Zetor 50 Super od Rosiho

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
R-Martin
Příspěvky: 165
Registrován: pát říj 11, 2013 10:36 am
Bydliště: Jihlava

Re: Zetor 50 Super od Rosiho

#31 Nový příspěvek od R-Martin »

Žel to pro mě nebude, mám otvory pro ty pouzdra některé už zvětšené, né těch 48mm. Asi už to někdo přede mnou měnil a frézoval.
Nicméně dík moc za odkaz na stránky :friends: , je na nich zpoustu zajímavejch věcí, některé i za supr ceny a hlavně mám to od domu pár km ... :potlesk:

Laická otázka :red: : bronz je tvdší než ocel, resp. vydrží dýl nebo proč se hodí na pouzdra víc? Třeba mosaz mi příde na pouzdra naopak hodně měká!

Uživatelský avatar
alek
Příspěvky: 1121
Registrován: sob říj 25, 2008 8:08 pm
Bydliště: Nětčice u Kroměříže

Re: Zetor 50 Super od Rosiho

#32 Nový příspěvek od alek »


Uživatelský avatar
alek
Příspěvky: 1121
Registrován: sob říj 25, 2008 8:08 pm
Bydliště: Nětčice u Kroměříže

Re: Zetor 50 Super od Rosiho

#33 Nový příspěvek od alek »


Uživatelský avatar
R-Martin
Příspěvky: 165
Registrován: pát říj 11, 2013 10:36 am
Bydliště: Jihlava

Re: Zetor 50 Super od Rosiho

#34 Nový příspěvek od R-Martin »

Budu dělat na mého supra nové kulaté zadní blatníky. Už jsem si na jednu stranu naohýbal lem z 20mm tyče a mám u kamaráda klempíře domluvený, že mi plech do oblouku ohne.
Teď se rozhoduju ohledně šířky blatníků. Vím že original byl užší a zasahoval cca do dvou třetin šířky pneumatiky a taky se mi to víc líbí. Ale všiml jsem si, že dnes se většinou dělá na celou šířku pneu a i já sem tam ty hranaté tak měl. Můj dotaz tedy zní, jestli když je ten blatník užší tak jestli to výrazně cáká na kabinu, případně jinam a jestli mám tedy radši jít do toho zakrytí celého kola?

Pepánek
Příspěvky: 298
Registrován: pát led 20, 2012 10:41 pm
Bydliště: Bystřice nad Pernšte

Re: Zetor 50 Super od Rosiho

#35 Nový příspěvek od Pepánek »

Jestli plánuješ jezdit i do lesa,tak mezi stromy je lepši když je blatník užší.Traktor se opře kolem o strom a nemačká se blatník.To je moje zkušenost.

Uživatelský avatar
R-Martin
Příspěvky: 165
Registrován: pát říj 11, 2013 10:36 am
Bydliště: Jihlava

Re: Zetor 50 Super od Rosiho

#36 Nový příspěvek od R-Martin »

No vidíš, tadle výhoda mě ani nenapadla :potlesk: dík moc. A nejde jen o les, vono i motání se po farmě kdy chci třeba vyhrabovat ovcím bude výhodou... Jen se trochu bojím abych neměl bahno všude ... když si ho chci teď trochu zkrášlit :'(

Uživatelský avatar
petrbriza
Příspěvky: 752
Registrován: úte říj 04, 2011 7:56 pm
Bydliště: Mladá Boleslav

Re: Zetor 50 Super od Rosiho

#37 Nový příspěvek od petrbriza »

když by se ty blatníky udělali užší a když by byl problém s bahnem a nečistotama tak by se blatník nechal nastavim nějakým gumový pásem . :-/
http://zetor50super.rajce.idnes.cz/Zetor_50_Super/
všechny moje fotky zde ;)
https://www.rajce.net/a15087402

Uživatelský avatar
R-Martin
Příspěvky: 165
Registrován: pát říj 11, 2013 10:36 am
Bydliště: Jihlava

Re: Zetor 50 Super od Rosiho

#38 Nový příspěvek od R-Martin »

Tak pokračuju v rozebírání a renovaci. Teď sem rozdělal brzdy a sundal víko hydrauliky, sundal kola a vyrušil veškerou starou eletriku. Už mám celou dílnu obskládanou všelijakýma hromádkama součástí a dílů - tak doufám že to dám vůbec někdy zase dohromady. :evil:
Jěště že mám stažený a vytištěný katalog náhr. dílů a dílenskou příručku (mimo jiné díky odkazu tady na foru... 8) )
Blatníky již taky vyrábím, u klempíře jsme do oblouku ohlej plech, sám jsem si naohýbal z 20mm kulatiny oblouky, teď sem domluvenej se sousedem že mi to zkompletuje - svaří. Nakonec jsem zvolil šíři blatníků 40cm, což je tak že mi budou kola vyčuhovat cca 5 cm, tak kdyby byl problém tak bych to řešil dle rady petra gumovýma lemama.
Nějaké foto:
Moc z traktoru nezbylo...
Obrázek

v lešení
Obrázek

diferák
Obrázek


Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: Zetor 50 Super od Rosiho

#39 Nový příspěvek od Matúš »

Pekne ti to ide 8) Aj výfuk sa mi veľmi páči, taký by sa mi zišiel hlavne na 35-ku a pomaly už aj na 50-tku :)

Uživatelský avatar
Lubko
Příspěvky: 114
Registrován: pát bře 18, 2011 7:03 pm
Bydliště: Tvrdošín

Re: Zetor 50 Super od Rosiho

#40 Nový příspěvek od Lubko »

Super 8) , hod tu aj foto blatnikov.

Uživatelský avatar
R-Martin
Příspěvky: 165
Registrován: pát říj 11, 2013 10:36 am
Bydliště: Jihlava

Re: Zetor 50 Super od Rosiho

#41 Nový příspěvek od R-Martin »

Blatníky jsou zatím u souseda - je profi svářeč tak mi je dává do kupi. Můžu tak dát zatím jen foto rozpracovaných dílců. Ale sna už během příštího týdne budou. 8)
Čekám teď na víc věcí, nechal jsem si nově obložit brzdy, jak pakny tak pásy na ručku, zároveň mě strojař spasovává i přední nápravu - středový čep. Nakonec jsem to vyřešil tak, že jsem koupil klasický komax. pouzdra a strojař mi vysoustruží vložky do ramen a zároveň i udělá celý středový čep.
Nicméňě určitě se neflákám... čistím a čistím a čistím a stříkám a stříkám ... :prace:
Dneska už jsem udělal finální povrch těla traktoru a hned se na něj líp kouká ... :)
Pár fotek:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Matúš
Příspěvky: 3736
Registrován: stř led 30, 2013 4:33 pm
Bydliště: Brezovica - Orava

Re: Zetor 50 Super od Rosiho

#42 Nový příspěvek od Matúš »

8) 8) 8)

Uživatelský avatar
R-Martin
Příspěvky: 165
Registrován: pát říj 11, 2013 10:36 am
Bydliště: Jihlava

Re: Zetor 50 Super od Rosiho

#43 Nový příspěvek od R-Martin »

Chtěl bych se zeptat ohledně nastavení rozteče kol přední nápravy. Na mém supru jsem měl původně nastaveno na druhou rozteč tj. že kulatina kouká z držáků cca 9cm. Všiml jsem si, že většinou máte na svých Suprech ztažená kola na nejmenší rozteč. Otázka tedy zní, jaký je v tom rozdíl prakticky - jestli to má nějaký vliv třeba na manévrovatelnost, snadnější řízení nebo tak...? Supra budu používat hlavně na dělání sen, tak neřeším rozteč kvůli brázdám.

Jinak dávám slíbené foto zadních blatníků:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Zetor
Příspěvky: 1448
Registrován: ned zář 16, 2007 7:53 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zetor 50 Super od Rosiho

#44 Nový příspěvek od Zetor »

Pěkně ti jde práce od ruky 8) Není to tak dlouho, co jsem to tady četl a prohlížel fotky, jak jsi sundával kabinu... A dnes kouknu a ty už lakuješ 8)
Zetor that's life...
Malotraktor 4x2 domácí výroby - zatím ve vývoji
Vilém :-)

Uživatelský avatar
Thomasson
Příspěvky: 1158
Registrován: ned kvě 05, 2013 9:03 pm
Bydliště: Znojmo

Re: Zetor 50 Super od Rosiho

#45 Nový příspěvek od Thomasson »

Krásná práce!!! :)

Odpovědět

Zpět na „Zetor Super 35-50“