Zetor 50 Super od Rosiho

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: Zetor 50 Super od Rosiho

#61 Nový příspěvek od Matúš »

Aú máš obracačku? Inak pekné fotky a Superman ešte krajší 8)

Uživatelský avatar
R-Martin
Příspěvky: 165
Registrován: pát říj 11, 2013 10:36 am
Bydliště: Jihlava

Re: Zetor 50 Super od Rosiho

#62 Nový příspěvek od R-Martin »

Ahoj, obracečku mám starší Fellu klasickou čtyřrotorovou se záběrem 4,5m, nahrabovačku mám Pottingera jednorotorovou třímetrovku. Ještě mi chybí nějaké luční brány a budu na louky plně vybavenej ... :jazyk:

Jinak Super už od toho sečení nevařil, včera jsem sním dvakrát obracel, dneska jednou a teď večer jsem řádkoval. Zítra půjde do balíků (teď si uvědomuju - balíkovač mi chybí :'( - ale to až budu mít min. pětkrát tolik plochy... :red: )

Ňáké foto:

Obrázek


Obrázek


Obrázek

Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: Zetor 50 Super od Rosiho

#63 Nový příspěvek od Matúš »

Tak to máš peknú techniku na seno 8) A ešte krajšieho Supermana 8) 8) Inak lis sa ti na menšej výmere oplatí iba v tom prípade, ak budeš ešte chodiť po službách.

Beris
Příspěvky: 461
Registrován: úte srp 12, 2014 5:46 pm
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Zetor 50 Super od Rosiho

#64 Nový příspěvek od Beris »

Krásný Supřík 8)
Zetor 7011
Class Europa
ex-Zetor 5511
ex-Zetor 4011

Uživatelský avatar
R-Martin
Příspěvky: 165
Registrován: pát říj 11, 2013 10:36 am
Bydliště: Jihlava

Re: Zetor 50 Super od Rosiho

#65 Nový příspěvek od R-Martin »

Tak jsem si pořídil dalšího pomocníka k mému Supříkovy a to obracák troják pluh.
Chtěl bych se zeptat jestli mi někdo dokážete poradit jednak co to je zač (štítek jsem nikde nenašel) jestli s ním máte někdo zkušenosti a případně jak ho správně nastavit - do teď jsem si na orbu sjednával, tak nemám zkušenosti.
Budu rád za jakékoliv info. :red:
Vím akorát že by se měl po zvednutí na ramenech po zápřahu sám otočit ale ještě jsem to nezkoušel.
Obrázek
Obrázek

A ještě pro oživení přidám nějaké fotky ze svážení balíků...
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: Zetor 50 Super od Rosiho

#66 Nový příspěvek od Matúš »

Parádne fotky, radosť pozerať :pohar: 8) Nastavenie pluhu je kategória sama o sebe :D Najlepšie je, keď ti to prvý krát nastaví aspoň trochu niekto skúsený a povie ti čo a ako. Mne to 1. krát nastavil ujo, od ktorého som mal požičaný pluh a povedal my, že keby to robilo toto, sprav toto atď. minulý rok som už kúpil pluh od príbuzného a tam som si to snažil nastaviť sám. A podarilo sa 8) Jasné, že to nebolo úplne na 1, ale obrátilo to pekne a výzorovo to tiež nebolo najhoršie 8) No a tak za 20 rokov my to možno pôjde super :D
Inak ešte ma napadlo, je tu niekde vlákno o nastavení pluhu. Preštuduj si ho, keď budeš mať čas, určite ti to dá aspoň ten základ teórie 8)

Uživatelský avatar
R-Martin
Příspěvky: 165
Registrován: pát říj 11, 2013 10:36 am
Bydliště: Jihlava

Re: Zetor 50 Super od Rosiho

#67 Nový příspěvek od R-Martin »

Chtěl bych se zeptat? Budu kupovat na mého Supříka doklady a mám jedny rozjednané. Jde mi o to, že ve velkém techničáku je u dokladů uveden rok výroby 1956 :shock: když Supři se dělaly v letech 1960-1968. Chtěl bych se tedy zeptat jestli myslíte že by to mohl být někdy v něčem problém. Technická je na nich ještě platná. Jak by mohlo k něčemu takovému dojít a lze to případně nějak opravit anebo to nemám vůbec řešit... :co?:
Budu rád za jakékoliv poznatky.

koro
Příspěvky: 439
Registrován: stř lis 05, 2008 10:02 pm
Bydliště: Levice

Re: Zetor 50 Super od Rosiho

#68 Nový příspěvek od koro »

To budu doklady na zetor super 35, pozri do nich ci tam nie je nahodou uvedeny pocet prevodovych stupnov, lebo 35 mala 5 a ty ked mas supra 50 mas len 4. Zetor super 35 sa vyrabal v rokoch 1955 az 1960.

Uživatelský avatar
R-Martin
Příspěvky: 165
Registrován: pát říj 11, 2013 10:36 am
Bydliště: Jihlava

Re: Zetor 50 Super od Rosiho

#69 Nový příspěvek od R-Martin »

Ale v techničáku je uvedeno vyloženě typ Super 50. Ale prověřím jestli jsou tam ty převodový stupně - to jsem si vůbec nevšiml že by tam byly uvedeny. Já mám na Supru samozřejmě čtyři s redukcí. Není možné že by se na supr někdy přendával motor a změnilo se v techničáku typ z 35ky na 50ku.

Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: Zetor 50 Super od Rosiho

#70 Nový příspěvek od Matúš »

Tak ja som videl 7211 z roku 1982 a vyrábali sa až od 1984... Tak neviem :-/

Uživatelský avatar
Malej Peťa
Příspěvky: 560
Registrován: stř pro 04, 2013 6:49 pm
Bydliště: Němčany

Re: Zetor 50 Super od Rosiho

#71 Nový příspěvek od Malej Peťa »

Pokud tam máš napsaný Zetor 50 Super, tak by to mělo byt v cajku, problém by byl kdyby tam bylo jenom Zetor Super. To je jinej typ traktoru a to ti nikdo nepřetypuje, jedině Státní zkušebna za hříšný peníze.
Správnej chlap má umět všechno, i když to zkurví!

Uživatelský avatar
alek
Příspěvky: 1121
Registrován: sob říj 25, 2008 8:08 pm
Bydliště: Nětčice u Kroměříže

Re: Zetor 50 Super od Rosiho

#72 Nový příspěvek od alek »

Neřešil bych jestli je tam Super nebo super50, sjednotit čísla s tp a jeto jeden traktor nikde na stk a evidenci o tom nemluv a prď na to.Toť vše hoj

koro
Příspěvky: 439
Registrován: stř lis 05, 2008 10:02 pm
Bydliště: Levice

Re: Zetor 50 Super od Rosiho

#73 Nový příspěvek od koro »

S tou vymenou motora som si nie celkom isty, pretoze aj ja mam 50kovy zadok a 35motor a papiere mam 50kove.

Uživatelský avatar
R-Martin
Příspěvky: 165
Registrován: pát říj 11, 2013 10:36 am
Bydliště: Jihlava

Re: Zetor 50 Super od Rosiho

#74 Nový příspěvek od R-Martin »

Tak nakonec jsem si nechal poslat kopie velkého TP a jsou to papíry na Supra 42, tak jsem to stopnul :'( kdyby náhodou jste měly někdo zájem na tento typ mohu předat SZ kontakt. Jinak naopak pokud by jste o někom věděly kdo prodá papíry na Supra 50 nejlíp s platnou STK budu rád za doporučení nebo nabídku.

Uživatelský avatar
alek
Příspěvky: 1121
Registrován: sob říj 25, 2008 8:08 pm
Bydliště: Nětčice u Kroměříže

Re: Zetor 50 Super od Rosiho

#75 Nový příspěvek od alek »

Zetor 42 je vlasně motor 50-tky , zadek 35 s redukci.Tak si myslím že jsi je měl vzít.A jestli je fakt nechceš dej vědět kolega z práce ma tento traktor a jistě by byl rad za dekle ,prosím SZ dík Aleš.

Odpovědět

Zpět na „Zetor Super 35-50“