Honzuv Supřík - GO

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
kolca
Příspěvky: 26
Registrován: čtv led 21, 2010 6:24 pm

Honzuv Supřík - GO

#1 Nový příspěvek od kolca »

Zdarec všichni. Taky jsem majitelem jednoho supříka a letos v zimě se rozdrbalo řízení. Řek jsem si že ho opravím. Řízení bylo venku a koukám, že vůle v přední nápravě, tož opravím i to. Pak koukám na motor a říkám, no mrknu se, už moc nemazal.... A tak to začalo. Jak bude chvilka nasypu sem nějaké fotky. Teď bych ale potřeboval poradit s natavením spojky - resp. základní seřízení. Někde jsem to tu četl ale zaboha to nemůžu najít. Moc by mi helflo kdyby mi to sem někdo napsal. Zatím díky

Uživatelský avatar
butar1
Příspěvky: 119
Registrován: stř dub 04, 2012 11:19 pm
Bydliště: Bardejov

Re: Honzuv Supřík - GO

#2 Nový příspěvek od butar1 »

kolca píše:Zdarec všichni. Taky jsem majitelem jednoho supříka a letos v zimě se rozdrbalo řízení. Řek jsem si že ho opravím. Řízení bylo venku a koukám, že vůle v přední nápravě, tož opravím i to. Pak koukám na motor a říkám, no mrknu se, už moc nemazal.... A tak to začalo. Jak bude chvilka nasypu sem nějaké fotky. Teď bych ale potřeboval poradit s natavením spojky - resp. základní seřízení. Někde jsem to tu četl ale zaboha to nemůžu najít. Moc by mi helflo kdyby mi to sem někdo napsal. Zatím díky
ja to nastavujem tak že maš tam 6 pätiek 3 su kardanove a 3 su na rychlosť ja ich volam motorove. Tie motorove davam tak aby mali vôlu od ložiska 5mm a tie kardanove davam 10 mm od ložiska. Čiže ke zošlapneš spojku do pulky ta by sa mala vypnuť rychlosť a kardan by mal nadalej isť, potom ked došlapneš spojku na podlahu tak by sa mal aj kardan vypnuť.

kolca
Příspěvky: 26
Registrován: čtv led 21, 2010 6:24 pm

Re: Honzuv Supřík - GO

#3 Nový příspěvek od kolca »

To sice ano - to je jasne, ale jake je základní předpětí? Ty páky se přece utahují a podle toho mají nějakou základní polohu vůči víku spojky/setrvačníku. A tuto bych potřeboval znát.
Jak jsem psal tady na foru byl obrázek z nějaké přírůčky, kde to někdo zakotoval, ale nemůžu to najít.
Díky

kolca
Příspěvky: 26
Registrován: čtv led 21, 2010 6:24 pm

Re: Honzuv Supřík - GO

#4 Nový příspěvek od kolca »

Už jsem to našel v dílenské přírůčce - je to 25 a 19 mm. Díky za snahu

kolca
Příspěvky: 26
Registrován: čtv led 21, 2010 6:24 pm

Re: Honzuv Supřík - GO

#5 Nový příspěvek od kolca »

Tak jsem nakonec dolezl až k převodovce.
Potřeboval bych vyndat kolo stálého záběru č. 105.2249 na předlohové hřídeli a ložisko co je před ním.
V přírůčce je to tak jaksi popsané, že nevím, musí se vyndat diferenciál, nebo to jde nějak.....
Jde o to že ložisko je KO a kolo taky, zbytek vypadá solidně. Nechce se mi kvůli tomu lézt ještě dál.
Máte s tím někdo zkušenosti?
Díky Honza

PEST
Příspěvky: 1249
Registrován: čtv kvě 12, 2016 12:28 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: Honzuv Supřík - GO

#6 Nový příspěvek od PEST »

Já se vetřu s dotazem, dá se 50 Super rozpulit mezi meziskříní a převodovkou?
Vysypalo se mi kuželíkové ložisko vzadu na hrušce. A ted řeším co musí ven, hydraulika určitě, a půlení nás nemine, jen nevím jestli musí nejdřív motor a pak sundat meziskřín, nebo můžu odjet s předkem v jednom kuse. Dělal jste to někdo?
Díky

Uživatelský avatar
Lubko
Příspěvky: 114
Registrován: pát bře 18, 2011 7:03 pm
Bydliště: Tvrdošín

Re: Honzuv Supřík - GO

#7 Nový příspěvek od Lubko »

Najprv treba vybrať samotny motor, potom redukovanu skriňu

PEST
Příspěvky: 1249
Registrován: čtv kvě 12, 2016 12:28 pm
Bydliště: Litoměřice

Re: Honzuv Supřík - GO

#8 Nový příspěvek od PEST »

a je teda potřeba něco povolit ze strany spojky v meziskříni, když odpojím motor? vidličky na řazení mám rozebrat v převodovce a vytáhnout s meziskříni? ptám se zkušenějších, supra jsem zatím nedělal, ale podle katalogu, mi nepřijde že by tam něco bránilo tomu odvíst meziskřín i s motorem, respektive nevidím rozdíl v tom odpojit motor a pak odpojit meziskřín, pokud tam musím něco udělat od spojky tak je to samozřejmě jiná

Odpovědět

Zpět na „Technické problémy Zetor“