František 4011

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Rihard
Příspěvky: 229
Registrován: ned čer 09, 2013 7:04 pm
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: František 4011

#31 Nový příspěvek od Rihard »

Čtyřicítku jsme museli trošku dotížit

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Rihard
Příspěvky: 229
Registrován: ned čer 09, 2013 7:04 pm
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: František 4011

#32 Nový příspěvek od Rihard »

Akorát probíhá oprava převodovky :(
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2440
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: František 4011

#33 Nový příspěvek od StaPo3011 »

hezký 8) .
Koukám, že se ti povedlo trhnout převodovku od rozvodovky bez demontáže horního víka hydrauliky na rozvodovce,
to se mi líbí jako inspirace - v létě chci taky kuchnout převodovku kvůli vylámanejm některejm zubům. Bylo těžký sundat tu vidličku vepředu na čtverhranu řazení náhonů? A nemá pak ta zadní vidlička na druhém konci (uvnitř rozvodovky) tendenci vypadnout ze záběru z té trubky řazení hydraulického čerpadla?

Já mám v plánu převodovku trhnout jen od zadu od rozvodovky, a spoj převodovky s motorem ponechat jak je, a vytáhnout předlohu i horní drážkovou hřídel směrem dozadu. To by mělo jít, ne?

Edit: koukám znova, že máš rozhozený i kuželíkový ložiska na sestavě pastorku rozvodovky, takže v rozvodovce jsi musel bejt, a to horní víko hydrauliky tam máš jen položený, aby se tam neprášilo. Takže moje první otázka padá...

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2440
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: František 4011

#34 Nový příspěvek od StaPo3011 »

teď jsem si to foto zvětšil,
a ty tam máš to horní víko hydrauliky furt ještě přišroubovaný. Jak se ti přes to povedlo vyndat hřídel pastorku difu? :shock:
To ti vypadla závlačka a povolila a odšroubovala se korunková matice uvnitř rozvodovky? Nebo je na domečku pastorku ze směru od převodovky nějaká segrovka, že to jde (i s pastorkem) vyndat směrem dopředu, do převodovky? Já už jsem měl ten domeček celej venku, ze strany rozvodovky zevnitř, a myslel jsem, že to jinudy ani nejde. Ale je fakt, že jsem ho do detailu neprohlížel, měnil jsem sestavenej domeček kus za kus.

Uživatelský avatar
Rihard
Příspěvky: 229
Registrován: ned čer 09, 2013 7:04 pm
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: František 4011

#35 Nový příspěvek od Rihard »

Traktor jsme chtěli prvně rozdělat doma, ale bohužel na to nemáme prostory, musel bych to dělat na blátě.

Tak jsem to dal klukům, co se tím živí.
Ano víko hydrauliky je přišroubované, hřídel se jim povedla vytáhnout, z důvodu že byla ustřihla :'(
Jinak si převodovka už něco pamatuje asi nikdy nebyla dělaná.

Uživatelský avatar
StaPo3011
Příspěvky: 2440
Registrován: úte črc 22, 2014 8:54 am
Bydliště: Táborsko a Praha

Re: František 4011

#36 Nový příspěvek od StaPo3011 »

tak to víko bude muset taky dolu, aby se dal ten pastorek namontovat.
A doufat, že ten upadlej pastorek tam uvnitř v rozvodovce neudělal nějakou rotyku...

Uživatelský avatar
Rihard
Příspěvky: 229
Registrován: ned čer 09, 2013 7:04 pm
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: František 4011

#37 Nový příspěvek od Rihard »

Tak traktor už je doma :) Jak si psal víko hydrauliky šlo dolu, naštěstí se rozvodovce nic nestalo.


Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
nwa
Příspěvky: 74
Registrován: pát led 29, 2021 3:22 pm
Bydliště: Zurich

Re: František 4011

#38 Nový příspěvek od nwa »

@Rihard Prosim te jak moc/malo mas uspinenej zadek traktoru kolem hridele? Vypada to, ze tam nemas moc oleje, ale nepodarilo se mi najit uplne dobrej snimek. Me to tam ocividne hodne tece, tak bych rad vedel, jestli je to normalni, nebo jestli budu potrebovat vymenit gufero. Diky,

Uživatelský avatar
Rihard
Příspěvky: 229
Registrován: ned čer 09, 2013 7:04 pm
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: František 4011

#39 Nový příspěvek od Rihard »

Dá se říct že nám to vůbec neteče :) takže to vypadá nejspíš na to gufero
Obrázek

Uživatelský avatar
nwa
Příspěvky: 74
Registrován: pát led 29, 2021 3:22 pm
Bydliště: Zurich

Re: František 4011

#40 Nový příspěvek od nwa »

@Rihard Diky moc za fotku. Tenhle vikend to odbahnim a podivam se jak to cely vyndat. Kdyz se divam na vsechny ty diskuse kolem, tak cekam, ze budu muset sundat kabinu, rozpulit traktor a obetovat ovci Donarovi, abych se k tomu dostal.

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3121
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: František 4011

#41 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Neblázni... najskôr chyť rukou (rukavicou) "kardan" a skús s ním pohýbať vľavo- vpravo, hore-dolu. Či má vôľu. Ak vôľu necítiš, stačí vymontovať tie štyri skrutky zozadu, dostaneš sa ku guferu, to vymeníš. Predtým si vypusti olej z prevodovky :) . Možno budeš musieť demontovať tú konzolu spodného závesu :zapomel:
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
pepanek
Příspěvky: 908
Registrován: úte zář 13, 2016 7:14 pm
Bydliště: rokycany

Re: František 4011

#42 Nový příspěvek od pepanek »

Je zbytečné vypouštět olej z převodovky, stačí najet na správný kopec a nic neteče. Výměna i s těsněním a guferem do 1/2hodiny

Uživatelský avatar
nwa
Příspěvky: 74
Registrován: pát led 29, 2021 3:22 pm
Bydliště: Zurich

Re: František 4011

#43 Nový příspěvek od nwa »

@Ursus 73 A kdyz bude mit vuli tak to znamena, ze problem je nekde hloubeji?

Uživatelský avatar
nwa
Příspěvky: 74
Registrován: pát led 29, 2021 3:22 pm
Bydliště: Zurich

Re: František 4011

#44 Nový příspěvek od nwa »

Jo, predpokladam, ze kdyz to ma vuli, tak je nejspis ukroucena hridel.

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3121
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: František 4011

#45 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Keď bude mať vôľu, tak bude "rozbité" aj to ložisko vzadu pri gufere. Ale nepredbiehaj, možnože bude len stvrdnuté to gufero. To je v tom viečku, ak si to dobre pamätám. Inak tá hriadeľ je durch cez prevodovku.
A áno, netreba olej vypustiť, stačí traktor postaviť dolu kopcom (čumákom dole). Pre istotu si ale niečo podlož, keby trochu oleja vytieklo.
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Odpovědět

Zpět na „Zetor 2011-4011“