Rozzikův Zetor 50 Super

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Rozzik
Příspěvky: 418
Registrován: čtv črc 05, 2007 2:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Rozzikův Zetor 50 Super

#196 Nový příspěvek od Rozzik »

Cus, myslite si ze za 4000 je to dobra cena, pridal by i staveci kolecko?
Diky za radu (Chci to jen na tokoveto domaci orani, zadna hektarova divocina)
cus
Přílohy
4594074-pluh.jpg
Jednou měř a třikrát řež! :)
Foto album: https://photos.app.goo.gl/bHQ5upK8wDy8Jc4NA

bigles
Příspěvky: 1949
Registrován: stř pro 24, 2008 11:34 am
Bydliště: Štěpánov nad Svratko
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozzikův Zetor 50 Super

#197 Nový příspěvek od bigles »

No kdyz ten pluh máš jen na zahradku tak se jako dá ale na hektary bych to nevidel :), a kdyz budes stavet budes si navazet material sam?

Uživatelský avatar
Rozzik
Příspěvky: 418
Registrován: čtv črc 05, 2007 2:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Rozzikův Zetor 50 Super

#198 Nový příspěvek od Rozzik »

bigles píše:No kdyz ten pluh máš jen na zahradku tak se jako dá ale na hektary bych to nevidel :), a kdyz budes stavet budes si navazet material sam?
Ze bych si odnekud privezl cihly nebo pisek to asi nehrozi, ale treba hlinu po parcele, premistit si ty palety na parcele, terenni upravy na parcele. Dovezeni stavebni vody. Chtel bych treba pomoci vysuvnych vidly co mam v planu, nebo nejakeho jerabku treba umistit preklady nad okna. Proste si to nejak ulehcit. Co mam hotoovu tu bednu do tretiho bodu, tak tou budu take lecos prevazet, kameni do zakladu, sterk atd.

Na tom obrazku je videt jakoby u tech zahnutych drzaku ze tam neco bylo, asi nejake predradlicky. Planuju s tim orat maximalne tak 1000metru2 rocne, tak na to by to stacit mohlo, ne.
Cus
Jednou měř a třikrát řež! :)
Foto album: https://photos.app.goo.gl/bHQ5upK8wDy8Jc4NA

bigles
Příspěvky: 1949
Registrován: stř pro 24, 2008 11:34 am
Bydliště: Štěpánov nad Svratko
Kontaktovat uživatele:

Re: Rozzikův Zetor 50 Super

#199 Nový příspěvek od bigles »

Jojo pluh dobej, no abych pravdu rekl tedka jsme dostaveli taky barák, většinu materialu jsme si vozili sami, supr se zapotil no :D a pak po parceli s 25 vidle jak mas v planu jsme meli pujceny od souseda dobra věc kdyz jsme mel iskladat 60 palet cihel to by rukama bylo něco, no jediny co jsme si nechavali dovezt byl strop no jinak zbytek jsme vozili se suprem ne s 25 :)

Uživatelský avatar
PetrP
Příspěvky: 186
Registrován: ned říj 26, 2008 12:32 pm

Re: Rozzikův Zetor 50 Super

#200 Nový příspěvek od PetrP »

Jasný, chápu, čas to je kapitola sama o sobě :)
Nám před chvíli soused dovezl 4 nový sady - píst, válec, čep, kroužky atd. + celý kompletní balení těsnění na motor pro Supra. Tak teď v týdnu ještě honem obrousit motor zevnitř a v sobotu budeme usazovat válce, tak nějak doufáme, že do Vánoc bude motor po GO :)

Jinak trojáček pluh máme taky, za barákem ořem asi měřici, bohužel tu máme dost těžkou půdu, navíc pole do kopce a když nahnojíme, tak si půjčujeme 7745 a tu ještě trochu místama potahuju naší 4011, jinak jsou řádky vlnitý jak had :-(
Z4011 + Z6945

Uživatelský avatar
Rozzik
Příspěvky: 418
Registrován: čtv črc 05, 2007 2:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Rozzikův Zetor 50 Super

#201 Nový příspěvek od Rozzik »

Cus, chtel jsem se zeptat jak vam jdou rychle nahoru ramena. Zlobila me porad hydraulika, chvili to zvedalo a pak zase ne. Tak jsem rozhodil tu kostku co je za sedackou na prepinani okruhu. Jsem ji vycistil a dal novej Okrouzek. Zatim to teda zveda, ale porad desne pomalu, nez se zvednou ze zdola na horu je to tak minuta a půl. V navodu jsem cetl ze by to melo byt v radu vterin. Takze bude asi nekde neco spatne. Nemate tip cim by to mohlo byt. Stejne to asi tak dopadne ze budu muset vyndat cele hydraulicke cerpadlo. Traktor bez hydrauliky ta je na hovno. :vztek:
Jednou měř a třikrát řež! :)
Foto album: https://photos.app.goo.gl/bHQ5upK8wDy8Jc4NA

Uživatelský avatar
Přemo
Příspěvky: 1651
Registrován: pát lis 26, 2010 9:31 pm
Bydliště: Kousek od Hlučína

Re: Rozzikův Zetor 50 Super

#202 Nový příspěvek od Přemo »

Rozzik píše:Cus, chtel jsem se zeptat jak vam jdou rychle nahoru ramena. Zlobila me porad hydraulika, chvili to zvedalo a pak zase ne. Tak jsem rozhodil tu kostku co je za sedackou na prepinani okruhu. Jsem ji vycistil a dal novej Okrouzek. Zatim to teda zveda, ale porad desne pomalu, nez se zvednou ze zdola na horu je to tak minuta a půl. V navodu jsem cetl ze by to melo byt v radu vterin. Takze bude asi nekde neco spatne. Nemate tip cim by to mohlo byt. Stejne to asi tak dopadne ze budu muset vyndat cele hydraulicke cerpadlo. Traktor bez hydrauliky ta je na hovno. :vztek:
skus to postelovat nate kostce..podle prirucky.my 20 roku pouzivali supra a zvedl tak leda lehucke brany..vytahli hydrauliku a unikal tlak pres ventily co jsou zespoda..vymenil medene tesneni a jede a chybela mi kulicka v tom jednou ventilu na te kostce..a uz to slape jak drak..nekde mam aj video na youtube...jinak nvm a drzi ti ramena?
zetor 50super,Z10045turbo,7011,E516B,BSS P53S,6T,P93S,10.08-agro,hon un 050 2x,BDT po faceliftu,bogballe,kertitox ala Napa,a spousta dalších stroju co uz není kam davat:)

Uživatelský avatar
Rozzik
Příspěvky: 418
Registrován: čtv črc 05, 2007 2:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Rozzikův Zetor 50 Super

#203 Nový příspěvek od Rozzik »

Přemo píše:
Rozzik píše:Cus, chtel jsem se zeptat jak vam jdou rychle nahoru ramena. Zlobila me porad hydraulika, chvili to zvedalo a pak zase ne. Tak jsem rozhodil tu kostku co je za sedackou na prepinani okruhu. Jsem ji vycistil a dal novej Okrouzek. Zatim to teda zveda, ale porad desne pomalu, nez se zvednou ze zdola na horu je to tak minuta a půl. V navodu jsem cetl ze by to melo byt v radu vterin. Takze bude asi nekde neco spatne. Nemate tip cim by to mohlo byt. Stejne to asi tak dopadne ze budu muset vyndat cele hydraulicke cerpadlo. Traktor bez hydrauliky ta je na hovno. :vztek:
skus to postelovat nate kostce..podle prirucky.my 20 roku pouzivali supra a zvedl tak leda lehucke brany..vytahli hydrauliku a unikal tlak pres ventily co jsou zespoda..vymenil medene tesneni a jede a chybela mi kulicka v tom jednou ventilu na te kostce..a uz to slape jak drak..nekde mam aj video na youtube...jinak nvm a drzi ti ramena?
Cus, ramena se mi zda ze drzi. Asi by spadly dolu treba po hodine a vice, ale kdyz pakou vedle sedacky nastavim polohu (kdyz to vychytam) tak aby to stalo tak to drzi. Steloval jsem ty tlaky temi pojistnymi ventily. V knizce je psano ze by to melo povolit u 120atm, tak jsem to steloval u vnejsiho okruhu a tam to tech 120 fakt tlacilo. Zkousel sje to i u ramen. Ale doslo mi ze v horni poloze to pak zacne prepoustet, musel jsem tedy mezi ramena a takovej ten portal co drzi blatniky atd. nejaky spalek. Tlak vylezl na cca 70atm a to uz jsem se bal, protoze ze spalku litali trisky a bal jsem se abych neco neurval. Takze silu to ma fakt peknou, ale je to kurna lenive jako svina... :vztek:
Jednou měř a třikrát řež! :)
Foto album: https://photos.app.goo.gl/bHQ5upK8wDy8Jc4NA

Uživatelský avatar
jelda
Příspěvky: 45
Registrován: úte říj 28, 2008 9:46 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Rozzikův Zetor 50 Super

#204 Nový příspěvek od jelda »

Rozzik píše:
Přemo píše:
Rozzik píše:Cus, chtel jsem se zeptat jak vam jdou rychle nahoru ramena. Zlobila me porad hydraulika, chvili to zvedalo a pak zase ne. Tak jsem rozhodil tu kostku co je za sedackou na prepinani okruhu. Jsem ji vycistil a dal novej Okrouzek. Zatim to teda zveda, ale porad desne pomalu, nez se zvednou ze zdola na horu je to tak minuta a půl. V navodu jsem cetl ze by to melo byt v radu vterin. Takze bude asi nekde neco spatne. Nemate tip cim by to mohlo byt. Stejne to asi tak dopadne ze budu muset vyndat cele hydraulicke cerpadlo. Traktor bez hydrauliky ta je na hovno. :vztek:
skus to postelovat nate kostce..podle prirucky.my 20 roku pouzivali supra a zvedl tak leda lehucke brany..vytahli hydrauliku a unikal tlak pres ventily co jsou zespoda..vymenil medene tesneni a jede a chybela mi kulicka v tom jednou ventilu na te kostce..a uz to slape jak drak..nekde mam aj video na youtube...jinak nvm a drzi ti ramena?
Cus, ramena se mi zda ze drzi. Asi by spadly dolu treba po hodine a vice, ale kdyz pakou vedle sedacky nastavim polohu (kdyz to vychytam) tak aby to stalo tak to drzi. Steloval jsem ty tlaky temi pojistnymi ventily. V knizce je psano ze by to melo povolit u 120atm, tak jsem to steloval u vnejsiho okruhu a tam to tech 120 fakt tlacilo. Zkousel sje to i u ramen. Ale doslo mi ze v horni poloze to pak zacne prepoustet, musel jsem tedy mezi ramena a takovej ten portal co drzi blatniky atd. nejaky spalek. Tlak vylezl na cca 70atm a to uz jsem se bal, protoze ze spalku litali trisky a bal jsem se abych neco neurval. Takze silu to ma fakt peknou, ale je to kurna lenive jako svina... :vztek:
Ahoj,může to bít zacpanej sací koš.

Sokolík
Příspěvky: 9
Registrován: úte čer 14, 2011 9:02 pm
Bydliště: Klatovy

Re: Rozzikův Zetor 50 Super

#205 Nový příspěvek od Sokolík »

Zdravím pánové, sháním víko ke kompresoru, jak je ném přišroubované převodové kolínko na připojení otáčkoměru. Na mém supru mám víko bez jakýchkoliv děr, či šroubů na přidělání kolínka. Díky

Uživatelský avatar
Rozzik
Příspěvky: 418
Registrován: čtv črc 05, 2007 2:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Rozzikův Zetor 50 Super

#206 Nový příspěvek od Rozzik »

Čus supráci... mám mensí problém s naším traktorem... Po dlouhé době jsem potřeboval jeho pomoc. Stojí pěkne v suchu ve stodole... Mám celoročně nalitou nemrzku. Dám do něj baterku. Pustím naftu, pumpičkou napumpuju až je slyšet jak to přepadem cáka do nádrže. Dám plnej, dám čudla, sešlápnu dekompresor a spojku... točím jako blázen, pustím dekompresor... točí to dál ale bohužel nechytá... Takhle to zkouším ještě párkrát, ale pak už je baterka notně unavená... Vyčistil jsem ještě skleničku a sejtko... ale ani tak nechtl...
Můžete mi poradit na co se podívat co by mohla být příčina nezdaru při startu... Jak zkontroluju zda jde nafta ke vstřikum...
Jen takový menší postřech... když jsem dával toho čudla, tak se mu moc nechtělo držet. Jindy jen vytáhnu a pootočím a drží. Ted pořád zalejzal. Nemůže to mít nějakou souvislost s tím že by čerpadlo nedávalo naftu? Je totiž možné že nafta do nádrže tekla přepadem za čerpadlem a né až za vstřikama...
Dík za nějaké nápady
Jednou měř a třikrát řež! :)
Foto album: https://photos.app.goo.gl/bHQ5upK8wDy8Jc4NA

Uživatelský avatar
padesátka
Příspěvky: 1734
Registrován: stř zář 15, 2010 2:50 pm
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Rozzikův Zetor 50 Super

#207 Nový příspěvek od padesátka »

Pokud ti nedrží čudl tak asi ani tyčka co hejbe s elementy nechodí může to bejt přilepený nebo přirezlí-takže vlastně nejde nafta do vstřikovačů.Stačí sundat víčko a zahýbat s plynem a mnělo by bejt vydět jestli chodí hřebínek.Jinak čudl musí držet tohle se stavá když někdo jezdí na bionaftu tak po delší odstávce je čerpadlo zalepené a nechce se mu chodit.

Uživatelský avatar
Rozzik
Příspěvky: 418
Registrován: čtv črc 05, 2007 2:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Rozzikův Zetor 50 Super

#208 Nový příspěvek od Rozzik »

padesátka píše:Pokud ti nedrží čudl tak asi ani tyčka co hejbe s elementy nechodí může to bejt přilepený nebo přirezlí-takže vlastně nejde nafta do vstřikovačů.Stačí sundat víčko a zahýbat s plynem a mnělo by bejt vydět jestli chodí hřebínek.Jinak čudl musí držet tohle se stavá když někdo jezdí na bionaftu tak po delší odstávce je čerpadlo zalepené a nechce se mu chodit.
No dlouho stál. Tím víčkem myslíš co. Je to to víčko hned za tou pumpičkou co ho drží dva šroubky? Chtěl jsem vložit obrázek ale nejdeto... Je to při pohledu na čerpadlo přímo proti... dva šroubky...

A co když to nebude chodit, jak to rozhejbu?
Díky
Jednou měř a třikrát řež! :)
Foto album: https://photos.app.goo.gl/bHQ5upK8wDy8Jc4NA

Uživatelský avatar
padesátka
Příspěvky: 1734
Registrován: stř zář 15, 2010 2:50 pm
Bydliště: Kutnohorsko

Re: Rozzikův Zetor 50 Super

#209 Nový příspěvek od padesátka »

Ted nevím jestli to nemá taky spojitost s regulátorem jinak to víčko ano co je za pumpičkou asi by mnělo bejt zablombované aby se tam nikdo nepovolaný neštoural jen si nepamatuju jak to uvnitř vypadá a na co by se mohlo eventuálně opatrně zatlačit pokud se něco nehýbe.

Uživatelský avatar
Ursus 73
Příspěvky: 3096
Registrován: ned úno 22, 2009 10:18 pm
Bydliště: Hlohovec

Re: Rozzikův Zetor 50 Super

#210 Nový příspěvek od Ursus 73 »

Sa vám sem trošku zamiešam ak môžem...áno, to je ono a pri pohybe "plynom" musí chodiť tá hrebeňová tyčka a musí pootáčať elementy čerpadla. Ak nechodí, skús to rozhýbať, trebárs to namaž naftou alebo tam niečo strekni (wd-čko, konkor..). Občas sa stane, že ak stroj dlhšie stojí, tak to zatuhne....
"Mám skutočnú túžbu dokončiť všetko, čo som začal. Táto skutočnosť ma často privádza k problémom." (N. Tesla)

Odpovědět

Zpět na „Zetor Super 35-50“