Zetor 50 Super od Rosiho

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
bigles
Příspěvky: 1949
Registrován: stř pro 24, 2008 11:34 am
Bydliště: Štěpánov nad Svratko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 50 Super od Rosiho

#91 Nový příspěvek od bigles »


Uživatelský avatar
R-Martin
Příspěvky: 165
Registrován: pát říj 11, 2013 10:36 am
Bydliště: Jihlava

Re: Zetor 50 Super od Rosiho

#92 Nový příspěvek od R-Martin »

A prosím nebylo by nějaké jednoduché schema anebo aspoň postup jak kterou hadici kam?
Předem dík moc. 8)

bigles
Příspěvky: 1949
Registrován: stř pro 24, 2008 11:34 am
Bydliště: Štěpánov nad Svratko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 50 Super od Rosiho

#93 Nový příspěvek od bigles »

Ono na tom vcelku nic není ale lépe se to vysvětluje mezi 4ma očima než tady po dopisech, rozhodně pokud má být zachováno i originál ovládání je zapotřebí 3 cestný ventil pro přepínání oleje do origo okruhu nebo do rozvaděče, potom rozvaděč min. dvousekční (jedna sekce na ramena ostaní na rychlospojky) nějaký ten holendr hadice šroubení rychlospojky a 5 tis. je fuč :D a je dobré mít na 100% utěsněný hydraulický válec, po té při použítý ramen přez rozvaděč nespadnou ani o kousek, je to dobré při přejezdu a tak,zatím jsem s tím spokojen

Uživatelský avatar
R-Martin
Příspěvky: 165
Registrován: pát říj 11, 2013 10:36 am
Bydliště: Jihlava

Re: Zetor 50 Super od Rosiho

#94 Nový příspěvek od R-Martin »

Chtěl bych se zeptat jestli tuším správně jak zapojit pístnici k třetímu bodu.
Jeden vývod bych napojil na klasickou koncovku pro sklápění vozu - ta dole na kostce hydrauliky a druhou pak do horního vývodu - to co mám na fotce označené šipkou. Bude mi pak pístnice fungovat?
A to který vývod kam určí jestli bude dlačit při vysouvání anebo při zasouvání. Je to tak?

Obrázek

Obrázek

zts18345
Příspěvky: 665
Registrován: ned pro 06, 2009 6:42 pm
Bydliště: dudince

Re: Zetor 50 Super od Rosiho

#95 Nový příspěvek od zts18345 »

ta spodna kde je rychlospojka je tlakova druhy otvor je len prepad takze jak pisete podla toho kam to zapojite to bude vysuvat alebo zasuvat bohuzial takto to funguje len jednym smerom :( najidealnejsie je dolozenie nejakeho rozvadzaca a potom pojde oboma smermi
Zetor crystal 8011, 2xZetor 50 super + kopec veci k nim co furt vsade zavadzaju

Uživatelský avatar
R-Martin
Příspěvky: 165
Registrován: pát říj 11, 2013 10:36 am
Bydliště: Jihlava

Re: Zetor 50 Super od Rosiho

#96 Nový příspěvek od R-Martin »

No já rozvaděč do budoucna určitě uvažuju ale zatím bych to chtěl zapojit jen takto a to na lopatu (viz předchozí příspěvek z 6.prosince ) A tak jsem myslel , že by se sklápěla samotíhou a naklápěla tlakem hydrauliky - bude to fungovat? :evil:

zts18345
Příspěvky: 665
Registrován: ned pro 06, 2009 6:42 pm
Bydliště: dudince

Re: Zetor 50 Super od Rosiho

#97 Nový příspěvek od zts18345 »

to by fungovat mohlo nemal by tam byt problem myslim ze samotiazou sa sklopi bez vacsich problemov
Zetor crystal 8011, 2xZetor 50 super + kopec veci k nim co furt vsade zavadzaju

Uživatelský avatar
R-Martin
Příspěvky: 165
Registrován: pát říj 11, 2013 10:36 am
Bydliště: Jihlava

Re: Zetor 50 Super od Rosiho

#98 Nový příspěvek od R-Martin »

Tak jsem si pořídil nového pomocníka-prutové brány k mému Suprákovi a převčírem s nimi pojezdil louky. Moc pěkně trávu provzdušnily a berou a rozhazujou docela i krtince. Zvažuju k nim ještě nakombinovat i smyk a chci se zeptat jestli myslíte, že ho dát spíš před brány anebo za. :zapomel:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

tři supři
Příspěvky: 99
Registrován: sob úno 14, 2015 7:41 pm
Bydliště: Plzeň-jih

Re: Zetor 50 Super od Rosiho

#99 Nový příspěvek od tři supři »

Smyk se dává vždy před brány, aby rozhrnul muldy a rozmačkal větší hroudy zeminy, takže pokud nemáš hodně krtinců, nebo louky zničené od prasat ( což je někdy rovno hluboké orbě ), tak ti to do luk zřejmě moc nepomůže. Navíc do smyku se používají těžší brány, tyto prutové na poli brzo třením v zemi ošoupeš. Byla by to škoda je zničit na poli. Nech je na louky a jestli potřebuješ něco na loukách srovnat, dej tam před ně volně na řetízkách nějaký I profil, těžkou trubku, někdy stačí jen dřevěný trámek.

Uživatelský avatar
R-Martin
Příspěvky: 165
Registrován: pát říj 11, 2013 10:36 am
Bydliště: Jihlava

Re: Zetor 50 Super od Rosiho

#100 Nový příspěvek od R-Martin »

Tak jsem opět s mím Suprem trochu postoupil, tak se pochlubím ... 8)

Udělal jsem chlazení - prvně jsem zrepasoval za pomocí sady vodní pumpu a následně se pustil do chladiče. No když jsem ho na obouch stranách rozdělal ještě to vypadalo v pohodě ale když jsem začal zjištovat průchodnost kanálků, hned mi bylo jasný co bylo za problém. Víc jak polovina byla zacpaná. Po špekulování a pročtení rad tady jsem nakonec použil dvojku svářecí drát který jsem na konci ohnul do háčku a pak už jen proštouchával :prace: :pistol: No strávil jsem s tím několik hodin ale nakonec jsem většinu (až na asi pět) pročistil. Tak snad to bude už dobrý. Každopádně myslím že budu šetřit na novej chladič.
Nevíte ty chladiče co se teď nabízej jsem od jednoho chlápka slyšel, že jsou polské a kvalitou nic moc a že je prý lepší dát si dát chladič zrepasovat. Co si myslíte? :help:

No dál jsem se pustil do výroby závěsu na vozík do třetího bodu a pak nosiče vidlí taky do třetího bodu s rostečema tak jak to má má Desta 1622 tak abych mohl manipulovat s paletama a taky pro manipulaci s kulatýma balíkama. (věž mám v plánu do budoucna taky ale chtěl jsem i něco lehčího kompaktnějšího. Dávám foto:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

jirka.jc
Příspěvky: 205
Registrován: sob led 30, 2010 12:12 pm

Re: Zetor 50 Super od Rosiho

#101 Nový příspěvek od jirka.jc »

koukám, že většinou všichni mají všechny originál držáky kapoty (takový ten blbinec s pružinou, jsou toho správně 4 kusy)
dá se to někde koupit? viděl jsem to tuším jednou u stánku na techagru, ale nestihl jsem ho koupit... a od té doby neviděl...

Uživatelský avatar
Malej Peťa
Příspěvky: 560
Registrován: stř pro 04, 2013 6:49 pm
Bydliště: Němčany

Re: Zetor 50 Super od Rosiho

#102 Nový příspěvek od Malej Peťa »

Zdar máš pravdu, jsou to 4 kusy a je to docela nedostupný zboží, sháním je taky, už skoro rok 8)
Správnej chlap má umět všechno, i když to zkurví!

Uživatelský avatar
R-Martin
Příspěvky: 165
Registrován: pát říj 11, 2013 10:36 am
Bydliště: Jihlava

Re: Zetor 50 Super od Rosiho

#103 Nový příspěvek od R-Martin »

A co tady, toho jste zkoušely - (držák krytu bočnice v dolní části nabídky):
http://www.dilymikes.cz/Nahradni-dily-S ... de=&list=3

nebo tady mají psané "ihned k odběru"
http://www.nd-traktory.cz/4901-drzak-krytu-bocnice.html

Uživatelský avatar
Malej Peťa
Příspěvky: 560
Registrován: stř pro 04, 2013 6:49 pm
Bydliště: Němčany

Re: Zetor 50 Super od Rosiho

#104 Nový příspěvek od Malej Peťa »

No zkus to objednat, já tam psal už loni a bez úspěchu. Možná se ti poštěstí. Pak se ozvi jak si dopadl.
Správnej chlap má umět všechno, i když to zkurví!

Uživatelský avatar
R-Martin
Příspěvky: 165
Registrován: pát říj 11, 2013 10:36 am
Bydliště: Jihlava

Re: Zetor 50 Super od Rosiho

#105 Nový příspěvek od R-Martin »

Zdravím po delší době všechny Suprákysty, chystám se konečně na mého Supra dávat kabinu a měl bych jeden dotaz.
Chci dávat tuto gumu http://www.monsta.cz/nahradni-dily-na-t ... or-50-a-25 mezi blatníky a kabinu a chtěl bych dopředu vědět kolik má být cca mezera mezi plechem kabiny a blatníky tak aby guma dobře seděla.
Dál zvažuju, že si nechám někde ve sklenářství říznout nové čelní sklo - to co mám má už nějaké škrábance tak pokud to nebude majnlant tak bych možná rovnou asi nové - nechali jste si někdo dělat a kolik to cca vychází -abych měl představu
Dík M.

Odpovědět

Zpět na „Zetor Super 35-50“