Zetor 50 Super od Rosiho

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
R-Martin
Příspěvky: 165
Registrován: pát říj 11, 2013 10:36 am
Bydliště: Jihlava

Re: Zetor 50 Super od Rosiho

#46 Nový příspěvek od R-Martin »

Tak už jsem zase trochu postoupil a to hlavně díky tomu, že se vrátila zima a zahnalo mě to tak spátky do dílny... :jazyk:
Začli jsme s kamošem dělat eletriku (teda převážně on, já mu spíš přicmrnduju a případně nějak mudrcuju. Schema v katalogu náhr. dílů nám občas hodně zamotává hlavu - třeba blinkry jsme museli předělat protože podle schematu to zkrátka nejde. :vztek:
Chtěl bych se zeptat jak zapojit ampermetr. Mám alternátor z felicie s regulátorem a koupil jsem si i v agrozetu ampermetr - http://www.agrozetshop.cz/ampermetr/d-91428/ ,kdy chci sledovat jestli mi v pořádku dobíjí. Vím že se to tady na foru už nějak řešilo ale nemůžu to najít. :red:

ňáký foto:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3111
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Zetor 50 Super od Rosiho

#47 Nový příspěvek od Ursus 73 »

krásna práca :pohar:

Uživatelský avatar
Malej Peťa
Příspěvky: 560
Registrován: stř pro 04, 2013 6:49 pm
Bydliště: Němčany

Re: Zetor 50 Super od Rosiho

#48 Nový příspěvek od Malej Peťa »

Ahoj, kde se dá sehnat tak pěkná pojistková skříňka. Jde vám to moc pěkně od ruky, radost pohledět.
Správnej chlap má umět všechno, i když to zkurví!

Uživatelský avatar
Zetor
Příspěvky: 1448
Registrován: ned zář 16, 2007 7:53 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zetor 50 Super od Rosiho

#49 Nový příspěvek od Zetor »

Super 8) 8) Kabina půjde zpět na traktor nebo bude bez kabiny?
Zetor that's life...
Malotraktor 4x2 domácí výroby - zatím ve vývoji
Vilém :-)

Uživatelský avatar
R-Martin
Příspěvky: 165
Registrován: pát říj 11, 2013 10:36 am
Bydliště: Jihlava

Re: Zetor 50 Super od Rosiho

#50 Nový příspěvek od R-Martin »

Pojiskovou skřínku jsem kupoval u nás v Jihlavě v Monstě, už nevím jestli tuto: http://www.monsta.cz/nahradni-dily-na-z ... 3855011008 a nebo tuto: http://www.monsta.cz/nahradni-dily-na-t ... va-97-7305 ale mají jí co sem koukal i na jiných schopech.

Kabinu dávat určitě budu, ale počítám, že až na podzim nebo další zimu - teď už mě jaro nutí věnovat se jiným činnostem venku... :'(

Nikdo nemáte zkušenost s tím zapojením ampermetru :evil: prosím... :'(

atony1
Příspěvky: 170
Registrován: stř led 16, 2008 6:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zetor 50 Super od Rosiho

#51 Nový příspěvek od atony1 »

No ampermeter zapojis do nabíjania do serie..ale nezabudni ze musi mat BOCNÍK!!!!

to znamena ze ak tam potece 5-10A tak namotas asi 15cm dvojky drotu do spiralky a pripojis paralelne na svorky ampermetra..potom nastartujes a ked bude rucicka ukazovat vela alebo malo A podla toho budes dlzku spiralky predltovat alebo skracovat..?medzi to este vlozis digitalny merak a tak ho nakalibrujes ...chapes. :smich: .ak nie tak ti to nakreslim.vela zdaru:-)))

Uživatelský avatar
R-Martin
Příspěvky: 165
Registrován: pát říj 11, 2013 10:36 am
Bydliště: Jihlava

Re: Zetor 50 Super od Rosiho

#52 Nový příspěvek od R-Martin »

Po delší době zdravím zde na foru ... :)
Supr už slouží na farmě a dnes dostal poprvé pořádný zápřah. Jelikož má být pěkně chci sušit seno a tak jsem začal sekat. Pořídil jsem si na to starší bubnovku Claas se záběrem 165cm. Seká pěkně ale na Supříku mi vyvstal jeden problém.
Po cca třičtvrtě hodině sekání, kdy jsem jezdil na dvojku a téměř plný plyn (cca 1700 ot.) mě začla vařit voda v chladiči. Nechal jsem ho odpočinout, chvíli sekl a opět.
Co může být za problém? Točím ho zbytečně moc? Termostat tam nemám, dečku taky ne, motor jinak šlape podle zvuku kultivovaně... :evil:

Jinak vkládám aktuální foto z dneška:
Obrázek

bigles
Příspěvky: 1949
Registrován: stř pro 24, 2008 11:34 am
Bydliště: Štěpánov nad Svratko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 50 Super od Rosiho

#53 Nový příspěvek od bigles »

Zkusi jestli honí pumpa vodu, pokud není v ní problém tak je zarvaný chladič

Uživatelský avatar
R-Martin
Příspěvky: 165
Registrován: pát říj 11, 2013 10:36 am
Bydliště: Jihlava

Re: Zetor 50 Super od Rosiho

#54 Nový příspěvek od R-Martin »

To se mi moc nezdá, pumpa měla lopatky pěkné nesmetené a chladič jsem proplachoval a zdál se taky v pohodě. Nicméně jak nejlíp zjistím jestli tam je tedy tlak - napadá mě odšroubovat čidlo teploty na sběrném potrubí a jaký by tam měl být tedy tlak - má to stříkat nebo jen týct? Nebo je nějaký jiný způsob. Jinak teploměr mi ukazuje cca okolo těch sto stupňů ale začne mi přetíkat a nadskakovat víčko chladiče.
A nemůže to mít spojitost spíš s mazáním, ještě jsem stále nevyměnil sítka v jedný baňce čističe oleje za ten papírový filtr a všiml jsem si že po zahřátí klesne tlak cca ani ne na jednu atmosferu.
Taky mě napadlo jestli to nemůže být z části vrtulí kterou jsem na Supru měl a která asi není úplně ideální k chlazení - viz foto výše.

Uživatelský avatar
Malej Peťa
Příspěvky: 560
Registrován: stř pro 04, 2013 6:49 pm
Bydliště: Němčany

Re: Zetor 50 Super od Rosiho

#55 Nový příspěvek od Malej Peťa »

Zdar, zkus chladič rozebrat. Propláchnout nestačí, to vím z vlastní zkušenosti, taky mi traktor vařil a chladič byl průchozí, ale po rozebrání sem nevěřil vlastním očím. Problém bych viděl asi v tom chladiču. Jinak musím přiznat že máš pěknýho mazlíka. Vypadá v dobré kondici.
Správnej chlap má umět všechno, i když to zkurví!

bigles
Příspěvky: 1949
Registrován: stř pro 24, 2008 11:34 am
Bydliště: Štěpánov nad Svratko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 50 Super od Rosiho

#56 Nový příspěvek od bigles »

To jestly honí pumpa vodu dobře poznáš takto, na volnoběh otevři kohout nabloku a pak přidej a uvidíš jestly vitíkající proud vody zesiluje, ale za mě je to taky zarvaný chladič

Uživatelský avatar
alek
Příspěvky: 1121
Registrován: sob říj 25, 2008 8:08 pm
Bydliště: Nětčice u Kroměříže

Re: Zetor 50 Super od Rosiho

#57 Nový příspěvek od alek »

A co hadice hlavně na vystupu nemaš je zalomeny ,mě to dělal hadice.Když jsem jel v klidu tak nic ale když jsem mu prdl tak gejzír dal jsem kolena a poho.

Uživatelský avatar
Hynek
Příspěvky: 458
Registrován: stř říj 26, 2011 2:22 pm
Bydliště: okr. Hodonín

Re: Zetor 50 Super od Rosiho

#58 Nový příspěvek od Hynek »

Já bych to viděl na ten chladič, je to stále omývané téma pětadvacítek a suprů. Chce ho to rozebrat a pořádně vyčistit, tak jak píše Peťa. Sám pak budeš hledět co se tam za ty roky nastřádalo :) .

Jinak práce a supr naprosto luxusní :prace: 8)
Golf II 1.6GTD nafoukaný na 121ps 241Nm

2× Zetor SUPER 50

Zetor 25A "Hektor"

2× vrak Škody 30

Uživatelský avatar
Malej Peťa
Příspěvky: 560
Registrován: stř pro 04, 2013 6:49 pm
Bydliště: Němčany

Re: Zetor 50 Super od Rosiho

#59 Nový příspěvek od Malej Peťa »

Tady máš fotky když sem rozdělal chladič co sem si dovezl dom. Ideální je vzit strunu nebo svařovací drát a opatrně prošťourat všechny kanálky.
Obrázek
Obrázek
Správnej chlap má umět všechno, i když to zkurví!

Uživatelský avatar
R-Martin
Příspěvky: 165
Registrován: pát říj 11, 2013 10:36 am
Bydliště: Jihlava

Re: Zetor 50 Super od Rosiho

#60 Nový příspěvek od R-Martin »

Chlapi, dík moc za rady. Včera jsem chladič trochu pod tlakem propláchl a pak udělal i dle Biglese zkoušku s vyp. kohoutem na bloku motoru. Vypadá to opravdu na pumpu protože při přidání plynu se proud vody nijak nezvedá (spíš se mi zdálo naopak že ubyl :shock: )
Dneska jsem celý tři hektary s obracečkou rozhodil najednou a teplota se ke stovce nedostala - hold s rotačkou to byl větší zápřah a hlavně větší otáčky tak se to víc projevilo. Zítra mě čeká dvojí obracení tak uvidím jak to Supr zvládne ... :typek:
Ještě mě napadlo co skusit na chladič použít krtka co je na proplach odpadů, myslíte že by to mohlo pomoct ?

Odpovědět

Zpět na „Zetor Super 35-50“