Supříček

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
zts18345
Příspěvky: 665
Registrován: ned pro 06, 2009 6:42 pm
Bydliště: dudince

Re: Supříček

#46 Nový příspěvek od zts18345 »

prekne ti to ide 8) ak sa smiem spytat z kadial si objednaval ten otackomer???
Zetor crystal 8011, 2xZetor 50 super + kopec veci k nim co furt vsade zavadzaju

djbond---007
Příspěvky: 396
Registrován: sob dub 13, 2013 10:01 pm
Bydliště: Lanškroun

Re: Supříček

#47 Nový příspěvek od djbond---007 »

Hoj,
otáčkoměr jsem kupoval od firmy Agroad. Za 386,- Kč. nejlevnější co jsem kde našel. Někde ho měli skoro za 1000,- Kč. Výběr mají dobrý a nad 2000 tis dobra zdarma a jednání mají taky dobré. Jeden díl my poslali jiný, tak jsem jim ho poslal zpátky a vyměnili ho bez problémů.
tady je odkaz.
http://www.nd-traktory.cz/3974-otackome ... em-mh.html

djbond---007
Příspěvky: 396
Registrován: sob dub 13, 2013 10:01 pm
Bydliště: Lanškroun

Re: Supříček

#48 Nový příspěvek od djbond---007 »

Obrázek
tak takhle vypadali naftový filtry :( otázka kolik let tam vlastně byly?

Obrázek
Tak a nové :-) to je rozdíl :-)

Obrázek
hlavy vyčištěné a připravné na zafrezování ventilů a vstřiky přijdou odzkoušet :-)

Obrázek
Kompletní nova elektrika

Obrázek
Nový kabelový svazek, výroba dle origo schemata :-)

Obrázek
Zkouška podsvícení

Uživatelský avatar
R-Martin
Příspěvky: 165
Registrován: pát říj 11, 2013 10:36 am
Bydliště: Jihlava

Re: Supříček

#49 Nový příspěvek od R-Martin »

No, eletrika mě taky čeká a jsem z těch schémat co jsem v katalogu náhr. dílů zatím jen letmo zkoukával celkem nervozní :shock: , jak se ti to podle toho dařilo zapojit? a kde jsi scháněl všechny koncovky a kabely - mají to normálně v prodejnách dílů na traktory, anebo je nějaká dostupnější alternativa.

Jinak naftový filtry jsi měl proti mě ještě zlatý, já když jsem je rozdělal tak jsem už ani pomalu nevyděl to žebrování - předchozí majitel asi ani netušil že to nějaké filty má nebo nevím :box:

Přeju hodně úspěchů v renovaci ... 8)

djbond---007
Příspěvky: 396
Registrován: sob dub 13, 2013 10:01 pm
Bydliště: Lanškroun

Re: Supříček

#50 Nový příspěvek od djbond---007 »

Mno ja jsem dráty koupil u nas v prodejně elektro.Ale neměli 0,75 a jedničku, tak to mám vše taženy 1,5. tak to je krapet předimenzovaný:-) Ale měli tam jen některý barvy, tak jsem si některy ze schematu trochu zaměnil. Něco jsem nakoupil v mototechně. mno a jinak koncovky maj normálně v elektře. Mno a ja jsem elektriku dělal tak že jsem si překreslil to schema barvami tak jak mají být, a pak bylo jasny jak vše zapojit. Mám to v garáži, to pak naskenuji a pošlu ti to snad ti to pomůže.
Jinak ty dráty bych teď už koupil třeba tady : http://www.agrozetshop.cz/kabely-fly/c-1631/ v dílenský příručce je i kolik kterých je potřeba ;-)

Mno jinak já jsem se dnes pustil do opravy chladiče. Prolínala mi voda mezi těsněním nahoře. Tak jsem ho rozdělal a při té příležitosti i vyčistil. Ale přemýšlím z čeho udělat nové těsnění? originál jsem nikde nenašel. Mno a ještě budu muset nakoupit nové šrouby půlka se jich přervala, když jsem je povoloval.
Obrázek

Nepřemýšlel někdo o téhle kabině? nebo nepředělaval jí někdo? docela by mě zajímalo jak sedne případně jak je to složité na úpravy? Mám totiž možnost jí mít za pěkný peníz, ale už by to zas nebyl original. Ale přece jen by se lépe nastupovalo :-)
Obrázek

djbond---007
Příspěvky: 396
Registrován: sob dub 13, 2013 10:01 pm
Bydliště: Lanškroun

Re: Supříček

#51 Nový příspěvek od djbond---007 »

Tak jsem postoupil s elektrikou, nakonec jsem musel vyměnit i přepínač na blinkry, protože ten původní přestal spolupracovat. Takže palubní deska už bude skoro celá nová:-) Jinak jsem ještě do zapojil i výstražná světla :-)
Obrázek
Mno a jinak jsem vyčistil chladič, přetěsnil, tak doufám že už bude v pohodě :-)
Obrázek

djbond---007
Příspěvky: 396
Registrován: sob dub 13, 2013 10:01 pm
Bydliště: Lanškroun

Re: Supříček

#52 Nový příspěvek od djbond---007 »

Tak už sem motor zkompletoval. Tak závada byla v tom ucpaným sítku na olej. Jinak motor už běží. Teď jsem do něj po vyčištění nalil olej M7ADS a postupně ho po chvilkách vypouštím, přefiltruju a vracím zpět. čistíto motor postupně a docela pěkně to rozpouští zbytky karbonu v motoru:-) Pak už příjde na řadu znovu nový olej a do druhého filtru místo sítek papírový filtr. Jinak jsem ještě dal nové kolena na vodu a motor dostal nové vstřikovací trysky.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

A ještě jsem si pořídil na masku novou samolepku :-) nemá někdo nalepky na bok kapoty?
Obrázek

Jo a ještě jaký olej dáváte do vstřikovacího čerpadla?

Uživatelský avatar
Zetor
Příspěvky: 1448
Registrován: ned zář 16, 2007 7:53 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Supříček

#53 Nový příspěvek od Zetor »

djbond---007 píše: Nepřemýšlel někdo o téhle kabině? nebo nepředělaval jí někdo? docela by mě zajímalo jak sedne případně jak je to složité na úpravy? Mám totiž možnost jí mít za pěkný peníz, ale už by to zas nebyl original. Ale přece jen by se lépe nastupovalo :-)
Obrázek
Sice osobní zkušenost nemám, ale určitě mám ve svém Pc archivu nějaké další postahované fotky... Zítra ti je sem pro inspiraci hodím :)
Zetor that's life...
Malotraktor 4x2 domácí výroby - zatím ve vývoji
Vilém :-)

Uživatelský avatar
Zetor
Příspěvky: 1448
Registrován: ned zář 16, 2007 7:53 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Supříček

#54 Nový příspěvek od Zetor »

Tak teda myslel jsem, že jich mám víc... :-/

Ten první je myslím i tady na foru 8)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Každopádně se mi tahle kabina na Supříkovi moc líbí 8)
Zetor that's life...
Malotraktor 4x2 domácí výroby - zatím ve vývoji
Vilém :-)

djbond---007
Příspěvky: 396
Registrován: sob dub 13, 2013 10:01 pm
Bydliště: Lanškroun

Re: Supříček

#55 Nový příspěvek od djbond---007 »

Jo mě se tahle kabina taky na supru líbí:-) původně mi jí známý nabízel za 3 litry, tak jsem o ní začal uvažovat. Ale nakonec jí někde střelil za víc. Takže ještě uvidím, jestli někde nějakou neobjevím za levno tuhle kabinu. Jinak zrenovuji blatníky a původní kabinu a rám. :)

Uživatelský avatar
Zetor
Příspěvky: 1448
Registrován: ned zář 16, 2007 7:53 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Supříček

#56 Nový příspěvek od Zetor »

3 tisíce je krásná cena... Škoda že to nevyšlo. Každopádně s originální kabinou a rámem je to taky fešák. Jen to nastupování :-/
Zetor that's life...
Malotraktor 4x2 domácí výroby - zatím ve vývoji
Vilém :-)

djbond---007
Příspěvky: 396
Registrován: sob dub 13, 2013 10:01 pm
Bydliště: Lanškroun

Re: Supříček

#57 Nový příspěvek od djbond---007 »

JJ škoda, že to nevyšlo.

Jinak přídávám foto z dnešní výpomoci sousedovi, při odvážení suti
Obrázek
Obrázek

jirka.jc
Příspěvky: 205
Registrován: sob led 30, 2010 12:12 pm

Re: Supříček

#58 Nový příspěvek od jirka.jc »

jaké je označení naftových filtrů? klasika Ph11 a Pj11? ať můžu koupit dřív než rozeberu:-)

djbond---007
Příspěvky: 396
Registrován: sob dub 13, 2013 10:01 pm
Bydliště: Lanškroun

Re: Supříček

#59 Nový příspěvek od djbond---007 »

Já je kupoval na stránce www.nd-traktory.cz a označení měli jako:

Vložka čističe paliva DI 600 jemná Pj2
Vložka čistiře paliva DI 800 hrubá PH2

djbond---007
Příspěvky: 396
Registrován: sob dub 13, 2013 10:01 pm
Bydliště: Lanškroun

Re: Supříček

#60 Nový příspěvek od djbond---007 »

Foto supříka s horalem, který opravuji tchánovi :-)
Obrázek

Obrázek

Odpovědět

Zpět na „Zetor Super 35-50“