Zetor Super 50 HE

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor Super 50 HE

#46 Nový příspěvek od rosch8 »

Samozrejme som natocil aj video. Voda spliechala z chladica, lebo som jej dal vcera az uplne po hrdlo, aby som videl do rana ubytok. Nic nezmizlo, takze tie kvapky kade tade, to je len zhora vyspliechana voda vibraciami. System tesni dobre.
Dymi ako fajka:

Uživatelský avatar
FLD
Příspěvky: 231
Registrován: pon lis 07, 2011 10:20 pm
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor Super 50 HE

#47 Nový příspěvek od FLD »

tak uz to valis ...
trubka z kompresora ide do plnica, ale ten mas velmi nizko, lebo tam mas ulomeny drziak plnica
Obrázek

video fajne, dymi riadne, uvidime ked prevlozkujes, lebo toto je rozhaseny motor ( trysky, cerpadlo, predvstrek ) to nie je supracky zvuk :)
viko ventilov mas liatinove z 35 supra, a je tam predpriprava na zhavenie ...

das video aj z jazdy?
Zetor 35 Super
Zetor 50 Super
Zetor 50 Super
Zetor 4011

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor Super 50 HE

#48 Nový příspěvek od rosch8 »

Ano, veko mam liatinove, to som uz zisitil.
Spiraly zhavenia sa daju zohnat nove? Velmi som ich nenasiel, zatial. Keby niekto mal zvysne na predaj, sem s nimi.
Ten drziak plnica pneu mas skresleny? Sa mi zda, ze na tom papieri je skica volajaka...
Staci rukou, ja si to prekreslim v 3D a dal by som vypalit laserom. Alebo, keby sa niekomu valal nepotebny, odkupim...
Pozeral som fotky, ako to ma byt umiestnene, takze, ked to bude hore na spravnom mieste, tak tam bude dost miesta pre teleso termostatu.
Uvidim, ci koro nieco najde a bude ochotny predat. Ak nie, idem s tymi vecami, co som uz kupil...

Bude aj jazda, ale musim trochu pocistit ten chladic, lebo motor je zohriaty raz dva a isiel by aj do varu, chladic je zabetonovany, skoro ako keby tam ani nebol...

Uživatelský avatar
Libor Z25
Příspěvky: 3486
Registrován: úte bře 19, 2013 3:05 pm
Bydliště: Kůšček od Vsetína

Re: Zetor Super 50 HE

#49 Nový příspěvek od Libor Z25 »

Zvuk má krásný 8) Suprácký ....nám to taky tak dýmí ...bez termostatu sa to zehřeje jen při dlouhé jízdě do hory do kopca ale tak na 70°C víc ne ...takže ten chladič Tě asi fakt čeká .S tím vložkováním bych moc nespěchal.Ten náš supr byl dvakrát převrácený.Naposledy tak před 13lety když to Tchán pošťal sousedovi...no a jak stekl vřelý olej na kroužky tak se připekly.Tak je to převložkované či překroužkované , chytá na drc , jede taky dobře ale mizí olej z regulátoru ...jestli neteče do nafty ....??? Když se to zahřeje pořádně, třeba v rotačce při sečení dýmí krásně černě (v normálu) ... jen když je studený tak dýmí jak ten tvůj .Možná aj čerpadlo by chtělo seřídit a hlavně trysky ...nevím no .U nás je to pracovní stroj tak se to moc neřeší.Ale sehnal jsem nové přední pneu za dobrou cenu :) .
No pěkně si hraješ Rosch ... jen tak dál a ať sa dílo daří :friends:
Libor :-)

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor Super 50 HE

#50 Nový příspěvek od rosch8 »

Libore, diky za povzbudive slova.
Vlozky po vybruse a k tomu sadu piestov, kruzkov a capov, som dostal k traktoru, takze ho prevlozkujem urcite.
Planujem urobitt aj vstreky a cerpadlo a hlavy.
Teda go motora bez kluky.
A samozrejme dam gufera na kluku. A ked uz bude von kluka, tak precistim mazacie kanaly od karbonu, nech mozem pouzit 15W40 olej.
Cerpadlo na olej ide dobre, rano vyskocil za studena tlak skoro az na 7 barov.
A pospekulujem nad plnoprietokovym filtrom.
Na Zetor 35 je to jednoduche, tam sa da pouzit riesenie s prirubou zo Zetor 25. Ale Super 50 ma stahovaciu skrutku krizom v strede, tak tam sa to riesenie neda aplikovat.
Potom podla chodu motora uvidim, ci sa do neho pustim.

Uživatelský avatar
Libor Z25
Příspěvky: 3486
Registrován: úte bře 19, 2013 3:05 pm
Bydliště: Kůšček od Vsetína

Re: Zetor Super 50 HE

#51 Nový příspěvek od Libor Z25 »

A jo , na to jsem zapoměl že si dostal aj sadu na převložkování.Těšim sa a su zvědavý jak bude znít potom. ;-)
Libor :-)

Uživatelský avatar
Malej Peťa
Příspěvky: 560
Registrován: stř pro 04, 2013 6:49 pm
Bydliště: Němčany

Re: Zetor Super 50 HE

#52 Nový příspěvek od Malej Peťa »

Ahoj, držák plniče bych mohl mít, podívám se po něm. Termostat jsem řešil tak, že na 4 vývodovou pumpu jsem si z plechu udělal přírubu a navařil trubku. Do ní jsem zalisoval to hliníkové těleso co máš ty a dobastlil na chladič. Funguje to perfektně a pro laika to vypadá jako originál. Zítra bych ti to mohl popofotit.
Správnej chlap má umět všechno, i když to zkurví!

Uživatelský avatar
FLD
Příspěvky: 231
Registrován: pon lis 07, 2011 10:20 pm
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor Super 50 HE

#53 Nový příspěvek od FLD »

Spiraly zhavenia sa daju zohnat nove? Velmi som ich nenasiel, zatial. Keby niekto mal zvysne na predaj, sem s nimi.
Ten drziak plnica pneu mas skresleny? Sa mi zda, ze na tom papieri je skica volajaka...
spiraly sa nedaju zohnat, jedine si ich vyrobit, alebo zohnat s vikom.
drziak mam nakresleny, poslem zajta emailom.

original nie su na kluke gufera, len odstrekovacie plechy, ale da sa to prerobit, hlavne zadne viko.
suprom zdar.
Zetor 35 Super
Zetor 50 Super
Zetor 50 Super
Zetor 4011

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor Super 50 HE

#54 Nový příspěvek od rosch8 »

Malej Peťa píše:Ahoj, držák plniče bych mohl mít, podívám se po něm. Termostat jsem řešil tak, že na 4 vývodovou pumpu jsem si z plechu udělal přírubu a navařil trubku. Do ní jsem zalisoval to hliníkové těleso co máš ty a dobastlil na chladič. Funguje to perfektně a pro laika to vypadá jako originál. Zítra bych ti to mohl popofotit.
To by som bol rad, keby si pofotil.
Pockam este, co najde "koro", predsa len, vyzera to najlepsie tie original veci z 35-ky.
FLD, nepotesil si ma. Skusim pohladat. Pozeral som cez horny otvor sania do toho krytu a zial, ziadne spiraly som tam v tych hrdlach nevidel. Takze padla moznost, ze by som mal spiraly a len neboli zapojene. To by som mal prilis vela stastia.
Zatial najvacsi problem mam s chladicom. Ten musim vycistit. Je plny kamena, ledva cez neho prudi voda.

koro
Příspěvky: 439
Registrován: stř lis 05, 2008 10:02 pm
Bydliště: Levice

Re: Zetor Super 50 HE

#55 Nový příspěvek od koro »

Mám dobré správy.

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor Super 50 HE

#56 Nový příspěvek od rosch8 »

Svagor vycaroval zo sopy nahradny chladic. Vyzera vyborne. Trochu ma pomackanu hornu komoru, ale to nebude ziadny problem, prinajhorsom prelozim z toho chladica, co je na traktore.

Obrázek

Uživatelský avatar
Libor Z25
Příspěvky: 3486
Registrován: úte bře 19, 2013 3:05 pm
Bydliště: Kůšček od Vsetína

Re: Zetor Super 50 HE

#57 Nový příspěvek od Libor Z25 »

Pěkný :) .Sehnat včil dobrý a pěkný chladič nepomačkaný s rovnýma žebrama je nadlidský výkon...
Libor :-)

Uživatelský avatar
Malej Peťa
Příspěvky: 560
Registrován: stř pro 04, 2013 6:49 pm
Bydliště: Němčany

Re: Zetor Super 50 HE

#58 Nový příspěvek od Malej Peťa »

Ahoj, konečně jsem se dostal k tomu focení. Hadice jsem zfušoval na provizorku (protože sehnat kolena je dost problém) a zůstalo to tak bohužel celý rok. Akorát to víčko jsem si sehnal origo, tak budu v zimě předělávat.

Sorry za kvalitu, je to focený mobilem.
http://img26.rajce.idnes.cz/d2603/7/752 ... 182738.jpg
http://img26.rajce.idnes.cz/d2603/7/752 ... 182745.jpg
http://img26.rajce.idnes.cz/d2603/7/752 ... 182808.jpg
http://img26.rajce.idnes.cz/d2603/7/752 ... 182816.jpg
http://img26.rajce.idnes.cz/d2603/7/752 ... 2830_1.jpg
http://img26.rajce.idnes.cz/d2603/7/752 ... 2855_1.jpg
http://img26.rajce.idnes.cz/d2603/7/752 ... 2910_1.jpg
Správnej chlap má umět všechno, i když to zkurví!

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor Super 50 HE

#59 Nový příspěvek od rosch8 »

Peter dakujem za foto. Uz,mi to je jasne.
Mam slubeny obal vodnej pumpy aj ten F diel termostatu z 35 tky. Tak to pouzijem. Dvojokruhove chladenie je ovela lepsie.
Akurat sa mi nezda strasne kratky chod spojkoveho pedalu. A dost tazko ide.
Budem to musiet cele rozhadzat a pozriet sa na to. Ked bude rozpoleny traktor tak urobim gufero aj spojky obidve.
Odkial moze tiect olej z prevodovky? Kde su slabe miesta?

koro
Příspěvky: 439
Registrován: stř lis 05, 2008 10:02 pm
Bydliště: Levice

Re: Zetor Super 50 HE

#60 Nový příspěvek od koro »

Ja som robil spojku minulý rok. Najlepšie je keď si stiahneš katalóg a tam to je všetko pekne rozkreslené. Pomenil som všetky guferá a ložiská zo strany prevodovky a dokonca mi tam chýbal jeden plechový krúžok, ktorý som vybral z náhradnej prevodovky. Veľa zdaru.

Odpovědět

Zpět na „Zetor Super 35-50“