Supr z Popovic

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: Supr z Popovic

#16 Nový příspěvek od Matúš »

Origoš pasáky nemali hydrauliku, teda aspoň v robote nie je ani na jednom.

Uživatelský avatar
jelda
Příspěvky: 45
Registrován: úte říj 28, 2008 9:46 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Supr z Popovic

#17 Nový příspěvek od jelda »

Arnošt z Popovic píše:Ahojte, potřebuji poradit ohledně technické - čeká mě v srpnu. Nejhorší, co je na traktoru je kabina, její napojení na blatníky, vnitřní koroze atd. Dělali jste někdo technickou na Supra bez kabiny? V techničáku o kabině - budce není ani slovo, původně byl pásový a ty kabinu asi ani neměli. Dík za rady...
Ahoj pásové se dělali 35 ne 50ky a kabyna není standartní výbava ani rám.

Uživatelský avatar
Arnošt z Popovic
Příspěvky: 326
Registrován: ned lis 25, 2007 7:56 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Supr z Popovic

#18 Nový příspěvek od Arnošt z Popovic »

Potřebuji poradit.
Dnes jsem chtěl po asi půl roce nastartovat supra, ale marně.
Baterka nová točí výborně. Měl jsem dojem, že jde málo nafty do válců. Sundal jsem krytku na čerpadle, pístky byly trošku přituhlé, ale lehce jsem je rozhýbal. Když jsem ale chtěl přidat plyn, tak jsem zjistil, že se netočí regulace na pístech, prostě nemůžu přidat. Může to být taky jen přituhlé, nebo bude spíš něco ulomené v regulátoru? Vloni jsem ho odstavil plně funkčního.
Dík za radu
arnošt

Uživatelský avatar
Chose11
Příspěvky: 7888
Registrován: sob úno 04, 2012 8:45 pm
Bydliště: Rychnov na Moravě

Re: Supr z Popovic

#19 Nový příspěvek od Chose11 »

Zatuhlé čerpadlo díky kvalitní naftě....
Na světě mám nejraději tu rozmanitost, každej den mě nasere někdo jinej.

Uživatelský avatar
Arnošt z Popovic
Příspěvky: 326
Registrován: ned lis 25, 2007 7:56 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Supr z Popovic

#20 Nový příspěvek od Arnošt z Popovic »

Dá se to rozhýbat bez rozdělení čerpadla? Nebo jak co nejjednodušší postupovat? Dík za rady.
arnošt

pavel sk
Příspěvky: 12792
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Supr z Popovic

#21 Nový příspěvek od pavel sk »

Demontuj bocne veko na cerpadle a ak je aj veko s hora na regulatore tak aj to a riadne to poprelievaj WD-čkom a čisticom brzd. Ten cistic dobre rozpušta pripadny bordel. Ak toto nepomôze, tak jedine demontovat cerpadlo a odviest ho niekde ku cerpadlarovy. Hrebenova tyč chodi?

Uživatelský avatar
Arnošt z Popovic
Příspěvky: 326
Registrován: ned lis 25, 2007 7:56 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Supr z Popovic

#22 Nový příspěvek od Arnošt z Popovic »

Ahoj,
dík za rady, sundám oba kryty a proleju to podle vašich rad. Hřebenová tyč nechodí, po potáhnutí za táhlo plynu se ozubené elementy vůbec nepootočí.
arnošt

pavel sk
Příspěvky: 12792
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Supr z Popovic

#23 Nový příspěvek od pavel sk »

Opatrne rozhyb hrebenovu tyc. Toto som kedysi davno riesil na Bieloruse bagry. Bolo nam treba kopat linku pre vodovod. ,Znamy mal v zahrade Bielorusa roky odstaveneho. Rozhybat to bol kus porod. Motorom starter tocil ale motor ani ranu. Povolil som jednu s vysokotlakych rurok a zistil ze aj pri plnom plyne to nedava naftu. Tam na regulatore bol s hora deklik. Ten som dal dole a v otvore bolo vydno koniec tej hrebenovej tyce. Tam to bolo zatuhnute. Rozhybal som to WD-ckom, naftov a pomocou srobovaka. Ked som to rozchodil a hreben reagoval na ovladanie tak motor blafol hned na odvalenie ako keby bezal pred polhodinou 8)

Uživatelský avatar
Arnošt z Popovic
Příspěvky: 326
Registrován: ned lis 25, 2007 7:56 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Supr z Popovic

#24 Nový příspěvek od Arnošt z Popovic »

Dík všem za rady, čerpadlo jsem rozhýbal pomocí čističe brzd a Super zase maká. Vyčistil jsem palivový systém, největší bordel byl ve skleničce na sítku, filtry byly celkem OK. Celkem jsem si oddechl, nerad bych čerpadlo demontoval, sám bych ho nedal zpátky. Mám ještě dotaz, otočný segment je na jednom vstřiku pootočený proti ostatním o jeden zub (zoubek), může to tak být? Nebo je něco špatně?
arnošt

pavel sk
Příspěvky: 12792
Registrován: sob lis 15, 2014 10:58 pm
Bydliště: Laz

Re: Supr z Popovic

#25 Nový příspěvek od pavel sk »

Ten segment sa sam od seba len tak neprestavy. Pravdepodobne je to tak nastavene od cerpadlara. Ak motor ide dobre tak by som to nechal tak a nestaral sa do toho. Mohol by si rozhodit davky.

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3111
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Supr z Popovic

#26 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Presne tak 8) . Ak to ide dobre, nechaj to tak. Už som sa s tým stretol, že tie "segmenty" neboli natočené rovnako a všetko bolo ok.
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Odpovědět

Zpět na „Zetor Super 35-50“