Natešený Supřík

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
pirat.silnic
Příspěvky: 88
Registrován: úte led 18, 2011 6:32 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Natešený Supřík

#46 Nový příspěvek od pirat.silnic »

Diky,na internetu sen zatim zadnou sitovinu nenasel.Miukal jsem i na cedniky,ale ten original je opravdu jemne sitecko.
S tim vzduchem to urcite vyzkousim:)

Uživatelský avatar
pirat.silnic
Příspěvky: 88
Registrován: úte led 18, 2011 6:32 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Natešený Supřík

#47 Nový příspěvek od pirat.silnic »

Zahada vyresena.Diky vsem zucastnenym za rady 8)

Uživatelský avatar
Malej Peťa
Příspěvky: 560
Registrován: stř pro 04, 2013 6:49 pm
Bydliště: Němčany

Re: Natešený Supřík

#48 Nový příspěvek od Malej Peťa »

Tak poreferuj trochu. Co si s tím měl? Docela by mě to zajímalo.
Správnej chlap má umět všechno, i když to zkurví!

Uživatelský avatar
pirat.silnic
Příspěvky: 88
Registrován: úte led 18, 2011 6:32 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Natešený Supřík

#49 Nový příspěvek od pirat.silnic »

V prve rade jsem vymenil cerpadlo s jineho kusu.To uz jsem mel tlak paradni(klidne i 150bar) nastelovany ho mam ale jak ma byt 120bar.
Ale pak jsem si vsim toho,ze jak jsem vysrouboval prutokovy sroub s oka trubku ktera vede od kostky k valci pod pist a na jejim druhem konci je rozlisovana tak prave tam byl unik.Mezi rozlisovanou koncovkou a prevlecnou matkou mel byt takovy krouzek ktery tam vubec nebyl a konus te trubky nedosedal do sedla....

janura
Příspěvky: 10
Registrován: sob črc 04, 2015 1:08 pm
Bydliště: zilina

Re: Natešený Supřík

#50 Nový příspěvek od janura »

zdarec chlapi.
ja mam na mojej 35ke takyto problem. ked zapnem pakou za sedadlom cerpadlo tak zacne hydraulika cukat a pomaly dvihat aj ked dam paku polohy hydrauliky do polohy spustena. ked dam zdvuhnuta tak dviha ako blazen ale ked dam zase hudrauliku spustit tak vobec nejde dolu ale len pomaly cuka a stale ide hore az na doraz. ale problem je este jeden. aj ked odpojim cerpadlo od kardanu a paku dam na spustenie tak je jedno ci na ramena zavesim 300kg alebo len tlacim rucne ramena idu dolu tak pomaly ze pluhy paadnu na zem cca po 2 az 3 minutach. hydraliku som mal vonku uz 4x ale okrem spinaveho sitka som nic nezistil.
keby tak padala ako dviha som stastny ako blcha....

neviete mi prosim niekto poradit cez ktory kanal ma vracat olej pri spustani hydrauliky? resp. kde moze byt chyba?
..este jdena vec traktor bol 30 rokov odstaveny...takze neviem ako to slo pred tym...rozvadzac na boku mam 35kovy bez toho vodovodneho kohutika. mam aj kompletnu druhu hydrauliku z takeho stareho supra50 na porovnanie ale ziadny rozdiel. akurat ked som porovnaval chod paky na susedovom funkcnom suprovi tak jemu sa oska toci skoro raz tolko cize aj paka ovladania hydrauliky ma vecsi cize dlhsi chod. mojan chodi strasne na kratko.

diky moc. ja uz so z toho magor...

Uživatelský avatar
pirat.silnic
Příspěvky: 88
Registrován: úte led 18, 2011 6:32 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Natešený Supřík

#51 Nový příspěvek od pirat.silnic »

Kontroloval jsi ty tahla.Od packy zvedani spusteni,to ktere ma tu pruzinu?
Me to vypada ze ti spatne chodi soupatko ktere ovladas pakou pres to tahlo.
A jak vypnes traktor pises ze jdou dolu bez problemu to bych videl v netesnosti kolem manzety ve valci nebo kolem soupatka.
Me ted kosa drzi skoro hodinu nez spadne uplne dolu pri vypnutem traktoru.

Uživatelský avatar
pirat.silnic
Příspěvky: 88
Registrován: úte led 18, 2011 6:32 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Natešený Supřík

#52 Nový příspěvek od pirat.silnic »

Nebo skus presadit hridelku te paky co je na tisicihranu,ale kazdopadne si myslim ze bude chyba v tom soupatku ze nechodi dobre a tim padem jak das na spusteni je porad v mezi poloze a ma snahu zvedat.
Odmontuj paku nebo ten vrchni deklik a tahlo skus dostat na horu mozna je uvnitr rez a drzi ho.Kdyz ten traktor tak dlouho stal kdo vi ci nebyla i voda v oleji....

janura
Příspěvky: 10
Registrován: sob črc 04, 2015 1:08 pm
Bydliště: zilina

Re: Natešený Supřík

#53 Nový příspěvek od janura »

....ne ne...

prave ze ona pomaly pada aj ked vypnem hydrauliku uplne od kardanu a s pakou v polohe spustena...

cize akoby bola bud upchata spatecka oleja alebo nieco v cerpadle priamo lebo aj ked dam do polohy spustena tak cuka sice pomaly ale smerom hore...

hydrauliku som mal niekolko x vonku, olej vymeneny, vsetko ciste ako ma byt, dokonca som vymenil aj to supatko v cerpadle co otvara a zatvara kanaliky...

ked necham ramena hore a vypnem traktor tak drzi aj pol dna bez problemu..

..nie je problem v dvihani ale v spustani...cize uplne opacny ako maju vsetci....keby to nedvihalo viem co z tym, ale ked nespusta tak som z toho jelen...

maslis ze by to mohlo byt v tom tiahle s pruzinkou? ta pruzinka ale pruzi...

..ked som to tiahlo odpojil od osky ovladiania co je pod sedackou a skusal som to rucne hore-dole aj tak mi nevyplo hydrauliku...

...tzn. ci je supato v cerpadle povitiahnute alebo zatlacene tak ramena nechcu ist dole...a je jedno ci dam na ne zavazia 300kg alebo tlacim na ne rukou...idu stale rovnako pomaly dole ale len pri vypnutom cerpadle...cize odpojenom od nahonu..

...toto nechapem...lebo nemozem prist na to kadial sa vracia olej z valca nazad ...ma asi picne...

akoby to supatko co je v cerpadle (oska) nevypinala okruh na dvihanie..

Uživatelský avatar
pirat.silnic
Příspěvky: 88
Registrován: úte led 18, 2011 6:32 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Natešený Supřík

#54 Nový příspěvek od pirat.silnic »

Otvor co vypousti olej je v zadni casti cerpadla.Ale schvalne se taky na to musim podivat.
Sem zvedavy co napisou ostatni.Jinak ja tu hydrauliky mel taky snad 5x venku nez sem prisel co je spatne.

janura
Příspěvky: 10
Registrován: sob črc 04, 2015 1:08 pm
Bydliště: zilina

Re: Natešený Supřík

#55 Nový příspěvek od janura »

... idealne by bolo keby mal niekto schemu hydrauliky z roykreslenymi kanalmi dekla hydrauliky aj cerpadla...potom by som si poradil..

...co som nasiel manualy tak v jednom je schema cerpadla nakreslena ale zle citatelna..

..pokial ide o ten otvor v zadu na cerpadle tak tam je len jeden otvor a to ten co v nom beha supatko...ale tam je taka mala dierka ze nema sancu normalnym prietokom pri spustani ramien vytekat... inu som tam nenasiel..

..a este dodam ze jedine co som nemal rozobrane je tych 8 srobov na cerpadle co su piestiky a ventilky.. inak je vsetko precistene..

janura
Příspěvky: 10
Registrován: sob črc 04, 2015 1:08 pm
Bydliště: zilina

Re: Natešený Supřík

#56 Nový příspěvek od janura »

..a este doplnim ze:

ked pri zdvihnutych ramenach povolim ci uz ventil pod sedackou alebo na kocke /pre upresnenie 35kova nie 50kova kocka/ kde sa steluje tlak tak zacne z nich tlacit olej von a ramena idu dolu rychlo..

inak akoby olej pretekal uchom ihly

Odpovědět

Zpět na „Zetor Super 35-50“