35ka Malýho Peťe

Moderátor: Lukashil

Odpovědět
Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Malej Peťa
Příspěvky: 560
Registrován: stř pro 04, 2013 6:49 pm
Bydliště: Němčany

35ka Malýho Peťe

#1 Nový příspěvek od Malej Peťa »

Na Alekův popud sem si založil vlastní vlákno.

Už je tomu nějakej pátek co sem si domů přivezl Supra se značením 35. Všechno začalo už když sem byl malej capart a u dědy na dědině, kam sem jezdil na prázdniny, měl kluk 35ku a lítal s ňou jak ďas. Traktor to byl vymazlenej a tak, když ho prodával, chvílu sem zvažoval, ale znáte to. Kdo pozdě chodí... Traktor byl fuč a já začal shánět znova. Poštěstilo se a tak sem se stal hrdým majitelem tohohle mazla. Je tam pár neorigo věcí, co snad časem vyměním. Tak zatím sem na něm moc práce neporval. Zatím jenom 2x přetěsňovaná vodní pumpa, výměna vodní lázně v převodovce za olej (v mototechně začínám byt oblíbenej), oprava kolovrátku na hydraulice plus nový pevný táhlo, dvakrát sundaný řízení a litr oleja na zemi. Jo a vykitovanej a lakovanej filtr. Sehnat spodní závěs byla celkem sranda, táhlo z Hradišťa, konzola od Liberca. Horní závěs se mi momentálně válí v dílně a je ve stádiu oprav. Alekovi musím poděkovat z kulatý blatníky a Hynkovi za rám, Už mi schází jenom závaží, budka a řemenica + to odklopný světlo.
Jako osobní úspěch považuju sehnání fungl novýho hlídače žhavení, spínače brzd a přepínače blinkrů. Všechno ze Zetoru.
Jináč traktor nemám ani tak na prácu ale spíš pro zábavu a sem tam nějaký to pošuchtání na záhumenku.
Tak nějaká ta fotka.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Správnej chlap má umět všechno, i když to zkurví!

Uživatelský avatar
alek
Příspěvky: 1121
Registrován: sob říj 25, 2008 8:08 pm
Bydliště: Nětčice u Kroměříže

Re: 35ka Malýho Peťe

#2 Nový příspěvek od alek »

Tak tě pěkne vítam mezi námy,že si z řad (nechci napsat čumylu :jazyk: )pozorovatelu vstoupil do tematu ZETOR SUPER i svým příspěvkem.Pěkny Supřík 8) 8)
Jo a koukam že maš na poloosach aji matky tak mjak mají byt.Píše že je třba sehnyt zavaží ,ale mysli na to že 35-tky měly jine zavaží jak 50-tky.po vanocích bylo v inzerci za 7000,- /8+8 ks.
Naposledy upravil(a) alek dne čtv úno 13, 2014 9:04 pm, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Malej Peťa
Příspěvky: 560
Registrován: stř pro 04, 2013 6:49 pm
Bydliště: Němčany

Re: 35ka Malýho Peťe

#3 Nový příspěvek od Malej Peťa »

Jo to vím ale sehnat, to je nadlickej úkol. Ale viděl sem je aji s padesátkovýma kotóčama tak nevím nevím. Časem to nějak dopadne.
Správnej chlap má umět všechno, i když to zkurví!

Uživatelský avatar
alek
Příspěvky: 1121
Registrován: sob říj 25, 2008 8:08 pm
Bydliště: Nětčice u Kroměříže

Re: 35ka Malýho Peťe

#4 Nový příspěvek od alek »

Malej Peťa píše:Jo to vím ale sehnat, to je nadlickej úkol. Ale viděl sem je aji s padesátkovýma kotóčama tak nevím nevím. Časem to nějak dopadne.
Jak píšeš nehrotit ano neak dopadne.Důležite aby jezdil stroj.

Uživatelský avatar
Malej Peťa
Příspěvky: 560
Registrován: stř pro 04, 2013 6:49 pm
Bydliště: Němčany

Re: 35ka Malýho Peťe

#5 Nový příspěvek od Malej Peťa »

Dneska mám dotaz ohledně olejových filtrů. Sundal sem je s tím že je vyčistím/vyměním a zjistil sem že mám oba stejný. Jenom nevím jestli sou hrubí. Ani nevypadají jako ty co sem viděl na netu.
Pár fotek pro ilustraci:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Správnej chlap má umět všechno, i když to zkurví!

Uživatelský avatar
alek
Příspěvky: 1121
Registrován: sob říj 25, 2008 8:08 pm
Bydliště: Nětčice u Kroměříže

Re: 35ka Malýho Peťe

#6 Nový příspěvek od alek »

Toto jsou filtry hruby ty jsou v prvním hrnci ve druhém je papírová ( http://www.eshop-rychle.cz/ceskenaradi/ ... r-Super-50 )

Uživatelský avatar
Malej Peťa
Příspěvky: 560
Registrován: stř pro 04, 2013 6:49 pm
Bydliště: Němčany

Re: 35ka Malýho Peťe

#7 Nový příspěvek od Malej Peťa »

Já si to myslel, ale mám je v obou hrncích takže to budu měnit. Může to mit vliv na tlak mazání? A nevíš jak se sundávají kuličky z tých ovládacích pák? Myslel sem si že je to na závit ale nene. Vyškolilo mě to jak sviňa a dolů sem to nedostal.
Správnej chlap má umět všechno, i když to zkurví!

Uživatelský avatar
Hynek
Příspěvky: 458
Registrován: stř říj 26, 2011 2:22 pm
Bydliště: okr. Hodonín

Re: 35ka Malýho Peťe

#8 Nový příspěvek od Hynek »

Ahoj, traktor pěkný, a jde ti to pěkně od ruky 8). Kolik si za něj dal? Jestli to není tajný. Ten rám a budka mu budou slušet.
Jen aby se ti neválel doma 2 roky jak mě :vysmech: ..

Co to to máš vedle za pluh? Nějaký roudnický troják??

A ty filtry mám v tom jednom supru taky tak, oba hrubý. Nevím co je lepší, jestli tak jak to ted mám, nebo s tou papírovou vložkou :-/ .
Golf II 1.6GTD nafoukaný na 121ps 241Nm

2× Zetor SUPER 50

Zetor 25A "Hektor"

2× vrak Škody 30

Uživatelský avatar
Malej Peťa
Příspěvky: 560
Registrován: stř pro 04, 2013 6:49 pm
Bydliště: Němčany

Re: 35ka Malýho Peťe

#9 Nový příspěvek od Malej Peťa »

Stál mě 34 papírů aji s dopravou + se do něho sypou šošony jedna dvě. Pluh mám roudnicke troják jak píšeš. A na tu boudu se moc těším. Jezdít budu jak s kabriem tak s buodou. Ještě mi chybí vlek ale ten se rýsuje, jenom nevím jak o dostat dom :)
Správnej chlap má umět všechno, i když to zkurví!

jkjirka
Příspěvky: 370
Registrován: ned bře 27, 2011 1:56 am
Bydliště: dobříš

Re: 35ka Malýho Peťe

#10 Nový příspěvek od jkjirka »

Ty dva stejné filtry jsou problém. Přez ten druhé se ti ztrácí mazací tlak. Musí být papírový, nebo jestli malo maže, tak zaslepit.

Uživatelský avatar
Malej Peťa
Příspěvky: 560
Registrován: stř pro 04, 2013 6:49 pm
Bydliště: Němčany

Re: 35ka Malýho Peťe

#11 Nový příspěvek od Malej Peťa »

Díky za reakci, myslel sem si to, už sem koupil papírák a o víkendu zkusím tlak.
Správnej chlap má umět všechno, i když to zkurví!

Uživatelský avatar
kolodzej
Příspěvky: 131
Registrován: pát srp 31, 2012 11:20 am
Bydliště: kk

Re: 35ka Malýho Peťe

#12 Nový příspěvek od kolodzej »

ja mam jemny filter zablendovany kvoli tlaku oleja a jazdim tak zopar rokov,tiez som mal niekedy obydva stejne a ziadny tlak pri teplom motore ale to je uz na tebe

Uživatelský avatar
Malej Peťa
Příspěvky: 560
Registrován: stř pro 04, 2013 6:49 pm
Bydliště: Němčany

Re: 35ka Malýho Peťe

#13 Nový příspěvek od Malej Peťa »

Když už sem ten filtr koupil tak ho tam dám :)
Správnej chlap má umět všechno, i když to zkurví!

Uživatelský avatar
Malej Peťa
Příspěvky: 560
Registrován: stř pro 04, 2013 6:49 pm
Bydliště: Němčany

Re: 35ka Malýho Peťe

#14 Nový příspěvek od Malej Peťa »

Chlapy nevíte někdo kde sehnat kolový šrouby na zadní kola? Já mám v každým kole 3 origo s uřezanejma těma delšíma závitama a ostatní sou jiný. Má je v nabídce borec z Pelhřimova ale i s maticama a ty já mám fungl nový.
Obrázek
Správnej chlap má umět všechno, i když to zkurví!

Uživatelský avatar
Malej Peťa
Příspěvky: 560
Registrován: stř pro 04, 2013 6:49 pm
Bydliště: Němčany

Re: 35ka Malýho Peťe

#15 Nový příspěvek od Malej Peťa »

Tak se Vám musím pochlubit. Podařilo se mi něco neskutečnýho. Ukecal sem majitele aby mi prodal z traktoru origo sedačku na 35ku. Tak tady je. Fotku na traktoru dám zítra dneska už byla na focení tma ale jednu sem stejně zkusil.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Správnej chlap má umět všechno, i když to zkurví!

Odpovědět

Zpět na „Zetor Super 35-50“