Supráci od Hynka

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Pepánek
Příspěvky: 298
Registrován: pát led 20, 2012 10:41 pm
Bydliště: Bystřice nad Pernšte

Re: Supráci od Hynka

#31 Nový příspěvek od Pepánek »

Hynek píše:Tak jsem se v týdnu pustil do rozšiřování přední nápravy. Po bliším ohledání jsem zjistil, že v kolech jsou rosypaný ložiska. Tak sem je nakoupil nový, filcový krytky jsem nahradil guferema, nandal nový maznice a pořádně to všechno promazal :) .

Tady je aspon ten nákup.

Obrázek

Traktor už mám rozšířený a poskládaný. Fotky budu muset udělat někdy za světla až vyjedu :) . Dvě gufera jsou na řízení, který nevím jak vymněním, když mi nejdou srazit páky řízení :pistol: . A ty zbylí dvě jsou na zadní poloosy.

V pátek jsem si udělal výlet do kovošrotu a našel jsem tam věc, která mi udělala velkou radost :) .

Obrázek

A včera jsem si udělal radost a pořídil jsem kolovou redukci z e-512, kterou samo že použiju na výrobu navijáku 8) . Tím bych chtěl poděkovat uživateli Alek :) .

Obrázek
Zdravím. Taky se chystám na GO přední nápravy a řízení. Zajímá mě číslo bufera kterým nahradíš ten filc,ale klidně mužeš napsat čísla všech gufer aspoň si je koupím před rozděláním.ty poloosy mě taky prosakuji.Bronzový futra si taky měnil?

Uživatelský avatar
Hynek
Příspěvky: 458
Registrován: stř říj 26, 2011 2:22 pm
Bydliště: okr. Hodonín

Re: Supráci od Hynka

#32 Nový příspěvek od Hynek »

karfi píše:
Hynek píše:Jo jo, lesácký rám je parádní :) . Taky to byla doba, než jsem ho sehnal. Ještě mě zbyl ten obyčejný zemědělský rám, tak pokud by měl někdo zájem, za nějakou simbolickou cenu :friends: . Jinak supr dneska dostal nový olej, M6AD za 40Kč/l a jak si ted pěkně přede :) .
Ahoj, chtěl bych si taky koupit Supra, jaké s ním máš skušenosti ?

Karel
Ahoj. Supr je dobrý stroj, je to ještě taková poctivá kovářská práce. Je to tahoun a síly má na rozdávání :) . Jeho koupě bych se vůbec nebál, myslím si že za ty peníze za který se dá koupit, nic lepšího nekoupíš 8) . Ale raději si připlat za nějaký slušný, hlavně aby mazal motor a nebyla nějak moc vylágrovaná převodovka :) .
Golf II 1.6GTD nafoukaný na 121ps 241Nm

2× Zetor SUPER 50

Zetor 25A "Hektor"

2× vrak Škody 30

Uživatelský avatar
Hynek
Příspěvky: 458
Registrován: stř říj 26, 2011 2:22 pm
Bydliště: okr. Hodonín

Re: Supráci od Hynka

#33 Nový příspěvek od Hynek »

A ještě ty ložiska, měnil jsem ložiska jen v kolových nabojích. Zybtek mám v pořádku.

V nábojích jsou kuželíkové ložiska:

-32210
-32208

V každé straně jedno.


Jinak jsem trochu mákl na vlečce a v pátek jsem ju dopravil dom. Ráno jsem místo do auta naskočil na traktor a pelášil jsem jak fištrón po hlavní do Koryčan do práce. Když jsem ráno zastavil před pekárnou na rohlíky, tak každý hleděl jak péro :typek: . Odpoledne po práci jsem to ale raději vzal zadem po polách :) .


Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek


Za necelý dva dny v práci to jde ne? Ted nakoupím nový ložiska a po vyměně se vyrhnu na dodělání brzd a pak na podlkahu. Jinak kola jsou zatím jen přejezdový. Až seženu pěkný gumy, tak tam příjdou origo 10,50-16 :)
Golf II 1.6GTD nafoukaný na 121ps 241Nm

2× Zetor SUPER 50

Zetor 25A "Hektor"

2× vrak Škody 30

Pepánek
Příspěvky: 298
Registrován: pát led 20, 2012 10:41 pm
Bydliště: Bystřice nad Pernšte

Re: Supráci od Hynka

#34 Nový příspěvek od Pepánek »

Moc hezká práce. Napiš mě prosím čísla gufer. Já v řízení ani žádný nemám,tak to nemám podle čeho koupit.Dík

RNDRND
Příspěvky: 46
Registrován: úte pro 03, 2013 8:00 pm
Bydliště: Praha

Re: Supráci od Hynka

#35 Nový příspěvek od RNDRND »

Ahoj, také dělám nápravy. Jedna zadní byla v pohodě, tam šla nába sundat, vyměnil jsem gufera a jelikož byla vydřená drážka, dal jsem dvě užší za sebe, tak že tam mám 4 břit. Ještě byla volnější poloosa v ložisku tak jsem tam vyrobil takový domeček s dalším ložiskem do osy. Druhá strana nejde zatím sundat, resp. povolit šrouby. Máte na to nějaký typ ? Na předku všechna kuželová ložiska špatná, jak v nábě tak těhlici. Těhlice byla vybouchaná nahoře o cca 2 mm na průměru, tak jsem ji ani nenavařoval, ale stočil do rovné osy a bronzové pouzdro udělám o to menší.

Uživatelský avatar
jurex
Příspěvky: 1007
Registrován: sob pro 13, 2008 10:41 am
Bydliště: Jestřabí(zlínsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: Supráci od Hynka

#36 Nový příspěvek od jurex »

Hynek: Moc pěkná vlečka, bude brzděná vzduchem? Slušné gumy 10,50-16 je docela kumšt sehnat, ale určitě seženeš jako já. Mám podobnou vlečku jako ty :)
Přílohy
P1280088.JPG

Uživatelský avatar
Hynek
Příspěvky: 458
Registrován: stř říj 26, 2011 2:22 pm
Bydliště: okr. Hodonín

Re: Supráci od Hynka

#37 Nový příspěvek od Hynek »

Pepánku, děkuju snažím se :) . Na ty gufera a cokoliv si stáhni katalog ND a příručku a tam najdeš všechno co budeš potřebovat 8) . Já všechno vyčítám a hledám jen v tom, tady na to máš odkaz :)

http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... 29&t=23746

RNDRND, na ty šrouby ti jen poradím porádnou páku a pokud je možnost, tak nahřát švajcem. Já jsem na prvním supru stou nápravou celkem válčil. Šrouby jsem ukroutil a nohavice jem taky nějakou chvilu doloval.. Na novým supru co jsem dělal ted, to šlo jedna báseň :) .

Jurex, taky děkuju. Ta tvoje je skoro stejná 8) . Ty gumy, sněma je to špatný. Bud nejsou, nebo jsou moc drahý :-/ ... Ale mám rozhozený kontakty a něco už se rýsuje, tak uvidím jak to dopadne :) .

A k těm brzdám, je nutný ten vzduch?? Měl jsem v plánu udělat brždění jen mechanicky. Jen ocelový lana a přitahovat to přes šroubovicu nebo tak něco. Tak jak se to používá, tak nevím no :-/
Golf II 1.6GTD nafoukaný na 121ps 241Nm

2× Zetor SUPER 50

Zetor 25A "Hektor"

2× vrak Škody 30

Uživatelský avatar
jurex
Příspěvky: 1007
Registrován: sob pro 13, 2008 10:41 am
Bydliště: Jestřabí(zlínsko)
Kontaktovat uživatele:

Re: Supráci od Hynka

#38 Nový příspěvek od jurex »

Tak jsem to měl na mojí menší vlečce, jde to, ale vzduch je o dost lepší :)

Odpovědět

Zpět na „Zetor Super 35-50“