nováček, Z 50Super - prosba o rady

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Malej Peťa
Příspěvky: 560
Registrován: stř pro 04, 2013 6:49 pm
Bydliště: Němčany

Re: nováček, Z 50Super - prosba o rady

#76 Nový příspěvek od Malej Peťa »

Ondras, nevěš hlavu, v táhle hydrauliky je pružina tak je pro vůli pohybu ovládací páky na horu a dolu a to z důvodu, že hydraulika se dá nastavit na pořadovanou výšku. Jinak co se toho otočného táhla pod sedačkou týče, tak z jedná strany ho má držet segrovka a z druhé půlměsíc s ovládací pákou. Pokud tam ten pulměsíc nemáš a segerku taky ne, tak to táhlo jde skoro celé vyjmout na jednu stranu. Na tom táhle je pouze přepákování na čerpadlo a jinak nic takže místa pro pohyb je tam spousta. V horčím případě se ti střihnul kolík toho přepákování a hřídelka ti jde volně otáčet. Na tyhle jednoduché věci se dá přijít tím okýnkem. Akorát pozor. To táhlo co vede z té silné hřídele tak s ním nic nedělej. Je tam na pevno a ustavuje nastavenou výšku přes takový trojůhelník dole na čerpadle.
Nevím jak jinak bych ti to popsal, rád bych ti nějak poradil, sám jsem s tím měl spoustu problémů.

A ze své zkušenosti ti můžu poradit, rozdělěj, vyčisti a zjistíš podle manuálů jak co funguje. Já se všechno učil sám, ale je to běh na dlouhou trať.

Tady máš pěkně rozkreslenou tu hydrauliku, tak mrkni:
Obrázek
Správnej chlap má umět všechno, i když to zkurví!

ondras
Příspěvky: 78
Registrován: stř lis 08, 2017 9:05 pm
Bydliště: Velvary

Re: nováček, Z 50Super - prosba o rady

#77 Nový příspěvek od ondras »

děkuji za manuál, odpověděl mi na několik dalších budoucích dotazů, které jsem neuměl technicky zformulovat,
půlměsíc ovládání na stroji není, sigerka taky ne, hřídel povylezla asi o pět až sedm centimetrů k pravému kolu a je na ní vidět několik různých svárů, uvidím za světla, co s tím půjde nebo nepůjde udělat a od toho se budu odrážet dál,nicméně,pokud to bude pouze o navrácení osy ovladače zdvihu do původního lože a doplnění sigerky a vytvoření přepákování z důvodu neoriginálního sedadla, tak to bude asi to nejmenší zlo,
dnes nám přišlo dalších 30 litrů oleje,tak ho rovnou vyměním a uvidíme co vyleze příště
Zetro 50 1967
Volvo 244 GL 2,1 1979
Volvo 740 2,3 turbo 1987

ondras
Příspěvky: 78
Registrován: stř lis 08, 2017 9:05 pm
Bydliště: Velvary

Re: nováček, Z 50Super - prosba o rady

#78 Nový příspěvek od ondras »

všem Vám děkuji za trpělivost se mnou samým a další várky rad a dat... nedalo mi to,natáhnul jsem ledky, kabel a sedačku schodil, pod vrstvou ostravské ornice promíchané s několika vrstvama barel, mazutu a čsr pětikoruny jsem našel víko pandořiny škříňky...nicméně,... ramena šli vzhůru tak rychle, že jsem to ani nečekal... zítra místo lehce zahuštěnýho asfaltu naleju nový olej a hurá orat :wink: :wink: :wink:
Zetro 50 1967
Volvo 244 GL 2,1 1979
Volvo 740 2,3 turbo 1987

ZS50
Příspěvky: 96
Registrován: sob srp 06, 2016 1:57 pm
Bydliště: Praha-východ

Re: nováček, Z 50Super - prosba o rady

#79 Nový příspěvek od ZS50 »

Ahoj já bych na tebe měl taky prosbu, nemohl bys mi prosim tě změřit jak vysokej máš kryt sloupku řízení (ten plech co máš nad ručním plynem). Díky moc.

ondras
Příspěvky: 78
Registrován: stř lis 08, 2017 9:05 pm
Bydliště: Velvary

Re: nováček, Z 50Super - prosba o rady

#80 Nový příspěvek od ondras »

ZS50 píše:Ahoj já bych na tebe měl taky prosbu, nemohl bys mi prosim tě změřit jak vysokej máš kryt sloupku řízení (ten plech co máš nad ručním plynem). Díky moc.
až přestane chcát, zdrhnul jsem z traktoru při zkoušení pluhu
Zetro 50 1967
Volvo 244 GL 2,1 1979
Volvo 740 2,3 turbo 1987

ZS50
Příspěvky: 96
Registrován: sob srp 06, 2016 1:57 pm
Bydliště: Praha-východ

Re: nováček, Z 50Super - prosba o rady

#81 Nový příspěvek od ZS50 »

Ahoj ondras, změřil si mi ten kryt? Díky

Uživatelský avatar
Dedo
Příspěvky: 165
Registrován: sob led 01, 2011 11:47 pm
Bydliště: Železník

Re: nováček, Z 50Super - prosba o rady

#82 Nový příspěvek od Dedo »

Nech sa vám darí a nech traktorík dobre slúži.

ondras
Příspěvky: 78
Registrován: stř lis 08, 2017 9:05 pm
Bydliště: Velvary

Re: nováček, Z 50Super - prosba o rady

#83 Nový příspěvek od ondras »

kryt nafotím a změřím dopoledne,

jinak mi aktuálně pukla sklenička a vylítaly mrazovky(v noci tu jednou bylo kolem mínus dvaceti,tak nevím ,asi nekvalitní kapalina),jako poslední třešničku na dortu mi nějaká mu.va ukradla baterky :-/
Zetro 50 1967
Volvo 244 GL 2,1 1979
Volvo 740 2,3 turbo 1987

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“