Zetor 50 Super Slovensko BB

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
loptos86
Příspěvky: 25
Registrován: pon pro 21, 2015 7:15 pm
Bydliště: čerenčany

Re: Zetor 50 Super Slovensko BB

#31 Nový příspěvek od loptos86 »

MichalV píše:mihi: ok už je tam
Malej Peťa: Hej šrotovník je riadny len ešte by to chcelo spraviť dubovú stolicu a násypník. Stále sa len obkračoval a prekladal tak zo ho zložil.
Starký vravel že je riadne starý možno z obdobia 1. svetovej vojny, ale štítok som nikde nenašiel. Kúpil ho z mlyna no a vravel že mal
vydraté kamene. Tie dal spraviť do Čiech a tým to skončilo...


Tak a opäť tu je další postup. Hlavy mi zrovnali tak som pracoval s nimi. Čerpadlo stále nič...
Zatiaľ som aspoň takto otestoval tesnosť do týždňa pretiekol len ten posledný valec
pri ktorom bolo množstvo usadených vodných kalov. Ostatné nepretiekli

Obrázek
Výmena mrazoviek boli chytené brúskou pri zrovnávaní
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Takto som kontroloval zabrúsenie ventilov
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Robota ktorej som sa vyhýbal ako čert svätenej vody a to povolenie nábojov zadných kolies. 8 hodín roboty ale už sa to nedalo odkladať...
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Majstri ak chcete mám navyše koleso na supra 35 – delený disk. Je zohnutý ale keď sa rozoberie bude sa dať narovnať. Takže za odvoz, zbytočne mi to na dvore zavadzia...
Obrázek
Obrázek
Obrázek

loptos86
Příspěvky: 25
Registrován: pon pro 21, 2015 7:15 pm
Bydliště: čerenčany

Re: Zetor 50 Super Slovensko BB

#32 Nový příspěvek od loptos86 »

loptos86 píše:
MichalV píše:mihi: ok už je tam
Malej Peťa: Hej šrotovník je riadny len ešte by to chcelo spraviť dubovú stolicu a násypník. Stále sa len obkračoval a prekladal tak zo ho zložil.
Starký vravel že je riadne starý možno z obdobia 1. svetovej vojny, ale štítok som nikde nenašiel. Kúpil ho z mlyna no a vravel že mal
vydraté kamene. Tie dal spraviť do Čiech a tým to skončilo...


Tak a opäť tu je další postup. Hlavy mi zrovnali tak som pracoval s nimi. Čerpadlo stále nič...
Zatiaľ som aspoň takto otestoval tesnosť do týždňa pretiekol len ten posledný valec
pri ktorom bolo množstvo usadených vodných kalov. Ostatné nepretiekli

Obrázek
Výmena mrazoviek boli chytené brúskou pri zrovnávaní
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Takto som kontroloval zabrúsenie ventilov
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Robota ktorej som sa vyhýbal ako čert svätenej vody a to povolenie nábojov zadných kolies. 8 hodín roboty ale už sa to nedalo odkladať...
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Majstri ak chcete mám navyše koleso na supra 35 – delený disk. Je zohnutý ale keď sa rozoberie bude sa dať narovnať. Takže za odvoz, zbytočne mi to na dvore zavadzia...
Obrázek
Obrázek
Obrázek
chcem sa opýtať aký uhol majú tie ručne frézy na sedla ventilov .Mám možnosť zohnať frézy z uhlom 30°a 40° stupňov cena za sadu je 100e oplatí sa. ?

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor 50 Super Slovensko BB

#33 Nový příspěvek od rosch8 »

Frezy na ventily by mali byt.az s 3 uhlami. S dvoma je uplne minimum. Opracujes dosadaciu plochu a potom zahlbenie tupsim uhlom, aby.ti vysla spravna sirka sedla pre ventil a aby ta dosadacia plocha bola v strede fazety na ventile. A frezou s ostrejsim uhlom mas pod kontrolou aj hranu na strane mensieho priemeru.
Tu mas rez:
http://kotamuda.humlak.cz/navody_manual ... Obr150.JPG No

loptos86
Příspěvky: 25
Registrován: pon pro 21, 2015 7:15 pm
Bydliště: čerenčany

Re: Zetor 50 Super Slovensko BB

#34 Nový příspěvek od loptos86 »

rosch8 píše:Frezy na ventily by mali byt.az s 3 uhlami. S dvoma je uplne minimum. Opracujes dosadaciu plochu a potom zahlbenie tupsim uhlom, aby.ti vysla spravna sirka sedla pre ventil a aby ta dosadacia plocha bola v strede fazety na ventile. A frezou s ostrejsim uhlom mas pod kontrolou aj hranu na strane mensieho priemeru.
Tu mas rez:
http://kotamuda.humlak.cz/navody_manual ... Obr150.JPG No
Aha tak by som potreboval tri také sady frez alebo minimálne dve čo je 200 e .asi by bolo lepšie zohnať nejakého majstra čo má tie frézy a dokázal by to spraviť .. Ďakujem za odpoveď a foto z rezom

Uživatelský avatar
MichalV
Příspěvky: 51
Registrován: pát zář 30, 2016 7:11 pm
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Zetor 50 Super Slovensko BB

#35 Nový příspěvek od MichalV »

kolodzej: ďakujem
rosch8, loptos86: Tak je treba aspoň 2 sady

Ja mám len 45°a tiež som ju kupoval len teraz lebo doma nič nebolo. Takže aj jedna lepšia ako nič. Ak si dáš zrovnať hlavy
tak väčšinou vedia spraviť strojovo aj sedlá. Tak ako mne a však majster mi povedal že pre istotu veľa z nich nezobral a treba to
doladiť ručne a dal mi aj na to pastu. Na jednej hlave bolo lôžko v dosť zlom stave a aj ventil tam bol prepálený tak tam
som to musel ešte aj ja doma frézou prebehnúť a potom pastou. Pokiaľ je lôžko zachovalé (nie veľká plocha) tak ti stačí
pomáli aj jedna sada na jemné doladenie. Ale napríklad hlavu z nášho Z25 by som s jednou sadov nespravil tá ma príliš
opotrebované a prebrusované lôžka tak tam bude treba viac uhlov aby sa dosiala požadovaná plocha. Pri veľkej styčnej
ploche riskuješ že sa ti budú ventily prehrievať. Alebo ak je veľmi zle, potom treba dať vymeniť lôžka ventilov – sú firmy čo to vedia...

Obrázek
takto vyzerala hlava po strojovom zabrúsení lôžka ventilu (tá v najhoršom stave)

A inak som čerpal z tohto videa ak si kúpiš profi frézu tak ani pastu ti netreba. Nádherná robota sú tam aj tie uhly ktoré dal rosch8 na obrázku (koniec videa)
https://www.youtube.com/watch?v=lRs69IOTWYY


no keď už píšem tak aj pár foto z dalšieho postupu. Pre jednu podložku do rozvodov som nemohol zložiť prednú časť... takto vyzerala pôvodná a nová.
Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Pribudol aj štartér vyčistené a nafarbený. Ďalej nový čap prednej nápravy a puzdra
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Po tom čo som rozobral jednu nohavicu a vydeľ v akom stave bola tak som dal do poriadku aj druhú. Jednoduchšie
teraz ako potom všetko rozoberať a tak isto by sa zbytočne hneď znečisťoval nový olej v prevodovke ktorí ide aj do
hydrauliky. A taktiež som už musel provizórne zatepliť dielnu a spraviť kúrenie pretože na mraze sa nedajú poriadne
ani vôli ventilov nastaviť a tak isto potrebujem dotiahnuť hlavy a ojnice
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor 50 Super Slovensko BB

#36 Nový příspěvek od rosch8 »

Keby uz bolo velmi zle, tak sa kukni, ci tie frezy maju opacnu stranu tiez zuby. V tom pripade ti staci ta jedna sada. Ale 45*. Tie fazety okolo dosadacej plosky nemusia byt pod uhlom. Vonkajsi urobis naplocho s vacsim priemerom a potom si odmeras kolko potrebujes vnutorny opracovat a vyberies najblizsi rozmer. Tie frezy su odstupnovane vhodne, takze by sa ti malo podarit najst vhodnu frezu. Ja som to tak robil na svojej 25 ke. Tiez som nemal ine frezy, len tie 45 stupnove, ktore sa dali otocit a tam mali uz rovne zuby, takze freza brala naplocho.

Uživatelský avatar
MichalV
Příspěvky: 51
Registrován: pát zář 30, 2016 7:11 pm
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Zetor 50 Super Slovensko BB

#37 Nový příspěvek od MichalV »

rosch8: Áno z druhej strany sú rovné, dobre vedieť o takomto triku.

hotday: Vedeli by sme tam prispôsobiť iný vzduchový filter a však chcem zachovať pôvodný vzhľad. Alebo ako by sa dala vylepšiť filtrácia vzduchu ?

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor 50 Super Slovensko BB

#38 Nový příspěvek od rosch8 »

Ja som prerabal vzduchovy olejovy filter na papierovu vlozku z Citroena (Peugeot).
Pozri tu:
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 7#p1276207

Prerabal som aj riadenie, aj tesnenie prevodovky v mieste vyvodu pre uzavierku a tyce pedalov som uzavrel do medenych trubiek.
Skus si pozriet celu tu sekciu: "Diely ktoré pasujú na naše Zetory 15 – 25+prípravky,pomôcky", najdes tam spustu inspiracie.
http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 30&t=39706

Uživatelský avatar
MichalV
Příspěvky: 51
Registrován: pát zář 30, 2016 7:11 pm
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Zetor 50 Super Slovensko BB

#39 Nový příspěvek od MichalV »

Nazdar majstri

Potrebujem poradiť akou silou dotiahnuť ojnice na supri
v dielenskej príručke som našiel len na hlavy a to 18 - 20 kgm čo je zhruba 176 - 196 Nm
Aký olej odporúčate do prevodovky aby mi predajca nepodhodil dáky nevhodný / nekvalitný. Neskôr pridám aj fotky z ďalšieho postupu...

Paráda rosch8 ďakujem za inšpiráciu..

Uživatelský avatar
FLD
Příspěvky: 231
Registrován: pon lis 07, 2011 10:20 pm
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 50 Super Slovensko BB

#40 Nový příspěvek od FLD »

to MichalV
v dielenskej prirucke na supra 35 som nasiel akou silou dotahovat ojnice
15kgm
ja budem davat prevodovy olej PP90 ( uz ho mam kupeny)

pekne robis supra, len tak dalej 8)
sledujem ...
Zetor 35 Super
Zetor 50 Super
Zetor 50 Super
Zetor 4011

Uživatelský avatar
MichalV
Příspěvky: 51
Registrován: pát zář 30, 2016 7:11 pm
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Zetor 50 Super Slovensko BB

#41 Nový příspěvek od MichalV »

To FLD:
Ďakujem, tak ojnice sú teda zatiahnuté momentovým kľúčom podľa 35ky. Hádam to bude v poriadku....

Už sa to pomáli začína podobať... Tak bola zložená hydraulika. Hydraulický piest bolo treba trocha upraviť na sústruhu, aby sa dala nasadiť nová manžeta.
ObrázekObrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Klinový remeň pri zakladaní hydrauliky mal na mále a však vydržal.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Samozrejme nové guferá. Ďalej potrebujem vyriešiť čap ramena, zatiaľ sú len provizórne zložené. Pôvodne mal náš Super 50 demontované obe spodné ramená a aj jedno vrchné.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Ďalej som dotiahol hlavy, ojnice, nastavil ventily, výmena ložísk – no však na foto vidno...
Obrázek Obrázek Obrázek ObrázekObrázek Obrázek

Potreboval by som ešte poradiť aké gumy odporúčate dopredu aj dozadu. Na koľko vypadol z označenia gumy tretí rozmer tak si stým neviem rady....

Uživatelský avatar
jelda
Příspěvky: 45
Registrován: úte říj 28, 2008 9:46 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zetor 50 Super Slovensko BB

#42 Nový příspěvek od jelda »

Pěkná práce 8)

Uživatelský avatar
MichalV
Příspěvky: 51
Registrován: pát zář 30, 2016 7:11 pm
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Zetor 50 Super Slovensko BB

#43 Nový příspěvek od MichalV »

to jelda: ďakujem

Nazdar majstri, pribudli vzduchové aj palivové potrubia. Sú to z majorca, v3s-ky akurát narovnané a ohnuté do požadovaného tvaru,
prípadne skrátené. Problém s nahnutou vzduchovou nádržou je už odhalený. Držiak na prevodovke je dorábaný a zle ho vymerali takže
nádrž visí dole... Ďalej som vyrobil zaisťovacie skrutky do nápravy. Ďalej bolo treba vyrobiť 2 vymedzovacie krúžky pred ložiská do
prednej nápravy. Namiesto filcových prachoviek som použil guferá. Ďalej som zložil riadenie, nalial olej aj do motora aj do prevodovky
(pp90 ďakuje FLD). Konečne je vidno aj finálnu farebnú kombináciu plechy sú nastriekané farbou Škoda 4625, odtieň bloku motoru
je R1002 (polyuretánová)


Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
MichalV
Příspěvky: 51
Registrován: pát zář 30, 2016 7:11 pm
Bydliště: Banská Bystrica

Re: Zetor 50 Super Slovensko BB

#44 Nový příspěvek od MichalV »

Nazdar majstri, už sa pomaly ale isto blíži prvý štart po oprave. Dokončil som chladič, založil kolesá, nastavil riadenie...
Ďalej bolo treba prispôsobiť volant na tlačidlo klaksónu je to také ako býva na prage V3S. Ďalej som spojazdnil palivový systém.
Poznatok ku kovovým trubkám je že musia byť veľmi dobre vytvarované lebo inak to tečie zo všade.

Zopár foto:
Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek

Originál držiak vzdušníku a dáky nepodarok...
Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor 50 Super Slovensko BB

#45 Nový příspěvek od rosch8 »

to bude bomba!

Odpovědět

Zpět na „Zetor Super 35-50“