Zetor 50 Super by FLD

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
FLD
Příspěvky: 231
Registrován: pon lis 07, 2011 10:20 pm
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Zetor 50 Super by FLD

#1 Nový příspěvek od FLD »

ahojte supraci,
pridavam sem par fotiek ujkovho /ale uz aj mojho/ supra 50.
pripravujem sa na kompletnu repasaciu, takze najskor trosku historie.

Ujko ho kupil okolo roku 1997, ked zobral 2ha pody, 30 arov uz mal, tieto obrabal tiez suprom, ktory predal par mesiacov pred tym, bol bez kabiny, ale s lepsim motorom.
Tento super je dost zniceny, naprava rozbita, motor vybehany, este, ze brzdy funguju.
Tieto fotky /oskenovane klasicke fotky/ su robene okolo roku 1999/2000, je to uz po par upravach.
ochrany ram je zhodeny, urobil som plechovu strechu, zuzil som siroke blatniky a aj naboj na zadne zavazie, nove tesnenia pod hlavou, lebo ujko zabudol vypustit vodu a vytlacilo dve poistky na dvoch hlavach, ina sedacka, upravena z auta, upravena elektrika, predne blatniky, nova baterka, nova manzeta v hydraulike, komin z krystala, vstrekovacie cerpadlo po repase, nater zelenou farbou atd...

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

pokracovanie....
Zetor 35 Super
Zetor 50 Super
Zetor 50 Super
Zetor 4011

Uživatelský avatar
FLD
Příspěvky: 231
Registrován: pon lis 07, 2011 10:20 pm
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 50 Super by FLD

#2 Nový příspěvek od FLD »

tak nieco znova pridavam, snad to nebude dlhe.

pri kupe supra ujko dokupil aj naradie, pluh 3+1 25 hlavy, vlecka 2 kolka, sejacka 3m /prerobena zo 6m/, valce s ramom na hydrauliku, kombinator uz mal.
pluh je domacej vyroby, takze som ho musel mierne doupravovat, ale o tom neskor.

so suprom sme pracovali takych 5-7 rokov, kazdym rokom na 2ha a ztoho 2 roky na 3ha, podmietka /3+1 25hlavy/ potom hlboka orba /podla podmienok, bud 3-akom alebo 4-akom/, sejba, zvoz slamy, balikov, vyvoz hnoja.
na 30 arov na jesen hlboka orba /len 3-ak 25 hlavy/, z jari rozrobit, sejba jacmena, podmietka...

kedze suprik uz zacinal mat toho dost, nie len, ze sme nestihali agrotechnicke terminy, ale aj technicke problemy suprika, tak si ujko od roku cca 2007 dal tie 2 ha robit jednemu farmarovi a ten za 2 hodiny urobil vsetko namiesto 2 dni co sme zo suprom makali. v roku 2010 tie 2ha dal do prenajmu tomu farmarovi, tych 30 arov skoncil najom, takze zostali len cca 4 are, na ktorych sa zo suprom uz nepracuje.

k fotkam z roku 2008:
tu je uz po dalsom natere, precisteny chladic, dalsia uprava elektriky, nova dusa na prednom kolese /defekt/, dalsie nove baterky, skratenie prednych blatnikov atd...
tie nove tesnenia pod hlavou vydrzali len 3 roky, medzi tym zacal strasne spalovat olej, za den 5-6 litrov, po rozobrati bolo mile prekvapenie, na 4 valci stieracie kruzky prilepene, samozrejme ze pri ich rozchodeni sa zlomili, ujkovi som navrhol, aby sme dali urobit GO motora, lebo aj vlozky su strasne vydrate cca 1mm az 1,5mm po celom obvode, kedze ujko nechcel investovat do GO motora, ja v tedy tiez nie vymenil som len piestne kruzky, ale na supra priemer 105 sa v tedy nedalo zohnat, tak som tam vrazil po uprave kruzky z krystala. Dalsia chyba bola a aj je, ze na druhom valci je pretocene dolne ojnicne puzdro, ten zaistovaci kolik bol vymlateni, vymenil som ho ale aj tak je tam uz vola, olnica klepe.

tod vse o jednom traktore zetor 50 super.
traktor sa sem tam prevetra, ide stale, olej som este nemusel dolievat, ale este horsie startuje, bucha kluka, uz len rucna brzda brzdi, ale inak je to nezmar.....

Obrázek
Obrázek
Obrázek

pokracovanie...... mam este nieco na srdci.
Zetor 35 Super
Zetor 50 Super
Zetor 50 Super
Zetor 4011

Uživatelský avatar
FLD
Příspěvky: 231
Registrován: pon lis 07, 2011 10:20 pm
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 50 Super by FLD

#3 Nový příspěvek od FLD »

zatial posledna jazda - jar 2012

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Zetor 35 Super
Zetor 50 Super
Zetor 50 Super
Zetor 4011

Uživatelský avatar
kolodzej
Příspěvky: 131
Registrován: pát srp 31, 2012 11:20 am
Bydliště: kk

Re: Zetor 50 Super by FLD

#4 Nový příspěvek od kolodzej »

pekny hlavne ze sluzi 8)

Uživatelský avatar
FLD
Příspěvky: 231
Registrován: pon lis 07, 2011 10:20 pm
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 50 Super by FLD

#5 Nový příspěvek od FLD »

leto 2012
- pribudol na dvor tento zetor 35 super /nepojazdny/
- uz ho rozoberam ... :prace:
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Zetor 35 Super
Zetor 50 Super
Zetor 50 Super
Zetor 4011

Uživatelský avatar
alek
Příspěvky: 1121
Registrován: sob říj 25, 2008 8:08 pm
Bydliště: Nětčice u Kroměříže

Re: Zetor 50 Super by FLD

#6 Nový příspěvek od alek »

A proč ho rozebíráš? bude renovace?
Je koukam v originale.

Auto-klassik
Příspěvky: 1743
Registrován: ned pro 27, 2009 4:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zetor 50 Super by FLD

#7 Nový příspěvek od Auto-klassik »

No 35-ka supr to je dobrý stroj,vzpomínám jak jsem s ním jezdil o prázdninách a měl 50-kový motor a z kopce jsem předjížděl cyklistu ,úspěšně jsem ho předjel a potom vyběhl 2x plamen z výfuku a zastavil.Po odtažení na dílnu se zjistilo ,že měl propálený pist na 1.váci Radary nebyly, ale 30 km/h jezdil určitě.Dostal místo něj 5611 se kterým jezdil soused,který byl na kombajnu SK4.Psal se rok 1971

No na té padestce ty hranaté zadní blatníky ta se k tomu moc nehodí. Každý traktor,který má hranaté blatníky ke kolu se mi nelíbí.Tudíš,většina traktorů má blatníky kulaté nebo téměř kulaté.

Uživatelský avatar
FLD
Příspěvky: 231
Registrován: pon lis 07, 2011 10:20 pm
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 50 Super by FLD

#8 Nový příspěvek od FLD »

@alek
beriem z neho par dielov do tej zelenej 50 ...

@auto-klassik
tie blatniky budem prehadzovat z 35, ale musim ich opravit, upravit.
Zetor 35 Super
Zetor 50 Super
Zetor 50 Super
Zetor 4011

Uživatelský avatar
sabca
Příspěvky: 63
Registrován: čtv kvě 06, 2010 11:09 am
Bydliště: olbramovice

Re: Zetor 50 Super by FLD

#9 Nový příspěvek od sabca »

Pěknej kousek 8) 8) 8)

Auto-klassik
Příspěvky: 1743
Registrován: ned pro 27, 2009 4:40 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zetor 50 Super by FLD

#10 Nový příspěvek od Auto-klassik »

Tu 35-ku bych se snažil zachovat.Ta je mnohem zajímavější než 50-ka a mnohe cenější!

jojof
Příspěvky: 1095
Registrován: pát lis 11, 2011 9:15 pm
Bydliště: orava,slovensko

Re: Zetor 50 Super by FLD

#11 Nový příspěvek od jojof »

suhlasim s Auto-klasikom tej 35ky bude skoda :vztek:

Uživatelský avatar
alek
Příspěvky: 1121
Registrován: sob říj 25, 2008 8:08 pm
Bydliště: Nětčice u Kroměříže

Re: Zetor 50 Super by FLD

#12 Nový příspěvek od alek »

Auto-klassik píše:Tu 35-ku bych se snažil zachovat.Ta je mnohem zajímavější než 50-ka a mnohe cenější!
Ja píšou kluci tu 35-tu nech jak je je to original ,je tamo proti 50-ty vic rozdílů (např. listové péro ,kolové čepy řízení jsou menší, nadrž ma prolis z boku,přední blatníky jsou delší,zadní maji venkem pásovinu na trubku,držak baterky ,olej filtr je taky origo, a dokonce aji vzduchový filtr je origo a to se moc už nevidí )no prostě ji nech tak jak je a jestli ji nechceš tak ji nabidni a z toho co získaš si díly koupíš lechce.JE TO ŠKODA :'( :friends:

A dokonce má aji kryt vyvodové hřídele :shock: no to neděléj :tyty:

Uživatelský avatar
FLD
Příspěvky: 231
Registrován: pon lis 07, 2011 10:20 pm
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 50 Super by FLD

#13 Nový příspěvek od FLD »

ale chlapy, nechajte toho, lebo si to este rozmyslim, a budem mat dva kusky, 50 zelenu a 35 modru ...
berte to tak, ze som ho zachranil pred srotoviskom, mal ist ... :'( viem, ze tam vela dielov nie je rovnakych, ale nieco sa najde ...

ta 35 ma este aj stitok na volante / 1954 / ... trubky na kable, olej je este stale v prevodovke, motor sa da tiez pretocit klukov, vlozky su tiez ako tak schopne ...
co si pamatam, tak to tu stalo cca 30rokov s toho 10-12 voknu /nie u mna/, v mojom prvom prispevku je 35 vidiet na tretej fotke, kde bola pripravena na presun do ineho dvora /k ujovi domov/

tu je uz rozobrata 35, zatial nic vazneho, zelena 50 uz pomaly dobieha v rozobranosti 35.
leto 2013
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Zetor 35 Super
Zetor 50 Super
Zetor 50 Super
Zetor 4011

Uživatelský avatar
alek
Příspěvky: 1121
Registrován: sob říj 25, 2008 8:08 pm
Bydliště: Nětčice u Kroměříže

Re: Zetor 50 Super by FLD

#14 Nový příspěvek od alek »

FLD píše:ale chlapy, nechajte toho, lebo si to este rozmyslim, a budem mat dva kusky, 50 zelenu a 35 modru ...
berte to tak, ze som ho zachranil pred srotoviskom, mal ist ... :'( viem, ze tam vela dielov nie je rovnakych, ale nieco sa najde ...

ta 35 ma este aj stitok na volante / 1954 / ... trubky na kable, olej je este stale v prevodovke, motor sa da tiez pretocit klukov, vlozky su tiez ako tak schopne ...
co si pamatam, tak to tu stalo cca 30rokov s toho 10-12 voknu /nie u mna/, v mojom prvom prispevku je 35 vidiet na tretej fotke, kde bola pripravena na presun do ineho dvora /k ujovi domov/

tu je uz rozobrata 35, zatial nic vazneho, zelena 50 uz pomaly dobieha v rozobranosti 35.
leto 2013
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Tak jestli tomu rozumím dobře tak bude renovace ,do šrotu mic nepude když jsi ho už jednou zachráníl?

Uživatelský avatar
FLD
Příspěvky: 231
Registrován: pon lis 07, 2011 10:20 pm
Bydliště: Slovensko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 50 Super by FLD

#15 Nový příspěvek od FLD »

zatial to mam na diely, neskor sa uvidi co stym dalej.
Zetor 35 Super
Zetor 50 Super
Zetor 50 Super
Zetor 4011

Odpovědět

Zpět na „Zetor Super 35-50“