Zetor 4011 - Frankenstein

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
nwa
Příspěvky: 74
Registrován: pát led 29, 2021 3:22 pm
Bydliště: Zurich

Re: Zetor 4011 - Frankenstein

#46 Nový příspěvek od nwa »

Chlapi mam dotaz ohledne filtrovani. Pustil jsem se do vymeny oleje, takze jsem sundal obe filtracni banky, kde mam jeste sitka. Kdyz jsem je vyplachoval v nafte vsiml jsem si, ze na sobe maji vyrazene 1 a 2. Rozumim tomu, ze 1. banka je hruba (plnoprutocna) filtrace, 2. banka je jemna (odtokova) filtrace. Nicmene ty sitka byly v obou bankach namichana, takze obe banky obsahovaly sitka s vyrazenou 1 i 2. Souvisi tohle razeni sitek s hrubosti a nekdo to u Frankensteina v minulosti pomotal? Nebo to razeni znamena neco jineho?

Obrázek

Uživatelský avatar
kaja.h
Příspěvky: 1219
Registrován: čtv úno 10, 2011 3:35 pm
Bydliště: Pelhřimov

Re: Zetor 4011 - Frankenstein

#47 Nový příspěvek od kaja.h »

Ahoj, nikdo Ti neodpoví, to je fórum, jo jak píšeš, máš to nastudovaný dobře.
1 do první a 2 do druhý. /1 hrubší a 2 jemný.
Pokud tam nejsou veliký nánosy tak tam bude AD olej. Ale to Ti určitě předchozí majitel řekl.
Nebo se ho rychle zeptej co tam lili.
Jede traktor, je to Zetor 3011

red.bill
Příspěvky: 2069
Registrován: čtv led 25, 2018 12:16 pm
Bydliště: Jilemnice

Re: Zetor 4011 - Frankenstein

#48 Nový příspěvek od red.bill »

Moc ti neporadím, tuhle prehistorii úplně neznám, nedá se něco vyčíst z katalogu či dílenský příručky?

mastnacek
Příspěvky: 7094
Registrován: pát lis 25, 2011 11:12 am
Bydliště: Broumov

Re: Zetor 4011 - Frankenstein

#49 Nový příspěvek od mastnacek »

A nebo zvaz nahradu za plnoprutokovej.

Uživatelský avatar
Proximák
Příspěvky: 668
Registrován: stř říj 22, 2008 7:28 pm
Bydliště: okres Třebíč

Re: Zetor 4011 - Frankenstein

#50 Nový příspěvek od Proximák »

To nwa: Ano, 1 patří do první baňky a jedná se o hrubá sítka, 2 jsou jemná. Je to přesně tak jak popisuješ, někdo to pomíchal.
Já jsem u dvacítky tuhle filtraci přestavěl na plnoprutokovou. Mnohem lepší filtrace a při výměně oleje daleko míň práce, jenom vyměním filtr za nějakých 130,-. Už žádné patlání se ve špinavých sítkách.

palobobo
Příspěvky: 1925
Registrován: ned říj 11, 2015 7:44 pm
Bydliště: malacky

Re: Zetor 4011 - Frankenstein

#51 Nový příspěvek od palobobo »

Prestavbu filtra z original vzhladom detailne aj z vykresom suciastok popisuje rosch8 v vo vlakne zetor 3011 HE . Ja pojdem tou cestou.

Uživatelský avatar
nwa
Příspěvky: 74
Registrován: pát led 29, 2021 3:22 pm
Bydliště: Zurich

Re: Zetor 4011 - Frankenstein

#52 Nový příspěvek od nwa »

OK OK, diky moc vsem. Promyslim, co s tim udelam. Nad predelanim filtrace jsem taky premyslel.

Uživatelský avatar
nwa
Příspěvky: 74
Registrován: pát led 29, 2021 3:22 pm
Bydliště: Zurich

Re: Zetor 4011 - Frankenstein

#53 Nový příspěvek od nwa »

Zdravim po nejake dobe. Mam tady zase jeden dotaz, kterej mi vrta hlavou.

Houpaly mi otacky motoru - klasicka rada doplnit olej v palivovym cerpadle. Prirucka mluvi jasne:

"Olej se naleva do priruboveho vstrikovaciho cerpadla a vykonnostniho regulatoru spolecnym otvorem uzavrenym zatkou. Hladina oleje musi dosahovat spodniho okraje kontrolniho otvoru ve skrini regulatoru... Olej se vypousti zatkou umistenou pod kontrolnim otvorem."

Odsrouboval jsem zatku kontrolniho a vypustniho otvoru na regulatoru (3,4)... sucho. Uplny. Zasrouboval jsem vypustni otvor (4), otevrel zatku na cerpadle (1) a zacal jsem tam tlacit olej. Natlacil jsem tam skoro 4 dcl a z kontrolniho otvoru netekla ani kapka. Coz se mi zdalo podezrely, protoze u 4011 ma byt ve vstrikovacim cerpadle 0,2l. Odsrouboval jsem teda zatku na regulatoru (5) a natlacil tam dve deci, nez olej zacal vytekat kontrolnim otvorem. Kdyz jsem se dival po internetu na lidi, co tomu rozumi vic nez ja, tak jsem narazil na YouTube kanal DC projekt, kde renovuji 3011 a tam ten olej do cerpadla tlacili dokonce otvorem v boku cerpadla (5) - viz odkaz dole. Ale kdyz jsem zkusil ten sroub otevrit u 4011, tak odtud tekla nafta. Tak ted jsem zmatenej.

- Kam jsem natlacil ty 4 dcl oleje v cerpadle?
- Muze to udelat nejakou skodu?
- Jsou ty olejovy nadrze u cerpadla a regulatoru oddelene, nebo spolecne?
- Proc mi z toho bocniho sroubu tece nafta, kdyz tam nekdo jinej tlaci olej? Jsou to rozdilny cerpadla?


Obrázek

ZETOR 3011 | 1965 | #21 | Vstřikovací čerpadlo a regulátor výměna oleje + start a test chodu motoru
https://youtu.be/DcNi7jpOfno?t=357

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4412
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Zetor 4011 - Frankenstein

#54 Nový příspěvek od Peter768 »

Ahoj. Bežne sa stáva, že netesní dopravné čerpadlo. Z neho preteká nafta do vstrekovacieho čerpadla a mieša sa s olejom v čerpadle. Čerpadlo má gufero a cez to netesné gufero uniká olej a aj nafta do motorového oleja. Takže ak netesní doravné čerpadlo,( ani gufero) môže Ti stúpať hladina oleja v motore. Je zmiešaný s naftou.
Na nádrži máš ventil, ten by si mal zatvárať, lebo nafta ide samospádom z nádrže. Otázka je, či tesní ventil. Väčšinou nie.
Liečba: vymeniť dopravné čerpadlo a gufero a potom nové náplne.

fikejz
Příspěvky: 6082
Registrován: čtv dub 28, 2011 10:33 am
Bydliště: Malé Svatoňovice

Re: Zetor 4011 - Frankenstein

#55 Nový příspěvek od fikejz »

U vstřikovacího čerpadla, které nemá společné mazání s motorem přibývání oleje v motoru naředěním naftou není příliš časté. Taky kudy by nafta do olejové náplně motoru natekla? Válci? Přes vstřikovače? Guferem kolem hřídele - málo kdy. Co ovšem může nastat je naředění olejové náplně v čerpadle a regulátoru otáček naftou. Na vstřikovacím čerpadle je zátka a šrouby. Na těle čerpadla výpustný a kontrolní, na regulátoru jen šrouby. Pokud to nenajdeš v příručkách pokusím se to zítra stihnout vyfotit a popsat. Obvykle při netěsných elementech a podobných závadách čerpadla vyliješ, mnohem víc tekutin než kolik se tam potom dá zpět dolít.
Za pravdu je různá sazba – jednou pomník, jindy vazba. Kdo ji řekne dřív než včas, tomu pravda zlomí vaz. (KHB)
Je naivní očekávat dnes od médií pravdu a relevantní informace. Kdo má potřebu věřit, má jít do kostela, a ne poslouchat televizi.

Uživatelský avatar
nwa
Příspěvky: 74
Registrován: pát led 29, 2021 3:22 pm
Bydliště: Zurich

Re: Zetor 4011 - Frankenstein

#56 Nový příspěvek od nwa »

Diky moc, kluci. Cerpadlo pujde na repasi. Resp. koupim repasovane a tohle necham zrepasovat do zalohy.

@fikejz: Nasel jsem ten vypustny sroub na cerpadle. Je uplne dole ze spodni strany. Zkusim zavrit ten ventil jak doporucuje Peter a vypustit vsechno, co tam je. Uvidime.

Pavel
Příspěvky: 8269
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Zetor 4011 - Frankenstein

#57 Nový příspěvek od Pavel »

regurator ma svoji napln a cerpadlo taky vypust vsechno co vnem je a dej do toho olej co mas v motoru nekdy to pomuze protoze pokud nemas olej v reguratoru tak se ze tam neni mastnej film nestahujou zavazicka kdyz ti pude nafta do cerpadla tak se ti zacne tlacit bud do motoru ,nebo okolo cudla ale nejcastej u tehlech motoru de odvzdusnovakem coz nevypada tak tam dej napln a zkus to nez zacnes sundavat cerpadlo to pak musys usadit na predstrik nebo to poznacit

Uživatelský avatar
nwa
Příspěvky: 74
Registrován: pát led 29, 2021 3:22 pm
Bydliště: Zurich

Re: Zetor 4011 - Frankenstein

#58 Nový příspěvek od nwa »

Poridil jsem kapotu, ktera by mela datem vyroby sedet k te uzke kabine. Bude chtit teda trochu lasky, ale libi se mi na Frankensteinovi vic, nez ta puvodni.

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2437
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: Zetor 4011 - Frankenstein

#59 Nový příspěvek od StaPo3011 »

jo, tahle k tomu sedí líp, patrně je to ze 7-mičkové řady (5711, 6711 atd).
Ze starší, pětkové řady (4511 atd) by měla ještě navíc hliníkové "fousy" uprostřed.
Ta "původní" byla z devítkové řady (5911, 6911 atd).

Uživatelský avatar
nwa
Příspěvky: 74
Registrován: pát led 29, 2021 3:22 pm
Bydliště: Zurich

Re: Zetor 4011 - Frankenstein

#60 Nový příspěvek od nwa »

Yup, presne tak. Tu fousatou tam mel ten kluk v nabidce taky, kdyby mel nekdo zajem.

https://stroje.bazos.cz/inzerat/1576253 ... or-uri.php

Odpovědět

Zpět na „Zetor 2011-4011“