Zetor 50 Super z Nepoměřic

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
syncon
Příspěvky: 270
Registrován: čtv led 07, 2010 12:28 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 50 Super z Nepoměřic

#46 Nový příspěvek od syncon »

ZETOR 8011 píše:Tak po strašně dlouhý době jsem se dneska trochu pustil do supra, trochu jsem ho odstrojil aby jsme mohli sundat hlavy. Akorát když jsem vypouštěl olej z motoru tak tam bylo asi tak 1,5l vody :( čím by to mohlo bejt? Myslel jsem že třeba prorezlá vložka, děda řikal že bude prasklej blok ale zase když jsem nalil vodu do chladiče tak za 2 měsíce vůbec nezmizela. Nějaké rady? 8)

prasklina na bloku nebo hlavě se ti ukaže az u za hrátýho motoru, tak hle by tam musela bejd díra...
RS 09

imidin
Příspěvky: 102
Registrován: sob dub 16, 2011 11:18 pm
Bydliště: ceska lipa

Re: Zetor 50 Super z Nepoměřic

#47 Nový příspěvek od imidin »

měl sem něco podobnýho,byla prorezlá mrazovka,ta co je zespodu hlavy,dírka jak špendlíkova hlavička a jak to dělalo bordel! tak lovu zdar
:)
Zetor 50 Super 1966,Zetor 50 Super 1967,Agrostroj tj 5,Stihl 024 super,Stihl 036,Stihl 038 Magnum,BMW e34 525 TDS touring

Uživatelský avatar
ZETOR 8011
Příspěvky: 1566
Registrován: čtv led 01, 2009 8:04 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Zetor 50 Super z Nepoměřic

#48 Nový příspěvek od ZETOR 8011 »

Ok, díky 8)

Uživatelský avatar
ZETOR 8011
Příspěvky: 1566
Registrován: čtv led 01, 2009 8:04 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Zetor 50 Super z Nepoměřic

#49 Nový příspěvek od ZETOR 8011 »

Tak jsem se dal do sundavání hlav. Sundavám každou vzlášť, první jsme museli sundavat ve dvouch a na druhou jsem byl už sám takže u tý jsem i zkončil, vůbec to nešlo, je to zalemtaný nějakym tmelem a nejde to odloupnout. Ale zatím první válec je dobrej, vipadá to, že to bude ve třetim, tam byl na tý tyčce pod koníkem takovej trochu bordel na konci jinak všechny byly dobrý tak uvidíme v sobotu 8)

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 4661
Registrován: úte led 11, 2011 9:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: Zetor 50 Super z Nepoměřic

#50 Nový příspěvek od pawka »

a klika se uz hla? má to pod vstrikovaci jimky? obcas se stane ze mrazovka vypada fakt jak nova,pritom zdruhe strany je to papír jak prase, urcite natlakovat. u naseho ursusu sme vse zkontrolovali a chteli sme to sadit...uz nevim co presne se stalo ale jímky byli vsechny nasracku,uz nevim jakou nahodou sme ji vyndali
60. léta strojově dobrý
viewtopic.php?f=23&t=32858&start=1000
1 stroj
viewtopic.php?f=20&t=29038&start=1000
H6 k6 to je pro hlupáky!
S vůlí,na naklepnutí,s přesahem

Uživatelský avatar
ZETOR 8011
Příspěvky: 1566
Registrován: čtv led 01, 2009 8:04 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Zetor 50 Super z Nepoměřic

#51 Nový příspěvek od ZETOR 8011 »

Tak a přece se točí!! :smich: Dneska jsme na to vlítli, vzali špalík, palici a pomocí par ran se motor roztočil, taťka tlouk palicí a já tomu klikou pomáhal a roztočil se, akorát to má menší problém, budu muset koupit vložky a válce, vložky jsou bohužel vyrezlý jak tam tekla voda nejspíš komínkem, ale co se dá dělat, kupoval sem ho jako nefunkční 8)

syncon
Příspěvky: 270
Registrován: čtv led 07, 2010 12:28 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 50 Super z Nepoměřic

#52 Nový příspěvek od syncon »

nešlo by vložky lehce zahonovat ? připravek bych ti moh popřipadě pujčit, a dát jen nové kroužky ?
RS 09

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Zetor 50 Super z Nepoměřic

#53 Nový příspěvek od ota »

Ahoj bohužel, jedna vložka je hodně vyrezlá. Další dvě jsou na tom trošku lepší. Jen jedna je dalo by se říct asi dobrá. Odhaduju, že bude ta nejhorší asi vyrezlá do hloubky 0,5 mm. Ono tam stála voda a těsně nad pístem to vyrezlo. A také dole pod pístem taky. Asi voda protejkala kolem pístu a proto porezlo i to pod ním.
Vzali jsme vrtačku a ježatý kolečko a museli jsme to tím vybrat co to šlo. No dost dlouhou chvíli se hulilo rzi než to bylo trochu lesklí. Potom vysát vysavačem, vytřít a namastit.
No vlastně jsme nejdřív zkusili přez špalík uhodit na ten nejhorší píst ve válci a potom na ty prostřední. O fous se to hnulo a tak jsme pokračovali tou vrtačkou a kolečkem. Potom jsme to dobře vyčistili a namazali a postupovali dál. Naštěstí to šlo dalo by se říct dobře. Čekali jsme to že to bude horší. Že to budeme muset mastit palicí víc.
Ono když je to takhle už rozházené, tak by to chtělo udělat aby bylo od toho na dlouho pokoj. Na pístu je vyražený C. nevím jestli to je jako u motorek, že je to výbrus C.
Koukali jsme taky ze spodu a tam to vypadá až moc dobrý. Čistý ani to není zaplemtaný černotou. Nikde není ani stopa rzi ze spoda.
Spojka chodí v marastu. Tam je na dně marast a kolem a na vypínacím ložisku taky. Pěkná vrstva mazutu. Asi to taky rozhodíme a vyčistíme a koukneme na spojku. Když jsme to zkoušeli tenkrát tahat jestli se to neotočí, smekalo se to na spojce.

imidin
Příspěvky: 102
Registrován: sob dub 16, 2011 11:18 pm
Bydliště: ceska lipa

Re: Zetor 50 Super z Nepoměřic

#54 Nový příspěvek od imidin »

když už si se do toho pustil,udělej to komplet i s klikou atd.Budeš mít na dlouho klid.
Zetor 50 Super 1966,Zetor 50 Super 1967,Agrostroj tj 5,Stihl 024 super,Stihl 036,Stihl 038 Magnum,BMW e34 525 TDS touring

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Zetor 50 Super z Nepoměřic

#55 Nový příspěvek od ota »

Ona se klika zdá v pořádku. Tak nám to přijde, že to měl starší pán asi předtím. A možná měl motor po opravě. Protože to na klice chodí dobře a nemá to vůle. Akorát s tím asi jezdil chvilku a potom traktor stál ve stodole. A pak na něj spadla střecha co říkaly. Tak traktor dali ven a tam asi napršelo komínkem dovnitř. Sice jedna mrazovka na hlavě odspodu je malinko prorezlá a tak asi odkapávalo dolů. Dírečka jako od špendlíku. Ale voda tam byla s fryexem a nestrácelo se vůbec. Právě je motor uvnitř čistej ani u osobáku takhle čistej není. To co máme ve 40 tam je marastu že se nechá rýt prstem. Tady není vůbec nic. Akorát malinko zašpiněný.
Tam jsme koukali na hlavy a na dvou jsou otevřený výfukoví vently a jsou malinko podrezlí. Když se sundaly hlavy stále jsou otevřený. Ty se budou muset rozházet a udělat komplet všechny. Těma ventylama tam asi teklo.

Uživatelský avatar
Libor Z25
Příspěvky: 3486
Registrován: úte bře 19, 2013 3:05 pm
Bydliště: Kůšček od Vsetína

Re: Zetor 50 Super z Nepoměřic

#56 Nový příspěvek od Libor Z25 »

Ahoj chlapi,tož velice Vam fandim a preju ať sa daři 8) :) foťte co sa da ,jsme zvedavi na fotky aj info ;-) .Jsem zvedavy na prvni start a na konecny vysledek :)
Libor :-)

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Zetor 50 Super z Nepoměřic

#57 Nový příspěvek od ota »

Ahoj, díky za podporu! No dneska jsme byli v dílně. A napakovali jsme si sebou věci. ještě jsem vzal takové světlo na trojnožce co máme. Vysavač, cívku s kabelem a potřebné věci. Dojeli jsme do dílny a tam bohužel nesvítily světla. mají to nějak nastavené, že o víkendu to nesvítí a nevíme jak se to spouští. Nevadí, vytahli jsme naše světlo. Přenosku aby bylo dobře vidět. Začal jsem vrtačkou ježatým kolečkem čistit rez ve vložce. A najednou zhaslo to světlo na stojanu! Schořela ta halogenová žárovka. No to snad není možný, dělal jsem v dílně na stavbě s ní snad dva roky a bez problému. A teď asi po 10 minutách tma. No tak jsmne dělali s přenoskou. Jinak tma, že nebylo vidět co vlastně děláme. :smich: Ale hlavně že se to začalo točit. A celkem dobře se to točí, i lehce. No a při té tmě nešlo vyfotit ani traktor by nebyl vidět! :smich: Skoro jsme si neviděli na ruce. Je venku mlha jako kaše a pršelo tu skoro celý den a je už tak tma samo o sobě.
A musíme sebou brát foťák, aby byla dokumentace.

Uživatelský avatar
Libor Z25
Příspěvky: 3486
Registrován: úte bře 19, 2013 3:05 pm
Bydliště: Kůšček od Vsetína

Re: Zetor 50 Super z Nepoměřic

#58 Nový příspěvek od Libor Z25 »

No ja kdybych nemel mobil , tak nemam nic :smich: tak mam aspon mizerne foto :vysmech: .No podminky k oprave by mely byt idealni ale ne vždy sa to podaří a zakon schvalnosti je tady taky porád....taky sem mel dneska den blbec...rozbil sem tchanovi okno v dilne a sebe zabil malem na schodoch :smich: ale přežil sem no 8) .Tu kliku bych nechal tak 8) jestli je dobra a nema vule nechat tak ,udelat vlozky a krouzky s pistama a ooopravit ty hlavy :) uvidite jak to pujde kazdopadne preju ať se darí co nejlepe 8) .Podpora je treba a je to dulezita věc :ano:
Libor :-)

Uživatelský avatar
pepa.traktor
Příspěvky: 4252
Registrován: úte led 27, 2009 3:03 pm
Bydliště: táborsko

Re: Zetor 50 Super z Nepoměřic

#59 Nový příspěvek od pepa.traktor »

ota píše:Ahoj bohužel, jedna vložka je hodně vyrezlá. Další dvě jsou na tom trošku lepší. Jen jedna je dalo by se říct asi dobrá. Odhaduju, že bude ta nejhorší asi vyrezlá do hloubky 0,5 mm. Ono tam stála voda a těsně nad pístem to vyrezlo. A také dole pod pístem taky. Asi voda protejkala kolem pístu a proto porezlo i to pod ním.
Vzali jsme vrtačku a ježatý kolečko a museli jsme to tím vybrat co to šlo. No dost dlouhou chvíli se hulilo rzi než to bylo trochu lesklí. Potom vysát vysavačem, vytřít a namastit.
No vlastně jsme nejdřív zkusili přez špalík uhodit na ten nejhorší píst ve válci a potom na ty prostřední. O fous se to hnulo a tak jsme pokračovali tou vrtačkou a kolečkem. Potom jsme to dobře vyčistili a namazali a postupovali dál. Naštěstí to šlo dalo by se říct dobře. Čekali jsme to že to bude horší. Že to budeme muset mastit palicí víc.
Ono když je to takhle už rozházené, tak by to chtělo udělat aby bylo od toho na dlouho pokoj. Na pístu je vyražený C. nevím jestli to je jako u motorek, že je to výbrus C.
Koukali jsme taky ze spodu a tam to vypadá až moc dobrý. Čistý ani to není zaplemtaný černotou. Nikde není ani stopa rzi ze spoda.
Spojka chodí v marastu. Tam je na dně marast a kolem a na vypínacím ložisku taky. Pěkná vrstva mazutu. Asi to taky rozhodíme a vyčistíme a koukneme na spojku. Když jsme to zkoušeli tenkrát tahat jestli se to neotočí, smekalo se to na spojce.
ahoj Oto koukám do chytré knihy a to C je v tabulce jako první pak je D a E ztoho vyplývá že to bude originální o rozměrech válce 104,99 +-0,005 a pístu 104,84+-0,005

at se dílo podaří :friends: jak to tu pročítám tak budeš muset ještě přistavit jednu dílnu s velkými vraty :ano:
zetor 5645,7211,unhz500 a ted lítám fabií 1,9 sdi combi + teraccan s vlekem +multivan+ mini coper a přibyl 6745

Uživatelský avatar
Malej Peťa
Příspěvky: 560
Registrován: stř pro 04, 2013 6:49 pm
Bydliště: Němčany

Re: Zetor 50 Super z Nepoměřic

#60 Nový příspěvek od Malej Peťa »

A co výbrus? To potom stačí sehnat jenom výbrusovou sadu ne? Mě na traktoru dělal výbrus minulej majitel a motor šlape jak hodinky, taky sem měl přirezlí kroužky a vložky.
Správnej chlap má umět všechno, i když to zkurví!

Odpovědět

Zpět na „Zetor Super 35-50“