladkostroj, pak nepotřebuješ ani 4 háček jak jsi říkal na tom videu, vepředu jedna kurta, vzadu druhá a kabina bude podél toho trámu ve stodole. a postupně nadzvedávat

nejdřív najeď do stodoly sundej kabinu, nebo třeba závaží aby ses lépe dostal ke šroubům co kabinu drží vzadu, pak do stodoly a kabinu dolů. traktor pak bude ,, pojízdný" ale bez kabiny.

další možností je kabinu jen zvednout vzadu, ale to záleží jestli máš místa vepředu mezi nádrží a kabinou, to se pak dá nechat kabinu na předním držáku a zvednout zadek kabiny aby šly vyndat její držáky a šly vyndat zadní držáky
kdo si hraje nezlobí

Uživatelský avatar
nwa
Příspěvky: 74
Registrován: pát led 29, 2021 3:22 pm
Bydliště: Zurich

Re: Zetor 4011 - Frankenstein

#63 Nový příspěvek od nwa »

@jindra nakonec se priklanim k tomu, ze ji jenom naklopim dopredu. Melo by to snad jit... neni potreba ji naklopit moc. Dikz za tip s tema oknama, to jsem nevedel, ze se i ty bocni daji vyndat.

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4435
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Zetor 4011 - Frankenstein

#64 Nový příspěvek od Peter768 »

nwa - prosím vyfoť detail toho bočného okna. Myslím ta ako je to tam uložené... Ďakujem.

Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 702
Registrován: pon črc 16, 2007 8:44 am
Bydliště: kousek od Jičína

Re: Zetor 4011 - Frankenstein

#65 Nový příspěvek od Jindra »

záleží kolik je místa mezi nádrží a kabinou. myslím že jsem u nějaké této kabiny viděl že čelní plech šel vyndat - u mé je přivařený a místa mám málo takže naklopení kabiny dopředu nejde, ale třeba tam máš víc místa nebo máš plech šroubovaný

okna jsou v rámečku a drží v rozích ( sklo je usazené v rámu skla pomocí gumy) a v rozích jsou trojúhelníky s navařenými šrouby M 8 - kabina má také trojúhelníkové výztuhy v rozích s dírami pro ty šrouby a přes ně je ten rámeček přišroubovaný
kdo si hraje nezlobí

pavel sk
Příspěvky: 12850
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor 4011 - Frankenstein

#66 Nový příspěvek od pavel sk »

Este som sa nestretol s tym aby sa nedala kabina vzadu mierne pridvihnut kvoli vybratiu portalov. Ci to bola 56XX, 57XX, 67XX 69XX furt tam bolo tolko miesta v predu okolo nadrze aby sa kabina dala vzadu dostatocne pridvihnut bez poskodenia nadrze. Ono ked das koleso dole tak keda na ram kabiny a prirubu pozries, tak ti bude jasne ze tu kabinu zase tak vela dvihat netreba. Kvoli demontazi portalov by som celu kabinu nedaval dole ani omylom :tyty: Ked som kedysi menil obal rozvodovky na 7245 tak som kabinu dole nedaval. Zostala pekne na svojom mieste.

Uživatelský avatar
nwa
Příspěvky: 74
Registrován: pát led 29, 2021 3:22 pm
Bydliště: Zurich

Re: Zetor 4011 - Frankenstein

#67 Nový příspěvek od nwa »

@Petr768 OK, vyfotim. Jenom se tam ted tri tydny nedostanu... zkusim poprosit zenu, jestli by to zvladla.

@Jindra Hele me to taky vrtalo hlavou, protoze ta 4011 ma vetsi nadrz, nez 2011 a 3011. Ale pak jsem si vsimnul, ze ta kabina se nepreklapi v ose te predni steny, ale jeste trochu vic vepredu, protoze dole dopredu jsou navareny takovy drzaky a osa je na jejich spici. Takze se ta kabina pri preklopeni zaroven trochu zvedne. Spatne se to popisuje ale vydrzte, uz striham video, kde jsem to natocil.

@Pavel SK Jj, mas pravdu. Melo by to jit uplne normalne. Me jenom chvili trvalo, nez jsem si to poskladal v hlave. Samouk, no 8)

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4435
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Zetor 4011 - Frankenstein

#68 Nový příspěvek od Peter768 »

nwa - foto neponáhla, kabínu budem robiť neskôr.
Ty máš ten predný spodný držiak kabíny nejaký nadvarený. Je to vidieť na tvojej fotke.
Ja na 3511ke mám menšiu nádrž a pred ňou je baterka - na fotke je to vidieť. Zátka nádrže je pod rámom kabíny :pistol:
https://img34.rajce.idnes.cz/d3403/17/1 ... .jpg?ver=0
Neviem ako je to u 4011ky.
Čo som si všimol, tak máš aj iné závažie - tvoje je z novšieho typu na 3 šróby.
3011, 3511, 4011, 4511 má závažie 6 šróbové...
Edit: ten predný plech kabíny mám k rámu privarený.

Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 702
Registrován: pon črc 16, 2007 8:44 am
Bydliště: kousek od Jičína

Re: Zetor 4011 - Frankenstein

#69 Nový příspěvek od Jindra »

koukal jsem na video, držáky kabiny jsou přišroubované na portálech takže na zvednutí kabiny by to mohlo jít tou montpákou a podkládat, ale pak se bude muset kabina podložit jiným způsobem protože držáky přijdou stejně dolů.
jinak na vnitřní plechy kabiny a na blatníky existují výkresy, výkresy na blatníky by se musely upravit protože jsou na kola k 3011 a ty jsou užší
kdo si hraje nezlobí

Uživatelský avatar
kovář 1
Příspěvky: 184
Registrován: čtv úno 11, 2016 9:26 pm
Bydliště: okr.Česke Buějovice

Re: Zetor 4011 - Frankenstein

#70 Nový příspěvek od kovář 1 »

tahle bouda co tam má nejni ze 40tky, ale vypadá to na 30kovou ( podle těch navařenejch předních držáků )
[*] jestli-že něco chceš, tak musíš [*]

Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 702
Registrován: pon črc 16, 2007 8:44 am
Bydliště: kousek od Jičína

Re: Zetor 4011 - Frankenstein

#71 Nový příspěvek od Jindra »

jo to už se ví, to se řešilo hned na začátku, proti 4011 je o 10 cm kratší
kdo si hraje nezlobí

Odpovědět

Zpět na „Zetor 2011-4011“