Rozzikův Zetor 50 Super

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Rozzik
Příspěvky: 418
Registrován: čtv črc 05, 2007 2:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Rozzikův Zetor 50 Super

#211 Nový příspěvek od Rozzik »

Díky, juknu na to...
Snad to chytne...
Jednou měř a třikrát řež! :)
Foto album: https://photos.app.goo.gl/bHQ5upK8wDy8Jc4NA

Uživatelský avatar
staník
Příspěvky: 5476
Registrován: stř říj 22, 2008 6:13 am
Bydliště: U Nového Města na Mo

Re: Rozzikův Zetor 50 Super

#212 Nový příspěvek od staník »

Když už tam budeš koukat tak skoukni i elementy.Musí sedět na vačce,ne že bude některej nadzvedlej a nevrácenej.
Takhle jsem si pomohl už ke dvěma zkoušečkám na vstřiky.Taky je někdo vyhodil že nefungujou a ono stačilo je vyčistit.
Dílna je dílna
Pokud na něco zapomenu tak mi to prosím připomeňte.

imidin
Příspěvky: 102
Registrován: sob dub 16, 2011 11:18 pm
Bydliště: ceska lipa

Re: Rozzikův Zetor 50 Super

#213 Nový příspěvek od imidin »

Viděl bych to na zatuhlej element,už sem se stím setkal,nafta vstřebává vlhkost ze vzduchu a vodnatí,takže takový elementy po čase mužou zatuhnout,zkus rozhejbat.
Zetor 50 Super 1966,Zetor 50 Super 1967,Agrostroj tj 5,Stihl 024 super,Stihl 036,Stihl 038 Magnum,BMW e34 525 TDS touring

Uživatelský avatar
Rozzik
Příspěvky: 418
Registrován: čtv črc 05, 2007 2:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Rozzikův Zetor 50 Super

#214 Nový příspěvek od Rozzik »

Zdravím,

tak jsem juknul ještě jednou do toho čerpadla a na fotce je vidět jak ty dva krajní zůstali viset. Ty dva uprostřed se krásně pohybují. Nastříkal jsem to WDčkem... tak uvidíme, ale nešlo by tam kápnout někudy ze zhora, když povolím ty převlečné matice co drží trubky ke vstřikum a kápnu tam to wdčko ze zhora...
Teď se pokusím sem hodit tu fotku... Ještě že tam na tom víčku už není plomba, asi bych se jí jinak bál ji odstříhnout... :)))

Obrázek

Obrázek


Dík za info
Jednou měř a třikrát řež! :)
Foto album: https://photos.app.goo.gl/bHQ5upK8wDy8Jc4NA

jaro super50
Příspěvky: 308
Registrován: čtv bře 01, 2012 3:57 pm
Bydliště: kezmarok

Re: Rozzikův Zetor 50 Super

#215 Nový příspěvek od jaro super50 »

ja ked som dava na supra cerpadlo co stalo asi 10 rokou ta ties sa dva zasekavali ta som ich klepnul zo srubovakom pod druzini a oni sa potom sami roschodili

Uživatelský avatar
Rozzik
Příspěvky: 418
Registrován: čtv črc 05, 2007 2:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Rozzikův Zetor 50 Super

#216 Nový příspěvek od Rozzik »

Tak jsem s tím laboroval asi hodinu a skoro žádný pokrok... Ty dva prostřední mají krásně volný a dlouhý krok... skoro asi 1cm je zvednu nad vačku...ten vpravo jsem lehce rozhýbal ale krok je asi 3mm a je pořád nad vačkou a ten uplně v levo ani ťuk... Odmontoval jsem to hořejší šroubení... všude tam byla nafta... Zase tam nechci nic silou páčit a do něčeho bušit... přece jen je to jemná mechanika...
Nějaký další nápad... ?
Jednou měř a třikrát řež! :)
Foto album: https://photos.app.goo.gl/bHQ5upK8wDy8Jc4NA

imidin
Příspěvky: 102
Registrován: sob dub 16, 2011 11:18 pm
Bydliště: ceska lipa

Re: Rozzikův Zetor 50 Super

#217 Nový příspěvek od imidin »

Rozzik píše:Tak jsem s tím laboroval asi hodinu a skoro žádný pokrok... Ty dva prostřední mají krásně volný a dlouhý krok... skoro asi 1cm je zvednu nad vačku...ten vpravo jsem lehce rozhýbal ale krok je asi 3mm a je pořád nad vačkou a ten uplně v levo ani ťuk... Odmontoval jsem to hořejší šroubení... všude tam byla nafta... Zase tam nechci nic silou páčit a do něčeho bušit... přece jen je to jemná mechanika...
Nějaký další nápad... ?
když odmontuješ palivovou trubku a pa dál vyšroubuješ výtlačnej ventilek,tak tam stříkneš v pohodě shora třeba konkor
Zetor 50 Super 1966,Zetor 50 Super 1967,Agrostroj tj 5,Stihl 024 super,Stihl 036,Stihl 038 Magnum,BMW e34 525 TDS touring

Uživatelský avatar
Arnošt z Popovic
Příspěvky: 326
Registrován: ned lis 25, 2007 7:56 am
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Rozzikův Zetor 50 Super

#218 Nový příspěvek od Arnošt z Popovic »

Ahoj, podařilo se ti rozhýbat ty elementy a co na to zabralo?
arnošt

Uživatelský avatar
Rozzik
Příspěvky: 418
Registrován: čtv črc 05, 2007 2:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Rozzikův Zetor 50 Super

#219 Nový příspěvek od Rozzik »

Zdravím,

zabrala jednoduchá věc... Vymontoval jsem celé čerpadlo a ještě jedno náhradní jsem odvezl pánovi co je seřizuje a on nakonec seřídil to co jsem měl jako náhradní... To co bylo zaseklé by stálo dost peněz. Tak jsem šel do levnější varianty...
Teď to jezdí jako fík. Jde to krásně do otáček a pěkně to tak jakoby píská, jako kdyby to mělo turbo... A zdá se mi že to i míň žere, ikdyž já jsem stím od té doby najezdil jen asi 6 motohodin :)))

Čus
Jednou měř a třikrát řež! :)
Foto album: https://photos.app.goo.gl/bHQ5upK8wDy8Jc4NA

Uživatelský avatar
koprkam
Příspěvky: 855
Registrován: úte zář 17, 2013 1:34 pm
Bydliště: Pv

Re: Rozzikův Zetor 50 Super

#220 Nový příspěvek od koprkam »

Čau kluci,
mám takovej komplexní dotaz kolem supříků:
Bylo by lepší nechat zgenerálkovat (kompletně) původní vstřikovací čerpadlo nebo se dá někde koupit fungl nové? A kdyby šlo, který je lepší ?
Kolik nejvíc takháte v závěsu, jde tahat dle hmotnosti třeba sedmitunku?
Jaký jsou vaše zkušenosti s hydraulikou ? Kolik uzvedne? Bylo by možný, čistě teroristicky, spáchat pomocný písty? Dáváte někdo na předek závaží, popřípadě mohl by mi někdo vyfotit prsa motora a uchycení př. nápravy? Chci se mrknou jestli by se nedala nějak zpatlat konstrukce, na kterou by se daly naházet nějaký kanistry.
Jak se má supr v tahovejch vlastnostech, oproti třeba 5711? Bylo by možný za ním tahat například pluh PH1-441 (nesený tříradličný obracák). Někde na videu jsem viděl rotační brány a secí mašinku na 6945, moje otázka zní utáhl by rotačny i supřík? Zchválili by v Zetoru výměnu kabiny za tu ze 4011 (myslím tu úzkou). Máte zkušenosti s reduktorovým startérem? Bylo by možný dynamo vyměnit za alternátor? Jaký používáte baterky? Matně si pamatuju, že strýc tam měl asi 180Ah a proto se ptám jestli by šlo zapojit dvě třeba 120Ah paralelně, tím by se jejich kapacita v podstatě zvětšila ne? Když běží hydraulika, tak jde i naráz i vývoďák, nebylo by možný ho odpojit? Sání je z vrchu do hlavy? Kolik vlastně peláší super po silnici, dalo by se tam zapsat pneu 16,9x30?
A poslední dotaz je trošlu mimo, ale snad mě neukamenujete.
Praga v3s může tahat 5t vlek, že ? Je možný vzít traktorovou pětitunku a tahat ji za ventrou?
Mé dotazy berte prosím s rezervou, nejsem zase tak zběhlej v zetorech a supříka měl kdysi strýc, tak si nemůžu ty věci okoukat. Děkuji moc.
Když něco nejde vem kladivo,
když to pořád nejde, vem větší kladivo
a když to ani pak nejde, přečti si návod.

Uživatelský avatar
Rozzik
Příspěvky: 418
Registrován: čtv črc 05, 2007 2:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Rozzikův Zetor 50 Super

#221 Nový příspěvek od Rozzik »

Zdravím po dlouhé době...
potřeboval bych radu zda máte někdo zkušenosti se zavařením děravé palivové nádrže... Bohužel jsem zjistil, že mi teče někde na druhé straně od palivového kohoutu.
Naštěstí se hodí, že z něj dělám kabriolet. Takže pro vyndání nádrže už povolím jen 4 šrouby co drží palubku a 4 šrouby co drží nádrž...
Ale co to vaření???
Autogen nebo Cočko???
Koukal jsem i po jiných nádržích, ale všechno je to v dost podobném stavu...
Co možné vznícení a exploze při svařování... naplnit vodou?
Moc díky za Vaše zkušenosti
Pěkný den, Čus
Jednou měř a třikrát řež! :)
Foto album: https://photos.app.goo.gl/bHQ5upK8wDy8Jc4NA

Uživatelský avatar
Přemo
Příspěvky: 1651
Registrován: pát lis 26, 2010 9:31 pm
Bydliště: Kousek od Hlučína

Re: Rozzikův Zetor 50 Super

#222 Nový příspěvek od Přemo »

Tekuty kov a mas po starosi,..ume uz 2nadrze tak opravene a drzi,,
Obrosit,odmastit tekuty kov a tojsem vzdycky jeste nejakym tmelem karosarskym pretah...a drzi delal sem to na e 512 a 7011 nejrychlejsi oprava 8)
zetor 50super,Z10045turbo,7011,E516B,BSS P53S,6T,P93S,10.08-agro,hon un 050 2x,BDT po faceliftu,bogballe,kertitox ala Napa,a spousta dalších stroju co uz není kam davat:)

Pepánek
Příspěvky: 298
Registrován: pát led 20, 2012 10:41 pm
Bydliště: Bystřice nad Pernšte

Re: Rozzikův Zetor 50 Super

#223 Nový příspěvek od Pepánek »

Mě se tekutý kov neosvědčil.Nakonec sem to vařil cočkem.Strach sem měl,ale nic nebouchlo a nádrž neteče.

Uživatelský avatar
Malej Peťa
Příspěvky: 560
Registrován: stř pro 04, 2013 6:49 pm
Bydliště: Němčany

Re: Rozzikův Zetor 50 Super

#224 Nový příspěvek od Malej Peťa »

Zdarec, mě teklo kolem kohoutku, pořád jsem to něčím lepil a pak jsemto po poradě s kamarádem zavařil COčkem. Nechal jsem si otevřený víčko a oddělaný kohoutek aby to větralo a plamínky co vyšlehly jsem normálně sfoukl. Samozřejmě jsem to řádně odmastil a pak zavařil a od té doby mám klid.
Správnej chlap má umět všechno, i když to zkurví!

Uživatelský avatar
Rozzik
Příspěvky: 418
Registrován: čtv črc 05, 2007 2:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Rozzikův Zetor 50 Super

#225 Nový příspěvek od Rozzik »

Čus,
tak jsem to včera napatlal (celé dno/obě strany) tím kovovým tmelem od Ceys. Tak uvidíme zda to pomůže... stejně někdy plánuju dát supráka pořádně do kupi, tak dojde i na nádrž. Teď je to jen taková provizorka... I tak jsem ji natřel celou ze spodu ještě Komaprimkou 3v1... mám sní dobré zkušenosti, že něco vydrží.. tak uvidíme...
Díky za Vaše zkušenosti
Čus
Jednou měř a třikrát řež! :)
Foto album: https://photos.app.goo.gl/bHQ5upK8wDy8Jc4NA

Odpovědět

Zpět na „Zetor Super 35-50“