Tomsnův supr

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Tomáš Staněk
Příspěvky: 79
Registrován: úte led 07, 2014 7:42 am
Bydliště: Kyjov

Re: Tomsnův supr

#16 Nový příspěvek od Tomáš Staněk »

Obrázek


rámečky na svém místě ještě natáhnou tok elekronů a idem brousit a lakovat

Uživatelský avatar
kolodzej
Příspěvky: 131
Registrován: pát srp 31, 2012 11:20 am
Bydliště: kk

Re: Tomsnův supr

#17 Nový příspěvek od kolodzej »

ide ti fajne 8)

Uživatelský avatar
Tomáš Staněk
Příspěvky: 79
Registrován: úte led 07, 2014 7:42 am
Bydliště: Kyjov

Re: Tomsnův supr

#18 Nový příspěvek od Tomáš Staněk »

Obrázek

Obrázek

Obrázek

dneska sme natáhly kable na vlečku zapojily jak má bejt a přítelkyně dotřela masku (na první pokuj jí to zateklo) :D :D :D

Uživatelský avatar
Tomáš Staněk
Příspěvky: 79
Registrován: úte led 07, 2014 7:42 am
Bydliště: Kyjov

Re: Tomsnův supr

#19 Nový příspěvek od Tomáš Staněk »

ahoj chtěl sem se zeptat při zahřátí cca na 80-90 °C maže na 1,5 stačí to? No a druhej problém motor mo zahřátí kouří z odpařováku co je špatně co mě čeká?

Uživatelský avatar
Tomáš Staněk
Příspěvky: 79
Registrován: úte led 07, 2014 7:42 am
Bydliště: Kyjov

Re: Tomsnův supr

#20 Nový příspěvek od Tomáš Staněk »

Obrázek

Obrázek


dneska sem dokončil úpravu vlečky a esi nebude zítra pršet jde se lakovat

Uživatelský avatar
Tekiti
Příspěvky: 449
Registrován: úte črc 10, 2007 8:32 am
Bydliště: Vlašimsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Tomsnův supr

#21 Nový příspěvek od Tekiti »

Mám supra po generálce motoru a maže mi v létě , když je rozpálenej, okolo 1atm. Zkoušel jsem to řešit,ale bylo mi řečeno, že supry nikdy moc nemazaly a ze to stací. (v prubehu 8 let nebyl jediny problem). A z toho odpařováku si trochu pokuřuje, nebo z něho vyloženě jde tlak? A děla to i po delším provozu?
I pád na držku je pohyb vpřed :)
Výkresy na štěpkovač ke stažení zde http://www.ulozto.cz/5386381/vykresy-na-poslani-rar

Uživatelský avatar
Tomáš Staněk
Příspěvky: 79
Registrován: úte led 07, 2014 7:42 am
Bydliště: Kyjov

Re: Tomsnův supr

#22 Nový příspěvek od Tomáš Staněk »

Tekiti píše:Mám supra po generálce motoru a maže mi v létě , když je rozpálenej, okolo 1atm. Zkoušel jsem to řešit,ale bylo mi řečeno, že supry nikdy moc nemazaly a ze to stací. (v prubehu 8 let nebyl jediny problem). A z toho odpařováku si trochu pokuřuje, nebo z něho vyloženě jde tlak? A děla to i po delším provozu?


ještě sem mu nedal úplně zabrat zatím sem jel nejdéle asi 2 hod v kuse s vlekem a kouřilo to stejně jak z komína

Uživatelský avatar
Tomáš Staněk
Příspěvky: 79
Registrován: úte led 07, 2014 7:42 am
Bydliště: Kyjov

Re: Tomsnův supr

#23 Nový příspěvek od Tomáš Staněk »

no a pořídil sem za supra secí mašinu

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Arnošt z Popovic
Příspěvky: 326
Registrován: ned lis 25, 2007 7:56 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Tomsnův supr

#24 Nový příspěvek od Arnošt z Popovic »

Pěkně jsi se na to vrhl. přes ty světla na vlečce bych asi ještě přivařil tyčovinu, asi takto: -I-I-I- (symbolicky naznačeno)
arnošt

Uživatelský avatar
Tomáš Staněk
Příspěvky: 79
Registrován: úte led 07, 2014 7:42 am
Bydliště: Kyjov

Re: Tomsnův supr

#25 Nový příspěvek od Tomáš Staněk »

Arnošt z Popovic píše:Pěkně jsi se na to vrhl. přes ty světla na vlečce bych asi ještě přivařil tyčovinu, asi takto: -I-I-I- (symbolicky naznačeno)

je to v plánu chcu na ně udělat nějakou tu odělávací mřížku ;-)

Uživatelský avatar
R-Martin
Příspěvky: 165
Registrován: pát říj 11, 2013 10:36 am
Bydliště: Jihlava

Re: Tomsnův supr

#26 Nový příspěvek od R-Martin »

......... No a druhej problém motor mo zahřátí kouří z odpařováku co je špatně co mě čeká?[/quote]


Neproudí ti zřejmě voda v chlazení, tj. buď špatná vodní pumpa anebo zacpanej chladič nebo zacpaný něco jinýho. Měl jsem stejný problém. Dobrou radu mi zde dal bigles - jak to poznáš. Otevřeš boční kohout na vypouštění vody (na pravý straně bloku motoru) a pokud voda vytéká volně a nezvětší se její tlak při přidání plynu tak je něco špatně. Dále se to dá taky poznat při zahřátém motoru, že je spodek chladiče studeňější než vršek ale to musíš mít nějakej dotykovej teploměr.

Jinak přeju hodně úspěchů při renovaci a dovolím si malou výtku - myslím ,že ta renovace barvou kdy přestříkáváš tak jak to je není to pravé ořechové. Radši bych to neuspěchával a dělal to postupně a pořádněji - pokud si chceš traktor nechat tak si tím akorát zaděláváš na náročnější práci při následné důslednější renovaci tj při odstraňování staronového nátěru. Ale je to samozřejmě čistě tvá věc a rozhodování ... 8)

Uživatelský avatar
Tomáš Staněk
Příspěvky: 79
Registrován: úte led 07, 2014 7:42 am
Bydliště: Kyjov

Re: Tomsnův supr

#27 Nový příspěvek od Tomáš Staněk »

R-Martin píše:......... No a druhej problém motor mo zahřátí kouří z odpařováku co je špatně co mě čeká?

Neproudí ti zřejmě voda v chlazení, tj. buď špatná vodní pumpa anebo zacpanej chladič nebo zacpaný něco jinýho. Měl jsem stejný problém. Dobrou radu mi zde dal bigles - jak to poznáš. Otevřeš boční kohout na vypouštění vody (na pravý straně bloku motoru) a pokud voda vytéká volně a nezvětší se její tlak při přidání plynu tak je něco špatně. Dále se to dá taky poznat při zahřátém motoru, že je spodek chladiče studeňější než vršek ale to musíš mít nějakej dotykovej teploměr.

Jinak přeju hodně úspěchů při renovaci a dovolím si malou výtku - myslím ,že ta renovace barvou kdy přestříkáváš tak jak to je není to pravé ořechové. Radši bych to neuspěchával a dělal to postupně a pořádněji - pokud si chceš traktor nechat tak si tím akorát zaděláváš na náročnější práci při následné důslednější renovaci tj při odstraňování staronového nátěru. Ale je to samozřejmě čistě tvá věc a rozhodování ... 8)[/quote]



díky za cené rady vím že renovace barvou je jen patláma ale mám traktor na práci nechtěl sem s toho leštěknu na pořádné go si to musí vydělat

Uživatelský avatar
Tomáš Staněk
Příspěvky: 79
Registrován: úte led 07, 2014 7:42 am
Bydliště: Kyjov

Re: Tomsnův supr

#28 Nový příspěvek od Tomáš Staněk »

Obrázek


chtělo by to větší dvorek zetor 6211 (půjčený pro zítřejší dovoz vazby)

Uživatelský avatar
Tomáš Staněk
Příspěvky: 79
Registrován: úte led 07, 2014 7:42 am
Bydliště: Kyjov

Re: Tomsnův supr

#29 Nový příspěvek od Tomáš Staněk »

Obrázek

Obrázek

Obrázek

montáž pracovních světel

Uživatelský avatar
Tomáš Staněk
Příspěvky: 79
Registrován: úte led 07, 2014 7:42 am
Bydliště: Kyjov

Re: Tomsnův supr

#30 Nový příspěvek od Tomáš Staněk »

Obrázek

už to aj svítí

Odpovědět

Zpět na „Zetor Super 35-50“