Zetor 50 Super od Rosiho

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Hynek
Příspěvky: 458
Registrován: stř říj 26, 2011 2:22 pm
Bydliště: okr. Hodonín

Re: Zetor 50 Super od Rosiho

#76 Nový příspěvek od Hynek »

Ty jo neblbni, normálně je vem :shock: Je uplně jedno jestli tam bude zetor 50, 35 nebo jen super.. Nikdo to nikdy řešit nebude 8)
Golf II 1.6GTD nafoukaný na 121ps 241Nm

2× Zetor SUPER 50

Zetor 25A "Hektor"

2× vrak Škody 30

koro
Příspěvky: 439
Registrován: stř lis 05, 2008 10:02 pm
Bydliště: Levice

Re: Zetor 50 Super od Rosiho

#77 Nový příspěvek od koro »

Tiez si myslim, zober ich a sparuj vyrobne cisla a hotovo.

Uživatelský avatar
Arnošt z Popovic
Příspěvky: 326
Registrován: ned lis 25, 2007 7:56 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zetor 50 Super od Rosiho

#78 Nový příspěvek od Arnošt z Popovic »

Já mám doklady na zetor super 50 původně pásový, je tam přepis na kolový... a v pohodě, nevím jestli to jde i teď, je to už dýl. Mám jen číslo podvozku, číslo motoru výmaz...
arnošt

Uživatelský avatar
R-Martin
Příspěvky: 165
Registrován: pát říj 11, 2013 10:36 am
Bydliště: Jihlava

Re: Zetor 50 Super od Rosiho

#79 Nový příspěvek od R-Martin »

Asi jsem v tomto perfekcionalista ale stopnul jsem to a předal kontakt zde Alekovi. Papíry se občas na internetu oběvují a tak si radši počkám na origo. Nebily ani za nějak vyjímečnou cenu tak nemám čeho litovat. Pouze mě mrzí, že jsem prodejci slíbyl že je vemu a nakonec z tohoto důvodu cuknul - snažím se tak aspoň revanovat nabídkou tady na foru. Teď ještě i zvažuju koupi celého Supra s papíry a rozprodání na díly - myslíte že se to vyplatí za cca 40-45tis. Nějaké díly by se mi taky ještě hodily.

Pedro75
Příspěvky: 83
Registrován: sob čer 02, 2012 9:26 pm
Bydliště: Jihlavsko

Re: Zetor 50 Super od Rosiho

#80 Nový příspěvek od Pedro75 »

Otázkou je zda se ti dva postupně nebudou hodit. Nebudeš muset tak často přepřahat. Tady v Třeštici u Telče má kámoš tři Supraky. S jedním na SPZ tahá vyvážečku, bobíka na podvalu, atd. Druhého má bez SPZ upravený do lesa, no a třetí je ten očesanej co je potřeba na ty dva.
Já osobně bych již koupil pěknou 4011 nebo 4911. Je to o peníze navíc, ale ........ Jinak bych do toho šel, kolem 30tis. ho seženeš.

Teď zrovna je tady o ves níž pěkná 4011 na prodej. GO motoru ve Velmezu. Majitel si ji moc neužil, je to cca 3 měsíce co zemřel.
Ať se daří. Pedro

Uživatelský avatar
R-Martin
Příspěvky: 165
Registrován: pát říj 11, 2013 10:36 am
Bydliště: Jihlava

Re: Zetor 50 Super od Rosiho

#81 Nový příspěvek od R-Martin »

Tak doklady jsou již doma, original na Supra 50 r.v.64 akorát bez technický. Teď musím zajet co nejdřív na evidenčku abych mohl doklady přepsat.
Chtěl bych se zeptat jakou velikost číslic má mít vyraženou motor a jakou podvozek Supra. Vybrousil jsem původní čísla a expert jsem si je zapoměl změřit. Tuším že cca 8mm - nebo je to jedno?

Uživatelský avatar
ichomik
Příspěvky: 201
Registrován: stř srp 08, 2007 12:25 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Zetor 50 Super od Rosiho

#82 Nový příspěvek od ichomik »

Motor jsi nemusel vůbec řešit - nech si ho vymazat.
Zetor 50 Super -Supřík

Uživatelský avatar
R-Martin
Příspěvky: 165
Registrován: pát říj 11, 2013 10:36 am
Bydliště: Jihlava

Re: Zetor 50 Super od Rosiho

#83 Nový příspěvek od R-Martin »

Tak mám za sebou celou proceduru papírování ohledně mího Supříka :obchod:
V pátek jsem si udělal výlet - bylo krásně a zajel cca 15 km na evidenčku. Řekl jsem si že skusím přemluvit i k technický, udělal psí voči a vono to vyšlo ... :potlesk: Slíbyl jsem že kabinu do další technický nasadím a odjel výtězoslavně domů.
Včera jsem pak vyrazil na 150km vílet, přepsat doklady z původního majitele. Bez obav jsme předstoupily k okýnku a ejhle... :shock: pán úřední se rozhodl, že si na nás pěkně smlsne a tak nás 1,5hod.(slovy jedenapůlhodiny) na okýnku dusil. Nelíbylo se mu hlavně to že v papírech má zetor napsaný ve zvláštní výbavě:polopás Z77 a jestli teda ten náš traktor má pásy anebo kola. Já blbec jsem se hned na začátku přiznal že mám na traktoru jen dvě nápravy :tone: a tak se to vezlo. Chvílema to vypadalo, že nakonec odjedu s prázdnou ale asi opět zapracovaly smutné oči, blbý výraz a myšlenky na sebevraždu z promarněného času. Nakonec půl hod. po zavíračce jsem dostal nový malí TP a přepsaný velký a opravdu s velkou úlevou odešel. po cestě jsem se ještě stavil k předešlému majitely dokladů pro pár ND na Supra a v půl desáté večer byl doma... :co?:

No čeho jsem si včera v tom spěchu na přepážce nevšiml, že mi napsal do malého techničáku max.povolenou hmotnost přívěsu 2400kg což asi opsal z velkého TP kde je to ale uvedeno u kolonky tažná síla. Chci se zeptat :help: mám to jít nějak ještě k nám na úřad řešit - chci za traktorem tahat vleky aspoň sedmituny a takle kdyby mě stavěly poliši bych měl asi celkem problém. :-/

z4011be
Příspěvky: 2000
Registrován: úte pro 22, 2009 12:44 pm
Bydliště: Prachatice

Re: Zetor 50 Super od Rosiho

#84 Nový příspěvek od z4011be »

Nemá super max. hmotnost přívěsu 6 t ?

Uživatelský avatar
alek
Příspěvky: 1121
Registrován: sob říj 25, 2008 8:08 pm
Bydliště: Nětčice u Kroměříže

Re: Zetor 50 Super od Rosiho

#85 Nový příspěvek od alek »

Ja jsem psal kvuli temu do Zetoru,musíš mit potvzení do vyrobce že traktor je schopny tahat vlek 7500kg to mě stalo 1200,- a když jsem šel na registr vytahnout tp z depozitu tak mě uřednice nasta.. chtěla po mě z STK ověrění že ma traktor vzduchotlaké brzdy že je to napsana jako podminka při teto tonaži ,tak jak píšeš smutny oči a ukecat babu ať tam tedy nic nepíše ,že při další stk to vyřeším ,zabralo to a mam kolonku prazdnou.To´t tak asi ahoj Aleš.

Uživatelský avatar
R-Martin
Příspěvky: 165
Registrován: pát říj 11, 2013 10:36 am
Bydliště: Jihlava

Re: Zetor 50 Super od Rosiho

#86 Nový příspěvek od R-Martin »

Tak po nějakém čase přidám nejaké fotky z práce mého Supříka.
Máme za sebou druhou a seč, senážoval jsem do balíků jak byli koncem října ty pěkný dny. Supřík opět trochu zlobil s vařením vody. už mám koupenou sadu na repas vodní pumpy ale dostanu se na to až v zimě - až mě zima nebo sníh zažene do dílny ... :co?:
Včera jsem si pak udělal výlet cca 15 km pro pořezané dřevo. Měl jsem za Suprem devítitunu, na ní šest kubíků dřeva a Supr si jen vrněl. Do největších kopců (a ty tady mám celkem slušné) jsem jel minimálně na dvojku jedničku jsem dát nemusel :nos: .
Akorát se chci zeptat, když jsem jel s prázdným vozem přes les, všiml jsem si, že mi občas vylítne z výfuku jiskra - je to známka, že je něco špatně anebo je to u těchto moderních strojů normální? :smich: Bylo to když jsem zrovna jel z kopce defakto bez plynu. S plnou fůrou jsem to pak už nepozoroval. Supr mi teda žere olej asi vlivem netěsných kroužku - ty jsme neměnily protože válce se zdály byt hladké v pořádku. No přes zimu mě tak opět čeká rozborka motoru :evil: mohlo by to mít spojitost?


Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

djbond---007
Příspěvky: 396
Registrován: sob dub 13, 2013 10:01 pm
Bydliště: Lanškroun

Re: Zetor 50 Super od Rosiho

#87 Nový příspěvek od djbond---007 »

Pěknej supřík. A i pěknej náklad ;-) Jinak můj mi taky papká olej, ale to jen teď že tam mám řidší m7ads3+ po vyčištění motoru, taky sem neměnil kroužky, tak doufám že to bude dobrý, až dám m6ad ten přeci jen bude hustčí. Jinak ty jiskry to už se mi taky někdy stalo, myslím že po startu někdy v zimě nebo po zimě.

LukášL
Příspěvky: 26
Registrován: pát srp 22, 2014 7:53 pm
Bydliště: Pelhřimov

Re: Zetor 50 Super od Rosiho

#88 Nový příspěvek od LukášL »

atony1 píše:No ampermeter zapojis do nabíjania do serie..ale nezabudni ze musi mat BOCNÍK!!!!

to znamena ze ak tam potece 5-10A tak namotas asi 15cm dvojky drotu do spiralky a pripojis paralelne na svorky ampermetra..potom nastartujes a ked bude rucicka ukazovat vela alebo malo A podla toho budes dlzku spiralky predltovat alebo skracovat..?medzi to este vlozis digitalny merak a tak ho nakalibrujes ...chapes. :smich: .ak nie tak ti to nakreslim.vela zdaru:-)))
Zdravím, mě by to zapojení ampérmetru s bočníkem zajímalo. Teď mě čeká zapojování ampérmetru (nového) a o nějakém bočníku jsem neměl ani potuchy. Myslel jsem, že dám na jednu svorku kabel od altíku spolu s kabelem k bošárně na svorku 30 a na druhou svorku kabel od + z baterky(starteru), tak, jak je to ve schématu. Můžeš to zapojení s bočníkem nějak detailně nakreslit? Dygy měřák nemám, nebo teda mám, ale jen do 10A.

atony1
Příspěvky: 170
Registrován: stř led 16, 2008 6:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zetor 50 Super od Rosiho

#89 Nový příspěvek od atony1 »

Ak mas original ampermeter samozrejme tam nic nedavas dava sa to pri neznamych alebo malych rozsahoch

Uživatelský avatar
R-Martin
Příspěvky: 165
Registrován: pát říj 11, 2013 10:36 am
Bydliště: Jihlava

Re: Zetor 50 Super od Rosiho

#90 Nový příspěvek od R-Martin »

Tak jsem si pořídil nového pomocníka k traktoru. A to lopatu s nandávací radlicí. Chci to hlavně na vyhrnování a kydání ovcím. Hned jsem ji dneska skusil na rozhrnutí suti do cesty a funguje dobře. Koupil jsem k tomu rovnou i pístnici pro třetí bod na sklápění a tak se chci zeptat jestli s tím tady někdo máte zkušenosti se zapojením. Má dva vstupy a tak nevím úplně systém :-/ Zvažuji taky přidat postupně rozvaděč ale tušíte někdo jestli půjde zapojit i tak jak má Super hydrauliku original? Přidávám foto pístnice pro představu a budu rád za jakoukoliv radu. :help:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Zetor Super 35-50“