Zetor 50 Super Slovensko BB

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
koro
Příspěvky: 439
Registrován: stř lis 05, 2008 10:02 pm
Bydliště: Levice

Re: Zetor 50 Super Slovensko BB

#46 Nový příspěvek od koro »

Tie predné pneu vyzerajú ako 6,00-20. Ináč 8)

Uživatelský avatar
MichalV
Příspěvky: 51
Registrován: pát zář 30, 2016 7:11 pm
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Zetor 50 Super Slovensko BB

#47 Nový příspěvek od MichalV »

Ďakujem

no bomba to bude ak mi ojnica blok vybije :)
predné su 6,50-20 a zadné 16,9-28 ako bolo v knihe

Uživatelský avatar
MichalV
Příspěvky: 51
Registrován: pát zář 30, 2016 7:11 pm
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Zetor 50 Super Slovensko BB

#48 Nový příspěvek od MichalV »

Tak prvý pokus o štart skončil skôr ako začal. Improvizačne som zapojil štartér a pri vyblokovanom dekompresore som zopár
krát popretáčal motor.... Všetko bolo zatiaľ v poriadku. Nalial som vodu a tá hneď začala tiecť popri triske von. Už som vedel,
že je zle. Tak som vybral trisku a zistil že potrubie je hnilé tak mi voda natiekla aj do valca. Opäť som musel hlavu zložiť a
riešiť to. Stretli ste sa stým ? Majstri aký postup opravy odporúčate ?

Obrázek
:vztek:
Obrázek
Obrázek
:vztek: VODA
Obrázek

No a pri nastavovaní počiatku vstreku nafty do valca som prišiel na zjednodušený spôsob nastavenia. V krátkosti popíšem postup.
1.: Najprv som si vyrobil prípravok s ryskou aby som presne vedel kde je 0° a 17° (obr).
2.: Potom som kľukov nastavil tých 17° a povolil obe skrutky na skojke čerpadla aby som mohol s ním pohybovať v celom rozsahu nastavovania.
Obrázek
3.: Keďže je valec stále na 17°stačí pohybovať len s čerpadlom a docieliť pohybu nafty v kapiláre.. A napokon som zaistiť skrutky na spojke. (Môže sa stať: Ak je počuť, že dávka paliva ide do iného ako prvého valca a v kapiláre sa nič nedeje je treba obe skrutky dať preč a pretočiť čerpadlo o 180%.)
Obrázek
4.: No a napokon som ešte prekontroloval metódu klasickým pretáčaním kľukov a sledovaním kapiláry.

No a až po štarte sa uvidí, či je moja úvaha správna no podľa kontroly iste bude....

Uživatelský avatar
pinyk
Příspěvky: 19
Registrován: pon zář 15, 2014 3:40 pm
Bydliště: Prachatice

Re: Zetor 50 Super Slovensko BB

#49 Nový příspěvek od pinyk »

Je to prorezivělý pouzdro vstřiku-opatrně vyrazit,někdy jde ven hodně blbě a vysoustružit nové pokuď je ta možnost,nebo koupit třeba tady http://www.benozastavka.cz/ceskenaradi/ ... r-Super-50

Uživatelský avatar
MichalV
Příspěvky: 51
Registrován: pát zář 30, 2016 7:11 pm
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Zetor 50 Super Slovensko BB

#50 Nový příspěvek od MichalV »

pinyk ďakujem. Som ani netušil že sa to ešte dá kúpiť... To aby som vymenil všetky

tři supři
Příspěvky: 99
Registrován: sob úno 14, 2015 7:41 pm
Bydliště: Plzeň-jih

Re: Zetor 50 Super Slovensko BB

#51 Nový příspěvek od tři supři »

Pokud to nepůjde vyrazit, zavař do toho pouzdra matku (asi M12, nebo M14, už si to nepamatuju), a pak to vytáhneš šroubem přes velkou podložku a kousek trubky. Když to děláš takhle, někdy se to povede, že nemusíš sundavat hlavu z bloku.

Uživatelský avatar
MichalV
Příspěvky: 51
Registrován: pát zář 30, 2016 7:11 pm
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Zetor 50 Super Slovensko BB

#52 Nový příspěvek od MichalV »

Hlava je v oprave, puzdro sa úplne rozsýpalo bolo ho treba odvŕtať... puzdra už prišli, ale ešte potrebujem podložky a tie sme zabudli objednať...
http://www.benozastavka.cz/ceskenaradi/ ... r-Super-50

Ďalší postup zatiaľ robím elektriku. Dal sa vyrobiť noví kastlik pod baterku pôvodný bol deravý ako sito.
Ďalej držiaky pre batériu a odpajač... Taktiež aj spodné tiahlo. Bolo roztrhané a vrchné sme ani nemali,
ale našťastie sa podarilo zohnať. Je to asi z crystalu. Konzola je nanovo navrhnutá pre Z50 celkom
6 polôh tiahla + 4 prídavné tretie body. Ešte potrebujem 12 matiek na závažia mám len 4 a 3 montážne...
Podstate už je všetko hotové a stojím len na tej hlave nepodarenej, tak som zatiaľ vyrobil aj tú drevenú srandu na tlakové trubky.

Obrázek


Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

jirka.jc
Příspěvky: 205
Registrován: sob led 30, 2010 12:12 pm

Re: Zetor 50 Super Slovensko BB

#53 Nový příspěvek od jirka.jc »

z čeho jsou použité spodní hadice chladič-pumpa?

Uživatelský avatar
MichalV
Příspěvky: 51
Registrován: pát zář 30, 2016 7:11 pm
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Zetor 50 Super Slovensko BB

#54 Nový příspěvek od MichalV »

Fúú tak to neviem som zháňal po mototechnach hadice na vodu s kolienkom... Môžem sa spýtať keď tam najbližšie pôjdem.

Uživatelský avatar
MichalV
Příspěvky: 51
Registrován: pát zář 30, 2016 7:11 pm
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Zetor 50 Super Slovensko BB

#55 Nový příspěvek od MichalV »

Nazdar majstri. Tak a je tu už aj prvý štart motoru po GO. Po založení nového puzdrá vstrekovaču som už konečne mohol štartovať motor. Zatiaľ vyzerá všetko v poriadku. Tlak oleja vybehol až na 6 tak som ho trochu znížil. Som bol až prekvapený aký vplyv má na motor termostat. Na 25ke zatiaľ nie sú... Nastavil som brzdy a potom som mohol už aj zadné blatníky založiť. Nechcel som ich skôr zakladať ak by bolo treba rozobrať brzdy... Večer som zhodil ešte kryt vahadiel a ešte prekontrolujem vôli ventilov. Do krajného valca sa cez sanie dostával olej. Mal som tam len to korkové tesnenie. Tak teraz to aj vytmelím...

Mám tu aj video z výjazdu je to točené len mobilom takže nič moc kvalita.
https://youtu.be/aEmFGBJNfMY

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
Jura-M
Příspěvky: 154
Registrován: čtv pro 11, 2014 2:52 pm
Bydliště: hranicko

Re: Zetor 50 Super Slovensko BB

#56 Nový příspěvek od Jura-M »

To je krasavec 8)

pavel sk
Příspěvky: 12736
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Zetor 50 Super Slovensko BB

#57 Nový příspěvek od pavel sk »

Neber to zle kamarat :) , ale ten traktor by som sa uz bal pustit do niejakej roboty ci na pole alebo lesa. To uz len doma v garazi lestit a v nedelu sa vozit do kostola :smich: :friends: Pekna praca 8) 8) 8)

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Zetor 50 Super Slovensko BB

#58 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Fu.....to já len čumím :shock: :shock: :shock:
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
MichalV
Příspěvky: 51
Registrován: pát zář 30, 2016 7:11 pm
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Zetor 50 Super Slovensko BB

#59 Nový příspěvek od MichalV »

Ďakujem :) A však bude aj robiť, ťahať lis na seno. Časom by som rád zohnal kužeľovú štiepačku a aj navijak do trojbodu. Teraz ani nemám veľmi čo zaň zapnúť okrem platáku a lisu...

Uživatelský avatar
pavolmakys
Příspěvky: 2367
Registrován: čtv led 01, 2009 12:56 pm
Bydliště: Žilina

Re: Zetor 50 Super Slovensko BB

#60 Nový příspěvek od pavolmakys »

Skvela robota, skoda ze uz na tak detailnu robotu nemam cas.
Zetor 5645 (motor 69O1+tazka naprava)

Odpovědět

Zpět na „Zetor Super 35-50“