Zetor 50 - DĚDEK

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
k.ondra89
Příspěvky: 269
Registrován: úte říj 21, 2008 12:50 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 50 - DĚDEK

#211 Nový příspěvek od k.ondra89 »

Tomas50 píše:Zdar chlapi nevite jaky je rozdil mezi koncovymi prevody a prevodem rozvodovky u supra 50 a 35? Nebo proc 50 supr jezdi rychleji kdyz ma namontovany 35kovy zadek?
protože 35ka je pětikvalt? nebo to není tím? :)

fbshr
Příspěvky: 2
Registrován: pát úno 06, 2009 12:05 am

Re: Zetor 50 - DĚDEK

#212 Nový příspěvek od fbshr »

Dobrý večer,zajímá mne zádní rozměr plaště.Děkuji

Uživatelský avatar
Tomas50
Příspěvky: 103
Registrován: úte lis 11, 2008 3:44 pm
Bydliště: Benešov

Re: Zetor 50 - DĚDEK

#213 Nový příspěvek od Tomas50 »

k.ondra89 píše:
Tomas50 píše:Zdar chlapi nevite jaky je rozdil mezi koncovymi prevody a prevodem rozvodovky u supra 50 a 35? Nebo proc 50 supr jezdi rychleji kdyz ma namontovany 35kovy zadek?
protože 35ka je pětikvalt? nebo to není tím? :)
Tim to asi neni, protoze ten ctyrkvalt vypada ze vznik tak ze z petikvaltu ubrali ctyrku. Jinak petka u 35 a ctyrka u 50 maji primy zaber. Takze jedina moznonost je v tech koncovych prevodech.
Nehaň, ukaž lepší.
Meum est propositum in taverna mori.

Uživatelský avatar
Tomas50
Příspěvky: 103
Registrován: úte lis 11, 2008 3:44 pm
Bydliště: Benešov

Re: Zetor 50 - DĚDEK

#214 Nový příspěvek od Tomas50 »

fbshr píše:Dobrý večer,zajímá mne zádní rozměr plaště.Děkuji
Cus v technicaku a v priruckach pisou rozmer 14-28. Ja mam ale na supru 16.9/14-28.
Nehaň, ukaž lepší.
Meum est propositum in taverna mori.

Uživatelský avatar
v2000m
Příspěvky: 507
Registrován: čtv lis 06, 2008 8:27 am
Bydliště: Pelhřimovsko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 50 - DĚDEK

#215 Nový příspěvek od v2000m »

35 ma rychlejsi prevod ale nevim jestli ma taliři diferaku, nebo ten koncovy na poloosu. Protože motor 35 ma mensi max otacky tak pri prendani motoru za 50 s vyssima otackama se traktor zrychli.

sychrovak
Příspěvky: 9508
Registrován: pát zář 28, 2007 12:38 pm
Bydliště: MB

Re: Zetor 50 - DĚDEK

#216 Nový příspěvek od sychrovak »

Tomas50 píše:
fbshr píše:Dobrý večer,zajímá mne zádní rozměr plaště.Děkuji
Cus v technicaku a v priruckach pisou rozmer 14-28. Ja mam ale na supru 16.9/14-28.
Já taky 8)
Super 50 1963 ,1961,samodomo 4x2 r.v 85 1,2,teď vv 1,4D

martyny
Příspěvky: 142
Registrován: sob led 24, 2009 4:49 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zetor 50 - DĚDEK

#217 Nový příspěvek od martyny »

Zdravím všchni přiznivce tohoto stroje asi letos budu u jednoho pana delat kompletně senáže má supra takze budu delat ze suprem s nahrabovakem a obracecem umim s horalem a sekackou sem jeste necelal ale ucim se rychle tak v tom si myslim problem by nemel bejt ale chci se zeptat jestli si na neco mam davat bacha u toho supra nebo tak zatim sem delal jen s nakladacem Ostrowek 162, Zetorem 7011 a Zetorem 5645. Letos to budu delat poprve kompletni senaze posekat sklidit. díky

Uživatelský avatar
tomasberry
Příspěvky: 504
Registrován: čtv srp 30, 2007 9:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 50 - DĚDEK

#218 Nový příspěvek od tomasberry »

sena nebo senáže? senáže si dost dobře jen se suprem nedovedu představit :(

martyny
Příspěvky: 142
Registrován: sob led 24, 2009 4:49 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zetor 50 - DĚDEK

#219 Nový příspěvek od martyny »

sena sry proste posekat louku obracet nahrnout sebrat s horalem sry :)

Uživatelský avatar
tomasberry
Příspěvky: 504
Registrován: čtv srp 30, 2007 9:52 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 50 - DĚDEK

#220 Nový příspěvek od tomasberry »

martyny píše:sena sry proste posekat louku obracet nahrnout sebrat s horalem sry :)
tak to jo, tak to by se suprem neměl bejt problém, pokud nemá nějakou závadu, hlavně musí bejt hydraulika ok, aby držela vejšku při sekání, obracení a nahrnování, pokud to nejsou tažený stroje. ale i to už jsem viděl dobře vyřešený :smich:

Uživatelský avatar
Honza50
Příspěvky: 3478
Registrován: úte říj 21, 2008 3:22 pm
Bydliště: Tachovsko

Re: Zetor 50 - DĚDEK

#221 Nový příspěvek od Honza50 »

tomasberry píše:tak to jo, tak to by se suprem neměl bejt problém, pokud nemá nějakou závadu, hlavně musí bejt hydraulika ok, aby držela vejšku při sekání, obracení a nahrnování, pokud to nejsou tažený stroje. ale i to už jsem viděl dobře vyřešený
Když sem sekal s tím s tou malou kabinou tak sem si ramena vypodložil špalíkem a bylo to v poho. Ten s velkou kabinou mi drží ramena dobře (naštěstí)
zetor 5748, Belarus EO 2621

Uživatelský avatar
jimmy 4011
Příspěvky: 3370
Registrován: úte říj 21, 2008 6:35 pm
Bydliště: čr

Re: Zetor 50 - DĚDEK

#222 Nový příspěvek od jimmy 4011 »

Tomas50 píše:
fbshr píše:Dobrý večer,zajímá mne zádní rozměr plaště.Děkuji
Cus v technicaku a v priruckach pisou rozmer 14-28. Ja mam ale na supru 16.9/14-28.
Já myslím že jde právě o 16,9/14-28 o těchto 14.
Ono je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém.
Werich

Uživatelský avatar
Rozzik
Příspěvky: 418
Registrován: čtv črc 05, 2007 2:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zetor 50 - DĚDEK

#223 Nový příspěvek od Rozzik »

Cus, tak jsem se pustil na mem stroji 50 Super do opravy chladiciho systemu. Kolena co jsou od vodni pumpy a z chladice byly total na hadry, vymenim s nimi i tu hadici, taky byla uz nejaka divna. Zameril jsem taky zraky na druhou stranu kde jde voda z hlav valcu a pres takovy dve macaty kolena do horejsku chladice. Podle navodu by tam mel byt termostat. Tak jsem to kuchnul, protoze to bylo omotane izolackou aby to neteklo a ku memu prekvapeni tam v tom ocelovem krouzku zadny termostat nebyl. Uz se tady resilo ze 50 nemaji maly okruh a proc by tam tedy mel byt i ten termostat kdyz pri jeho zavreni by vodni pumpa tlacila proti nemu a voda by se tam tlakovala, kdyz by skrz termostat nikam nemohla a kolem do maleho okruhu take ne protoze tam zadny neni. Je mi to zahadou. Budu muset nekde sehnat nejaky kolena a nejak je tam napasovat, postahoval jsem tu nejaky fotky jak to uz nekdo opravoval, tak snad nekde sezenu ty kolena, jsou docela takovy specialni. Jsou dost ostre zlomeny na 90°.
Diky za nejaky vysvetleni proc tam ma byt ten termostat?
Jednou měř a třikrát řež! :)
Foto album: https://photos.app.goo.gl/bHQ5upK8wDy8Jc4NA

Uživatelský avatar
Jaryn
Příspěvky: 229
Registrován: čtv led 08, 2009 8:43 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zetor 50 - DĚDEK

#224 Nový příspěvek od Jaryn »

No tě pic...já mám na suprákovi ten samý okruh chlazení jak píšeš,taky jsem se do toho pustil,rozebral ty gumový kolena nahoře u chladiče,termostat samozřejmě nikde,tak jsem koupil ze 120 škodovky hyeny,ten tam pasuje,prdnul jsem ho tam a chodí mi to krásně.Možná že se tam voda tlačí proti němu jak píšeš,ale myslim že by to nemělo tolik vadit...Na vodní pumpě nahoře sice mam jeden vývod na malý okruh,ale ten je zaslepenej.
I když tě holka zradí,i to se může stát,zůstane ti zetor věrný kamarád...

Uživatelský avatar
Rozzik
Příspěvky: 418
Registrován: čtv črc 05, 2007 2:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zetor 50 - DĚDEK

#225 Nový příspěvek od Rozzik »

Jaryn píše:No tě pic...já mám na suprákovi ten samý okruh chlazení jak píšeš,taky jsem se do toho pustil,rozebral ty gumový kolena nahoře u chladiče,termostat samozřejmě nikde,tak jsem koupil ze 120 škodovky hyeny,ten tam pasuje,prdnul jsem ho tam a chodí mi to krásně.Možná že se tam voda tlačí proti němu jak píšeš,ale myslim že by to nemělo tolik vadit...Na vodní pumpě nahoře sice mam jeden vývod na malý okruh,ale ten je zaslepenej.
To myslis ze tam pasuje do te kovove trubky? A kdes sehnal ty kolena, taky asi nebudou original, zceho by se kdyz tak dali pouzit?
Diky
Jednou měř a třikrát řež! :)
Foto album: https://photos.app.goo.gl/bHQ5upK8wDy8Jc4NA

Odpovědět

Zpět na „Zetor Super 35-50“