Zetor 50 Super z Nepoměřic

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20811
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Zetor 50 Super z Nepoměřic

#91 Nový příspěvek od ota »

No na Supra, tuhle jen přefrézování hlav. Měl jsem chvilku, tak jsem je přejel. Byly celkem v pořádku, ale když je to sundané tak jsem je přejel.
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
Malej Peťa
Příspěvky: 560
Registrován: stř pro 04, 2013 6:49 pm
Bydliště: Němčany

Re: Zetor 50 Super z Nepoměřic

#92 Nový příspěvek od Malej Peťa »

Gratuluji k perfektnímu kaufu, v Mahouši tyhle pluhy tahaly za Suprama a jeli jak pila.
Správnej chlap má umět všechno, i když to zkurví!

Uživatelský avatar
ZETOR 8011
Příspěvky: 1566
Registrován: čtv led 01, 2009 8:04 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Zetor 50 Super z Nepoměřic

#93 Nový příspěvek od ZETOR 8011 »

Malej Peťa píše:Gratuluji k perfektnímu kaufu, v Mahouši tyhle pluhy tahaly za Suprama a jeli jak pila.
Díky, no snad se toho taky časem dočkám 8)

ZS50
Příspěvky: 96
Registrován: sob srp 06, 2016 1:57 pm
Bydliště: Praha-východ

Re: Zetor 50 Super z Nepoměřic

#94 Nový příspěvek od ZS50 »

Ahoj, chci se jen tak zeptat, jestli nevíte rozměry těch bronzových pouzder ze svislých čepů, chtěl bych si je nechat udělat než to rozhodim. Díky

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20811
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Zetor 50 Super z Nepoměřic

#95 Nový příspěvek od ota »

Ty pouzdra jsou udělaný na míru. Nejdřív jsme opravili ty vyběhané čepy. Přetočili až byly ,,čisté" Byly to šišky a ještě ke straně vyjeté. Dali jsme je do hrotů a přelízli až to vypadalo kloudně a změřili a ještě nějakou šponku, aby to bylo třeba na nějakou ,,kulatější" míru. Potom jsem vzal kus trubky z bronzu a udělal pouzdra na míru s nějakou vůlí na vnitřku. Na venkovním průměru jsem to udělal podle starýho vylisovanýho šišoujdu co tam byl. Ten venek byl samo dobrej. Ale vnitřek měl asi 5 mm šiškoví vůle. Sesadili a sedí to. Ono by to šlo sehnat origo pouzdra a navařit čepy a přetočit. Ale takhle to bylo míň pracný.

ZS50
Příspěvky: 96
Registrován: sob srp 06, 2016 1:57 pm
Bydliště: Praha-východ

Re: Zetor 50 Super z Nepoměřic

#96 Nový příspěvek od ZS50 »

Díky, taky to tak udělám. Jenom jestli si nepamatujete venkovní průměr toho pouzdra, abych si sehnal bronzovou trubku. Díky.

black.paja
Příspěvky: 189
Registrován: úte dub 11, 2017 11:38 am
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Zetor 50 Super z Nepoměřic

#97 Nový příspěvek od black.paja »

Zetor 5611 https://blackpaja.rajce.idnes.cz/5611/
Zetor 3011 Benelux https://blackpaja.rajce.idnes.cz/Zetor_3011_od_Pavla/
Zetor = Láska na celý život

Uživatelský avatar
ZETOR 8011
Příspěvky: 1566
Registrován: čtv led 01, 2009 8:04 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Zetor 50 Super z Nepoměřic

#98 Nový příspěvek od ZETOR 8011 »

Já snad ani ne :smich: Ale jinak za poslední asi rok :smich: Už jsou nandaný hlavy, kryt ventilů, vodní pumpa a podobný, Supr už v pondělí opustil dílnu místního ZD s tím, že jsem měl zítra jet na podválu na evidenčku (sehnal jsem papíry), ale neuskutečnilo se, v úterý mi sběrač kamene zmačknul dlaň, tak jsem na jednu ruku trošku chromej, nic vážnýho, ale dali mi neschopenku do konce příštího týdne asi :( Takže na suprovi můžu dělat leda prd. Potřebuju ho na evidenčku trošku nastrojit, pak si půjčím podvál a pojede se :) Po evidenčce bych ho rád dal už motorově do cajku a natočit ho :smich: Pak brzdy, hydraulika a tím bych snad už chtěl skončit :smich:

Uživatelský avatar
ZETOR 8011
Příspěvky: 1566
Registrován: čtv led 01, 2009 8:04 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Zetor 50 Super z Nepoměřic

#99 Nový příspěvek od ZETOR 8011 »

Tak to tu trošku zase oživím po dlouhé době :) Takže motor už je danej v hromadě, zatím start nebyl, momentálně je vstřikovací čerpadlo v opravě, dále se mi povedlo sehnat papíry, takže už je na papírech, tuhle se udělala evidenčka a už ho mám přepsanej na sebe 8) Musel jsem ho akorát na evidenčku nastrojit, aby to vypadalo jako traktor, takže pomalu všechno na to nandat, ale celkem to bylo v pohodě, no a musel jsem si ještě půjčit podvál, abych ho tam nějak dostal, tak jsem vzal 7711 z práce a v jednom podniku si půjčil podvalník. Evidenčka proběhla v pohodě a cesta taky :) No a po příjezdu z evidenčky se zase začlo demontovat, teď jsou na řadě brzdy, pak přetěsnit koncák (to bude asi mazec) no a pak bych ještě se chtěl podívat na hydrauliku a zkusit ho po X letech natočit, no a pak už asi jen barva a nový gumy, budu muset asi koupit i zadní, sice vypadaj pěkně, ale na jednom je celkem boule :( A ještě jsem tuhle přivezl jinou kabinu, protože ta co mám doma je na šrot, tak a nějaký ty fotky 8)
https://stepanzetor.rajce.idnes.cz/Zeto ... 191451.jpg

Uživatelský avatar
ZETOR 8011
Příspěvky: 1566
Registrován: čtv led 01, 2009 8:04 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Zetor 50 Super z Nepoměřic

#100 Nový příspěvek od ZETOR 8011 »

Tak s tím pomalu zase jdeme kupředu :) Už jsou hotový nožní brzdy, ruční brzda, snad všechno je přetěsněný a dneska bylo velké mytí, dotáhli jsme supra na družtva na rampu a wapkou jsem ho pořádně umyl už na stříkání 8) Koupil jsem na to nějaký přípravek a za mě mohu doporučit, všechen zažranej "hnus" to krásně rozpustilo, mezitím se taky objevila původní barva, takže supr byl opravdu modrý od výroby, na diskách vylezla slonová kost, takže tak i bude nastříkanej :) No a pár fotek brzd a před a po umytí 8) A jen tak náhodou, neví někdo RAL tý modrý barvy?
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 4661
Registrován: úte led 11, 2011 9:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: Zetor 50 Super z Nepoměřic

#101 Nový příspěvek od pawka »

koupil bych jeste 10 plechovek odbarvovace a sundal to az na zaklad,at nejsou vidět mapy a vrstvy. jinak bych to radsi ani nebarvil. chvíli byl i žlutej koukam
60. léta strojově dobrý
viewtopic.php?f=23&t=32858&start=1000
1 stroj
viewtopic.php?f=20&t=29038&start=1000
H6 k6 to je pro hlupáky!
S vůlí,na naklepnutí,s přesahem

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 50 Super z Nepoměřic

#102 Nový příspěvek od Milhauss »

Já bych skoro řekl,že byl původně oranžovej,že oranžová je ještě pod modrou,z té fotky to tak vypadá,to by znamenalo že byl silničářský

Uživatelský avatar
ZETOR 8011
Příspěvky: 1566
Registrován: čtv led 01, 2009 8:04 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Zetor 50 Super z Nepoměřic

#103 Nový příspěvek od ZETOR 8011 »

Odstraňovačem starých nátěrů jsem to zkoušel, no dělal bych to asi tejden :-/ Takže to ještě z většího vezmu ježatým kolečkem na flexu a stříkne se to, jinak kapotování a blatníky půjdou na opískování :) A barvy byly v následujícím pořadí: modrá + slonová kost, pak oranžová a nakonec modrá + bílá :friends: Ještě jsem z toho dostal i originální nápisy :)
Obrázek

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 20811
Registrován: úte říj 21, 2008 10:21 pm
Bydliště: Nepoměřice

Re: Zetor 50 Super z Nepoměřic

#104 Nový příspěvek od ota »

Zrovna jsme udělali zkoušku na barvu. Některé místa jsem nastříkal na zkoušku základovkou. Aby byla jistota, že se to nesloupe, nebo základ nezvedne starej nátěr. Dopadlo to dobře. Barva drží a podklad se nehnul. Takže jen nějaké dodělávky a pak už půjde do základovky a pak vrchní. Tu vrchní nemáme ještě pořát určenou, jakej odstín. Ta původní je modrá s trochou šedé. Chtěli by jsme to trefit co by to šlo max podle toho původního. No zkusíme vzít kus kapoty a sjet do nějaké míchárny barev, co nám poví.

Uživatelský avatar
pawka
Příspěvky: 4661
Registrován: úte led 11, 2011 9:35 pm
Bydliště: Svitavy

Re: Zetor 50 Super z Nepoměřic

#105 Nový příspěvek od pawka »

lepší tejden než špatně, nic není hned. tomu odrezovaci pomuže i nitro. ale když jsou vrstvy jde to pomalu, ten tejden prace při odrezovači a wapce to tak bude. ještě to celý šourám nožejčkem,mravenčí citlivá práce,ale vysledek vypadá k originálu. hodně veteranu je peknejch jen z dálky. stačí kouknout na zastříkaný cedulky a křížový šroubky a už je jasný,že tady nirvána nebude.
60. léta strojově dobrý
viewtopic.php?f=23&t=32858&start=1000
1 stroj
viewtopic.php?f=20&t=29038&start=1000
H6 k6 to je pro hlupáky!
S vůlí,na naklepnutí,s přesahem

Odpovědět

Zpět na „Zetor Super 35-50“