Pavlův SUPR42

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
pavel s 42
Příspěvky: 19
Registrován: čtv led 29, 2015 9:53 pm
Bydliště: strakonice

Pavlův SUPR42

#1 Nový příspěvek od pavel s 42 »

Ahoj všichni tady na foru.
Jsem taky majitel dvou suprů teď bohužel obou nepojízdných.
Náš původní byl S50 s5ti kvaltem bez redukcí a bez dokladů ale tomu před vánoci totál padl motor a to mě přinutilo koupit ten druhý. Před silvestrem jsme s kamarádem přitáli
vrak supru 42 s spz.Zatím po chvílích pořád ještě odstrojuju, rozebírám a už se nemůžu
dočkat až konečně začnu skládat a něco bude vidět.
Mám několik dotazů. Zkoušel už někdo z vás předělat brzdy na kapalinové? Mě ten náš nikdy pořádně nebrzdil.Asi 2x jsem to zkoušel opravit ale po čase to téměř nebrzdilo a tak jsem se s tím naučil jezdit jen na ručku.

lifana
Příspěvky: 35
Registrován: pon zář 23, 2013 9:09 pm
Bydliště: jizni cechy

Re: Pavlův SUPR42

#2 Nový příspěvek od lifana »

pavel s 42 píše:Ahoj všichni tady na foru.
Jsem taky majitel dvou suprů teď bohužel obou nepojízdných.
Náš původní byl S50 s5ti kvaltem bez redukcí a bez dokladů ale tomu před vánoci totál padl motor a to mě přinutilo koupit ten druhý. Před silvestrem jsme s kamarádem přitáli
vrak supru 42 s spz.Zatím po chvílích pořád ještě odstrojuju, rozebírám a už se nemůžu
dočkat až konečně začnu skládat a něco bude vidět.
Mám několik dotazů. Zkoušel už někdo z vás předělat brzdy na kapalinové? Mě ten náš nikdy pořádně nebrzdil.Asi 2x jsem to zkoušel opravit ale po čase to téměř nebrzdilo a tak jsem se s tím naučil jezdit jen na ručku.
mam ho také ale nemam s nozni problém ,zablokovat kola jen nozni občas seřídit exentr a je to v poho

Uživatelský avatar
kolodzej
Příspěvky: 131
Registrován: pát srp 31, 2012 11:20 am
Bydliště: kk

Re: Pavlův SUPR42

#3 Nový příspěvek od kolodzej »

oprav poriadne tie povodne a mas pokoj na par rokov hlavne su bezporuchove

kubik.brumik
Příspěvky: 924
Registrován: stř říj 20, 2010 2:24 pm
Bydliště: kutnohorsko

Re: Pavlův SUPR42

#4 Nový příspěvek od kubik.brumik »

Supr je supr a ten nikdy nebrzdil :( . Můj kamarád měl nápad taky na ty kapaliny. Už si nepamatuju jak to říkal, ale já si myslím že nejednoduší by bylo předělat to na kotoučové brzdy :) Použít brzdiče s ruční brzdou jako má škoda, golf4 1,9tdi. zbytek vybrat ze zetora 6xxx.( hlavní brzdové válce, vyrovnávače tlaku, atd.....). Lanovodami udělat ruční brzdu. Je to jen moje teorie. Se suprem jsem jezdil. mezi hřídelí brzd a poloose kola je velký převod a tohle asi brzdit bude. Co vy na to??? :)

lifana
Příspěvky: 35
Registrován: pon zář 23, 2013 9:09 pm
Bydliště: jizni cechy

Re: Pavlův SUPR42

#5 Nový příspěvek od lifana »

kubik.brumik píše:Supr je supr a ten nikdy nebrzdil :( . Můj kamarád měl nápad taky na ty kapaliny. Už si nepamatuju jak to říkal, ale já si myslím že nejednoduší by bylo předělat to na kotoučové brzdy :) Použít brzdiče s ruční brzdou jako má škoda, golf4 1,9tdi. zbytek vybrat ze zetora 6xxx.( hlavní brzdové válce, vyrovnávače tlaku, atd.....). Lanovodami udělat ruční brzdu. Je to jen moje teorie. Se suprem jsem jezdil. mezi hřídelí brzd a poloose kola je velký převod a tohle asi brzdit bude. Co vy na to??? :)
nevimasi jsem staromodni ale ja bych ho nebastlil serid si excentry jestli ti tam netece olej a musíš brzdit nebo malo slapes na pedal :D

Uživatelský avatar
Malej Peťa
Příspěvky: 560
Registrován: stř pro 04, 2013 6:49 pm
Bydliště: Němčany

Re: Pavlův SUPR42

#6 Nový příspěvek od Malej Peťa »

Já sem brzdy dělal v létě, pořádně odmasti obložení, popř. vyměň za nový. Když vytáhneš tu kulatinu n které je táhlo co drzdí levý kolo, pořádně ju namažeš všechno správně poskládáš a seřídíš si excentry, tak to musí fachčit. Mi to teď brzdí jenom váhou toho pedálu líp než ručka, když sem zkoušel 3 metrovou trubkou mezi šroubama náboja pootočit tak sem na tom vysel celou vahou a ani centimetr. Je to jenom na tobě, jinak přeju hodně zdaru při případné přestavbě.
Správnej chlap má umět všechno, i když to zkurví!

kubik.brumik
Příspěvky: 924
Registrován: stř říj 20, 2010 2:24 pm
Bydliště: kutnohorsko

Re: Pavlův SUPR42

#7 Nový příspěvek od kubik.brumik »

je to jen nápad :). já už nemam bohužel co seřizovat :( . Děda supra prodal když mi bylo 14let. Sere mě to posledních pár let :( .

lifana
Příspěvky: 35
Registrován: pon zář 23, 2013 9:09 pm
Bydliště: jizni cechy

Re: Pavlův SUPR42

#8 Nový příspěvek od lifana »

Malej Peťa píše:Já sem brzdy dělal v létě, pořádně odmasti obložení, popř. vyměň za nový. Když vytáhneš tu kulatinu n které je táhlo co drzdí levý kolo, pořádně ju namažeš všechno správně poskládáš a seřídíš si excentry, tak to musí fachčit. Mi to teď brzdí jenom váhou toho pedálu líp než ručka, když sem zkoušel 3 metrovou trubkou mezi šroubama náboja pootočit tak sem na tom vysel celou vahou a ani centimetr. Je to jenom na tobě, jinak přeju hodně zdaru při případné přestavbě.
tak tak ještě tusim ze jeden se pritahuje smerem nahoru a druhej opacne

Uživatelský avatar
Malej Peťa
Příspěvky: 560
Registrován: stř pro 04, 2013 6:49 pm
Bydliště: Němčany

Re: Pavlův SUPR42

#9 Nový příspěvek od Malej Peťa »

lifana píše: tak tak ještě tusim ze jeden se pritahuje smerem nahoru a druhej opacne
Jo jo, máš pravdu, je to trochu o trpělivosti a je potřeba si s tím vyhrát ale pak je to radost brzdit.
Správnej chlap má umět všechno, i když to zkurví!

pavel s 42
Příspěvky: 19
Registrován: čtv led 29, 2015 9:53 pm
Bydliště: strakonice

Re: Pavlův SUPR42

#10 Nový příspěvek od pavel s 42 »

Ahoj - mám trošku problém,zjistil jsem že mám v tom novém supru jen 4qaltovou převodovku s redukcema.Redukce potřebuju tak je rozhodnuto ale chtěl jsem se zeptat jestli jde naroubovat 5ti qalt střeva do 50kový skříně. Pokud ne tak bude 35ková převodovka výhledově na prodej.

jaro super50
Příspěvky: 308
Registrován: čtv bře 01, 2012 3:57 pm
Bydliště: kezmarok

Re: Pavlův SUPR42

#11 Nový příspěvek od jaro super50 »

pavel s 42 píše:Ahoj všichni tady na foru.
Jsem taky majitel dvou suprů teď bohužel obou nepojízdných.
Náš původní byl S50 s5ti kvaltem bez redukcí a bez dokladů ale tomu před vánoci totál padl motor a to mě přinutilo koupit ten druhý. Před silvestrem jsme s kamarádem přitáli
vrak supru 42 s spz.Zatím po chvílích pořád ještě odstrojuju, rozebírám a už se nemůžu
dočkat až konečně začnu skládat a něco bude vidět.
Mám několik dotazů. Zkoušel už někdo z vás předělat brzdy na kapalinové? Mě ten náš nikdy pořádně nebrzdil.Asi 2x jsem to zkoušel opravit ale po čase to téměř nebrzdilo a tak jsem se s tím naučil jezdit jen na ručku.
ja som vimenil semeringy a bakne som úpodvaril a mam pokoj us 3 roky

Uživatelský avatar
Malej Peťa
Příspěvky: 560
Registrován: stř pro 04, 2013 6:49 pm
Bydliště: Němčany

Re: Pavlův SUPR42

#12 Nový příspěvek od Malej Peťa »

pavel s 42 píše:Ahoj - mám trošku problém,zjistil jsem že mám v tom novém supru jen 4qaltovou převodovku s redukcema.Redukce potřebuju tak je rozhodnuto ale chtěl jsem se zeptat jestli jde naroubovat 5ti qalt střeva do 50kový skříně. Pokud ne tak bude 35ková převodovka výhledově na prodej.
Mám pocit, že to tu někdo řešil a tuším že je to nemožný, ale jistej si tím nejsem.
Správnej chlap má umět všechno, i když to zkurví!

pavel s 42
Příspěvky: 19
Registrován: čtv led 29, 2015 9:53 pm
Bydliště: strakonice

Re: Pavlův SUPR42

#13 Nový příspěvek od pavel s 42 »

Ahoj tak předělávat brzdy už mě pustilo když to tady nikdo nedělal ale moc mě zajímá ta převodovka není možný že to nejde.Někde se to tu řešilo a nemůžu to najít.
Ještě bych se chtěl zeptat jak řešíte zimní starty např předehřev vody nebo žhavení .

pavel s 42
Příspěvky: 19
Registrován: čtv led 29, 2015 9:53 pm
Bydliště: strakonice

Re: Pavlův SUPR42

#14 Nový příspěvek od pavel s 42 »

Chlapi rozebírám motor,vyndavám kliku a vše je strašně zasraný šmírem z Áčka
oleje. Musím si dávat na něco bacha nebo až to ztoho bordelu umeju tak se mi
samo ukáže jak to má být. Jsou tam nějaký značky, kilner nebo něco?
Mám nějaký fotky tak se to sem snažim dát ale neúspěšně tak snad zítra. :-/

pavel s 42
Příspěvky: 19
Registrován: čtv led 29, 2015 9:53 pm
Bydliště: strakonice

Re: Pavlův SUPR42

#15 Nový příspěvek od pavel s 42 »

pavel s 42 píše:Chlapi rozebírám motor,vyndavám kliku a vše je strašně zasraný šmírem z Áčka
oleje. Musím si dávat na něco bacha nebo až to ztoho bordelu umeju tak se mi
samo ukáže jak to má být. Jsou tam nějaký značky, kilner nebo něco?
Mám nějaký fotky tak se to sem snažim dát ale neúspěšně tak snad zítra. :-/

Vidim že jsem se blbě vyjádřil mám samozřejmě na mysli rozvodový kola.

Odpovědět

Zpět na „Zetor Super 35-50“