Zetor Super 50 HE

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor Super 50 HE

#121 Nový příspěvek od rosch8 »

Stlpica na lavej strane je kratsia ako na pravej strane. Je to ok? tak to ma byt? Myslim tu cast, ktora je zasunuta vo vykyvnych ramenach prednej napravy.
Keby som chcel rozsirit rozchod prednej napravy, tak lavu stranu viem vysunut viac...

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor Super 50 HE

#122 Nový příspěvek od rosch8 »

Poobede som zhodil prednu napravu dole. Tazka je teda riadne. Robim vsetko sam, niekedy je to na hrane...

Naprava dolu (mechy s korou som mal ako makky dopad, aby mi nespadla naprava z velkej vysky na zem)

Obrázek

No a potom som sa pustil do capu. Poobijany bol riadne, tak som ho najprv dozadu zobral a obrusil flexkou obvod, aby nieco netrcalo a potom dopredu. Pohol sa, takze z najhorsieho som vonku. Ale ide tazko, musim donho mlatit 5 kg kladivom. Horsie je, ze som sam a nema kto podrzat vybijaci trn a preto si tam davam maticu a bijem po nej. Matice lietaju kade tade jedna radost :smich:
Takze je to radost, robit sam... Nevadi, potom konce capu prebehnem na sustruhu a zarovnam aj tie poudierane miesta okolo capu, no. :red:

Obrázek

Postupne to ide pomaly...

Nechal som si urobit ponuku na bronzove puzdra od Kajometalu. Su ochotni mi ich urobit presne na mieru podla rozmerov, ktore im poslem. Budu samomazne s grafitovymi mazacimi hniezdami, a bronzom na extra silne zatazenie, takze tieto ma uz preziju...

http://www.kajometal.sk/start1_sk_stranka5.htm

Potom vsetko pofotim

Uživatelský avatar
Malej Peťa
Příspěvky: 560
Registrován: stř pro 04, 2013 6:49 pm
Bydliště: Němčany

Re: Zetor Super 50 HE

#123 Nový příspěvek od Malej Peťa »

Ahoj, 5kg je adekvátní nástroj. S tim soustružením čepu nevím, já mám kalený, ale byl vymačkaný tak jsem musel koupit nový.
Správnej chlap má umět všechno, i když to zkurví!

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor Super 50 HE

#124 Nový příspěvek od rosch8 »

Rozobral som aj druhu prednu napravu.
Mam problem, ze v podstate ani jedna nie je dobra.
Na povodnej je ohlodany cap, to by som riesil vymenou z druhej a nachromovanim.
Horsie su ramena. Povodne maju vytlcene oka pre puzdra, je tam ovalita vyse 1 mm. Mozno by som to vedel nejako dat na horizontku a prebehnut to na 50 mm H7 aby sa dali dat do ramien normalne puzdra.
Druhe ramena su v tomto ok, su tam este zbytky puzdier, takze oka vyzeraju byt dobre. Ale je vyhrdzavene vedenie vysuvnych napravnic, lebo to ploche pero bolo zbrusene na polovicku hrubky, aby sa dal zverny spoj stiahnut viac. Takze tam bude velka vola.
Mam nesmiernu radost...
Ked uz som pri tom rozoberani, tak som si pomohol hydraulickym zdvihakom a nemusel som tolko do toho mlatit kladivom. Islo to prekvapivo dobre:

Obrázek

Musim sa rozhodnut, co robit... Skusim to obrabanie na tych presnych 50 mm. Uvidime, ci ma frezar nevyhodi von dverami aj s mojimi starymi hrdzavymi zelezami.

Uživatelský avatar
Míra Z 25
Příspěvky: 1543
Registrován: pon bře 21, 2011 1:30 pm
Bydliště: Sušice

Re: Zetor Super 50 HE

#125 Nový příspěvek od Míra Z 25 »

No to tedy koukám, jak je to zarezlé. To je škoda, že se ani ze dvou nedá sestavit jedna pořádná. Snad to půjde frézovat.

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor Super 50 HE

#126 Nový příspěvek od rosch8 »

Vzdal som to, prilis vela problemov je stymi starymi napravami. Vsade sama vola, po opieskovani by to bolo este horsie.
Bol somu rozoberaca traktorov a kupil som celu komplet napravu za 100 eur v slusnom stave. Samozrejme vole tam su, takze vymena puzdier a lozisk ma neminie, ale zakladne veci a ulozenia su v poriadku a naprava bola natierana farbou niekolkokrat, takze nie je ani hrdzava, co je podstatne. Takze spravim cap a vymenim vsetky puzdra a loziska a mam prednu napravu.
Dostal som k nej aj jedno predne koleso s okruhlymi dierami, tak uz mam tym padom aj predne kolesa, lebo jedno som este dostal od svagra.
Takze objednavam puzdra z Kajometalu a hor sa na napravu.

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor Super 50 HE

#127 Nový příspěvek od rosch8 »

Pori praci okolo domu (hlavne mulcovanie, ten Dabaki mulcovac je vyborny)
som rozobral prednu napravu, co som kupil.
Velmi dobre som spravil, naporava je v neporovnatelne lepsom stave. Zvisle capy niekto robil nedavno, lebo su bez vole.
Akurat stredovy cap treba pochrpmpvat, lebo je opotrebeny a tak isto vymenit puzdra v okach ramien aj v strmeni listovej pruziny.
Najdolezitejsie je ten fakt, ze su vymlatene iba puzdra (z makkej ocele) ale povodne diery v ramenach su v poriadku, takze staci nalisovat nove puzdra a zamontovat zrepasovany stredovy cap.
Tato naprava sa bude robit lahko, tie hrdzave,m to by bol porod....

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Zetor Super 50 HE

#128 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Super 8) . A ešte mi prezraď, kedy to všetko stíhaš?! :prace: :prace: :prace: :zapomel:
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor Super 50 HE

#129 Nový příspěvek od rosch8 »

mam problem, neviem povolit zadny naboj.
Co poradite? Nahriat?
Lebo ani s velkou golou a 2 metrovou pakou sa ani nehne ani jedna skritka. Zrejme to bolo 20 - 30 rokov takto a je to zapecene na smrt.
Prinajhorsom ho rozrezem a zhodim dolu a zozeniem novy. Keby niekto mal nepotrebny naboj zadneho kolesa tak mi napiste spravu aj s cenou a pripadne foto.

Uživatelský avatar
Peter768
Příspěvky: 4384
Registrován: ned led 04, 2009 9:42 pm
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Zetor Super 50 HE

#130 Nový příspěvek od Peter768 »

Robo, ak neponáhlaš tak WDčko každý deň. Ja som WDčkoval mesiac a pomohol ocelový orech z goly, zahnutý sústružníjy nôž 20x20 - 2m trubka a aj tak to išlo ťažko. Nahrievanie ponôže. Keby som nemal z toho noža urobenú fajku tak to tyč z goly nevydrží....ten nôž sa ohýbal samozrejne po nahriatí plameňom...potom držal.

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor Super 50 HE

#131 Nový příspěvek od rosch8 »

Mam 3/4" golu. ta je masivna, taham ako blazon a nic. WD striekam kazdy den ked idem okolo. Skusim pozicat autogen. Som si nemyslel, ze ho tolko budem potrebovat.
Uz som kontaktoval aj priekupnika, slubil, ze sa pozrie do skladu, mal by vraj jeden naboj mat. Tak uvidime. Mozno aj niekto z fora ponukne naboj na Zetor Super. Uvidime.

Uživatelský avatar
Malej Peťa
Příspěvky: 560
Registrován: stř pro 04, 2013 6:49 pm
Bydliště: Němčany

Re: Zetor Super 50 HE

#132 Nový příspěvek od Malej Peťa »

Já nahřívám obyčejnou letlampou a taky to jde, je to ale na dlouho a samozřejmě WD a nafta, brzdovka je taky dobrá. Náboje jsem kdysi měl ale povolit taky nešli. Potom co jsem utrhnul jeden šroub, tak jsem je vyhodil, bohužel. Už to bude 3 roky co opustili tento svět.
Správnej chlap má umět všechno, i když to zkurví!

Uživatelský avatar
v2000m
Příspěvky: 507
Registrován: čtv lis 06, 2008 8:27 am
Bydliště: Pelhřimovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor Super 50 HE

#133 Nový příspěvek od v2000m »

Zkus těm šroubům pořádně namlátit.... Náboj podložit špalkem a přes kousek kulatiny pár ran palicí na každý šroub!

Uživatelský avatar
jelda
Příspěvky: 45
Registrován: úte říj 28, 2008 9:46 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zetor Super 50 HE

#134 Nový příspěvek od jelda »

rosch8 píše:Stlpica na lavej strane je kratsia ako na pravej strane. Je to ok? tak to ma byt? Myslim tu cast, ktora je zasunuta vo vykyvnych ramenach prednej napravy.
Keby som chcel rozsirit rozchod prednej napravy, tak lavu stranu viem vysunut viac...
Ahoj obě strany jsou stejné

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20651
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Zetor Super 50 HE

#135 Nový příspěvek od ota »

Před pár dny syn dělal jednu stranu kvůli protejkajícímu guferu. Nejdřív jsme ,,rozkapávali" Každej den napajcovat olejem ve spreji. Pak si půčil kovanej křížák. Ale chce to pořádnej, ne nějaký ťiťítko. Nasadit na šroub, na dvě strany vrazit 2 m trubky. A ještě uplně nejlíp co se osvědčilo je, dva zaberou fest za trubky a třetí vezme kus kovovího matroše, položí nehoře na ořech křížáku a když to dole ti dva našponujou, pěkně na ten kus železa položenýho na křížáku jebne palicej. Nní šroub, kterej by nepovolil, nebo nerupnul. Ale s golou jít na tenhle šroub, jde jen když je zjevný že půjde povolit. Kdysi jsme rozebírali kola z SK 4 a vzali jsme křížák z Německýho nakladače na něj dvě trubky na každou stranu a přimáčkli kolo bagrem a nefoukli protože by se mohl disk protočit v gumě a hybaj. Asi z nevím přesně kolik šroubů tam bylo asi 12 na každým kole povolili všechny a snad jen dva jsme překroutili. Ale vrzaly celou dobu až na konec. Křížák vydržel jak nic. Teď tu měl jestě masivnější.

Odpovědět

Zpět na „Zetor Super 35-50“