Zetor 50 Super z Nepoměřic

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ZETOR 8011
Příspěvky: 1566
Registrován: čtv led 01, 2009 8:04 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Zetor 50 Super z Nepoměřic

#256 Nový příspěvek od ZETOR 8011 »

Ta koza je tam udělaná jiná, asi když to skracovali tak tam udělali tohle, ale co tam bylo na hydrauliku? Na předním rámu jsou držáky na rychlospojky a po rámu dozadu jsou plíšky na trubky :-/

Uživatelský avatar
Hranostaj
Příspěvky: 1279
Registrován: ned říj 30, 2016 11:49 pm
Bydliště: Plzen jih

Re: Zetor 50 Super z Nepoměřic

#257 Nový příspěvek od Hranostaj »

nemohl to bejt roudnickej hydraulicky jištěnej?

Uživatelský avatar
ZETOR 8011
Příspěvky: 1566
Registrován: čtv led 01, 2009 8:04 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Zetor 50 Super z Nepoměřic

#258 Nový příspěvek od ZETOR 8011 »

Podle mě to určitě nebyl hydraulicky jištěnej, tohle je origo, tak jak to je. Dneska jsme ho byli zkusit, no až vyměním desky, želka a trojúhelníky tak to bude myslím dobré a ještě asi koupím jazyky, místo předradliček, ale určitě to bude chtít buď jedno, nebo druhé 8) Ale jinak do země jde uplně sám, šel by klidně až po rám :smich:

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Zetor 50 Super z Nepoměřic

#259 Nový příspěvek od ota »

Já jsem si zapoměl vzít mobil a vyfotit. Hlína lezla až přez desky vrchem. Obě radlice šly stejně. I vedl traktor v brázdě v pohodě. Vlastně jsme jen zapřehli a jeli. Asi o kousek jsem spustil kolečko. Lezlo to dolů až se opřel o kolečko. Jde jak nic dolů. Akorát jak jsou tam ty jiné desky, asi nižší, tak ten matroš leze vrchem přez desky. No byly také orezlé a kupodivu se ošouply jak nic.
Včera jsem taky hledal na netu asi 2 hodiny a nenašel jsem ani zmíňku. Je to origo, žádná uprava těch pružin. Prohlíželi jsme to.
No nějaké předělávky budou a pak pískování a nástřik. No uvidíme, je to zase něco jiného málo viděného.

Uživatelský avatar
ZETOR 8011
Příspěvky: 1566
Registrován: čtv led 01, 2009 8:04 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Zetor 50 Super z Nepoměřic

#260 Nový příspěvek od ZETOR 8011 »

Tak ještě koho by zajímalo vlastně co je to za pluh, tak tady je nějaké info, za použití síly fb se našel někdo, kdo to našel v knížce 8)
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20221
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Zetor 50 Super z Nepoměřic

#261 Nový příspěvek od vitex »


Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 50 Super z Nepoměřic

#262 Nový příspěvek od Milhauss »

Jo síla FB se ukázala 8) 8) 8) Paráda že se něco o pluhu našlo

Uživatelský avatar
ZETOR 8011
Příspěvky: 1566
Registrován: čtv led 01, 2009 8:04 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Zetor 50 Super z Nepoměřic

#263 Nový příspěvek od ZETOR 8011 »

Tak si to tu trošku oživíme :) Nějaká ta fotečka zase, dneska nám přivezl pán lis po GO, když se přijel podívat na ten, co jsme přivezli na podzim, tak když to začal počítat na kolik by co vyšlo, tak mi nabídl tento po generálce 8) Opravdu se mi moc líbí, starý lis si vzal na protiúčet, takže jsem za něj něco dostal :) No a teď něco k Suprovi, bohužel musel uvolnit místo v garáži pro lis, takže strojí zatím pod plachtou :-/ No a teď ke startu supra.. :D Jsem trošku zapomětlivý člověk, takže z podzima byla zařazená redukce, doprdele! proč ten motor se ani při roztažení neotočí, on nám snad přez zimu přirezl!? Kola se vzpírala, no nakonec jsme na to kápli, dotáhli jsme ho na silnici, strčili do něj pro lepší rozjezd a na pootočení chytnul :smich: Takže záhada "přirezlého" motoru se naštěstí vysvětlila, už když jsem došel pro kliku a zkusil protočit před vyřazením redukce, no a zrovna jsme ho použili při zaparkování lisu, protože do garáže by 4611 nezajela na výšku. Ale řeknu vám, to URVO bylo něco utočit, měl jsem pěkně propocený tričko než jsem ho našněroval tak jak jsme potřebovali :D :D
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Jindra
Příspěvky: 701
Registrován: pon črc 16, 2007 8:44 am
Bydliště: kousek od Jičína

Re: Zetor 50 Super z Nepoměřic

#264 Nový příspěvek od Jindra »

to je moc pěkná soupravička 8)
kdo si hraje nezlobí

Uživatelský avatar
ZETOR 8011
Příspěvky: 1566
Registrován: čtv led 01, 2009 8:04 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Zetor 50 Super z Nepoměřic

#265 Nový příspěvek od ZETOR 8011 »

Děkuji 8) Dneska jsem dovalil originál sedačku, byl jsem pro ní až v Boskovicích, ale nenechal jsem si to utéct :D
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Zetor 50 Super z Nepoměřic

#266 Nový příspěvek od ota »

Trošku sem přispěju, sice to je asi měsíc spátky. Ale Supřík je už platný pomocník kolem baráku. Dostal funglovku baterku a kdykoli může jet. Motor chytá na brk. Po začátku studenej trochu kouří. Ale když se trochu ohřeje nikde ani čouďínek. Když jsme dali baterku tak jsem se svezl prvně na delší vzdálenost. Předťím to bylo jen kolem baráku. Co kdyby to chcíplo bez baterky. No motor mě hrozně překvapil. Vždycky jsem žil v doměňí že Super je traktor s tupým motorem. Že zařadíš a jen tak se to sotva motá. Pamatuju si ho z dětství, když jezdily po cestách. Takovej větší, neohrabanej traktor. No ale to jsem čuměl. Motor je živej, jde do otáček i pak po ubrání plynu do volnoběhu, zůstal jsem uplně paf! Oproti naší Z 40 to je uplně jinej živej motor. Šlápnu na plyn a traktor ,,uťíká" jak blázen. Motor jde za plynem uplně parádně. Řízení chodí zlehka. Rejdu vcelku dost. To jsem si vyzkoušel při vyjíždění ze dvora. Je to tam ůzké, ale uplně v pohodě. Je třeba víc otáček volantem, to je ťím převodem. Ale jak se pohne, řízení lehce jde. Dělali jsme s ním otavu. Ta převodovka je jinak sestavená než u Z 40. Jezdil jsem o kvalt níž, jinak je to na obracení rychlé. Ale jde jen o zvyk. Jedinej problém byl, že padají ramena. Výměna manžety pístu v hydraulice nás nemine. Chcípnu motor a očima je vidět jak to jde dolů. Když motor běží tak ramena drží. Brzdy taky překvapily. Když fakt šlápnu jdou obě kola smykem. Syn to ještě seřídil přímo na prašné cestě. Jedno šlo o kousek dýl. Teď jdou obě stejně.
Takže dojem z delších jízd velmi pozitivni. Myslím že by té naší Z 40 po silnici ujel jak nic. Akorát si ještě zvyknout na řazení. Ta 4 je uplně jinak. Při řazení ze 4 dolů mám furt nutkání klasického Háčka a tam je 2. Tak na to musím dávat pozor. No a ten předek! Když jsme prvně jeli se synem, povídám mu ,,kurva jak kdybych seděl v Dutře! To je ale dlouhej předek! Zvyklej z Z 25 je to dýlka před traktor.
Pár obrázků z otav.


Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Zetor 50 Super z Nepoměřic

#267 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Pekné fotečky, ota 8) . Je pravdou, že super aj po ceste uháňa. Je to úplne iné ako UR I.
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Uživatelský avatar
murár
Příspěvky: 2544
Registrován: ned úno 22, 2009 7:04 pm
Bydliště: Zlaté okr. Bardejov

Re: Zetor 50 Super z Nepoměřic

#268 Nový příspěvek od murár »

Paráda! 8) Môj otec stále rozprával ako niekedy v 60 rokoch vozil zo Suprom niekam ľan na spracovanie, asi 70km jedná cesta. Jeden mechanik mu ukázal ako si ma pridať dávku nafty na čerpadle. Smial sa že nejeden zaspatý šofér vo V3Ske sa nechápavo pozeral ako ho Super obehuje. :smich:

Uživatelský avatar
rosch8
Příspěvky: 4439
Registrován: pon čer 29, 2015 5:47 pm
Bydliště: Humenné, SR

Re: Zetor 50 Super z Nepoměřic

#269 Nový příspěvek od rosch8 »

Myslím, že nedvíhal dávku nafty, ale pritiahli regulátor, aby motor viac točil.

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20657
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Zetor 50 Super z Nepoměřic

#270 Nový příspěvek od ota »

Kluci čerpadlo se dalo na opravu. Do firmy a oni někam vozí. Někde je tady jistě popsaný kam. Kupodivu je to čerpadlo dobře udělaný. Přišlo k němu v pytlíčku elementy a ty byly vyrezlí i ostatní věci. Stálo to ranec. Ale je dobře udělaný. Na něj se nebude šahat, jen dívat víc nic. 8) Je to dobře udělaná věc a na věc která funguje jak má se nechmatá. 8)
Zrovna dneska jsme se o tom byvili když jsme koukali na motor v tom novém honu co máme. Povídali jsme si, kdyby tam byl stejnej motor jak máme v Supříkovi bylo by to letadlo. Ale tam je už novější motor. Uvidí se, až zavrčí co bude, nebude potřebovat.

Odpovědět

Zpět na „Zetor Super 35-50“