Zetor 50 Super z Nepoměřic

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
imidin
Příspěvky: 102
Registrován: sob dub 16, 2011 11:18 pm
Bydliště: ceska lipa

Re: Zetor 50 Super z Nepoměřic

#61 Nový příspěvek od imidin »

Pokud je klika dobrá jak řikáš,tak ji nech,uvidíš až za běhu jak bude mazat.Jinak ty písmena na pístech jsou toleranční třídy originálních pístu,výbrusový jsou bez označení a výbrusy se na superu dělají po 1 mm
Zetor 50 Super 1966,Zetor 50 Super 1967,Agrostroj tj 5,Stihl 024 super,Stihl 036,Stihl 038 Magnum,BMW e34 525 TDS touring

Uživatelský avatar
ZETOR 8011
Příspěvky: 1566
Registrován: čtv led 01, 2009 8:04 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Zetor 50 Super z Nepoměřic

#62 Nový příspěvek od ZETOR 8011 »

Tak tady mám nějaký fotky jak byly ty písty chycený :prace: je to ale focený mobilem takže kvalita nic moc ;-)
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

jaro super50
Příspěvky: 308
Registrován: čtv bře 01, 2012 3:57 pm
Bydliště: kezmarok

Re: Zetor 50 Super z Nepoměřic

#63 Nový příspěvek od jaro super50 »

a cudujme sa ze to nejde pretocit

Uživatelský avatar
CSrado
Příspěvky: 290
Registrován: ned srp 05, 2012 12:26 am
Bydliště: Kvakovce

Re: Zetor 50 Super z Nepoměřic

#64 Nový příspěvek od CSrado »

Zdravím
Ak môžem povedať svoj názor na túto vašu situáciu s piestami a vložkami tak podľa mňa by ste mali zvážiť prevložkovanie novými vložkami :) Ušetríte dosť času a námahy s nasledujúcimi opravami. :friends:
My sme mali dosť problémov s motormi Zetor Super 50 a vyriešila to až kompletná výmena valcov. Kúpili sme ich s PREMONTu a sme s nimi veľmi spokojný. Motor vôbec nedymí už po 20 Mh, studené štarty ma skvelé a ťah motora je oveľa lepší ako so starými. (Viď. moje fórum)
A už keď budete robiť válce tak by som si dal na vašom mieste skontrolovať aj naftové čerpadlo a vstreky, pretože čerpadlo sa po asi 5 rokoch od nastavenia samo zase rozladí a traktor nemá také dobré štarty a ani zvuk.
Toľko môj názor :)
Zetor Super 50, Zetor Super 50, Zetor 6911
Volkswagen Passat 2.0 TDI, Skoda Octavia 1.9 TDI

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Zetor 50 Super z Nepoměřic

#65 Nový příspěvek od ota »

Ahoj, čerpadlo určitě půjde na seřízení. To je tak nějak základ dobrého chodu motoru.
Trysky určitě nové, seřídíme si je máme na to měřák doma. Ty mají v Kolíně v obchodě s tímhle zbožím. To nebude problém sehnat.
Celou naftovou soustavu vačistit přejít to je jasné. Včetně nádrže. V té byla naštěstí nafta a je na pohled uvnitř v pořádku.
Vložky s pístama bude asi nejlepší řešení. To co tam momentálně je nemá cenu řešit. Je to hodně vyrezlé. Kroužky nevíme jak na tom jsou. To až se to vyndá tak se uvidí. Jen na pohled se zdá že na prvním válci za chladičem je to černé i v tom pístu. Tam možná bralo olej. Je to takové napečené v tom. Když se vezme v horní úvrati za ten píst je vidět že má asi největší vůly ze všech. Jak je tam okolo olej, tak je to poznat.
Asi to budeme dělat tak, aby jsme od toho po složení měli chvíli pokoj a makalo to jak má.

Uživatelský avatar
ZETOR 8011
Příspěvky: 1566
Registrován: čtv led 01, 2009 8:04 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Zetor 50 Super z Nepoměřic

#66 Nový příspěvek od ZETOR 8011 »

Tak dneska jsme se supříkem zase trochu hnuli. Máme sundanou nápravu, nádrž, chladič a chystáme se na demontáž motoru akorát musíme doma udělat trochu místa ;-) Jinak snad už mám sehnané všechny díly, startér je po generálce a vložky už mám nové taky, ale bude muset asi klika na výbrus, tluče motor když se s ním otočí :-/ Fotku nemám žádnou ale taťka něco fotil tak to sem třeba dá 8)

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Zetor 50 Super z Nepoměřic

#67 Nový příspěvek od ota »

Tady je nějaká fotka. Chtěli jsme vyndat i motor, ale bohužel žirafa s kterou jsme to zvedyli propouštěla jako Duaj a asi by nám motor neuržela. Padalo to jako hrušky ze stromu. Nápravu jsme vyndali za pumpování a pomalého spopuštění potom dolů.
No a zatím není moc místa kde by jsme motor umístili a pracovali na něm. Bude chtět vypláchnout a vyčistit. Aby byl připravenej k přehození vložek. Doma se taky sundá čerpadlo a dá seřídit. Vyndají se filtry, vyčistí a tak.
Jinak ta náprava má pěknejch pár kil. Sotva jsme s ní ve třech posunovali. Je to ještě pořádný železo.
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
ZETOR 8011
Příspěvky: 1566
Registrován: čtv led 01, 2009 8:04 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Zetor 50 Super z Nepoměřic

#68 Nový příspěvek od ZETOR 8011 »

Tak zase trochu poračujem, motor už je doma a už se pomalu odstrojuje. Příde mi s nim pomoct strejda, budem vyndavat kliku nejspíš pujde na přebrus a měnit vložky :prace:
Nějaké ty fotečky 8)
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

jirka.jc
Příspěvky: 205
Registrován: sob led 30, 2010 12:12 pm

Re: Zetor 50 Super z Nepoměřic

#69 Nový příspěvek od jirka.jc »

ZETOR 8011 píše:Tak zase trochu poračujem, motor už je doma a už se pomalu odstrojuje. Příde mi s nim pomoct strejda, budem vyndavat kliku nejspíš pujde na přebrus a měnit vložky :prace:
Nějaké ty fotečky 8)
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
ty olejové jsou takhle spávně? vzadu papír, ve předu 9 sítek? ať vím, co mě čeká... v návodu k obsluze je čištění popsaný, ale počty ne...

Uživatelský avatar
R-Martin
Příspěvky: 165
Registrován: pát říj 11, 2013 10:36 am
Bydliště: Jihlava

Re: Zetor 50 Super z Nepoměřic

#70 Nový příspěvek od R-Martin »

Sítek by mělo být alespoň podle katalogu ND dvanáct párů, devět je už asi dost málo. Jinak pořadí ano, první sítka druhý papírová vložka.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20217
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Zetor 50 Super z Nepoměřic

#71 Nový příspěvek od vitex »

Ať se Ti dílo daří.Sice nevěřím tomu,že Ti pomůže strejda,to spíše tatík. 8)

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20653
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Zetor 50 Super z Nepoměřic

#72 Nový příspěvek od ota »

Ahoj Víťo to je jinej strejda. Není to ten strejda, můj brácha. Ten by tak asi vyndal kliku možná od dveří! To by byla maximálka co by zvládnul. A to by bylo ještě pomocí karbika a pěkného kladiva ale muselo by mít místo násady navařenou trubku! Však se to stává, že někteří bací a trefí se rovnou na topůrko a je po kladivu. Ale když tam je pěkná betelná trubka, můžeš třískat kladivem dál o 106! :D
Jinak motorec je po generálce u traktoru na paletě zabalenj jak jsme ho dovezli. Tuhle jsme přetočili spojku a svisláky pro pouzdra. Ty pouzdra musím udělat na míru noví. Bylo tam hodně vůle. Tak když je to rozebrané tak se to udělá.
No hlavní problém je málo času.

Uživatelský avatar
vitex
Příspěvky: 20217
Registrován: ned srp 28, 2011 8:01 pm
Bydliště: Kuřim

Re: Zetor 50 Super z Nepoměřic

#73 Nový příspěvek od vitex »

:smich:

Uživatelský avatar
ZETOR 8011
Příspěvky: 1566
Registrován: čtv led 01, 2009 8:04 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Zetor 50 Super z Nepoměřic

#74 Nový příspěvek od ZETOR 8011 »

Tak to tady po hrozně dlouhý době oživim, dneska jsem si chvíli zase hrál se Suprem. Vyměňoval jsem gufera aby netekl olej z převodovky do spojky, doufám že jsem všechno poskládal dobře a na nic nezapomněl :) Pak jsem složil spojku asi po roce, dokonce jsem k ní našel všechno :shock:, doufám že taky dobře. Dále dávám fotku už dříve udělaných nových futer na přední nápravu, ještě koupím nová ložiška a náprava se složí. Spojka zbývá prdnout na motor, seštelovat a bude se dávat k sobě 8)
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


adult image

Uživatelský avatar
ZETOR 8011
Příspěvky: 1566
Registrován: čtv led 01, 2009 8:04 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Zetor 50 Super z Nepoměřic

#75 Nový příspěvek od ZETOR 8011 »

Tak zase trochu tý práce na suprovi. Přední náprava je složená, teď jí něčim omeju a odmastim. Taky jsem se dal na rozebrání druhých hlav co k traktoru mám, přídou tam asi tyhle, zatím jsem je rozložil a trochu očistil, karbonu tam trochu bylo no ;-)
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


free uploader

Odpovědět

Zpět na „Zetor Super 35-50“