padesátka Čeněk

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
romie
Příspěvky: 1605
Registrován: pon čer 06, 2011 11:38 am
Bydliště: Přišimasy

Re: padesátka Čeněk

#31 Nový příspěvek od romie »

Tak traktor už se hýbe! Nicméně nejde otáčkoměr, a nedobíjím, ale to se nějak podá. Maže to a brzdí to, takže radost! Pár obrázků přidávám 8)

http://www.rajce.net/a14796393

Uživatelský avatar
Lubko
Příspěvky: 114
Registrován: pát bře 18, 2011 7:03 pm
Bydliště: Tvrdošín

Re: padesátka Čeněk

#32 Nový příspěvek od Lubko »

8)

romie
Příspěvky: 1605
Registrován: pon čer 06, 2011 11:38 am
Bydliště: Přišimasy

Re: padesátka Čeněk

#33 Nový příspěvek od romie »

Tak už dobíjím! Půjčil jsem ho tátovi, prohnali jsme ho v ulici. Video je mizerné, ale už bylo šero....

http://www.rajce.net/f1244654243

http://www.rajce.net/f1244654244

romie
Příspěvky: 1605
Registrován: pon čer 06, 2011 11:38 am
Bydliště: Přišimasy

Re: padesátka Čeněk

#34 Nový příspěvek od romie »

Tak ať vám to v novém roce klape 8)

Obrázek

romie
Příspěvky: 1605
Registrován: pon čer 06, 2011 11:38 am
Bydliště: Přišimasy

Re: padesátka Čeněk

#35 Nový příspěvek od romie »

Ahoj, přitáhl jsem do garáže sekačku Deutz Fahr km 24, záběr 185cm. Nemáte k ní někdo nějaké podklady? Jaké řemeny? Jaký olej/vazelína? Dík :)

romie
Příspěvky: 1605
Registrován: pon čer 06, 2011 11:38 am
Bydliště: Přišimasy

Re: padesátka Čeněk

#36 Nový příspěvek od romie »

a hlavně, jaké nože :zapomel:

romie
Příspěvky: 1605
Registrován: pon čer 06, 2011 11:38 am
Bydliště: Přišimasy

Re: padesátka Čeněk

#37 Nový příspěvek od romie »

Přidal jsem do alba fotky z novoroční projížďky. Jinak pracujeme na blatníkách. Už se to pomalu rýsuje. Musím taky spíchnout radlici na sníh, ale zatím to není úplně nutné...

http://xromiex.rajce.idnes.cz/Zetor_50_Super/#

romie
Příspěvky: 1605
Registrován: pon čer 06, 2011 11:38 am
Bydliště: Přišimasy

Re: padesátka Čeněk

#38 Nový příspěvek od romie »

Dneska jsem vezl ovcím větve. Koupil jsem nový otáčkoměr, funguje, tak doufám, že vydrží. Furt mě zlobí startér, věnec je obraný ani ne o 1mm, pastorek jsem dával nový, a přesto občas nezaskočí, a jde přes zuby, což mi drásá nervy... Dokonce jsem upravil cívku, aby spouštěl později, ale furt to není 100%....

Obrázek

Obrázek

romie
Příspěvky: 1605
Registrován: pon čer 06, 2011 11:38 am
Bydliště: Přišimasy

Re: padesátka Čeněk

#39 Nový příspěvek od romie »

Hoj, cantá mi olej okolo poloosy pravého zadního kola... Měnil už někdo gufero? Na náboji je vidět, že už se ho někdo snažil "stáhnout" palicí. Pro výměnu ložiska už bych musel zevnitř? Díky

Uživatelský avatar
Malej Peťa
Příspěvky: 560
Registrován: stř pro 04, 2013 6:49 pm
Bydliště: Němčany

Re: padesátka Čeněk

#40 Nový příspěvek od Malej Peťa »

Není to nic složitého, sundáš kolo a náboj a kroužek na konci osy, na konci nohavice je víčko na pár šroubech a v něm je to gufero. Sundáš víčko vyklepneš a vyměníš.
Správnej chlap má umět všechno, i když to zkurví!

romie
Příspěvky: 1605
Registrován: pon čer 06, 2011 11:38 am
Bydliště: Přišimasy

Re: padesátka Čeněk

#41 Nový příspěvek od romie »

Díky. Zatím vyměním jen to gufero, ložisko si nechám asi na dlouhé zimní večery. Snad to chvíli vydrží

Uživatelský avatar
Malej Peťa
Příspěvky: 560
Registrován: stř pro 04, 2013 6:49 pm
Bydliště: Němčany

Re: padesátka Čeněk

#42 Nový příspěvek od Malej Peťa »

To ložisko nevím, nechci Ti kecat, zatím jsem ho neměnil. Ale pokud se musí zevnitř tak to nebude žádná hitparáda.
Správnej chlap má umět všechno, i když to zkurví!

romie
Příspěvky: 1605
Registrován: pon čer 06, 2011 11:38 am
Bydliště: Přišimasy

Re: padesátka Čeněk

#43 Nový příspěvek od romie »

Koukal jsem do katalogu, jestli to dobře chápu, tak je jedno z venku, jedno ze vnitř?

Další dotaz: koupil jsem sběrací vůz, ale k mému překvapení nezajistím kardan do traktoru. Je tam"modernější" jištění. Myslím, že se to správně jmenuje kolíkem? Prostě zmáčknu čudlík, a tím ho odjistím. Problém je v tom, že ho nezasunu natolik, aby kolík zapadl. Na bubnovce to mám na 2 svislé čepy. Mám odendat to udělátko, do kterého zajišťuji starý kardan, nebo na mě vyběhne nějaké gufero?
Díky za radu

tři supři
Příspěvky: 99
Registrován: sob úno 14, 2015 7:41 pm
Bydliště: Plzeň-jih

Re: padesátka Čeněk

#44 Nový příspěvek od tři supři »

To udělátko, které drží dva až čtyři šrouby klidně odmontuj, dej tam kratší šrouby a bez obav používej. Jinak to ložisko, pokud nemá hřídel kola na konci výraznej vakl, třeba větší jak 5mm, tak to moc neřeš, tedy pokud Tě nebude traktor každodenním používáním živit. Nejde jen o ložiska, bohužel je v dost případech vymačkaná pod ložisky i hřídel kola a jen výměna samotného gufera, nebo i vnějšího ložiska nic neřeší, a pokud se do toho pustíš, zjistíš, že máš sem tam vylomenej zub na koncovém převodu, co je namontovanej na hřídeli kola. Pak se koukneš do převodovky, do spojky, do motoru a jede se pořád dál a dál :vztek: :vysmech: že jo kluci? 3S

romie
Příspěvky: 1605
Registrován: pon čer 06, 2011 11:38 am
Bydliště: Přišimasy

Re: padesátka Čeněk

#45 Nový příspěvek od romie »

Dík, odkládám tedy na neurčito. Nemáte někdo zkušenost s dvoububnovkou deutz-fahr km 24? Odešlo mi ložisko na jednom bubnu, směrem k převodům, takže musí držák bubnu dolů, ale za boha nemůžu oddělit tam nálitek od "jeklu", ve kterém jsou převody. Musí se otevřít z obou stran, a vytáhnout hřídel? Už jsem zoufalej.... Díky

Odpovědět

Zpět na „Zetor Super 35-50“