Zetor 50 Super z Nepoměřic

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20651
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Zetor 50 Super z Nepoměřic

#196 Nový příspěvek od ota »

Víťo Ty zlobře! Nechej písty u zlé švagrové zatím, chleba ji nežerou a nemusíš se s ní zatím zlobit.
Jinak klucí koukněte prosím vejš na naše příspěvky. Máme motor celej po generálce a vložky jsou všechny nové. Najeto asi 15 minut. Jenže nějakej ,,přející člověk" nám strčil do sání kus kulatiny, v době kdy traktor stál na dílně v ZD, kde jsme ho měli postavenej a kompletovali dohromady. Doma nemáme bohužel plac, kde by mohl třeba traktor s napůl rozebraným motorem stát. No a takhle to dopadlo jak je na fotkách.
Jo Víťo tu připomínku o ,,zapomenutém vercajku" tu jsem jakože neviděl. To co nám někdo provedl, není jen na přezdržku.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20217
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Zetor 50 Super z Nepoměřic

#197 Nový příspěvek od vitex »

:smich:

Uživatelský avatar
ZETOR 8011
Příspěvky: 1566
Registrován: čtv led 01, 2009 8:04 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Zetor 50 Super z Nepoměřic

#198 Nový příspěvek od ZETOR 8011 »

Tak zatím čekáme na díly ještě, ale dnes jsem byl pro samolepky, nechával jsem si je dělat, protože jsem jsem našel akorát červený a žlutý a to by se fakt nehodilo, tak jsem nechal udělat bílé se zlatým okrajem a přidělal jsem ještě znak :)
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
ZETOR 8011
Příspěvky: 1566
Registrován: čtv led 01, 2009 8:04 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Zetor 50 Super z Nepoměřic

#199 Nový příspěvek od ZETOR 8011 »

Tak jsem dneska vyzvednul díly, tak snad o víkendu to dáme do kupy :)
Obrázek

Uživatelský avatar
ZETOR 8011
Příspěvky: 1566
Registrován: čtv led 01, 2009 8:04 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Zetor 50 Super z Nepoměřic

#200 Nový příspěvek od ZETOR 8011 »

Tak už zase pomalu budeme vrčet a snad už se zase neukáže něco podobnýho jako bylo tohle :( Včera měl osobní mechanik chvilku tak jsme se do toho dali, abych řekl pravdu, tak jsem prvně viděl, jak se dává pístní čep do pístu a docela jsem koukal no :smich: Prej přines něco co hoří a nalej to do něj a škrtneme no a šlo to pak úplně samo 8) Taťka ještě udělal náběh ze staré vložky a píst byl tam. Vše se povedlo a ještě jsme stihli nandat hlavy, teď akorát udělat ještě ventily a zase bude vrčet :) Akorát jsem nějak nestihl nic vyfotit, tak jenom jedna fotka.
Obrázek

Uživatelský avatar
ZETOR 8011
Příspěvky: 1566
Registrován: čtv led 01, 2009 8:04 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Zetor 50 Super z Nepoměřic

#201 Nový příspěvek od ZETOR 8011 »

Tak jsem sehnal tuhle sedačku, místo tý měchový, máte jí někdo a jak jste s ní spokojení? :) A může mi sem někdo dát fotku, jak máte řešenej kaslík na baterku?
Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
ZETOR 8011
Příspěvky: 1566
Registrován: čtv led 01, 2009 8:04 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Zetor 50 Super z Nepoměřic

#202 Nový příspěvek od ZETOR 8011 »

Potřeboval bych menší radu, jak se rozebírá závěs u supra? :-/

Uživatelský avatar
ZETOR 8011
Příspěvky: 1566
Registrován: čtv led 01, 2009 8:04 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Zetor 50 Super z Nepoměřic

#203 Nový příspěvek od ZETOR 8011 »

No, koukám, že je tu nějak mrtvo, tak závěs jsme rozebrali v práci pomocí nahřátí autogenem 8)

Uživatelský avatar
ZETOR 8011
Příspěvky: 1566
Registrován: čtv led 01, 2009 8:04 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Zetor 50 Super z Nepoměřic

#204 Nový příspěvek od ZETOR 8011 »

Tak jsem se do něj dneska zase trošku dal a doskládal motor, zítra snad bude další nastartování a projížďka, doufejme už bez poruchy :) Ještě jsem napasoval masku (ještě není 100%) a kapotu 8) měl jsem i malého pomocníka aby dohlídnul, jestli jsem dal všechno správně :smich:
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
ZETOR 8011
Příspěvky: 1566
Registrován: čtv led 01, 2009 8:04 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Zetor 50 Super z Nepoměřic

#205 Nový příspěvek od ZETOR 8011 »

Tak dneska zase proběhl další start a s ním spojená projížďka :) Vše dneska proběhlo v pořádku, nic nezačlo klepat :smich: Takže už doufám, že to ani nezaklepe zase, i řízení už chodí podstatně lépe, přidávám nějaký fotky a video 8)
Obrázek

Obrázek


Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20217
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Zetor 50 Super z Nepoměřic

#206 Nový příspěvek od vitex »

Prosím o vysvětlení,proč řízení chodí lépe?

Uživatelský avatar
ZETOR 8011
Příspěvky: 1566
Registrován: čtv led 01, 2009 8:04 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Zetor 50 Super z Nepoměřic

#207 Nový příspěvek od ZETOR 8011 »

Asi bylo trošku přituhlý po těch letech stání a teď se rozchodilo, nebo se mi to zdá, nevím :-/

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20217
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Zetor 50 Super z Nepoměřic

#208 Nový příspěvek od vitex »

Nezdá se Ti to a je třeba převodku řízení vyčistit a přemazat.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20651
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Zetor 50 Super z Nepoměřic

#209 Nový příspěvek od ota »

Tak majitelé odborníci ohledně Zetorů Super poraďte.
Když jsme chtěli uklidit Supříka do kůlny nastartovali jsme ho. Po chvilce takové syčení. Koukáme co se kde děje. A závada byla viditelná hned. Pod filtrem oleje mezi těsnním a tělesem držáku filtru lítal olej ven. Chcípli jsme hned motor. Sundali tu plechovou nádobu filtru oleje a těsnění vyměnili. Našroubovali naspátek. Dolili olej a zkusili znovu nastartovat a koukali na budík tlaku oleje. Nastarujeme a na budíku ručička oběhla ciferník dokola. Takže tlak víc jak ciferník kolem 12Atm. Hned jsme to zase chcípli. Pod těsněním u filtru maličko tlačilo olej.
Takže jsme traktor vzali druhým na tyč a zatlačili do kůlny na tyči. Pršelo jak z konve a tak jsme traktor nechtěli zkoumat v lijáku.
Tedy olejové čerpadlo tlačí olej a někde něco nepropustí olej za filtry. Proto to vylítne pod těsněním ven. Budík ukázal velký tlak.
Teď otázka, neznáme vůbec konstrukci té olejové cesty. Ani nemáme kde se podívat v nějaké příručce jak to tam je. Poradí někdo? Když jsme naposledy jezdili se Suprem, studený nastartovaný motor tlačil 5Atm. Po ohřátí 3,5Atm. Chod motoru v cajku. Vše fungovalo jak má. Teď jsme ho chtěli nastartovat a olej tlčil ven. Venku nemrzlo teplota kolem 5°C. Tedy že by někde zůstala voda a zamrzlo by to, to asi nehrozilo. Zase jsme s toho na prášky, proč to nefunguje, když to bylo v pořádku. Jestli je tam nějaký ventyl a neotevřel by. Za každou radu díky.

ZS50
Příspěvky: 96
Registrován: sob srp 06, 2016 1:57 pm
Bydliště: Praha-východ

Re: Zetor 50 Super z Nepoměřic

#210 Nový příspěvek od ZS50 »

U hrubého filtru je redukční ventil na seřizování tlaku, ale že ten by se seknul se mi nezdá, je to jen kulička s pružinou, leda že by se tam dostal nějakej bordel. Spíš jestli se to neucpalo v tělese filtru.Ale to by se zase nedostalo do hlavniho olejového kanálu. Trošku záhada :-/

Odpovědět

Zpět na „Zetor Super 35-50“