Koťákův Zetor 4011

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
kotak
Příspěvky: 16
Registrován: pát zář 21, 2012 10:27 pm
Bydliště: Litoměřice

Koťákův Zetor 4011

#1 Nový příspěvek od kotak »

Zdravím Vás kolegové a příznivci Zetorů,
Nedá mi to a pochlubím se mým novým přírůstkem... Asi před 3 týdny jsem dovezl Zetor 4011, rok výroky 1967, s TP, kulatá bouda, orig. zad. světla, nové přední gumy, přední náprava a řízení s téměř žádnou vůlí, nové zadní blatníky, celkově vypadá celkem dobře, samozřejmě má to mouchy - nefunkční otáčkoměr, tlakoměr i teploměr, neorig. přední světla - tedy myslím, sedačka KO apod. drobnosti... Přivezl jsem na podvalu, pač chybí STK a musím dodělat - pospojit osvětlení, doplnit nějaké blbosti na STK - což jsem se chtěl zeptat Vás - zkušenějších - co třeba vyžadují na STK - např. nemám ani jedno zrcátko, asi budu muset sehnat dozadu trojúhelník, někdo říká omezenou rychlost 25 km/h, mám řešit i např. klakson, stěrač apod.? Nyní řeším únik převod. oleje guferem u spojkového pedálu na levé straně (celkem dost za den cca 2 dcl) - vyřeším celkově novou celou hřídel + vypouzdření pedálů, pač. mají docela velkou vůli..., zprovozňuji ruční brzdu... A ještě otázka - co máte ve 4011 za baterky? mě tam pův. majitel nechal 75 Ah, ale celkem K.O.-pořád dobíjím. A ještě když startuju někdy se stane, že na první, druhý, třetí stisk startu nic a třeba až na čtvrtý točí startér... a jindy zase jde hned.. tak nevim.. pův. majitel se mu to stávalo taky - měnil cívku na startéru za novou, ale u mě též. Ještě mě srápí houpání otáček na volnoběh - na rady tady z fora jsem měnil - nebo spíš nalil nový olej do vstřik. čerpadla a regulátoru - tam nebylo nic :) … zdá se mi to lepší, ale ještě jsem pořádně neprojel zatím... tak uvídíme… A poslední věc - při první zkoušce hydrauliky - při dání polohy nahoru šla hned nahoru, jak blázen, ale dolů už ne... :) vůbec a drží takhle už 14 dní :D - tak aspoň něco - co by s tím mohlo být? četl jsem prasklá nebo vyskočená vratná pružina? zřejmě pod víkem hydrauliky je asi myšleno... ? Díky moc za jakýkoliv postřehy a asi budu ještě otravovat a prosit o další rady.. nutně to potřebuju dostat na STK, dokončit přepis a celková renovace až příště... teď bude na řadě Z 25 K :)

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
kuligrado
Příspěvky: 1506
Registrován: čtv srp 18, 2011 6:42 am
Bydliště: U Havířova

Re: Koťákův Zetor 4011

#2 Nový příspěvek od kuligrado »

Ahoj,
hezký kousek. Originál, neoriginál :) záleží nač jsi jej pořídil, zda na práci nebo pro potěchu oka. Pravda, mám 3011 v zápřahu, ale baterku mám 140Ah, ptž byla v akci :). Otáčky prý houpají i když je v prdeli gufero mezi regulátorem a elementama v čerpadle (ale to jak jsem koupil tak prodávám), únik oleje je standardní jev, na místě, které popisuješ se to stává, možná bude stačit vrazit nové gufero, ale pokud jsou vůle přílišné tak proč nevypouzdřit.
Co se stk týká tak každý pes jiná ves. Já byl letos a na emisích se mě technik ptal jestli to má vůbec štítek. No celkově jsem si tam připadal spíš jako atrakce než zákazník a myslím, že prachy bych za čumendu mohl vybírat já :).
Stáhni si dílenskou příručku a opravy zetorů a vzhůru na hydrauliku.

Ať se daří

Rado
Náš Trkouš : http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 32&t=77823
"Z hovna bič neupleteš, když upleteš, tak nezapráskáš a když zapráskáš tak jedině sebe."

kotak
Příspěvky: 16
Registrován: pát zář 21, 2012 10:27 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: Koťákův Zetor 4011

#3 Nový příspěvek od kotak »

Zdravím chlapi,
potřeboval bych poradit... sehnal jsem do mojí Z 4011 r.v. 1967 (budu dávat do úplně orig.) sdružený přístroj. Sehnal jsem shodou okolností oba 2 kusy viz foto. - oba typy jak s čísly natištěnými na skle, tak i podle mě novější typ s čísly na plechu. Dle návodu k obsluze z roku 1965 je typ I. se stupnicemi na skle. A i se mi líbí víc :) Tak jen Váš názor jaký tam mám dát... druhý si nechám jako rezervu. Ještě mám dotaz ohledně sedačky řidiče. Já mám se vzduch. měchem - 3 dílné koženkové polstrování. Opět - v návodu je všude na foto sedačka - lavor s mechanickým pérováním + nízký dvouramenný volant. Já už mám vysoký - 3ramenný. Ale v katalogu ND je v kapitole 54/59 sedačka typ lavor a následně v kap. 54/59a už ta moje - se vzduch měchem. To samé s volantem - v návodu k obsluze všude nízký dvouramenný a v katalogu ND navíc v kapitole 89 - RŮZNÉ DROBNÉ DOPLŇKY je pod položkou č. 27 znázorněn i právě vysoký 3ramenný volant - Takže to bylo v posledních letech výroby už standard? nebo nadstand. výbava? Tak právě nevím, jestli investovat prachy do té vzduchové (mám jí totál KO - měch, tlumič chybí, komplet čalounění) nebo shánět lavor... ale chtěl bych to udělat komplet originál do r. 1967. Díky za každý postřeh.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

kotak
Příspěvky: 16
Registrován: pát zář 21, 2012 10:27 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: Koťákův Zetor 4011

#4 Nový příspěvek od kotak »

ještě ty typy sedaček viz. katalog
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Tak vůbec nevím co dávali v roce 1967..? Díky moc

Uživatelský avatar
jendex
Příspěvky: 91
Registrován: pát pro 08, 2017 8:22 pm
Bydliště: Golčův Jeníkov

Re: Koťákův Zetor 4011

#5 Nový příspěvek od jendex »

Ahoj, moc pěkný kousek :-)
Co se týče STK, tak z mojí zkušenosti musí být všechna světla funkční, klakson, přední blatníky, zadní trojúhelník, štítek/nálepka 25 km/h a alespoň levé zrcátko. Hodně jdou po vůli v řízení, brzdách a vzduchu k vleku, jestli odbržďuje..

Sedačka, řekl bych, že je to volitelná výbava, takže ať tam budeš mít vzduch. nebo lavor, nic tím nezkazíš 8)
Mám Z2011 taky z roku 67 a sdružený panel mám se stupnicí na skle :-)

Měj se, H.

kotak
Příspěvky: 16
Registrován: pát zář 21, 2012 10:27 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: Koťákův Zetor 4011

#6 Nový příspěvek od kotak »

Díky, tak to vidím, že ponechám tu sedačku s měchem, koupím nové polštáře, měch - udělat a snad bude ok. A k ním právě jde i vysoký volant, podle toho co jsem vyčetl tady. K nízkému zas lavor... STK mám naštěstí zasebou… :( si na dvákrát, ale mám. Všechno jsem měl funkční světla, klakson, stěrač... jen jsem neměl před. blatníky a zadní zástěrky :D to mi jaksi nikdo neřekl, že by měli být... :smich: Tak jsem to doplnil, technik kouká - spokojen, že vidí blatníky a pak si šel opsat motohodiny a mě ze sdruž. přístroje šli akorát kontrolky jinak nic :D tak mi to skoro nedal, pač jsem měl stejný motohodiny jak posledně... hlavně že to nakonec mám ;) Tak jenom nevím až tam teď dám ten nový s 0 mth a to co bylo na tom starým určitě nenajedu... ale přetáčet se mi taky nechce.
Projel jsem celý tvé vlákno s 2011 a fotky a teda paráda, jak to bereš pořádně. Když už tak pořádně 8)
Líbí se tvá přední světla - viděl jsem je na traktoru už hodněkrát. Ty s asymetrickým sklem origo asi nedávali co? V příručce taky jen tyto. Potřeboval bych je sehnat 2 ks a zrenovovat jak ty, pač já mám nějaký větší z asi V3S... a tyto nové: https://www.bvm.cz/svetlomet-zetor-levy ... &utm_term=
nevim no...
Ještě se tě zeptám - máš víčko pojistek (s kvaltama apod.) ? za zachovalej original na bazoši si řeknou klíďo 1500 ,- :( nedávno se tam ale objevila i velice pěkná replika, ale už to zmizelo, něž jsem stačil reagovat. Nevíš o něčem?

Uživatelský avatar
jimmy 4011
Příspěvky: 3366
Registrován: úte říj 21, 2008 6:35 pm
Bydliště: čr

Re: Koťákův Zetor 4011

#7 Nový příspěvek od jimmy 4011 »

Na nulté modernizaci má být přístroj s potiskem na skle,ten druhý je novější.
Nemá být ta vzduchová sedačka až ze zetoru 4611-56xx??Protože vyšší člověk na vzduchový sedačce na hrbolech hlavou prorazí střechu :smich:
Z jakého roku je ten katalog??
Ono je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém.
Werich

kotak
Příspěvky: 16
Registrován: pát zář 21, 2012 10:27 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: Koťákův Zetor 4011

#8 Nový příspěvek od kotak »

Díky moc, přístrojovka je jasná.. a druhý - novější asi půjde do světa... Z jakého roku je katalog ND jsem na něm nenašel - je to ta verze běžně stažená z netu. Přikládám foto z knížky Opravy traktorů Zetor kde jsou 0. modernizace - všechno typ lavor, I. modernizace - 2511, 3511, 4511 - pořád lavor a 5611 a 5545 už 3dílná vzduchová sedačka. A o stránku dál 4712 - tj. II. modernizace - kabrio a má lavor a 5745, 6711 - tj. taky II. modernizace taky kabrio a májí vzduchovou... Tak už fakt nevím :smich: se v tom začínám ztrácet. Ale myslím si, že když to v tom katalogu je tak to bylo asi výbava na přání... U Z25 zase řeším, jestli lavor, který tam mám ( ale nicmoc) anebo původní lavici, ale o tom, že se to v 50. letech nahrazovalo za dvojí pérovaní + lavor je i to dobové video takže ho nechám.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

burky66
Příspěvky: 1
Registrován: ned lis 14, 2021 11:59 am
Bydliště: Litoměřice

Re: Koťákův Zetor 4011

#9 Nový příspěvek od burky66 »

Dobrý den,koukal jsem na Vašeho krasavce a velká pochvala. Dokončuji shodný projekt (Zetor 4011 s malou kulatou kabinou) a potřeboval bych radu. Nedaří se mi sehnat další kastlík na baterku, tak jsem se rozhodl,že to nechám pouze na jednu. Ale na ten jeden kastlík mi chybí držáky.Neuměl by jste mi třeba udělat fotku a nákres jak ten držák vypadá???

Děkuji.Marek 602204453

kotak
Příspěvky: 16
Registrován: pát zář 21, 2012 10:27 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: Koťákův Zetor 4011

#10 Nový příspěvek od kotak »

Zdravím, určitě na to kouknu, nafotím případně změřím rozměry. Zítra na to půjdu. Kdybych náhodou zapoměl, tak se prosím ozvěte... ;) Já mám sice kastlíky na baterie oba, ale stejně jezdím na jednu 100 Ah a úplně v pohodě... Mám jí na straně u dveří. Zeptám se Vás máte zpětné zrcátko v kabině? mě chybí, tak potřebuji sehnat, ale nevím jaké by tam mělo být původní (myslím, že tam mohli dávat stejné jako v té době do osobáků- to je š 1000 Mb). Možná bude lepší když mi dáte váš mail a ty fotky pošlu rovnou na mail (už zase nevím jak se to sem dává a musí se to zmenšovat atd...)

Odpovědět

Zpět na „Zetor 2011-4011“