Zetor 50 Super - kamarád - test

Moderátor: Lukashil

Zpráva
Autor
Uživatelský avatar
Honza50
Příspěvky: 3478
Registrován: úte říj 21, 2008 3:22 pm
Bydliště: Tachovsko

Re: Zetor 50 Super - kamarád - test

#136 Nový příspěvek od Honza50 »

honzar píše:A Honzo kdybys chtěl tak se přijed podívat na to sání je to fakt velká pomoc.
Zatím ne. Zítra zase vyjíždim tak sem zvědavej jak supřík chytne(začíná zase pěkně mrznout) a doufám že až pojedu od koně tak že tam nevostanu (furt chumelí a už to tam mam ukouzaný od minule.).
zetor 5748, Belarus EO 2621

Uživatelský avatar
Jaryn
Příspěvky: 229
Registrován: čtv led 08, 2009 8:43 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zetor 50 Super - kamarád - test

#137 Nový příspěvek od Jaryn »

Ćau supráci,poradte prosim...nerozebýral jste někdo tu hydraulickou 3polohovou kosku vpravo dole za sedačkou,začala mi pěkně tect v ose té páčky co se přepínaj polohy,dá se to nějak přetesnit...???
I když tě holka zradí,i to se může stát,zůstane ti zetor věrný kamarád...

Uživatelský avatar
kadlec31
Příspěvky: 17
Registrován: pát led 02, 2009 11:32 am

Re: Zetor 50 Super - kamarád - test

#138 Nový příspěvek od kadlec31 »

Ahoj !! Jak máte udělaný závaží v předu ?? my používáme traktor do lesa tak máme v předních kolech po celý rok nemrznoucí kapalinu přemejšlel sem o olevě do disků jenomže by tam dlouho nedrželo :-D a ještě mam dotaz neprodáváte někdo přední ráfky ?? díky :pc:

Uživatelský avatar
Honza50
Příspěvky: 3478
Registrován: úte říj 21, 2008 3:22 pm
Bydliště: Tachovsko

Re: Zetor 50 Super - kamarád - test

#139 Nový příspěvek od Honza50 »

Dneska se mi celkem dařilo :zly: Supířek ráno nechtěl chytit, ale nekonec jsem ho přemluvil a chytil. Potom jsem málem zůstal viset u koně a aby toho nebylo málo tam mi bouchla guma, ale ještě že jsme se domů dostaly. :zly: :zly: :zly: :zly: :zly:
zetor 5748, Belarus EO 2621

Uživatelský avatar
super 50 sk
Příspěvky: 656
Registrován: ned úno 01, 2009 5:38 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zetor 50 Super - kamarád - test

#140 Nový příspěvek od super 50 sk »

sychrovak píše:
mareko píše:používáte někdo ten sprej pro rychlý start?Jak to funguje?
Na vojně to měli,ale každý kdo dělá do motorů ti řekne že se tím motor kurví.Já do mottorů nedělám ale věřím odborníkům...............

Takže panáčka bemzínu do výfuku a silná baterka 8) A ta teplá voda není na škodu.
podla mna je ta tepla voda do premrznuteho motora to iste ako studena do horuceho motora ved je to liatina . pouzivam uz dva roky eter s hadickou mam ho v kabine staci minimum ked je roztoceny motor .netreba ho tam vela,aniho tam striekat pred startovanim.
super ma masivny motor to minimum eteru mu nemoze uskodit

sychrovak
Příspěvky: 9508
Registrován: pát zář 28, 2007 12:38 pm
Bydliště: MB

Re: Zetor 50 Super - kamarád - test

#141 Nový příspěvek od sychrovak »

super 50 sk píše:
sychrovak píše:
mareko píše:používáte někdo ten sprej pro rychlý start?Jak to funguje?
Na vojně to měli,ale každý kdo dělá do motorů ti řekne že se tím motor kurví.Já do mottorů nedělám ale věřím odborníkům...............

Takže panáčka bemzínu do výfuku a silná baterka 8) A ta teplá voda není na škodu.
podla mna je ta tepla voda do premrznuteho motora to iste ako studena do horuceho motora ved je to liatina . pouzivam uz dva roky eter s hadickou mam ho v kabine staci minimum ked je roztoceny motor .netreba ho tam vela,aniho tam striekat pred startovanim.
super ma masivny motor to minimum eteru mu nemoze uskodit
Nejsem motorář,ale věřím odborníkům.Já to nepoužívám a ten panáček benzínu se osvěsčil i bez teplé vody.
Super 50 1963 ,1961,samodomo 4x2 r.v 85 1,2,teď vv 1,4D

Uživatelský avatar
Honza50
Příspěvky: 3478
Registrován: úte říj 21, 2008 3:22 pm
Bydliště: Tachovsko

Re: Zetor 50 Super - kamarád - test

#142 Nový příspěvek od Honza50 »

super 50 sk píše:super ma masivny motor to minimum eteru mu nemoze uskodit
Já si taky myslí, že mu troch neuškodí.
zetor 5748, Belarus EO 2621

honzar
Příspěvky: 102
Registrován: sob říj 06, 2007 7:06 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zetor 50 Super - kamarád - test

#143 Nový příspěvek od honzar »

Já sem se na to ptal.A tomu motoru to prej škodí a hodně říkali mi to mechanici.Je to prej že když tam jendnou stříkneš tak je to jako kdyby ten motor měl naběháno 100 000 km.

Uživatelský avatar
Honza50
Příspěvky: 3478
Registrován: úte říj 21, 2008 3:22 pm
Bydliště: Tachovsko

Re: Zetor 50 Super - kamarád - test

#144 Nový příspěvek od Honza50 »

honzar píše:Je to prej že když tam jendnou stříkneš tak je to jako kdyby ten motor měl naběháno 100 000 km.
To už sem taky někde slyšel.
zetor 5748, Belarus EO 2621

Uživatelský avatar
super 50 sk
Příspěvky: 656
Registrován: ned úno 01, 2009 5:38 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zetor 50 Super - kamarád - test

#145 Nový příspěvek od super 50 sk »

honzar píše:Já sem se na to ptal.A tomu motoru to prej škodí a hodně říkali mi to mechanici.Je to prej že když tam jendnou stříkneš tak je to jako kdyby ten motor měl naběháno 100 000 km.
pani tak to mam na suprovi aj na Z25 najazdene nejake miliony :-/ :-/ :pohar:

bigles
Příspěvky: 1949
Registrován: stř pro 24, 2008 11:34 am
Bydliště: Štěpánov nad Svratko
Kontaktovat uživatele:

Re: Zetor 50 Super - kamarád - test

#146 Nový příspěvek od bigles »

to nam kdyz nechtel chytnou kombajn byli slaby baterky tak sme dali do sani trochu benau a dali mu rucni dekmpresor a jak sel

Uživatelský avatar
Tomas50
Příspěvky: 103
Registrován: úte lis 11, 2008 3:44 pm
Bydliště: Benešov

Re: Zetor 50 Super - kamarád - test

#147 Nový příspěvek od Tomas50 »

Jaryn píše:Ćau supráci,poradte prosim...nerozebýral jste někdo tu hydraulickou 3polohovou kosku vpravo dole za sedačkou,začala mi pěkně tect v ose té páčky co se přepínaj polohy,dá se to nějak přetesnit...???
Cus ja to mel rozebrany nekdy loni na podzim protoze ten valecek co s nim otacis pri prepinani mi praskl. Co si pamatuju ta tam byl gumovy "o" krouzek, takze ten ti asi praskl. Taky to uz muze byt vychozene, ale jestli to zaclo z niceho nic tak bych to typoval na ten "o" krouzek nebo to muzes mi praskle jako ja, ale to by ten valecek vylit ven.
Přílohy
171.jpg
Nehaň, ukaž lepší.
Meum est propositum in taverna mori.

Uživatelský avatar
Jaryn
Příspěvky: 229
Registrován: čtv led 08, 2009 8:43 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zetor 50 Super - kamarád - test

#148 Nový příspěvek od Jaryn »

Tomas50 píše:
Jaryn píše:Ćau supráci,poradte prosim...nerozebýral jste někdo tu hydraulickou 3polohovou kosku vpravo dole za sedačkou,začala mi pěkně tect v ose té páčky co se přepínaj polohy,dá se to nějak přetesnit...???
Cus ja to mel rozebrany nekdy loni na podzim protoze ten valecek co s nim otacis pri prepinani mi praskl. Co si pamatuju ta tam byl gumovy "o" krouzek, takze ten ti asi praskl. Taky to uz muze byt vychozene, ale jestli to zaclo z niceho nic tak bych to typoval na ten "o" krouzek nebo to muzes mi praskle jako ja, ale to by ten valecek vylit ven.

Hm,to bude teda asi ten kroužek,teče to jak bejk,o víkendu to rozeberu a budu vidět,jinak díík za radu...
8)
I když tě holka zradí,i to se může stát,zůstane ti zetor věrný kamarád...

OrionCB
Příspěvky: 25
Registrován: pát led 04, 2008 5:14 pm
Bydliště: Č.Budějovice

Re: Zetor 50 Super - kamarád - test

#149 Nový příspěvek od OrionCB »

Mně v těch mrazech v lednu se na 100% osvědčil předehřev tak, jak ho zmiňuji na začátku tohoto vlákna. Mám 1:1 směs fridexu a 180tku baterku. Při -20°C po 5hod. předehřevu (byla to 1. zkouška naostro a potřeboval jsem jistotu) chytnul na druhé otočení. Pak jsem si s ním ( s tím SUPREM 50) pomáhal ještě se startováním Transita - ten měl dvě baterky a obě vybité. Pokud bych měl i s předehřevem u SUPRA problémy se startem, asi bych přidal ten horký vzduch z horkovzdušné pistole. Nebylo to potřeba. Taky se mi docela osvědčilo aditivum do nafty proti zamrzání - mám Supra venku na dvoře jen pod plachtou a jeden nikdy neví, co mu u pumpy našenkujou :(

Uživatelský avatar
Blajda
Příspěvky: 882
Registrován: čtv led 31, 2008 1:17 pm
Bydliště: jsem lenivý své bydliště vypsat

Re: Zetor 50 Super - kamarád - test

#150 Nový příspěvek od Blajda »

honzar píše:Já sem se na to ptal.A tomu motoru to prej škodí a hodně říkali mi to mechanici.Je to prej že když tam jendnou stříkneš tak je to jako kdyby ten motor měl naběháno 100 000 km.
Já slyšel 1x stříknutí 10 000km :-/
Ale to platí pro osobáky, s traktorem než s najede 10 000km :smich: :D :smich:
Zetor 3011 a 6748

Odpovědět

Zpět na „Zetor Super 35-50“