Zetor 50 Super od Rosiho

Moderátor: Lukashil

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
R-Martin
Příspěvky: 165
Registrován: pát říj 11, 2013 10:36 am
Bydliště: Jihlava

Zetor 50 Super od Rosiho

#1 Nový příspěvek od R-Martin »

Zdravím všechny příznivce tohoto myslím krásného stroje a chtěl bych představit mého pracanta...
Chtěl bych na tomto vlákně představit postup opravy mého Zetoru a hlavně od všech zkušených získávat rady k jeho renovaci. Vím že spousta toho tady už je napsáno a taky se někdy asi s dotazy budu opakovat, ale není v mích časových mezích při každém problému hledat ve všech vláknech odpověď na mou otázku, mějte tedy se mnou prosím trpělivost a budu fakt vděčný za rady a typy... :red:

Supra jsem si pořídil na podzim loňského roku, kdy jsem zvažoval nějakej traktor na zpátky získané cca čtyři hektary luk a trochu pole. Nechtěl bych u téhle výměry zůstat a tak moje volba nakonec padla na Zetora. A jelikož peněz nemám momentálně nazbyt, resp. ty co jsou, jdou na spoustu dalších věcí - rodina, barák, rozvoj hlavní podnikatelský činnosti atd. tak jsem nakonec sáhl po variantě levné koupě Supra s postupným zušlechťováním. Vím, že mě nakonec asi bude stát stejně jak nějakej jinej novější typ Zetoru ale přece jen to nebude taková darda najednou a navíc Supr se mi vždycky líbyl a myslím že je to i velice povedený traktor...

Koupil jsem ho od chlapa od Strakonic v nepojízdném stavu s údajně kouslím motorem a o pár týdnů později jsem tady u nás na Vysočině sehnal kompletní náhradní prý funkční motor - tak snad bude z čeho vybrat.

Mám tady u nás ve vsi taky naštěstí kamaráda který se zabívá opravami zem.techniky a Supry celkem zná, tak je mi nápomocný a v řadfě věcí mi už pomáhá.

Na začátek přidávám pár fotek, tak jak jsem ho dovezl...
Aha .. tak fotky snad jindy, píše mi to: Omlouváme se, ale bylo dosaženo maximální velikosti příloh.

Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: Zetor 50 Super od Rosiho

#2 Nový příspěvek od Matúš »

Niekde tu je návod, ako vkladať fotky :) A čo budeš chovať alebo ako budeš využívať tie hektáre? :) Inak Super je super voľba 8)

Uživatelský avatar
R-Martin
Příspěvky: 165
Registrován: pát říj 11, 2013 10:36 am
Bydliště: Jihlava

Re: Zetor 50 Super od Rosiho

#3 Nový příspěvek od R-Martin »

Tak vkládám nějaké to foto z podzimu, kdy jsem Supra dovezl...


Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
R-Martin
Příspěvky: 165
Registrován: pát říj 11, 2013 10:36 am
Bydliště: Jihlava

Re: Zetor 50 Super od Rosiho

#4 Nový příspěvek od R-Martin »

K tomu využití. Několik let již chovám ovce plemene Zwartbles, mám chov i v kontrole užitkovosti a ták budu moct navýšit stav. Něco pak spotřebujou i husy které každej rok vykrmuju.

Z rostlinné pěstuju mák, kmín a na podzim jsem zasadil i trochu víc česneku... :co?:

Múžete mrknout i ná mé stránky: www.rosibee.cz

Uživatelský avatar
R-Martin
Příspěvky: 165
Registrován: pát říj 11, 2013 10:36 am
Bydliště: Jihlava

Re: Zetor 50 Super od Rosiho

#5 Nový příspěvek od R-Martin »

No a teď něco ze započaté rekonovace.. :silly:

Nejdřív jsem se pustil do motoru a současně občas vybrušuju nějakou plechařinu abych toho nakonec neměl moc najednou :pistol:


Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Thomasson
Příspěvky: 1158
Registrován: ned kvě 05, 2013 9:03 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Zetor 50 Super od Rosiho

#6 Nový příspěvek od Thomasson »

Pěkně ses do toho pustil 8) Tak ať jde práce od ruky ... Už se těším na další fotky :)

Pedro75
Příspěvky: 83
Registrován: sob čer 02, 2012 9:26 pm
Bydliště: Jihlavsko

Re: Zetor 50 Super od Rosiho

#7 Nový příspěvek od Pedro75 »

Zdravím, SUPR je dobrá volba. Kámoš s ní tahá vyvážečku + vše co se dá a je moc spokojený. Zatím to vyměnit nechce.
Já teď mám Z3011 a chystám se na Z7540, neboť mi přibylo cca 14 ha.

A co včelky? Máš je v pohodě v době velkých úhynů? Jednou jsme se potkali u Tomáše Jaši, tak vím že toho máš trošku víc.

Měj se a ať se daří.

Pedro

Uživatelský avatar
R-Martin
Příspěvky: 165
Registrován: pát říj 11, 2013 10:36 am
Bydliště: Jihlava

Re: Zetor 50 Super od Rosiho

#8 Nový příspěvek od R-Martin »

14 hektarů ... to bych taky hned bral ale u nás je boj o každej metr.
Mi máme co pochází táta cca 8 hektarů zemědělský a nějakej les a na to máme 4011. Já teď ty cca 4 hektary- na to ten Super. Pokud by se zadařilo a dostal bych se aspoň nad dvecet hektarů taky bych uvažoval o něčem lepším, tíhnu spíš k těžším traktorům tj. UŘII nebo III

Zrovna dneska jsem včely objížděl a zbíral měl pro vyšetření a zatím je to dobrý :potlesk: (klepu na dřevo co mám na krku...) Ztráty proti tomu co jsem zazimoval cca 3%, no ale kritický období teprve příjde tak snad to holky zvládnou...

Chtěl bych se zeptat. Budu na Supru dělat novou eletriku a tak chci dynamo vyměnit za altík. Vím že je lepší s regulací a někde jsem tady i četl že by mohl být třeba z Felicie ale co jsem koukal po netu tak těm felďáckým chybí rozumné zakrytování zadní části která zrovna bude dost na očích. Možná že některé typy to mají úhlednější ale nevím. Máte nějaký konkrétní typ z jakého auta by se dal optimálně alternátor použít a z čeho ho máte případně Vy?

Pak bych se rád ještě zeptal jestli máte nějaký ověřený prostředek na mití rukou - jak se teď v tom furd štourám, tak to celkem akutně řeším. Mám doma Mio což je jakš takš a pak jsem koupil Solvinu a ta se mi zdá celkem o ničem. Je něco ještě hepšího...

LUBENO
Příspěvky: 72
Registrován: sob zář 29, 2012 11:49 pm
Bydliště: GALANTA

Re: Zetor 50 Super od Rosiho

#9 Nový příspěvek od LUBENO »

skus zohnať alt. zo š.105,120,aj s reglerom.vyzerá schopne a čo ti vadí na solvine? :) jeto 8) komunistická klasika. a ked nie,tak rukavičky,jak doctor :)

Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: Zetor 50 Super od Rosiho

#10 Nový příspěvek od Matúš »

Supra si pekne opravuješ 8) A stránku som celú preštudoval, máš to tam fakt pekné 8) 8) 8) Predpokladám, že to máš s papierami :) V akej cene sa pohybuje na jar jedno takéto kvalitné jahňa? Tie Zwartblesačky sa mi páčia, len na Slovensku sa trochu ťažšie zoháňajú :-/

Uživatelský avatar
R-Martin
Příspěvky: 165
Registrován: pát říj 11, 2013 10:36 am
Bydliště: Jihlava

Re: Zetor 50 Super od Rosiho

#11 Nový příspěvek od R-Martin »

Ne že by mi na solvině něco vadilo ale zkrátka nemije. Přijde mi, že už to není ta solvina co se dělala za komoušů, ta fungovala dobře, ale pak začly dělat nové receptury(možná kvůly nějakejm eko nařízením) a ty už nerozpouští. Rukavice pro práci nemám rád, takhle už mám velké haksny a když je ještě zabalím nedostanu se už nikam :vztek:

Nevěděl jsem že do 105 -120 tek už dělaly altíky s reg. Až budu někde na vrakáči mrknu na to ... dík za typ.

Uživatelský avatar
R-Martin
Příspěvky: 165
Registrován: pát říj 11, 2013 10:36 am
Bydliště: Jihlava

Re: Zetor 50 Super od Rosiho

#12 Nový příspěvek od R-Martin »

Dík za pochvalu, žel tím že právě budu letos navyšovat stav, chci si všechni jehničky vhodné k chovu nechat. K dispozici tak budou pouze beránci, případně pokud nebude nějaká jehnička vhodná k dalšímu chovu, tedy jen na výkrm.
Jinak u nás se ceny za papírové jehnice pohybují okolo 3,5 tis, plemení berani okolo 6-7 tis. Jehnata na výkrm se prodávají za 1500-2000kč podle stáří a hmotnosti.

imidin
Příspěvky: 102
Registrován: sob dub 16, 2011 11:18 pm
Bydliště: ceska lipa

Re: Zetor 50 Super od Rosiho

#13 Nový příspěvek od imidin »

Zdar,krásná práce se suprem a v chovu taky 8) a na mytí rukou je bezvadná pasta jmenem Ruto,modrá flaška,je to v podobný jako bejvával Real na mytí dlaždic a tak... Jinak z vlastní zkušenosti mám ozkoušeno,než se umažeš,namastit ruce pořádným kremem a nechat pusobyt,no a pak už jen Ruto a máš ruce jak bejby :smich:
Zetor 50 Super 1966,Zetor 50 Super 1967,Agrostroj tj 5,Stihl 024 super,Stihl 036,Stihl 038 Magnum,BMW e34 525 TDS touring

pavel s 42
Příspěvky: 19
Registrován: čtv led 29, 2015 9:53 pm
Bydliště: strakonice

Re: Zetor 50 Super od Rosiho

#14 Nový příspěvek od pavel s 42 »

Na mytí rukou jsem zjistil že dobře funguje solvina profi je to něco jako ruto světle modrá tekutá pasta.Já s tím taky bojuju rozebírám supra a je to koule šmíru a v motoru
je vrstva několik cm bordelu z Áčka oleje.

Uživatelský avatar
R-Martin
Příspěvky: 165
Registrován: pát říj 11, 2013 10:36 am
Bydliště: Jihlava

Re: Zetor 50 Super od Rosiho

#15 Nový příspěvek od R-Martin »

Dík za typi micích pr. až objevím určitě zkusím. 8)
Chtěl bych se zeptat, mám rozdělané filtry oleje a měl jsem v obou baňkách takové ty skládací sítka. Ty jsem vypral v naftě a až teď sem koukl do seznamu náhr. dílů a zjistil že tam mají v jedné baňce být ty sítka a v druhé papírový filtr. Myslíte že bude problém když to vrátím tak ja to bylo jen s těma sítkama, nebo mám radši koupit ten papírovej. Jinak okem se mi zdají sítka v obouch baňkách stejně husté, resp. hodně jemné.

Odpovědět

Zpět na „Zetor Super 35-50“