Padesátka Suprák

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
vstepanek
Příspěvky: 84
Registrován: ned říj 07, 2012 8:38 pm
Bydliště: Skoro Jablonec nad N

Padesátka Suprák

#1 Nový příspěvek od vstepanek »

Zdravím všechny "ostřílené mazáky" tohoto fora. Dnes jsem se stal šťastným majitelem Supra a mám z něj velkou radost. Je na něm spousta práce, ale s tím jsem do toho šel. Traktor je v celku v dobrým stavu chytá na drc brzdy brzděj i ručka, spojka spojkuje, redukce redukuje, náhon náhonuje :) . Největší problém je nefunkční hydraulika, která jen pomaloučku stoupá nahoru a nemá sílu. Předem prosím o schovívavost a trpělivost se mnou, protože určitě budu mít miliony všetečných dotazů a proseb o rady.

Vašek.
Přílohy
2012-10-07 12.33.591.jpg
2012-10-07 12.34.171.jpg
2012-10-07 12.27.291.jpg
Naposledy upravil(a) vstepanek dne ned říj 07, 2012 9:11 pm, celkem upraveno 2 x.
Tel.: 602 350 914
email: vstepanek@volny.cz

Uživatelský avatar
Milhauss
Příspěvky: 11618
Registrován: pon srp 20, 2007 8:47 pm
Bydliště: Čáslav 28601 a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Padesátka Suprák

#2 Nový příspěvek od Milhauss »

Tak vítej a ať slouží,co nějaké fotečky pro začátek???

vstepanek
Příspěvky: 84
Registrován: ned říj 07, 2012 8:38 pm
Bydliště: Skoro Jablonec nad N

Re: Padesátka Suprák

#3 Nový příspěvek od vstepanek »

Nemáte někdo prosím víc fotek toho uchycení hydrauliky a radlice na předku viz :

http://www.nasetraktory.eu/forum/viewto ... ce#p599251

chtěl bych dát čelní radlici z Jeepky na Supra je 2m dlouhá a 60cm vysoká 6mm kotlák naklápěcí.
Přílohy
SNC00415.jpg
Tel.: 602 350 914
email: vstepanek@volny.cz

Uživatelský avatar
markopolo
Příspěvky: 120
Registrován: stř pro 07, 2011 4:09 pm
Bydliště: Kosice

Re: Padesátka Suprák

#4 Nový příspěvek od markopolo »

ahoj,skontroluj olej ,stiahni si katalog nd a skus rozobrat tu kocku ktorou si prepinas polohy, skontroluj ci je vsetko v poriadku podla katalogu,ak je, tak potom von hydrauliku precistit sitko alebo vymenitaj aj olej ,popripade pretlakovat tesnost spojov kompresorom ,nakoniec pozri aj manzetu.

vstepanek
Příspěvky: 84
Registrován: ned říj 07, 2012 8:38 pm
Bydliště: Skoro Jablonec nad N

Re: Padesátka Suprák

#5 Nový příspěvek od vstepanek »

Ahoj díky za reakci olej měnil původní majitel nedávno a ostatní zkouknu. Nejdřív musím pořešit baterku abych to mohl natočit ta co tam byla je KO.
Tel.: 602 350 914
email: vstepanek@volny.cz

Uživatelský avatar
Rozzik
Příspěvky: 418
Registrován: čtv črc 05, 2007 2:08 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Padesátka Suprák

#6 Nový příspěvek od Rozzik »

Cus,
tak to stejne delalo i me. Taky jsem vymenil olej... byla tam skoro voda. Ale hydraulika porad sla pomaleji a pomaleji. Az mi najednou nevylezla za pul hodinu ani o cm... Zkousel jesm jestli to ma alespon silu, tak jsem mezi rameno a portal co drzi kabinu rozeprel spalek a ten jsem rozstipal jak sirku. Ale ta rychlost...
Pokud tam nemas nic jineho pryc tak je to zcela urcite ucpane sitko dole na cerpadle. bohuzel se to neda jinak vyndat nez ze zvednes celou hydrauliku.
Neni to zase tak slozite jak se muze zdat. jen je to trosku tezke. Ja to zvedal lanovym zvedakem ktery jsem mel na trubce zkrz kabinu. Postup:
-odpojis ramena
-zaradis nahon (zapnes - aby ti dole v prevodovce nespadlo kolecko z vidlicky - me stejne tak jako tak spadlo, da se tam ale hrave nasadit)
-odmontujes packu zapinani nahonu
- odpustis nebo vypustis olej (ja ho vypoustel pri dalsim kroku a to je odmontovani nahonove hridele) povolis 4 srouby a lehce tahnes a uz jde jak hridel tak i olej...
- pak uz jen povolis asi 16 sroubu kolem dokola toho vika hadrauliky.
- na boku toho cerpadla je obdelnikovy vícko podnim je to sitko (rozmer cca 5cm x 18cm) asi 8 sroubků
- vycistit a slozit zpet...


ja to mel tak zalepeny ze kdyz jsem na sitko nalil benzin tak nesla ani kapka zkrz... Musel jsem to nejdrive opatrne oskrabat a pak jeste asi 100x vyprat v benzinu.

Ale vysledek je uzasny... ramena leti nahoru jako drak..
Hodne zdaru
Jednou měř a třikrát řež! :)
Foto album: https://photos.app.goo.gl/bHQ5upK8wDy8Jc4NA

Uživatelský avatar
saimon25
Příspěvky: 491
Registrován: ned kvě 29, 2011 7:27 pm
Bydliště: Stara Tura (Suš)

Re: Padesátka Suprák

#7 Nový příspěvek od saimon25 »

Rozzik píše:Cus,
tak to stejne delalo i me. Taky jsem vymenil olej... byla tam skoro voda. Ale hydraulika porad sla pomaleji a pomaleji. Az mi najednou nevylezla za pul hodinu ani o cm... Zkousel jesm jestli to ma alespon silu, tak jsem mezi rameno a portal co drzi kabinu rozeprel spalek a ten jsem rozstipal jak sirku. Ale ta rychlost...
Pokud tam nemas nic jineho pryc tak je to zcela urcite ucpane sitko dole na cerpadle. bohuzel se to neda jinak vyndat nez ze zvednes celou hydrauliku.
Neni to zase tak slozite jak se muze zdat. jen je to trosku tezke. Ja to zvedal lanovym zvedakem ktery jsem mel na trubce zkrz kabinu. Postup:
-odpojis ramena
-zaradis nahon (zapnes - aby ti dole v prevodovce nespadlo kolecko z vidlicky - me stejne tak jako tak spadlo, da se tam ale hrave nasadit)
-odmontujes packu zapinani nahonu
- odpustis nebo vypustis olej (ja ho vypoustel pri dalsim kroku a to je odmontovani nahonove hridele) povolis 4 srouby a lehce tahnes a uz jde jak hridel tak i olej...
- pak uz jen povolis asi 16 sroubu kolem dokola toho vika hadrauliky.
- na boku toho cerpadla je obdelnikovy vícko podnim je to sitko (rozmer cca 5cm x 18cm) asi 8 sroubků
- vycistit a slozit zpet...


ja to mel tak zalepeny ze kdyz jsem na sitko nalil benzin tak nesla ani kapka zkrz... Musel jsem to nejdrive opatrne oskrabat a pak jeste asi 100x vyprat v benzinu.

Ale vysledek je uzasny... ramena leti nahoru jako drak..
Hodne zdaru


Tak tak presne tak a to kolecko z vydličky spadlo aj mne :jazyk:

vstepanek
Příspěvky: 84
Registrován: ned říj 07, 2012 8:38 pm
Bydliště: Skoro Jablonec nad N

Re: Padesátka Suprák

#8 Nový příspěvek od vstepanek »

Tak baterie vyměněná za Vartu 180 ah a Suprák startuje jako za mlada a bez dekompresoru. Na tu hydrauliku se chystám, ale hned tak se k ní asi nedostanu protože mám momentálně od doktora přísný zákaz cokoli těžkýho zvedat tak dělám jen drobnosti. Mám nabídku od šikovnýho kamaráda a silnýho souseda na pomoc při opravě tak se to třeba do zimy povede. Hydraulika zvedá pomaloučku a nemá sílu v průběhu zvedání na ní šlápnu a jde zase dolu. Možná nejdřív zkouknu přepoušťáky jestli nějakej nevisí.
Tel.: 602 350 914
email: vstepanek@volny.cz

vstepanek
Příspěvky: 84
Registrován: ned říj 07, 2012 8:38 pm
Bydliště: Skoro Jablonec nad N

Re: Padesátka Suprák

#9 Nový příspěvek od vstepanek »

Tak se nám Suprák nějak vybarvuje že by podzim?
Chvíli jsem si hrál s páčkama a hydraulika začala fungovat tak jsem zvědavej co to udělá až na ní něco pověsím.
Přílohy
IMG_20121014_164036.jpg
IMG_20121014_164027.jpg
IMG_20121014_164019.jpg
Tel.: 602 350 914
email: vstepanek@volny.cz

jaromir sembera
Příspěvky: 14
Registrován: pon zář 03, 2012 7:15 pm
Bydliště: tatenice

Re: Padesátka Suprák

#10 Nový příspěvek od jaromir sembera »

hezkej suprik sikovnej

ruda 01
Příspěvky: 26
Registrován: čtv lis 10, 2011 9:14 pm
Bydliště: cb

Re: Padesátka Suprák

#11 Nový příspěvek od ruda 01 »

Me se stalo to same,ze mi prestala zvedat hydraulika.Sla pomalu nahoru a nemela silu a byl to O krouzek mezi rozdelovacem a vikem hydrauliky,byl pretrhlej a olej utikal spatky do skrine.Dal jsem jinej a zvedaji jak za mlada.

vstepanek
Příspěvky: 84
Registrován: ned říj 07, 2012 8:38 pm
Bydliště: Skoro Jablonec nad N

Re: Padesátka Suprák

#12 Nový příspěvek od vstepanek »

Jaké máte psané hmotnosti v techničáku na Supra ?
Tel.: 602 350 914
email: vstepanek@volny.cz

vstepanek
Příspěvky: 84
Registrován: ned říj 07, 2012 8:38 pm
Bydliště: Skoro Jablonec nad N

Re: Padesátka Suprák

#13 Nový příspěvek od vstepanek »

Neporadil by někdo jak nejrychleji a nejjednodušeji vyměnit středový čep na přední nápravě ?
Tel.: 602 350 914
email: vstepanek@volny.cz

Uživatelský avatar
ichomik
Příspěvky: 201
Registrován: stř srp 08, 2007 12:25 pm
Bydliště: Vyškov

Re: Padesátka Suprák

#14 Nový příspěvek od ichomik »

Každopádně se bude muset sundat náprava, protože jinak ten čep ven asi nedostaneš, navíc bývá solidně zarezlý v tom pouzdře co drží listové pero. Jak to rozebereš tak to bude chtít všechno vyvložkovat protože to určitě bude vymlácené. Dělal jsem to nedávno a tady je pár fotek tak mrkni: tady
Zetor 50 Super -Supřík

vstepanek
Příspěvky: 84
Registrován: ned říj 07, 2012 8:38 pm
Bydliště: Skoro Jablonec nad N

Re: Padesátka Suprák

#15 Nový příspěvek od vstepanek »

Dík za odkaz na tvoje vlákno. Tvůj suprák nemá chybu pěkně sis s ním vyhrál a ten zadek..... :shock: ten je. Já už mám zadeklováno taky a dveře připravený v dílně, ale takhle hezký to mít nebudu.
Tel.: 602 350 914
email: vstepanek@volny.cz

Odpovědět

Zpět na „Zetor Super 35-50“