35ka Malýho Peťe

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
jirka.jc
Příspěvky: 205
Registrován: sob led 30, 2010 12:12 pm

Re: 35ka Malýho Peťe

#241 Nový příspěvek od jirka.jc »

ty přední pláště mu sluší 8) a proč tenhle dezén?
já taky váhám mezi tvýma a
http://www.pneucb.cz/zemedelske-pneu/tr ... 81-tt.html
nebo
http://www.pneucb.cz/zemedelske-pneu/tr ... 04-tt.html

Uživatelský avatar
Malej Peťa
Příspěvky: 560
Registrován: stř pro 04, 2013 6:49 pm
Bydliště: Němčany

Re: 35ka Malýho Peťe

#242 Nový příspěvek od Malej Peťa »

No za ty prachy :smich:, ne, do pole to má dobrej vodící vzorek. Ty BTK-čka by taky nebyli špatný, ale u mě v pneušu jsem dostal dost dobrou nabídku na ty co mám a proto padla volba na ně.
Správnej chlap má umět všechno, i když to zkurví!

jirka.jc
Příspěvky: 205
Registrován: sob led 30, 2010 12:12 pm

Re: 35ka Malýho Peťe

#243 Nový příspěvek od jirka.jc »

a jak se ti s tim zatáčí? mám možnost jak tvoje mitasky tak BKT cenový rozdíl +-50Kč...
jezdím kolem baráku občas do lesa...

Uživatelský avatar
Malej Peťa
Příspěvky: 560
Registrován: stř pro 04, 2013 6:49 pm
Bydliště: Němčany

Re: 35ka Malýho Peťe

#244 Nový příspěvek od Malej Peťa »

No jelikož to nemám s čím porovnat tak ti asi moc neporadím. Nejde to špatně. V hlíně je to o něčem jiným než na tvrdým, ale při popojíždní to nejde zle. Já mám navíc trochu problém s netěsností řízení tak jezdím dost často na sucho a to je možná taky trochu problém :vztek:
Správnej chlap má umět všechno, i když to zkurví!

Uživatelský avatar
Malej Peťa
Příspěvky: 560
Registrován: stř pro 04, 2013 6:49 pm
Bydliště: Němčany

Re: 35ka Malýho Peťe

#245 Nový příspěvek od Malej Peťa »

Tady se pochlubím jednou fotkou z Oldtimeru ve Slavkově, dík za foto patří mému skoro švagrovi.
Obrázek
Správnej chlap má umět všechno, i když to zkurví!

Raďas
Příspěvky: 423
Registrován: čtv kvě 14, 2009 10:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: 35ka Malýho Peťe

#246 Nový příspěvek od Raďas »

Krásná práce. Můžete mi někdo vysvětlit jaký je rozdíl v motorech 35 a 50 ?
Nikdy neříkej že to nejde, nebo přijde blbec, kterej neví že to nejde a udělá to!

Uživatelský avatar
MichalV
Příspěvky: 51
Registrován: pát zář 30, 2016 7:11 pm
Bydliště: Banská Bystrica

Re: 35ka Malýho Peťe

#247 Nový příspěvek od MichalV »

Tak základné rozdiely motoru Z35 a Z50. Zdvih a vŕtanie sú rovnaké u oboch ostatné je na obrázku
1 Listové perá majú mierne iný tvar.
2 Guľový čap riadenia má tiež odlišnú konštrukciu.
3 Olejový filter má hrebeňový čistič ktorý má náhon zo spojkového pedálu.
4 Blok kompresoru má mierne odlišný odliatok a spôsob mazania.
5 Asi dolievacie a odparovacie hrdlo oleja.
6 Vodovodné potrubie zo spodnej časti vložiek.
7 Nádrž na motorový olej.
8 Z35 liatinové veko v ktorom sú umiestnené žhaviče pre ohrev vzduchu. Z 50 má plechové veko bez žhavičov.
9 Z50 Termostat uzatvára chladiaci okruch. Z35 termostat vyradí chladič - skrátený chladiaci okruh zo stálou cirkuláciou vody.
10 Z35 má dvoj vývodové vodné čerpadlo z50 len jedno vývodové .
11 Jedno vyklápacie svetlo kvôli hnaciemu remeňu .
12 Rozdielny systém filtrácie vzduchu.
Ďalej je to odlišný tvar kľukovej hriadeli a olejovej vane. S bodom 5 som si nie celkom istý lebo na Z50 sa mi nemajú ako dostať
olejové pary do tejto oblasti. Tam steká len olej z hláv a ide napäť do bloku cez malú dierku. Takže na pary tam nie je priestor.
A ešte sú minimálne dva odlišné odliatky hláv valcov. Rozmerovo sú rovnaké. A samozrejme vstrekovacie čerpadlá sú rozdielne nastavené.


Obrázek

Z35 dvoj vývodové vodné čerpadlo + teleso termostatu
Obrázek

Obrázek

Majstri ak si spoznáte svoje obrázky tak sa nehnevajte, keď ma dačo zaujme si to uložím ale zdroj si neznačím.
Jediné čo viem tak tie kľukovky a olejovú vaňu mám od FLD

Uživatelský avatar
Malej Peťa
Příspěvky: 560
Registrován: stř pro 04, 2013 6:49 pm
Bydliště: Němčany

Re: 35ka Malýho Peťe

#248 Nový příspěvek od Malej Peťa »

Raďas píše:Krásná práce. Můžete mi někdo vysvětlit jaký je rozdíl v motorech 35 a 50 ?
Ahoj díky za chválu.
Základní rozdělění ti tady napsal Michal. U motoru je to hlavně chladící systém. Na fotce s termostatem je jiné čerpadlo !pozor! tohle je 3 vývodové.
Další docela podstatnou věcí je mazání motoru, to se děje dvouokruhovým čerpadlem, které saje olej z "bandasky" na straně motoru a tlačí jej do bloku a zároveň odsává olej z vany zpět do bandasky. Je to dobré, že i při větších náklonech ti nepřestává mazat motor a nehrozí jeho zadření.

Další věcí podle které lze tento typ identifikovat je převodovka s řemenicí pro pohon např. mlátičky.
Také má traktor jedno lamelovou spojku a pětikvaltovou převodovku bez redukce. Také je jiná hydraulika. Má samostatnou nádrž na olej, což se dost často předělávalo.

Docela dost informací se dá dozvědět tady http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... f=31&t=799

Je tam docela dost odlišností, popsal bych ti toho dost ale to by bylo na dlouho.
Správnej chlap má umět všechno, i když to zkurví!

Raďas
Příspěvky: 423
Registrován: čtv kvě 14, 2009 10:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: 35ka Malýho Peťe

#249 Nový příspěvek od Raďas »

Chlapi díky moc. Já totiž dělám teď Supra 50 a nechce mi to pořádně chodit, motor po GO a zlobí. Tak už vymýšlím i blbosti, co by dělalo, kdyby někdo proházel věci z 35. Stavim to ze šrotu, tak že nevim co tam má být. Okolo spalování a vstřikování. A další věc, nemám nikde rysku pro předvstřik, v okýnku nic není.. Kde je?
Nikdy neříkej že to nejde, nebo přijde blbec, kterej neví že to nejde a udělá to!

Uživatelský avatar
MichalV
Příspěvky: 51
Registrován: pát zář 30, 2016 7:11 pm
Bydliště: Banská Bystrica

Re: 35ka Malýho Peťe

#250 Nový příspěvek od MichalV »

Je na kraji zotrvačníku. Musíš to očistiť a ono sa to ukáže. Ja som to mal tiež slabo viditeľné tak som to obtiahol fixkou a pekne to vidno.

Obrázek
ešte aj na bloku je značka
Obrázek

Raďas
Příspěvky: 423
Registrován: čtv kvě 14, 2009 10:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: 35ka Malýho Peťe

#251 Nový příspěvek od Raďas »

MichalV píše:Je na kraji zotrvačníku. Musíš to očistiť a ono sa to ukáže. Ja som to mal tiež slabo viditeľné tak som to obtiahol fixkou a pekne to vidno.

Obrázek
ešte aj na bloku je značka
Obrázek
Joo našel jsem, ale tak teď proti čemu to mám nastavit, v okýnku rysku nevidim? :-/
Nikdy neříkej že to nejde, nebo přijde blbec, kterej neví že to nejde a udělá to!

Raďas
Příspěvky: 423
Registrován: čtv kvě 14, 2009 10:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: 35ka Malýho Peťe

#252 Nový příspěvek od Raďas »

Raďas píše:
MichalV píše:Je na kraji zotrvačníku. Musíš to očistiť a ono sa to ukáže. Ja som to mal tiež slabo viditeľné tak som to obtiahol fixkou a pekne to vidno.

Obrázek
ešte aj na bloku je značka
Obrázek
Joo našel jsem, ale tak teď proti čemu to mám nastavit, v okýnku rysku nevidim? :-/
Šmarja, já nekoukal na tu druhou fotku, už to vidim, no jooo ;-) Díky!!!
8)
Nikdy neříkej že to nejde, nebo přijde blbec, kterej neví že to nejde a udělá to!

Uživatelský avatar
MichalV
Příspěvky: 51
Registrován: pát zář 30, 2016 7:11 pm
Bydliště: Banská Bystrica

Re: 35ka Malýho Peťe

#253 Nový příspěvek od MichalV »

nemáš zač, a v návode je aj taký prípravok do okienka len ho treba presne vymerať na stred ak si to budeš vyrábať.
Pre istotu by som zhodil hlavu či je piest úplné hore, alebo ak nechceš zhadzovať tak sa to dá aj ventilom skontrolovať.

Obrázek

Obrázek

Raďas
Příspěvky: 423
Registrován: čtv kvě 14, 2009 10:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: 35ka Malýho Peťe

#254 Nový příspěvek od Raďas »

MichalV píše:nemáš zač, a v návode je aj taký prípravok do okienka len ho treba presne vymerať na stred ak si to budeš vyrábať.
Pre istotu by som zhodil hlavu či je piest úplné hore, alebo ak nechceš zhadzovať tak sa to dá aj ventilom skontrolovať.

Obrázek

Obrázek
Jo jo taky to zkoušim přes ventil.. ;-) Ta příručka mi přijde taková hodně skromná, na to že je dílenská.. Existuje jen jedna? Já ten traktor dělám z neskutečnýho šrotu a nemám se čeho chytit, Mám zmáklý Z25 ale supra dělám prvně..Třeba písty, doufám, že jsem správně dedukoval že spalovákem přijdou blíž k trysce?
Nikdy neříkej že to nejde, nebo přijde blbec, kterej neví že to nejde a udělá to!

Raďas
Příspěvky: 423
Registrován: čtv kvě 14, 2009 10:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat
Kontaktovat uživatele:

Re: 35ka Malýho Peťe

#255 Nový příspěvek od Raďas »

Mojí závadu jsem zřejmě vyřešil, pod některejma vstřikovačema byly i 4 podložky a já si toho nevšiml a vyndal jen jednu.. Teď jsem vydoloval všechny a nastal problém. Vstřikovač nedosáhne k podložce, protože se opírá o šestihran na víčku, který drží trysku. Kde je problém?? Jak má vypadat vstřik S50 ? Jo a dvě hlavy mám z S35 vadí to??
Nikdy neříkej že to nejde, nebo přijde blbec, kterej neví že to nejde a udělá to!

Odpovědět

Zpět na „Zetor Super 35-50“