Zetor 50 Super z Nepoměřic

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20780
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Zetor 50 Super z Nepoměřic

#106 Nový příspěvek od ota »

No ale víš co, mi to nemáme veterána. Jakože A1. bude to na práci a taky třeba sem tam na nějakou traktoriádu, orbu s tím taženým pluhem. Kvůli tomu máme i značku a půjde na technickou, aby mohl jezdit všude. Vím co je to práce, aby vypadal jak veterán. A to jistě nebude.
S těma šroubkama máš pravdu. Na pradědečkův traktor jezdějí parádně zrenovovaný traktory a třeba Z 15 měl všude šrouby s označením pevnosti a na kapotě docela i šrouby na křížovej šroubovák. Ale jinak pěknej. Nebo potkáš Z 25 a má nechromovaný věci na sobě. Tak to je uplně asi nejhorší, co ten traktor mohlo potkat.
Jistě nebudeme mít veterána leštěnku. Ale snažíme se ty věci hodně trefit tak jak by to mělo být. Zadní batníky taky nemáme originál, už jsou předělávaný. Jsou kulatý, ale jsou nastavovaný. Protože byly asi schnilí. To ještě uvidíme co s tím, možná to opravovaný odřízneme a nastavíme znovu trochu lepší, než je to teď a na ty venkovní kraje dáme ten rantl co tam býval. Teď tam není. Akorát tu šušňavou piplačku s odstraněním třech vrstev barvy se nám nechce podnikat. On docela ten zákadovej poliuretan malenko cosi schoval. Jak jsem to s ním dneska zkoušel. Jde i přebrušovat. Tak kde bude možnost brousnout, tak se brousne a kde se nedostaneme, tak to tak zůstane.
U nás bude ,,nirvána" když nám naskočí motor. A pojede to a bude dělat to co má. Býval by už nebyl. Byla to náhoda, že se k nám dostal a vlastně je to zachráněnej stroj.

Uživatelský avatar
ZETOR 8011
Příspěvky: 1566
Registrován: čtv led 01, 2009 8:04 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Zetor 50 Super z Nepoměřic

#107 Nový příspěvek od ZETOR 8011 »

Tak a zítra se jde na velkou akci jménem STŘÍKÁNÍ 8) Něco je opískované, něco obroušené a snad je všechno na první várku připravený :) A prosím, nechce si komentáře typu, že traktor není očištěný od staré barvy a podobný, co vzala wapka, vzala wapka, něco jsem přeběhnul flexou a když budou nějaký mapy, tak hold budou, nemáme to traktor na výstavy, ale i na nějakou práci a na to, jak vypadal když jsme ho přivezli a nehledě na to, že už z něj mohlo bejt nějaký auto, nebo bůh ví co z číny, tak si myslím, že to bude velká změna a nám se to tak líbí a stačí nám to 8)
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
ZETOR 8011
Příspěvky: 1566
Registrován: čtv led 01, 2009 8:04 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Zetor 50 Super z Nepoměřic

#108 Nový příspěvek od ZETOR 8011 »

Jo a ještě bych vlastně zapomněl, vstřikovací čerpadlo šlo nakonec na opravu a seřízení, no když mi řekl pán cenu, myslel jsem, že to asi nerozdejchám, no oprava stála 9700 Kč :-/ Ale na druhou stranu, když jsem viděl ty vyndaný díly tak se ani moc nedivím, hodně toho bylo přirezlýho, takže je asi dobře, že jsem to dal udělat :) A ještě jsem si koupil čalounění na sedačku 8)

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20780
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Zetor 50 Super z Nepoměřic

#109 Nový příspěvek od ota »

Tak je to 2x v základu. Dneska jsem si s tím vyhrál! Pěkně malou pistolí bez velkého rozprachu a s malou spotřebou barvy. Nad očekávání je to velmi dobrý. Pěkne to navázalo na tu barvu, nejsou tam viditelný mapy nikde. Akorát nevím proč to zvedlo asi na dvou místech trochu původní barvy. Ale naštěstí je to na místech, které pak nebudou vidět. Pod podlahou a pod nádrží na naftu na převodce řízení, nebo je to možná jen hrubost odlitku na té převodce. Ale myslím, že to trošku smirkem přejedu a vrchní barva to schová.
Takže spokojenost zatím. Mapy nejsou žádné. Dal jsem trochu hustší barvu a slilo se to. Ještě jsou dvě vrstvy vrchní v plánu a ta to ještě zatáhne. Sice je pravda, že barva to neschová, ale vytáhne. Tahle ta to ale schovala.
Jinak s tryskáním disků a plechů to byl mazec! Ne a ne sehnat firmu na tryskání v okolí. Tak jsme to vezli 48 km daleko. Pán nám slíbil, že to bude v pátek v 11 hodin na 150%. No samo, když jsme tam přijeli pro hotové věci, paleta stála na place, jak jsme ji tam ve středu složili. Chlápek kvičel, že museli to a ještě to a nějak na to zapoměli. Kurva to bylo docela na přezdržku! Bejt trochu zbrklej, asi by se to mazalo! Prostě chlápek řekl v pátek to tu bude hotoví a není třeba si volat, věci otryskáme a přijeďte si pro ně. Samo že jsme přijeli na domluvenou hodinu a nebylo ani šáhnuto! Tak jsme spustili bandurskou a prej že tedy na to hned jdou. Dojeli jsme pro to čerpadlo a za hodino přijeli naspátek a už to měli otryskaný. Prej že už to měli a jen potřebovali ty velký disky. Hovno měli, vysrali se na to a pak to hnali aby to za tu hodinu bylo. Naštěsí to bylo otryskaný dobře, prostě kdyby řekl, že to bude v pondělí, tak by to bylo v pondělí. Není problém. Ale on řekl že to bude v pátek, tak jsme pro to jeli v pátek.
No takže jsme si mysleli že máme slušnou firmu na tryskání a nemáme zase nic. Už tam nepojedem, je to slibotechna jako prase.
Pár obrázků z dneška. A i pár detailů, mapy tam nejsou. Tady ty místa detailů byly hodně se starou barvou.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
A tady na vršku víka se to zvedlo. Ale není to nic hroznýho, přejede se to houbičkou smirkovou a bude to dobrý. Jen to udělalo takové šupinky. Jinak nikde nic.
Obrázek

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20780
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Zetor 50 Super z Nepoměřic

#110 Nový příspěvek od ota »

Takže pokračování. Ve čtvrtek šly disky a náboje do slonové kosti. A dneska druhá strana disků a šasi do modré. No hrál jsem si s tím celé odpoledne. Ale ta modrá je pěkná a pěkně se s ní dělá. Vůbec to nestejkalo. Dvě vrstvy na šasi a na diskách ještě lak navrch. Ta slonová kost taky dostala lak navrch. To bude pohledová strana. Na šasi jsem lak nedával. Až potom na blatníky a masku a tak. Ten lak je kvůli vyšusování a UVčku.
Tak pár obrázků. Fotil jsem to asi v 21:15 tak to moc není vidět. A taky je šasi v ,,mobilní lakovně" A byla tam trochu už tma.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Béďa 17
Příspěvky: 655
Registrován: pon pro 03, 2012 8:47 pm
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Zetor 50 Super z Nepoměřic

#111 Nový příspěvek od Béďa 17 »

Pěkná práce a krásná modrá. 8)
Zetor 6718 s motorem 7001
Zetor 25 A

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20780
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Zetor 50 Super z Nepoměřic

#112 Nový příspěvek od ota »

Ahoj no porovnávali jsme vzorník RAL a pořát žádná barva neodpovídala přesně té původní. Ta je trochu pastelovější. Ale na nádrži od spodu byla ta původní barva taková veselejší. Na kapotě to bylo pod nánosem dalších 2 barev vyšusovaný. Tak jsme zvolili tuhle i s ohledem na snadnějši objednání barvy. Je to 2 složkový poliuretan vysoké kvality. Tak uvidíme co snese. I ta světlá slonová je vybraná podle původní na nábojích kol. Taky 2 složkovej poliuretan. S ní budou ještě detaily stříkaný. Hodně dobře se s těmahle barvama dělá. Vůbec to nestejká. Samo že když tam usnu s pistolí steče. Ale dlouho to trvá než se utrhne. Stříkal jsem to tou prťavoučkou pistolí s nádobkou na 1,5 deci. Spotreba barvy po štelování s minimálním rozprachem mě překvapila. Za včerejšek jsem na 2 vrstvy zdělal asi 1,7 kg. A to jsem měl ještě dost věcí na kozách na nastříkání. Barvy je dost i na zbytek traktoru.

Pavel
Příspěvky: 8269
Registrován: sob črc 07, 2007 12:56 pm
Bydliště: dobrovice u mb

Re: Zetor 50 Super z Nepoměřic

#113 Nový příspěvek od Pavel »

mel sy ty rafky privest udelal bych ti je brokama na pockani

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20780
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Zetor 50 Super z Nepoměřic

#114 Nový příspěvek od ota »

No byla toho paleta. Disky a ještě plechy. Co jsme tak posbírali k tomu. Podlahy, maska, haubna. To by bylo nadýl! Ale díky za nabídku. 8)

Uživatelský avatar
ZETOR 8011
Příspěvky: 1566
Registrován: čtv led 01, 2009 8:04 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Zetor 50 Super z Nepoměřic

#115 Nový příspěvek od ZETOR 8011 »

Tak já taky zase něco přidám, tuhle jsem očistil vstřikovací čerpadlo, aby na něm nebylo x vrstev barvy a trošku aby vypadalo :) Ještě bych se chtěl zeptat, jak se nasazuje? Je to jedno, nebo musí mít určitou polohu? A taky jsem dneska byl v pneuservisu pro gumy 8) Takže už stojíme opět na kolech a ještě jsem poskládal sedačku :)
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Uživatelský avatar
Veteranista!
Příspěvky: 2416
Registrován: stř led 16, 2008 7:26 pm
Bydliště: Kroměříž

Re: Zetor 50 Super z Nepoměřic

#116 Nový příspěvek od Veteranista! »

8) 8) 8) super práce
Nemám doma bordel, to je neuspořádané muzeum!

tři supři
Příspěvky: 99
Registrován: sob úno 14, 2015 7:41 pm
Bydliště: Plzeň-jih

Re: Zetor 50 Super z Nepoměřic

#117 Nový příspěvek od tři supři »

Polohou čerpadla a hlavně nastavením té pertinaxové spojky mezi čerpadlem a kompresorem nastavuješ předvstřik, občas se stane,že se ta spojka rozpadne, nebo povolí a první příznaky jsou, že traktor hůř chytá a pak už nechytí vůbec, i když třeba z výfuku kouří. K nastavení ještě potřebuješ (pokud se ti to nepodaří nastavit od oka náhodně) najít risku na setrvačníku a protější na myslím levém okénku spojky. Už jsem to dlouho nedělal, vždycky si to najdu v nějaké dílenské příručce, ale pak je to myslím tak, že pokud jsou risky na sobě, první válec musí začít dostávat naftu = při sundaných vstřikovacích trubkách ti musí z vstřikovacího čerpadla z krajního elementu téct nafta, ale jak říkám, radši si někde najdi přesný postup. Nebo zajdi za nějakým staršinou do družstevní dílny, jednak ví, kde má co hledat a jednak si na to přinese kapiláru, a bude přesně vidět začátek dávkování nafty. 3S

tři supři
Příspěvky: 99
Registrován: sob úno 14, 2015 7:41 pm
Bydliště: Plzeň-jih

Re: Zetor 50 Super z Nepoměřic

#118 Nový příspěvek od tři supři »

A na to nejdůležitější jsem zapomněl! Pořádně odvzdušnit!!! Nejen nízkotlakou větev = filtry, ale i vstřikovací čerpadlo, jsou to ty šrouby s drážkou na šroubovák z boku hlavy vstřikovacího čerpadla, na tvé fotce jsou vidět a odvzdušňovali jsme dokonce i na začátku přepadu, je to ten nejmenší šroubek na začátku přepadového potrubí na tom průtokovém šroubu. Mnoho zdaru, naposled jsem to dělal cca před třemi roky v zimě a vzpomínám na to, jak ženská na porod :silly:

Uživatelský avatar
ZETOR 8011
Příspěvky: 1566
Registrován: čtv led 01, 2009 8:04 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Zetor 50 Super z Nepoměřic

#119 Nový příspěvek od ZETOR 8011 »

Děkuji za radu, zkusím se poptat chlapů v práci a jednoho pána, co mi s tím občas taky pomáhá :friends:

black.paja
Příspěvky: 189
Registrován: úte dub 11, 2017 11:38 am
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Zetor 50 Super z Nepoměřic

#120 Nový příspěvek od black.paja »

tak ti řeknu, hezká práce, supřík bude jako novej 8) 8) snad tě taky nekdy doženu s moji 3011 Benelux :-D
Zetor 5611 https://blackpaja.rajce.idnes.cz/5611/
Zetor 3011 Benelux https://blackpaja.rajce.idnes.cz/Zetor_3011_od_Pavla/
Zetor = Láska na celý život

Odpovědět

Zpět na „Zetor Super 35-50“