Pedrův Zetor_3011_Plus

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Pedro75
Příspěvky: 83
Registrován: sob čer 02, 2012 9:26 pm
Bydliště: Jihlavsko

Pedrův Zetor_3011_Plus

#1 Nový příspěvek od Pedro75 »

Zdravím pánové,
jelikož sem na fórům chodím celkem často a před koncem roku jsem dodělal prozatím poslední úpravy na traktoru, tak jsem se rozhodl to dát i sem. Traktor vlastním od roku 2008, byl to vrak, ale po částečné opravě něco vypomohl na stavbě, zahradě atd.
Nyní se pár let kurýruji po onkolog. problémech a tak jsem dělal 2 roky nějaké ty úpravy. Měl jsem to jako terapii. Práce ještě nějaká je, ale z nejhoršího jsem venku.
Ale po pořadě. Foto vraku nemám, ani bych se tím nechlubil, ale mám k tomu papíry.

Traktor před poslední opravou:

Obrázek Obrázek

Traktor při opravě. Začal jsem hydraulikou a následně portály. Hydraulika byla v Kamenici, v portálech výměna ložisek atd.

Obrázek

Pak jsem pokračoval kabinou. Ta kulatá mi nějak neseděla, sehnal jsem kabinu ze Zetora co byl v Norsku. Jenže kámoš mě ukecal abych tam dal hydro řízení, Prej ať to má grády ;-) ....

Obrázek Obrázek Obrázek

No a výsledek: ............... jsou ještě nějaké dodělávky. Nyní to posháním a v mezičase na to vletím. Na tento rok mám dost plánů a tak si třitína mákne. K tomu sestra bude stavět, tak nevím zda mě nebude chtít využívat.

Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

Pokud bude někdo něco chtít k předělávce řízení, tak to mohu nafotit, něco možná je ještě i na počítači na řezačce. Jinak základ je z Polska, domluva horší, věci se musí dočistit + dodělat, ale běhá to dobře.
Petr

Pavel.T
Příspěvky: 1179
Registrován: sob led 19, 2013 5:19 pm
Bydliště: Náchod venkov

Re: Pedrův Zetor_3011_Plus

#2 Nový příspěvek od Pavel.T »

Krásná práce 8) 8) 8) A ta kabina mu sedla, vypadá pěkně a praktičtější než origo budka :)

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2436
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: Pedrův Zetor_3011_Plus

#3 Nový příspěvek od StaPo3011 »

no já ti kabinu tedy nepochválím, to je věcí individuálního vkusu,
ale to řízení rozhodně ano,
plánuju ho taky tak podobně :) , hlavně tu oboustrannou pístnici. 8)
Páky řízení na nábojích máš taky z Polska? Jsou dost vyhnutá dovnitř,
aby to při dorazovým rejdu netrhalo hlínu? Zkus to prosím časem nafotit.
A uchycení orsty pod nádrží (+ její příp. úpravu) prosím taky...

ibanez5
Příspěvky: 1576
Registrován: sob kvě 31, 2014 8:34 am
Bydliště: Kousek od 3nce

Re: Pedrův Zetor_3011_Plus

#4 Nový příspěvek od ibanez5 »

Mě se to stou kabinou líbí 8) krásný stroj :ano:
„Včera jsem byl chytrý, proto jsem chtěl změnit svět. Dnes jsem moudrý, proto měním sám sebe."

Pedro75
Příspěvky: 83
Registrován: sob čer 02, 2012 9:26 pm
Bydliště: Jihlavsko

Re: Pedrův Zetor_3011_Plus

#5 Nový příspěvek od Pedro75 »

Tak já bych si taky kabinu představoval lepší. Mám ji v hlavě. Jen to zrealizovat. Prvně jsem chtěl z Polska, ale tady jeden člověk kousek od nás to má. A nic moc. Já bych tedy bral tu sadovnickou, ale ..... Ale já byl v té situaci, kdy jsem nevěděl co bude zítra. A kupovat něco a nedodělat to ...... Tato byla za 4 tis. i se sklem, držáky. Výhoda že to bylo na Z55-tce takže i to usnadnilo práci. Od spodu jsme ji řízli, tím se zvětšil otvor dveří od spodu. Jinak kabina drží na silenblocích z Avie. Na té Z55-tce to vypadalo hrozně. Hodně vytažená nahoru. To řízení se dělalo jako usnadnění práce s kabinou. Nyní se hodí, neboť jako reakci na dárce mám problém s klouby na rukou a zápěstím. Nemám v rukou sílu a tak jsem nakonec rád. Vše je tedy z PL, kupované na dvakrát. Část od jedné firmy a zbytek od druhé. S tou první se nedalo dohodnout informace právě s těmi pákami. Nedávno jsem koukal, že to začali dělat i právě s tou průběžnou pístnicí. Já to ještě promýšlel a skládal z dílů. A po úpravách to jede a zatím jsem spokojený.
Petr

Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 701
Registrován: pon črc 16, 2007 8:44 am
Bydliště: kousek od Jičína

Re: Pedrův Zetor_3011_Plus

#6 Nový příspěvek od Jindra »

Hlavně ať zdraví slouží aby bylo možné projekty dodělat, jinak pěkná práce
kdo si hraje nezlobí

Pedro75
Příspěvky: 83
Registrován: sob čer 02, 2012 9:26 pm
Bydliště: Jihlavsko

Re: Pedrův Zetor_3011_Plus

#7 Nový příspěvek od Pedro75 »

Zdravím a díky. No zdravíčko, on ten primární problém je celkem v pohodě. Prostě už nemůžu počítat s tím, že zvládnu co předtím. S tím jsem se i asi i smířil, ono nic jiného mi nezbylo. Ale po nějakém tom roku se objevil problém s očima a s klouby. Zatím to v Brně vždy uzavřeli jako reakci na dárce kostní dřeně. Takže žrát bobule a bobule .......

Jinak abych uzavřel začátek, tak se mi před zimou podařil získat ještě jeden kousek. Nevím zda jsem udělal dobře, ale už je doma. Na druhou stranu nemusím na něj spěchat. V nejhorším případě ho pošlu dál. Kupci již jsou :) . Vzal jsem to hlavně pro to, abych u toho trochu učil kluka. Nechci aby z něj vyrostl nějakej teoretickej trouba, kterých vidím okolo dost. Já v jeho věku musel makat jak fretka a v zimě jsem ještě hrál hokej, děda měl dobytek .............

Tak další krasavec :) , ale bude čekat. Tento rok plánuji dělat hlavně kolem baráku a včel. Traktor by i běhal, nějakej rok nebyl nastartovanej. Takže první by byl na řadě olej. Podle bývalého majitele motor není v dobré kondici.

Obrázek Obrázek

Petr

Uživatelský avatar
jimmy 4011
Příspěvky: 3366
Registrován: úte říj 21, 2008 6:35 pm
Bydliště: čr

Re: Pedrův Zetor_3011_Plus

#8 Nový příspěvek od jimmy 4011 »

Není nad to zásobit se projekty na léta dopředu dokud jsou k mání,chleba nežerou. 8)
Taky to tak praktikuju.Dokud je místo a prostředky.................
Ono je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém.
Werich

Pedro75
Příspěvky: 83
Registrován: sob čer 02, 2012 9:26 pm
Bydliště: Jihlavsko

Re: Pedrův Zetor_3011_Plus

#9 Nový příspěvek od Pedro75 »

Zdravím, tak jsem nic dlouho nevkládal. Ne že by nebylo co, ale nějak nebyla chuť - rodinný problém. Všechno chce čas a práce taky pomůže na špatné zapomenout.
Taky jsme se museli dát do dřeva. Ještě že mám pomocníky. Tak je čast hotová. Pokračování bude asi až na podzim. Teď budou jiné úkoly, budu snažit postupně vše vkládat.
Jinak řízení dobrý, jde to až moc lehce. Ale to chce asi zvyk. A objevilo se pár much. Na jednom portálu teče gufero, asi jsem ho při montáži poškodil. Nevím??? A blbne vypínání náhonu (už to zlobilo před opravou). Vyměnil jsem pojistku, první myšlenka, ale nic. Víko bylo v Kamenici a tak jsem si s vidličkou hrál a zdálo se to OK. Ale bohužel. Jestli je ohnutá? Musí být v záběru ždibet. Chvilku budu jezdit se zapnutým náhonem a jak bude chvilka, tak to udělám.
PN.
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
jimmy 4011
Příspěvky: 3366
Registrován: úte říj 21, 2008 6:35 pm
Bydliště: čr

Re: Pedrův Zetor_3011_Plus

#10 Nový příspěvek od jimmy 4011 »

8) 8) pěkně makáte.
Ono je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém.
Werich

Pedro75
Příspěvky: 83
Registrován: sob čer 02, 2012 9:26 pm
Bydliště: Jihlavsko

Re: Pedrův Zetor_3011_Plus

#11 Nový příspěvek od Pedro75 »

Tak můžeme trajdit. Včera proběhla STK. Už bylo potřeba, plánů moc a čas letí. Teď dám trochu času včelkám a začnu kolem baráku. Při té příležitosti budu i fotit cajk co mám.
Mám kousek jeden motor na třicítku, tak snad klapne. Jak to půjde, tak budu po chvilkách dělat na druhém stroji.
Ať se daří. P.

Uživatelský avatar
MeNadruhou
Příspěvky: 376
Registrován: pát led 07, 2011 12:39 pm
Bydliště: Znojemsko

Re: Pedrův Zetor_3011_Plus

#12 Nový příspěvek od MeNadruhou »

:shock: ty mas to hydrostaticke řízení v technicaku?

Pedro75
Příspěvky: 83
Registrován: sob čer 02, 2012 9:26 pm
Bydliště: Jihlavsko

Re: Pedrův Zetor_3011_Plus

#13 Nový příspěvek od Pedro75 »

Tak jsem slíbil nějaké foto. Dostal jsem úkol pokročit v teréních úpravách. Teď jsem nějakou dobu zahálel, ale pořád mám nějaké problémy po lukémii. Takže je možnost ve vsi půjčit bagřík a platit jen za motohodiny. Pro nás ideál, nemůžu trhat normy. Jen pár fotek, proběhlo toho více na více místech.
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek

Pedro75
Příspěvky: 83
Registrován: sob čer 02, 2012 9:26 pm
Bydliště: Jihlavsko

Re: Pedrův Zetor_3011_Plus

#14 Nový příspěvek od Pedro75 »

Také jsem slíbil na včerejšek nějaké info a foto k tomu řízení. Omlouvám se, ale nestihl jsem to. Musel jsem dodělat nějaké věci ke včelám atd.
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek

Držáky nádrže jsem dělal nové. Uchycení orsty bohužel nyní nejde nafotit, ale je na posledním obrázku v pravo dole. Polaci ho dělají, ale je to na jejich Ursuse. Nádrž jsem také upravoval, dělal se tunel + jinak hrdlo z důvodu kabiny.
Výše byl dotaz na trhání trávy. Zatím jsem vůbec problém nezaznamenal. Možná tomu pomáhají ty šípáky na předku. Nevím?
Přiznám, že jsem byl ze začátku trochu v rozpacích. Řízení šlo moc "lehce", nezvyk. Ale se zvětšujícími problémy s prsty (souvisí s nemocí), tak jsem rád. Na začátku měsíce jsem něco dělal s otcovou třicítkou a to bylo utrpení. Sotva jsem to urval.
Ještě uvažuji dát vodu do předních kol. Nyní tam cihly nedám, ač je mám a závaží do disků jsem prodal. Ale ta voda by asi pomohla, možná by to chtělo dvoje kola.
Nyní snad vše. Pokud jsem něco zapomněl, tak se to budu snažit napravit.
Petr

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Pedrův Zetor_3011_Plus

#15 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Máš to moc pekné 8) . Klobúk dolu....
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Odpovědět

Zpět na „Zetor 2011-4011“