Zetor 50 Super od Rosiho

Moderátor: Lukashil

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
R-Martin
Příspěvky: 165
Registrován: pát říj 11, 2013 10:36 am
Bydliště: Jihlava

Re: Zetor 50 Super od Rosiho

#106 Nový příspěvek od R-Martin »

Chtěl bych se zeptat k problému na mém Suprovy.
Začal mi plivat nafnu z výfuku tak jsme rozdělali motor a vyměnily pístní kroužky - válce se zdály být dobré hladké bez rýh. Motor jsme složily - daly hlavy a po nastartování bez výfuku zjistily že plive naftu dál a to ze dvou prostředních válců, tak jsem nechal seštelovat v Motorpalu vstřiky, dnes zkusil znovu a dělá to furt - prostřední dva válce hodně bíle čudí, teče z nich nafta výfukovýma otvorama a když jsem za chodu dával ruku přede výfuky tak z těch prostředních válců jde studený dým, s těch dvou krajních teplejší.
Jediný co mě napadá je že je nějak rozštelovaný čerpadlo, nevíte čím by to mohlo být a co stím? :zapomel:

Uživatelský avatar
FLD
Příspěvky: 231
Registrován: pon lis 07, 2011 10:20 pm
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 50 Super od Rosiho

#107 Nový příspěvek od FLD »

zeby uz poslo cerpadlo?
vyber trysky von, nahod ich na cerpadlo a uvidís ako idu trysky.
ventile na hlavach si zabrusoval?
Zetor 35 Super
Zetor 50 Super
Zetor 50 Super
Zetor 4011

Uživatelský avatar
R-Martin
Příspěvky: 165
Registrován: pát říj 11, 2013 10:36 am
Bydliště: Jihlava

Re: Zetor 50 Super od Rosiho

#108 Nový příspěvek od R-Martin »

Ventily jsme lapovaly. Komprese je supr, při toceni klikou tlakuje pěkně. Skusim ty trysky vydat a skusit venku. Ale že to dělají jen ty prostřední válce?
Martin

Uživatelský avatar
R-Martin
Příspěvky: 165
Registrován: pát říj 11, 2013 10:36 am
Bydliště: Jihlava

Re: Zetor 50 Super od Rosiho

#109 Nový příspěvek od R-Martin »

Tak jsem dal čerpadlo do motorpalu a dnes mi volali že je KO :pistol: repase prý 8tis. :cert: tak jsem sedl za net a domluvil se s jedním chlápkem na koupě staršího ale prý funkčního a seřízeného za dvojku :co?: nabídl mi že ho prvně odskouším a pak až zaplatím, tak myslím že férové jednání a že snad bude dobré.
Chci se zeptat, dával jsem spátky vanu na takové to korkové těsnění a tentokrát bez silikonu a nějak mi mokvá přes něj olej -skoušel jste to někdo takto nasucho a bylo to v pohodě, nebo tam ten silikon mám radši dát? Dneska jsem ještě dotáhl trochu šrouby, tak uvidím co to bude dělat dál... :zapomel:

Uživatelský avatar
FLD
Příspěvky: 231
Registrován: pon lis 07, 2011 10:20 pm
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 50 Super od Rosiho

#110 Nový příspěvek od FLD »

ja som dal na korok aj silikon
Zetor 35 Super
Zetor 50 Super
Zetor 50 Super
Zetor 4011

tři supři
Příspěvky: 99
Registrován: sob úno 14, 2015 7:41 pm
Bydliště: Plzeň-jih

Re: Zetor 50 Super od Rosiho

#111 Nový příspěvek od tři supři »

Dej to jenom na hutnější vrstvu červeného motorářského silikonu. Pokud k tomu budeš lepit těsnění, tak ho stejně při dalším sundání zničíš. Ta vana chce před montáží ještě vyrovnat ty okraje, občas jsou dost zprohýbané, zvláště v okolí děr na šrouby - mluvím o té plechové na padesátku.

Uživatelský avatar
R-Martin
Příspěvky: 165
Registrován: pát říj 11, 2013 10:36 am
Bydliště: Jihlava

Re: Zetor 50 Super od Rosiho

#112 Nový příspěvek od R-Martin »

Tak jsem šrouby zatím jen dotáhl a zatím to drží, uvidím až se to zahřeje kdyžtak předělám - to už je to nejmenší... :chytry:
Teď čekám na profíka až mi přijde naštelovat palivový čerpadlo co mi přišlo, to asi sám jako "pololaik" nezvládnu co? :evil:

Uživatelský avatar
R-Martin
Příspěvky: 165
Registrován: pát říj 11, 2013 10:36 am
Bydliště: Jihlava

Re: Zetor 50 Super od Rosiho

#113 Nový příspěvek od R-Martin »

Tak Supr teď velice pomohl při finále fasády na domě - s malířem jsme díky plošině s vysokozdvihem nepotřebovaly ani lešení ani kozy...

Obrázek

Chci se zeptat co je zřejmě za problém když mi někdy netočí starter. Když chci nastartovat, zmáčknu starter tak nezvládne starter roztočit motor. Takto párkrát zkouším zmáčknout starter a cca po třetí až čtvrtém pokusu rozmotá starter pěkně rychle motor - pak už v pohodě chytne. Takto jak píši někdy musím naněkolikrát zkoušet mačkat startování, měkdy rozmotá starter motor hned napoprvé. Je KO starter anebo třeba jen relátko. Dělá to i s dekompresorem.
Baterka je nová 180Ah.

Uživatelský avatar
v2000m
Příspěvky: 507
Registrován: čtv lis 06, 2008 8:27 am
Bydliště: Pelhřimovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 50 Super od Rosiho

#114 Nový příspěvek od v2000m »

zkontrolovat utažení svorek na baterii, na startéru, oka na těch kabelech a nebo to dělají kontakty na spínací cívce startéru...

djbond---007
Příspěvky: 396
Registrován: sob dub 13, 2013 10:01 pm
Bydliště: Lanškroun

Re: Zetor 50 Super od Rosiho

#115 Nový příspěvek od djbond---007 »

Mě tohle jednou dělalo tlačítko startéru. Pak jsem dal nový a měl jsem klid :-)

Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: Zetor 50 Super od Rosiho

#116 Nový příspěvek od Matúš »

Štartér to už má za sebou.

Odpovědět

Zpět na „Zetor Super 35-50“