Supráci od Hynka

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
tomtom50
Příspěvky: 40
Registrován: ned zář 08, 2013 12:06 pm
Bydliště: jičín

Re: Supráci od Hynka

#16 Nový příspěvek od tomtom50 »

ahoj koukám na fotky, jak ti funguje termostat v tom gumovým kolenu, díky Tomáš

Uživatelský avatar
Hynek
Příspěvky: 458
Registrován: stř říj 26, 2011 2:22 pm
Bydliště: okr. Hodonín

Re: Supráci od Hynka

#17 Nový příspěvek od Hynek »

Ahoj. Žádný termostat tam není. Jsou to jen propojený dvě gomový kolena 8) . Jinak s termostatem žádnou zkošenost nemám :-/ .
Golf II 1.6GTD nafoukaný na 121ps 241Nm

2× Zetor SUPER 50

Zetor 25A "Hektor"

2× vrak Škody 30

Uživatelský avatar
Malej Peťa
Příspěvky: 560
Registrován: stř pro 04, 2013 6:49 pm
Bydliště: Němčany

Re: Supráci od Hynka

#18 Nový příspěvek od Malej Peťa »

Jestli se můžu vložit, tak termostat sem vyndal. Když sem potřeboval v sobotu nastartovat, nalil sem chladič teplou vodou a než to ten termostat odvzdušnil tak byla voda studená. Takže termostat šel ven a motor se po prolití vodou hned prohřeje a chytne ne první otočení s termostatem se to prostě nedalo, baterka vycucaná a nic.
Správnej chlap má umět všechno, i když to zkurví!

tomtom50
Příspěvky: 40
Registrován: ned zář 08, 2013 12:06 pm
Bydliště: jičín

Re: Supráci od Hynka

#19 Nový příspěvek od tomtom50 »

čau a jak potom za jízdy, já to mám i vlétě furt studený ( bez termostatu )a když mu dáš kudlu, tak chudák motor, proto sháním těleso termostatu na vodní pumpu, tomu tělesu v gumových kolenech taky nevěřím

zts18345
Příspěvky: 665
Registrován: ned pro 06, 2009 6:42 pm
Bydliště: dudince

Re: Supráci od Hynka

#20 Nový příspěvek od zts18345 »

tomtom50 píše:čau a jak potom za jízdy, já to mám i vlétě furt studený ( bez termostatu )a když mu dáš kudlu, tak chudák motor, proto sháním těleso termostatu na vodní pumpu, tomu tělesu v gumových kolenech taky nevěřím
ja som natom stejne furt je to studene a skor jak termostat som premyslal dat dečku pred chladic
Zetor crystal 8011, 2xZetor 50 super + kopec veci k nim co furt vsade zavadzaju

tomtom50
Příspěvky: 40
Registrován: ned zář 08, 2013 12:06 pm
Bydliště: jičín

Re: Supráci od Hynka

#21 Nový příspěvek od tomtom50 »

dečku tam můžu dát, ale občas se zasekne a pak nejde dolů, a když by se pak hřál, tak co pak s tím, když se sekne a potřebuješ jet, vyřeší to termostat

zts18345
Příspěvky: 665
Registrován: ned pro 06, 2009 6:42 pm
Bydliště: dudince

Re: Supráci od Hynka

#22 Nový příspěvek od zts18345 »

neviem nemam snou skusenosti len uvazujem nad nou lebo termostat do kolien to nechcem a vodnu pumpu mam novu a ta uz nema otvor na to teleso termostatu tak nevim :-/ no asi skusim tu dečku hadam to az take problemy nebude robit :)
Zetor crystal 8011, 2xZetor 50 super + kopec veci k nim co furt vsade zavadzaju

imidin
Příspěvky: 102
Registrován: sob dub 16, 2011 11:18 pm
Bydliště: ceska lipa

Re: Supráci od Hynka

#23 Nový příspěvek od imidin »

zdar chalpy,já mám na supru napasovaný těleso termostatu tuším že 7011,je napojený na sběrný potrubý,v místě kde jsou originál ty gumový kolena a maká to bez problemu
Zetor 50 Super 1966,Zetor 50 Super 1967,Agrostroj tj 5,Stihl 024 super,Stihl 036,Stihl 038 Magnum,BMW e34 525 TDS touring

Uživatelský avatar
Hynek
Příspěvky: 458
Registrován: stř říj 26, 2011 2:22 pm
Bydliště: okr. Hodonín

Re: Supráci od Hynka

#24 Nový příspěvek od Hynek »

Tak kolem termostatu se začíná rozjíždět pěkná debata :) . Já bych se nebál použít tu dečku, myslím si, že by ten termostat dostatečně nahradila.
Problém suprů je ten, že za tepla špatně mažou. Při použití toho termostatu by se mohlo u věčiny stát, že mazat přestanou uplně :-/ ..
Jinak na novým supru mám vodní pumpu použitou z řady uř1. Je přišroubovaná přes 5mm plech a funguje suprově 8) .
Myslím si že je to dobrá náhrada místo té staré, věčně tekoucí pumpě :) .
Golf II 1.6GTD nafoukaný na 121ps 241Nm

2× Zetor SUPER 50

Zetor 25A "Hektor"

2× vrak Škody 30

Uživatelský avatar
Malej Peťa
Příspěvky: 560
Registrován: stř pro 04, 2013 6:49 pm
Bydliště: Němčany

Re: Supráci od Hynka

#25 Nový příspěvek od Malej Peťa »

Tekoucí pumpu sem opravil guferem 17x25x4 hned za ten bronzovej kroužek co po něm klouže ucpávka a je po problémech 8)
Správnej chlap má umět všechno, i když to zkurví!

imidin
Příspěvky: 102
Registrován: sob dub 16, 2011 11:18 pm
Bydliště: ceska lipa

Re: Supráci od Hynka

#26 Nový příspěvek od imidin »

tak já mám motor dělanej,takže maže celkem schopně i ohřátej,ale ty starší motory co už maji vůle........no tam už to mazání bude horší
Zetor 50 Super 1966,Zetor 50 Super 1967,Agrostroj tj 5,Stihl 024 super,Stihl 036,Stihl 038 Magnum,BMW e34 525 TDS touring

Uživatelský avatar
Hynek
Příspěvky: 458
Registrován: stř říj 26, 2011 2:22 pm
Bydliště: okr. Hodonín

Re: Supráci od Hynka

#27 Nový příspěvek od Hynek »

Tak jsem se v týdnu pustil do rozšiřování přední nápravy. Po bliším ohledání jsem zjistil, že v kolech jsou rosypaný ložiska. Tak sem je nakoupil nový, filcový krytky jsem nahradil guferema, nandal nový maznice a pořádně to všechno promazal :) .

Tady je aspon ten nákup.

Obrázek

Traktor už mám rozšířený a poskládaný. Fotky budu muset udělat někdy za světla až vyjedu :) . Dvě gufera jsou na řízení, který nevím jak vymněním, když mi nejdou srazit páky řízení :pistol: . A ty zbylí dvě jsou na zadní poloosy.

V pátek jsem si udělal výlet do kovošrotu a našel jsem tam věc, která mi udělala velkou radost :) .

Obrázek

Je snad nová, neponičená, nepokřivená a byla za 50Kč :wink: .

A včera jsem si udělal radost a pořídil jsem kolovou redukci z e-512, kterou samo že použiju na výrobu navijáku 8) . Tím bych chtěl poděkovat uživateli Alek :) .

Obrázek
Golf II 1.6GTD nafoukaný na 121ps 241Nm

2× Zetor SUPER 50

Zetor 25A "Hektor"

2× vrak Škody 30

Uživatelský avatar
alek
Příspěvky: 1121
Registrován: sob říj 25, 2008 8:08 pm
Bydliště: Nětčice u Kroměříže

Re: Supráci od Hynka

#28 Nový příspěvek od alek »

Hynek píše:Tak jsem se v týdnu pustil do rozšiřování přední nápravy. Po bliším ohledání jsem zjistil, že v kolech jsou rosypaný ložiska. Tak sem je nakoupil nový, filcový krytky jsem nahradil guferema, nandal nový maznice a pořádně to všechno promazal :) .

Tady je aspon ten nákup.

Obrázek

Traktor už mám rozšířený a poskládaný. Fotky budu muset udělat někdy za světla až vyjedu :) . Dvě gufera jsou na řízení, který nevím jak vymněním, když mi nejdou srazit páky řízení :pistol: . A ty zbylí dvě jsou na zadní poloosy.

V pátek jsem si udělal výlet do kovošrotu a našel jsem tam věc, která mi udělala velkou radost :) .

Obrázek

Je snad nová, neponičená, nepokřivená a byla za 50Kč :wink: .

A včera jsem si udělal radost a pořídil jsem kolovou redukci z e-512, kterou samo že použiju na výrobu navijáku 8) . Tím bych chtěl poděkovat uživateli Alek :) .

Obrázek
:'( :'( :'( ať slouží 8)

Uživatelský avatar
saimon25
Příspěvky: 491
Registrován: ned kvě 29, 2011 7:27 pm
Bydliště: Stara Tura (Suš)

Re: Supráci od Hynka

#29 Nový příspěvek od saimon25 »

Pekne si zohnal redukciu z kombajna ja som tiež planoval ju spravit na navijak ale ma odhovorili že to bude strašne pomale :shock: ale v skutočnosti ti neviem povedat či je to pravda predsa len na zetoroch 60xx a vyššie to može nahnat rychlostami cez prevodovku a to je pravda :)

karfi
Příspěvky: 13
Registrován: úte dub 05, 2011 2:33 pm
Bydliště: zlin

Re: Supráci od Hynka

#30 Nový příspěvek od karfi »

Hynek píše:Jo jo, lesácký rám je parádní :) . Taky to byla doba, než jsem ho sehnal. Ještě mě zbyl ten obyčejný zemědělský rám, tak pokud by měl někdo zájem, za nějakou simbolickou cenu :friends: . Jinak supr dneska dostal nový olej, M6AD za 40Kč/l a jak si ted pěkně přede :) .
Ahoj, chtěl bych si taky koupit Supra, jaké s ním máš skušenosti ?

Karel

Odpovědět

Zpět na „Zetor Super 35-50“